Форум Рідного Міста

Запитання щодо ввезення автомобіля з-за кордону на Україну

Олеся Козак - 22-12-2005 у 01:05

Шановні користувачі форуму, маю до вас запитання: чи може людина, яка вже 6 років проживає за кордоном і збирається повернутись на Україну на постійно, ввести з собою власний автомобіль без розмитнення? Чула, що є відповідний закон України, який це дозволяє...

Ярема П. - 22-12-2005 у 11:39

Фіг там, не пройде. Сам з таким стикнувся. Ще питання консульського обліку, крім того, постає, чи реєструвалася ти там чи ні.

Користувач Олесь - 22-12-2005 у 14:19

Не може. Навіть якщо не збирається повертатися, а тільки їде на короткий час в Україну, але не є на консульському обліку - не вільно!!! Обговорювалося на форумі Українців в Чехії, вони там навіть звернення писали до української влади - можна почитати тут.

Олеся Козак - 22-12-2005 у 15:22

Наскільки мені відомо - можна ввозити з-за кордону без розмитнення транспортні засоби власникам, які зареєстровані в посольстві країни де проживали довший час і є власниками цього транспортного засобу більше 1 року (що підтверджено документально) . Такий громадянин, який повертається в Україну на постійно ввозить свій транспортний засіб як власне майно. Можливо я помиляюся, але я таке прочитала в і-неті. Дякую за чеський форум - зараз перегляну і, мабуть, знайду щось для себе корисне :)

Користувач Олесь - 22-12-2005 у 15:48

Олесю, а у Вас в тому авті і так кермо справа напевно? ;)

Олеся Козак - 22-12-2005 у 17:38

Наразі - справа, але якщо можна буде перевезти без розмитнення - через рік буде зліва у новому авто ;)

Ігор Мартинів - 22-12-2005 у 18:33

Є дірка - ввезення авто як благодійної допомоги інваліду. Треба мати інваліда, який стоїть в черзі на отримання Таврії. Тоді авто (здається до 8 років) ввозиться без всякого мита.

Олеся Козак - 22-12-2005 у 19:18

Ігоре, дякую за "дірку", думаю таке можна буде організувати.

Ярема П. - 22-12-2005 у 20:20

Цікаво, що ніхто, ні на чеському форумі, ні тут, не дав конкретного посилання на матеріал, де ж все таки міститься правова інформація, яка регулює такі випадки. Загальні посилання на сайт верховної ради - це не діло, там сам чорт ногу зломить щось шукати (цікаво як депутати з цим собі радять), і на сторінці митної служби України взагалі толком нічо нема. Я задля цікавості перегорнув кілька книжок в книгарні-теж без результату. А такі випадки ж не є індивідуальними чи поодинокими. Скажімо, я за кордоном проживаю певний час, купляю авто, бо треба якось пересуватись і зручно, хочу приїхати на кілька днів додому, а тут - фіг, "Україна вітає вас" надпис на українській митниці, морди (інакше їх не назвеш) розпещених митників і "базар" прикордонців (типу "Стоять, куда єдєшь!!") і ніхто толком нічого не може сказати. Інша справа, якщо приїхав з кількома паперчиками, скажімо, роздрукованими законами, і на їхнє "куда" сказав "туда" і показав-просвітив тих невігласів, що тільки за власну кишеню думають. Може бути таке, га?

vovka - 22-12-2005 у 22:24

От 14 способів як обманути державу:

http://economica.com.ua/print/top/article/5241.html

Олеся Козак - 23-12-2005 у 02:36

Дякую, vovka, ду-у-уже цікава стаття! Думаю, ми скористаємося одним із способів...

Користувач Олесь - 23-12-2005 у 11:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цікаво, що ніхто, ні на чеському форумі, ні тут, не дав конкретного посилання на матеріал, де ж все таки міститься правова інформація, яка регулює такі випадки. Загальні посилання на сайт верховної ради - це не діло, там сам чорт ногу зломить щось шукати (цікаво як депутати з цим собі радять), і на сторінці митної служби України взагалі толком нічо нема.


А це так і є і не тільки в даній справі. Закон або не каже конкретно нічого, або навпаки існує сотня статей, наказів і нормативів, які суперечать один одному. Що відкриває широкі можливості митникам і іншим державним людям для "гнучкості" в роботі.

Ярема П. - 23-12-2005 у 13:48

vovka, стаття дуже і дуже в тему!!!! Дякую!!!!