Форум Рідного Міста

ОДНА КАЛИНА

Тарас Сорока - 14-3-2004 у 19:30

Дуже подобається ця пісня - дарую.
Тільки щось здається, вона є спокутою Софії Ротару за службу москалям. Ось так - почала з Червоної Рути, закінчує Однією калиною. повернення ... дочки народу. Водночас - спостерігаємо інший процес - Білик різко співає російською тим більше афішує це піснею разом із сердючкою.


ОДНА КАЛИНА
Слова Віталія Куровського.
Музика Руслана Квінти.

Сумно, сумно аж за край.
Не дивись на мене,
Грай, музико, грай.
Зимно, зимно на душі.
Забирай що хочеш,
Тільки залиши.

ПРИСПІВ:
Одну калину за вікном,
Одну родину за столом,
Одну стежину, щоб додому йшла сама,
Одну любов на все життя,
Одну журбу до забуття,
І Україну, бо в нас іншої нема.

Сумно, сумно аж за край.
Та чого ж ти плачеш,
Грай, музико, грай!
Крапля горя не заллє,
Наливай, козаче, бо у нас ще є.

ПРИСПІВ:
Одна калина за вікном,
Одна родина за столом,
Одна стежина, щоб додому йшла сама,
Одна любов на все життя,
Одна журба до забуття,
І Україна, бо в нас іншої нема.

Сумно, так і не засну.
Краще буду думать
Про свою весну,
Та й піду за небокрай.
Вперше як востаннє
Грай, музико, грай.

ПРИСПІВ:
Про ту калину за вікном
Одну родину за столом,
Одну стежину, щоб додому йшла сама,
Одну любов на все життя,
Одну журбу до забуття,
І Україну, бо в нас іншої нема.

Андрій Пелещишин - 14-3-2004 у 20:20

Тарасе, на Форумі заборонено взживання зневажливих назв народів і етносів.
Отримуєте зауваження

Asmera - 14-3-2004 у 21:08

Я те спокутою не вважаю. Людина, що є тричі народною артисткою, належить до трьох країн, яка швидше б мала вказувати за рідне молдавське, але завше наголошує на тому, що є українкою і дуже поважно ставиться до країни, мови і людей.Яка завше співала українські пісні...
Не можу, Тарасе, з Вами погодитися

Олексій Мачехін - 14-3-2004 у 21:25

Пані заробляє гроші. Молодець пані.

Asmera - 14-3-2004 у 21:35

Так отож.Принаймні на відміну від деяких вона НІКОЛИ не висловлюється про Україну зневажливо

Олексій Мачехін - 14-3-2004 у 21:38

Так, проте пані є молдаванкою і проживає в Москі років із 20. Те, що вона повертається на український музичний ринок є ознакою його розвитку. Але не більше.

АукцЬІон теж до України зневажливо не ставиться. І приїзджає сюди куди частіше за тьотю Соню.

Asmera - 14-3-2004 у 21:47

Пане Олексію, та пані живе у Києві та Ялті...якщо хочете, можу дати Вам адреси ;)
А то вже є ознакою НАШОГО ставлення.Пані вже виходить в тираж.А я мала на увазі таких, як Сердючка чи Грін-Грей

Nazar - 14-3-2004 у 21:55

Вже вкотре стираю своє повідомлення в ційц темі, бо занадто грубо пишу:)
Як на мене, то приниження українців цією піснею, невже ми настільки примітивні, як слухацька аудиторія, на яку розрахований такий продукт?
Це ганьба!
Нікого не образив?

Олексій Мачехін - 14-3-2004 у 22:33

То було б краще аби б ти виклав докладніше, але якщо я правильно зрозумів, то ти ставишся як і я. А для мене цей проект - заробіток грошей на патріотичних почуттях.

Проте я не можу не зазначити рівень професійності пісні, її виконання, тощо. Вимова у тьоті Соні ще та - куди там деяким нашим.

Asmera - 14-3-2004 у 23:03

Тцю, Назаре! Та примітивність зара на естраді так і пре, вона ВСЮДИ. Бо ж більшість пісень то є "ширпотреб". Ти прислухаєшся, що на радіо крутять? Я ж-бо вжне не можу, власне кажучи, слухати те..."мусі-пусі" та "джага-джага"

А ви, хлопці, розбираєте тут все на патріотичність. Зараз головне - продається чи ні. І якщо завтра продасться "раз два, трі, чєтирє, пять с дєтсва с ріфмай я дружу" - то всюди будуть крутити саме це. І головне - що таки більшості то все одно буде подобатися.

Юрій Марків - 14-3-2004 у 23:19

Справді, на ринку нішу свою знаходять сєрдючьки, що свідчить про невибагливість слухача. До Ротару з цієї точки зору нема зауважень, в неї хоч пісні людські.

Наталка - 14-3-2004 у 23:20

На мій упереджений погляд, слова пісні вражаюче мудрі. "І Україна, бо в нас іншої нема!". На жаль? А якби була? Маємо, що маємо? Не знаю - ця пісня мені не подобається. Зовсім.
Нікого не образила?

Asmera - 14-3-2004 у 23:29

Людоньки, мені здається, що ми ( форумці) тут єдині, хто тим текстом переймається. Для тої самої більшості головний ритм, музикаі зображення в кліпі...отак :rolleyes:

Наталка - 14-3-2004 у 23:32

Те, що головне для більшості є виключно проблемою більшості. :) Мене в силу деяких особливостей моєї натури дуже цікавлять вірші! ;)

Юрій Марків - 14-3-2004 у 23:38

Вимагати від кращих стати ще кращим - це нормально, та в ефірі стільки, перепрошую, лайна, що ці вимоги виглядають імго невдячними.

Олексій Мачехін - 14-3-2004 у 23:43

Цитата:
Першим відправив користувач Asmera
Пане Олексію, та пані живе у Києві та Ялті...якщо хочете, можу дати Вам адреси ;)
А то вже є ознакою НАШОГО ставлення.Пані вже виходить в тираж.А я мала на увазі таких, як Сердючка чи Грін-Грей


Своїми вухами чув як Мурік освітчувався в любові до України.
А коли це Ротару переїхала? Бо мати квартири і мешкати це такі різні речі.

Наталка - 15-3-2004 у 01:58

Цитата:
Першим відправив користувач Efes
Вимагати від кращих стати ще кращим - це нормально, та в ефірі стільки, перепрошую, лайна, що ці вимоги виглядають імго невдячними.


Імхо - почувати вдячність я не зобов’язана, і від пані Ротару нічого не вимагаю, а тим більше - ставати кращою. Якщо я комусь вдячна, я кажу про це, а якщо мені щось не подобається, то... так само кажу. Не думаю, що хтось зробить через це харакірі. Мені, якщо чесно, Ротару взагалі не подобається і ніколи не подобалася - не як людина, бо я про неї ніц не знаю, а як співачка. І це та сама особиста думка, на яку я маю право. :D :rolleyes:

Тарас Сорока - 15-3-2004 у 08:46

м.і., аналогічна пісня була у Ірини Білик, там де "співай, Марічко, співай", але вона не набула такого розвитку і розголосу. очевидно, тому, що не була адаптована до малоросійського піпла. (ой, а я не образив тут когось?)

до п. Asmera
>Яка завше співала українські пісні...

Прошу дуже пана нагадати про якісь нові українські пісні пані Ротару за останні 20 років. Може я щось пропустив, або був десь на Марсі.

Олексій Мачехін - 15-3-2004 у 10:11

Асмера не пан а пані.

Asmera - 15-3-2004 у 11:03

2 Наталка
Правильно :) Гарні вірші набагато кращі поганийх пісень ;)
2 Олексій
Хм...не чула я того Муріка...чесно...
А щодо переїхала -тож вона там і мешкала завше! Ти що! Влітку в Ялті (точніше НІкіта ), зимою - в Києві (тут, непоалік від моєї роботи, на бульварі Лесі Українки)

2.Тарас
Тцю..а я і не трвердила, що були нові пісні. Я казала, що цитую "вона завше співала українські пісні".То так воно і є - в кожній програмі перше відділення на 80 % україномовне
І Олексій таки має рацію - я таки не пан ;)

Captivitas - 15-3-2004 у 16:13

Але, на мою думку, можна було недоліки тексту у тому візуальному ряді якось приховати.
Бо й текст а-ля початок 90-х, й кліп шароварний з соняхами.
А пані Ротару вже досвічена у шоу-бізнесі, тому знання та смаки повинна мати.
Вибачте, за можливі категоричності.

Odarka - 16-3-2004 у 14:07

Знаю дуже добре про Софію Ротару від своєї тітки Марії Ісак, яка колись заспівала славнозвіний "Водограй", а Софія Ротару потім під фонограму у відомомому музичному фільми відкривала ротика під цю пісню:)
Вона не патріотка - це точно...а те що дякуючи Івасюкові вона стала відомою це як пити дати зрозуміло..
Ротару молодчинка стільки років, а вона дуже гарно як на свій вік виглядає і пані Софія прекрасно розуміє. що заробить набагато більше грошей якщо буде співати на українську тематику. тому що російськомовні її пісні майже ніхто не сприймає!
Це чистої води КОМЕРЦІЯ!!!

Asmera - 16-3-2004 у 14:19

Про що я і казала :)