Форум Рідного Міста

Гроші в повітрі - формат неформат української музики

Odarka - 4-3-2004 у 16:24

http://www.gazeta.lviv.ua/2004/03/04/NewspaperArticle.2004-03-04.47...

Перечитайте будь-ласка цю статтю!!! Дуже цікавить ваша думка:)

Odarka - 4-3-2004 у 16:28

Ось ще:
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/03/04/NewspaperArticle.2004-03-04.50...

Captivitas - 4-3-2004 у 16:33

"Принаймні на кожній радіостанції існують програми на кшталт “Пісні на замовлення”, і шанувальники української музики могли б просто частіше замовляти твори улюблених виконавців. Тоді, вважає Юля, ді-джеям нікуди подітися"

На жаль є куди....
Часто слухаю нічний ефір "Ери-ФМ". Декілька разів слухачі скаржилися, що вони замовляють Гадюкіних, а в ефір їх не ставлять. Ніби на рідіостанції накладено "табу" на Гадів.

Наталка - 5-3-2004 у 01:42

Не тільки на "Гадів". Інколи так дістає, коли починається: "А того у нас немає... і цього немає... а ви не хочете "Тату" замість "Таліти Кум"?" - чи ще щось в такому дусі, що відразу нервуєшся і даєш відбій. :(

Captivitas - 5-3-2004 у 11:25

ЗАБОРОНЕНА ротація "Кому Вниз".
Читайте сьогодні "Вечірні вісті" - інтерв"ю з Андрієм Середою.

На жаль електрону версію на сайті газети ще не виклали.

Captivitas - 5-3-2004 у 16:44

Як це не дивно для нашого "червоно-росьйськомовного" регіону найбільше української музики транслює Обласне радіо.
Її якість - це вже інше питання.

А усіляке там "Ваше радіо", "Європа мінус", "Галя-радіо" :) ;)
й натяку на наше не дає.

Сумно....

vovka - 5-3-2004 у 18:30

Цитата:
Першим відправив користувач Captivitas
Як це не дивно для нашого "червоно-росьйськомовного" регіону найбільше української музики транслює Обласне радіо.
Її якість - це вже інше питання.

А усіляке там "Ваше радіо", "Європа мінус", "Галя-радіо" :) ;)
й натяку на наше не дає.

Сумно....


До речі нещодавно слухав Наше. Там якась дівчина пробувала замовити Тату. Діджей сказав, мол ми такого не крутимо. Потім вона пробувала замовити Містера Кредо. Діджей спитався , мол хто то такий, пожартуав мол, ти б ще Децла замовила, і в підсумк поставив Меладзе :)

Василь - 6-3-2004 у 08:01

Сантехнік з "5 копійок" кожної суботи наголошує: "Треба міняти систему..."

Captivitas - 9-3-2004 у 14:08

Украинских исполнителей пускают в теле- и радиоэфир только за деньги (25-02-2004 10:15), Эксперт-центр

http://www.expert.org.ua/?st=2&id=13200

Олексій Мачехін - 9-3-2004 у 16:11

Чомусь тут лист до гаранта названо зверненням до Януковича. Хитрий піар?

Captivitas - 12-3-2004 у 14:53

Дві цитатки з однієї статті:

А ПОГОВОРИТЬ?
НЕ ПУСТИМ В СВОЙ ЭФИР ПОГАНЫХ БУРЖУИНОВ!
Роман КОНОНЧУК "Сегодня" 25.11.2002 № 1315 http://today.viaduk.net

Руководителей радиокомпаний понять можно: следуя "букве закона" и наполовину заполнив свой эфир "отечественным производителем", они рискуют потерять часть аудитории, а с нею и рекламодателей. И, как результат -- в борьбе с конкурентами, продолжающими успешно нарушать закон, они могут и не выжить... Отечественные продюсеры, конечно, стоят горой за своих "звезд". Это похвально, но только до того момента, пока они не начинают рассказывать сказки о том, что наша музыка ничем не уступает зарубежной. Добившись от одного из ярых защитников украинской эстрады ответа на вопрос, что он слушает дома, я не удивился, услышав: Питера Гэбриэла...

В итоге музыканты и продюсеры предложили организовать некое общество, которое занялось бы мониторингом "эфэмок" с целью перекрыть "этим поганым буржуинам" дорогу в наш национальный радиоэфир (хорошо хоть о печатных СМИ не вспомнили). Когда-то наши бабушки и дедушки уже слушали по ночам зарубежные радиостанции, которые усиленно глушили... С девизами "Не пущать!" и "Закрыть!" можно далеко пойти! По замкнутому кругу.

Vedmid - 12-3-2004 у 19:00

По-моєму, девізом "Не пущать" можна налякати будь-яку музику, крім загальнообов.язкового російського ТОР40, тому автора статті не можна не запідозрити (між нами) в навіяному консервативним дитсадочком і класичною освітою махровому українофобстві. Не треба переробляти бізнесову схему існуючих радіостанцій, в тому числі механізмами державного примусу. Взірцем перегинів палиці є окремо взяте радіо "Промінь", де формат "половина зарубіжних виконавців/половина українських" було свого часу примусово змінено на "повністю український". Наслідком є автоматичне заниження планки для вітчизняних музикантів відповідного ... формату. Яка б вона не була відносна. Скіки вже можна слухати результати.
Варто лишень заводити нові, на перших етапах збиткові, зате з окремим фінансуванням радіостанції - тільки так ефірна політика не залежатиме від наспіх робленого на замовлення рекламодавців формату. Ви й досі хочете свого? То й заробіть собі на нього. Кода.

Odarka - 17-3-2004 у 14:12

Заробіть не заробіть, як ти можеш заробити не ефір, якщо ти неформат і отримуєш за виступ 100 баксів? А прокрутнка однієї пісні коштує більше, ащоб ти став відомими то твою пісню мусять хоча би 4 рази на день покрутити і то десь з тиждень і де ти візьмеж 20000доларів,я кщо ти неформат.
Це зачароване коло...
:(:mad::D

Captivitas - 18-3-2004 у 12:37

Як це розуміти?
Спроба зацікавити українських слухачів
Олександр Малінін - «Червона калина» :D

Червона калина
Ніч яка місячна
Чорнії брови
Черемшина
Дивлюсь я на небо
Два кольори
Безсоння
Де ти тепер
Чорнобривці
І снилося з ночі дівчини
Вівці, мої вівці
Ой, на горі та женці жнуть
Рідна мати моя (інструментал)

Олексій Мачехін - 18-3-2004 у 13:11

Знаєте, Малінін, Ротару..... якщо ще пара-трійка їхніх зробить україномовні програми, я почну вірити у зміни на краще :)

Dmy - 18-3-2004 у 16:44

Цитата:
Першим відправив користувач Captivitas
Як це розуміти?
Спроба зацікавити українських слухачів
Олександр Малінін - «Червона калина» :D
Червона калина
Ніч яка місячна
Чорнії брови
Черемшина
Дивлюсь я на небо
Два кольори
Безсоння
Де ти тепер
Чорнобривці
І снилося з ночі дівчини
Вівці, мої вівці
Ой, на горі та женці жнуть
Рідна мати моя (інструментал)

Я не зрозумів, це він компакт такий нарізав?

У 70-і роки "Самоцвєти" співали (і записували на платівки) "Біля тину калина", "Ой, піду, вийду я". Знаменитий композитор Арно Бабаджанян написав цілу сюїту (а може навіть кантату :o ) на українськи мотиви (згадка В. Морозова), вважаючи, жи сама тематика є запорукою популярности твору.
Може повртається "Модна країна" (завдяки Славику Вакарчуку :lol: )?

І все ж таки чомусь дуже хочеться послухати вимову гасподіна Мулініна :D

Captivitas - 18-3-2004 у 16:54

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Я не зрозумів, це він компакт такий нарізав?

Може повртається "Модна країна" (завдяки Славику Вакарчуку :lol: )?

І все ж таки чомусь дуже хочеться послухати вимову гасподіна Мулініна :D


Так - це CD, який можна замовити у АртВертепі (м. Дніпропетровськ).- http://artvertep.dp.ua/shop/cd

Додаю обкладинку диску :D

Captivitas - 26-5-2004 у 14:55

25.05.2004 16:28
Олександр Євтушенко: за межами України вухо відпочиває... :o

(с) Телекритика

Східняк - 27-5-2004 у 14:16

5-6 червня на 18 годину на Співоче поле Марусі Чурай у Полтаву знову запрошує новий всеукраїнський фестиваль
„Мазепа-фест”

Captivitas - 6-1-2005 у 14:06

Щось сталося з Президентом сусідньої Білорусі:
введено нову політику на ФМ - на 10 пісень лише 2 іноземні (у тому числі й російські).
Така от підтримка білоруської музики :(

Captivitas - 11-4-2005 у 13:10

75% квота на рідну музику на білоруському радіо таки існує. Три попередження й відбирають ліцензію.


Цитата:

- Протекционистская политика на радио действительно практикуется, скажем в Боливии, Колумбии, Бразилии. Но, боюсь, белорусской музыки просто не хватит, чтобы закрыть 75% эфира, даже если собрать самые лучшие группы. Это отдаляет белорусскую аудиторию от русской и мировой музыкальной культуры. Рок не знает границ, у него нет национальной окраски. «Битлз» принадлежат всему человечеству и даже, может быть, в большей степени русским, чем ливерпульцам. Ни к чему хорошему 75% не приведут: белорусская музыка станет музыкой внутриреспубликанского употребления. Будет появляться все меньше исполнителей, способных перешагнуть пределы своей страны

http://korpunkt.ru/mnews8256_2_0.html

Тарас Сокальський - 12-4-2005 у 16:17

Відразу 75% – щось занадто. В нас би ввести обов'язкових 40-50% укр. музики, але при цьому встановити обмеження – не більш ніж 3-5% музики з будь-якої іншої країни. Щоб була якась різноманітність, а не суцільний москвопопс. І засоби впливу – не "по шапці", а пільги при сплаті за частоти/ліцензії etc.

Nazar - 12-4-2005 у 17:06

Цитата:

Ни к чему хорошему 75% не приведут: белорусская музыка станет музыкой внутриреспубликанского употребления. Будет появляться все меньше исполнителей, способных перешагнуть пределы своей страны

Я це сприймаю як прояв традиційної фобії по втраті зони впливу.
Гадаю, це навпаки дасть змогу заглушеній внутрішнй сцені бути почутою, і на цьому добряче виїхати. І це більш реальний шлях бути почутими в майбутньому по-за межами.

Captivitas - 13-4-2005 у 10:37

В контексті наведеної статті виникає потреба у державній підтримці подібних радіо-станцій, оскільки прогнозується відтік реклами (?) й відповідно неконкурентність з комерційними станціями.

Nazar - 13-4-2005 у 10:43

Нащо нам білоруси - є яскравий приклад станції "УХ - радіо" з Тернополя. Реклами там більше, ніж на решті радіоканалах з "Нашим" включно. І не примусова - його реально слухають і люблять.

Максим Стюфляєв - 29-2-2008 у 23:44

Товариство, ми занехаяли дуже цікаву тему! Треба виправлятися.:) По- перше, хочу рішуче застерегти усіх, хто зітхає за "білоруським досвідом". Не поспішайте славити "батьку". Спочатку поцікавтеся реальною ситуацією у Білорусі. Пару років тому (але точно вже після встановлення квот) я певний час досить активно ловив 1-ий і 2-ий білоруські державні радіоканали (цікаво, все- таки, як живуть сусіди). Оті 75%- омана. Сказати Вам, яка то музика? Звичайна російська попса, виконана білоруськими співаками. Російськомовна або перекладена білоруською (неодноразово чув, як білоруські виконавці співали перекладені ДОСЛІВНО російські шлягери). Та що музика... На білоруському ДЕРЖАВНОМУ (!) радіо білоруською найчастіше тільки вітаються і прощаються, а самі програми йдуть російською. Білоруський рок в етері заборонений. Невже і Вам хочеться у нас такого радіо або такої музики?:mad: Мені- точно ні. Я знаю, що "добре там, де нас нема", але, поклавши руку на серце, кажу: не дай Боже нам дожити до такого, як у Білорусі з усіма її квотами! У нас, при всіх негараздах, ситуація значно краща! Принаймі я дуже сумніваюся, що чільні білоруські канали показують концерти, подібні до "Нашого різдва" чи "Героїчної пісні". Не все так погано у нашому домі! Але спільними зусиллями можна облаштувати його краще!;)

Максим Стюфляєв - 1-3-2008 у 10:56

А тепер власне по темі, тобто про українську музику на фм- ках. Цією проблемою я дуже цікавлюся і сам нещодавно відкрив відповідну тему у розділі "Медіа". Зараз хочу сказати наступне. Кілька днів тому мені довелося на цю ж тему поспілкуватися в інеті з людиною, яка представилася фахівцем в радіобізнесі. Ми довго і запекло сперечалися і я не наводитиму тут усіх деталей нашої полеміки, але основні тези мого співрозмовника були такі. На українську музику запит справді є і у радіо з таким форматом буде хороший рейтинг. Але таке радіо чекає фінансовий крах. Чому? Бо туди не прийде рекламодавець. Як сказав мені мій співрозмовник "для радіо насправді головним є рекламодавець, а ніяк не слухач". Якою б величезною не була слухацька авдиторія, грошей вона туди не понесе. І без рекламодавця станція просто загине з усіма своїми шаленими рейтингами. Цьому є багато прикладів. З іншого боку, часто на радіо з низьким рейтингом рекламодавець йде охоче і таке радіо процвітає. А на радіо з українською музикою рекламодавець не прийде з двох причин. Перша- суто прагматична. Зараз у вітчизняній музиці провідний напрямок- рок, а основний слухач- молодь. Але молода авдиторія не цікавить рекламодавця через свою порівняно низьку платоспроможність. З цієї ж причини у нас, наприклад, досі немає "хіп-хоп радіо". Рейтинги у нього були б захмарні, але рекламу туди ніхто не понесе. Другу причину можна назвати світоглядно- ідеологічною. Для більшості наших бізнесменів українська культура чужа. Українську музику вони просто не розуміють, не сприймають. Тому нести гроші на таке радіо для них уже є чимось ганебним. Тому, на думку мого опонента, зараз в україномузичного радіо немає перспективи, якщо йдеться саме про комерційний, а не політичний чи меценатський проект. Завершив він нашу розмову сумною констатацією свого знайомого, колишнього директора радіостанції, яка крутила українську музику і закрилася через банкрутство: "Вони усі слухали нас, а от гроші несли на сусідню радіостанцію".
Висловлені міркування здалися мені такими цікавими, що я вирішив оприлюднити їх тут. Чи будуть у форумців якісь думки?

Тарас Сокальський - 1-3-2008 у 11:12

Цитата:
Тому, на думку мого опонента, зараз в україномузичного радіо немає перспективи, якщо йдеться саме про комерційний, а не політичний чи меценатський проект.

А варіант піратського радіо не обговорювали?:rolleyes:

Максим Стюфляєв - 1-3-2008 у 12:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
Тому, на думку мого опонента, зараз в україномузичного радіо немає перспективи, якщо йдеться саме про комерційний, а не політичний чи меценатський проект.

А варіант піратського радіо не обговорювали?:rolleyes:
Не обговорювали, але в контексті нашої розмови це суті не змінювало. Ми говорили про те, чи може радіо з українською музикою мати комерційний успіх.

Серж Петренко - 6-3-2008 у 04:06

Прочитав, що пишеться про рекламу. І щось у мене під поганий настрій зовсім дах понесло... Розумію, що деструктив - не вихід, але приклад "Кіноперекладу" наштовхує на думку. Чи не влаштувати подібну акцію, в сенсі - проголошувати бойкот товарам/послугам, котрі рекламуються на російськомовних станціях? (але НЕ рекламуються на україномовних) Тільки до такого необхідно підійти максимум виважено, щоб не було зворотнього ефекту, як із тим Г., котрий ще в античні часи прославився спаленням храму.

Юрій Сєров - 11-3-2008 у 12:39

Цитата:
Ми говорили про те, чи може радіо з українською музикою мати комерційний успіх.

Думаю, абсолютно спокійно може, лише потррібно добрий менеджмент і інвестиції для створення колективу.

Серж Петренко - 14-3-2008 у 14:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Кілька днів тому мені довелося на цю ж тему поспілкуватися в інеті з людиною, яка представилася фахівцем в радіобізнесі. Ми довго і запекло сперечалися і я не наводитиму тут усіх деталей нашої полеміки, але основні тези мого співрозмовника були такі. На українську музику запит справді є і у радіо з таким форматом буде хороший рейтинг. Але таке радіо чекає фінансовий крах. Чому? Бо туди не прийде рекламодавець. Як сказав мені мій співрозмовник "для радіо насправді головним є рекламодавець, а ніяк не слухач". Якою б величезною не була слухацька авдиторія, грошей вона туди не понесе. І без рекламодавця станція просто загине з усіма своїми шаленими рейтингами. Цьому є багато прикладів. З іншого боку, часто на радіо з низьким рейтингом рекламодавець йде охоче і таке радіо процвітає. А на радіо з українською музикою рекламодавець не прийде з двох причин. Перша- суто прагматична. Зараз у вітчизняній музиці провідний напрямок- рок, а основний слухач- молодь. Але молода авдиторія не цікавить рекламодавця через свою порівняно низьку платоспроможність. З цієї ж причини у нас, наприклад, досі немає "хіп-хоп радіо". Рейтинги у нього були б захмарні, але рекламу туди ніхто не понесе.

Дивно, чому я одразу не згадав "Кісс ФМ"?! Вже не перший рік існує, хоча крутить суто молодіжну музику, для котрої вже навіть я вважаю себе старим.