Форум Рідного Міста

Санаторний відпочинок в Карпатах. Враження

Андрій Пелещишин - 20-5-2006 у 21:50

Я повернувся з 2-х тижневого відпочинку в санаторії "Карпати", що на Закарпатті, в 10 кілометрах від райцентру Свалява і в 20 кілометрах від Мукачево.
Коротко враження.
Традиційно в Карпати нарід їздить або "на хату" або "в гори ходить".
На цей раз я спробував санаторій.
Відпочив :)
Хто любить санаторний відпочинок - можу рекомендувати (з кількома застереженнями - див далі)
Фантастично мальовниче місце. І дика природа і парк навколо санаторію (багато цікавих рослин, усе квітне неперевно).
Прекрасне місце для санаторію:
1. Ніяких проблем з добиранням. Головна міжнародна залізнична та автомобільна траса Київ-Чоп в 10 хвилинах ходьби від санаторію.
2. Поряд нема хоч трохи великого населеного пункту (до села Піски - 2 км), хоча мікроселише (хатів 50) є поряд.
3. Навколо карпатський ліс.
4. Сам санаторій знаходиться у (напевно штучно посадженій) діброві
5 один з корпусів - знаменитий замок Шенбурна
6 можна легко їздити по Закарпаттю. До Мукачева 20 хвилин
7 Насичена культурна програма (за два тижні встиг побувати на 2-х концертах симфонічного оркестру та на виставі Закарпатського Драматичного Театру)
8 багато всього іншого
До мінусів я би записав
1. Совковий персонал та харчування (я вже мовчу про вривання прибиральниць в номер без стуку коли люди відпочивають)
2. Комарі. Не смішно, їх там дужже багато

Якщо цікаво - дам координати або детальніші оповіді
Зараз вчеплю фотку де видно три корпуси санаторію (одни з них замок Шенбурна), пізніше - ще кілька гарних знимок.

IMG_0410.jpg - 67kB

Hanor Narasson - 21-5-2006 у 09:46

А як добиралися до/з місця? Якщо залізницею, то чи працює на з.п."Карпати" каса?

Андрій Пелещишин - 21-5-2006 у 17:02

З транспортом там супер.
Зупиняються усі поїзди що йдуть на Чоп (у тому числі і міжнародні).
Самий стандартний транспорт - це електричка Львів-Мукачево.
Зі станції "Карпати" так само, єдине що на пасажирські поїзди треба квитки купляти в касира який по днях зявляється в одному чи другому санаторії.
На електричку - можна без квитка (в потязі купляється).
Як на мене - проблем жодних не виникає.

dr.Trollin - 21-5-2006 у 17:46

-1- граф Ш_оё_нбурн
-2- ну то ти дарееееееемно не сказав куди зашився...
дареееемно!!!!
(ні ну я чув, що ти у карпатах десь.
але не мислив, що у _К_арпатах)

я ж тАмошній
(принаймні у відпочинковому плані -- 10 років щоліта за 2км звідтіля)

та і взагалі... різновсяке би м' міг підповісти...

Ви хоч у Синяк вибиралися пішим ходом (черезгірно)
чи машинно (як з дитинчатком)

-3- комарі... так то там є...
!!! ОЙ ЖЕ Ж Є !!!!

причому у Карпатах то ще не так.
а ближче до річки. у Чинадієво...

лікаркою у тя часом не котрась з Лешко була? :-)

Hanor Narasson - 21-5-2006 у 19:03

Значить з потягами нічого не змінилося:baddevil:
В часи моєї студентської молодості часто годині в 3-й ночі на платформі можна було часом спостерігати таку картину: двоє тягнуть третього вздовж потяга Ужгород - Харків і просять провідників: "Візьміть одного до Львова!":lol: Була б каса - то купили б квитка і здали би в багаж.:o

Андрій Пелещишин - 21-5-2006 у 20:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від dr.Trollin
-1- граф Ш_оё_нбурн
-2- ну то ти дарееееееемно не сказав куди зашився...
дареееемно!!!!
(ні ну я чув, що ти у карпатах десь.
але не мислив, що у _К_арпатах)

я ж тАмошній
(принаймні у відпочинковому плані -- 10 років щоліта за 2км звідтіля)

Та я знаєш, тоже там разів з 4-ри відпочивав у студенському таборі. Місцевість і "все-таке" знаю добре
Цитата:


лікаркою у тя часом не котрась з Лешко була? :-)

Бог милував від лікарів, мені ті санаторні лікарі так потрібні як зайцю стоп-сигнал... Раз до якось підійшов, вона мені щось відмітила, процедурки прописала, та й усе.. А на процедури чи в басейн я вже якось сам дорогу знайшов :)

Demyan - 22-5-2006 у 16:40

а ціни якісь можна?

Андрій Пелещишин - 22-5-2006 у 18:56

Ціни стандартні для санаторіїв, що входять в профспілкову санаторну мережу.
Найдешевша вартість дня відпочинку (проживання, харчування, лікування) - трохи більше 100 грн.
У такому разі - проживання в однокімнатному двохмісному номері зі зручностями (ванна кімната - душ, туалет, умивальник).

Nazar - 22-5-2006 у 19:17

Та...
сан. Карпати то одна з моїх щорічних мекк, коли їду на Закарпаття...
Заздрю я Вам, пане Андріє.
А скільки коштує проживати саме в палаці? Бо спочатку казали, що там не селять відвідувачів, але зараз щось змінилось ніби-то.

Андрій Пелещишин - 22-5-2006 у 20:58

Скільки коштує в палаці - поняття не маю, але не думаю, що варто прагнути там селитися.
Люди там живуть, але в мене склалося враження, що там переважно спецгрупи дітей (напевно класу "чорнобильці" чи інше пільгові). Але точно не скажу.
З мінусів - думаю, що в палаці зі зручностями так собі. Душ - в підвалі. Повітря там також сперте (мені нагадало атмосферу в музейних фондах).

Роман Голощук - 5-6-2006 у 12:03

А ще є на території санаторія "Карпати" джерело молодості! Так що: якшо хтось відчуває себе вже "в літах" то можна омолодитися :-)

Андрій Пелещишин - 8-6-2006 у 10:31

А саме класне шоу там по суботах.
Палац на території санаторію і навколишня територія є точкою знимкування молодят Закарпаття (кажуть що зі всіх кінців їдуть)
Я за одну суботу відпочинку на тих молодих надивився! :)
Охоронець казав що за той день було понад 30 делегацій :)

Hanor Narasson - 8-6-2006 у 13:06

А ставок бiля палацу повторює форму "небіжки Австрії":sing:

Андрій Пелещишин - 29-5-2007 у 22:54

Був цього року знову.
Ставка нема, спустили.
І взагалі усе псується. Ціни виросли, а з їжею стало ще гірше. Чесно кажучи, просто уникав при можливості їхніх сніданків, обідів і тд.
І це при ціні в 185 грн з людини.

З плюсів - окрім тих, що в першому повідомленні - приїзджав гурт "Made in Ukraine" :)

Сашко Кияшко - 21-7-2007 у 17:03

Шановні Львів"яни,
може порадите якій-небуть санаторій у Закарпатті, де було б можливо підлікувати печію не "уникаючи при можливості їхніх сніданків, обідів і т.д."
Не усюди ж такий поганючий сервіс за захмарні ціни?

Андрій Пелещишин - 21-7-2007 у 20:07

Ті санаторії, що по лінії профспілок - навпевно всі однакові.
Часто на курортах рекомендують такий варіант - селитися приватно поряд зі санаторієм, і брати там лише лікування. Виходить і комфортніше, і дешевше.
А щодо підлікувати печію - то вже треба з лікарями радитися. Можливо, це санаторії в Поляні.
Колись до речі проїздом був в санаторії "Квітка Полонини" в Поляні - зовні усе досить пристойно, навіть з деякими претензіями на крутизну. Як насправді - не знаю.

Сашко Кияшко - 22-7-2007 у 15:51

щиро дякую пане Андрію.
це таки слушна думка - шукати житло не залежно від місця лікування.

Юра Чеботарьов - 16-11-2007 у 17:29

Можливо порекомендуєте,хороший куточок у Карпатах.
Хочеться романтики знаєте ,хатинку в горах ,красивий краєвид,як найменше людей під боком .Такий собі прекрасний "РАЙ на двох".:rolleyes: