Форум Рідного Міста

Хочу зробити в будинку бездротову Wi-Fi мережу. Чи треба кудись ходити ...

DigitalDude - 20-7-2005 у 21:57

Хтось зтикався з цим питанням?
Наскільки складна процедура? Чи є вона взагалі?
Чи реально "забити" на відповідні органи? Що буде, якщо помітять?
Заздалегідь вдячний за допомогу.

Сергій Бєляєв - 21-7-2005 у 08:37

Проконсультуйтесь в центрі "Укрчастотнагляду"

Олексій Мачехін - 21-7-2005 у 13:20

Я займався подібними мережами. Не раджу це робити в будинку - не вистачить грошей на дозволи і мікрохвильові, в разі, якщо нема "землі", знищать ефір як такий. Тягніть дроти :)

Ярема П. - 21-7-2005 у 15:40

А як на рахунок приватного користування? Для самого себе?

Олексій Мачехін - 21-7-2005 у 16:19

З огляду на те, наскільки "для себе". Офіційно якщо хтось на тебе донесе, то апаратуру буде конфісковано, неофіційно, якщо ти з ефіром далі квартири не лізеш, то хто тобі завадить?

Ярема П. - 21-7-2005 у 16:31

Воно то так, але яким чином я зможу контролювати дальність поширення сигналу? Єдине, так це шифрувати...

Олексій Мачехін - 21-7-2005 у 16:42

Що шифрувати? Технологія бездротових мереж длозволяє шифрувати дані, проте ефір ці дані все одно займають. Та і розшифрувати нема ніяких проблем.
Якщо у тебе залізобетонний будинок і ти береш стандартну двушку антену, то далі твого поверху ніхто сигналу засікти не зможе.

Ярема П. - 21-7-2005 у 16:48

Та, правильно, я це пропустив повз увагу. Добре, колєга мені розказав про декілька прикрих інциндентів в Києві. Чи у Львіві користуються цим люди і наскільки вдається безкарно це робити? У Львові я чув якись слух про когось, хто живе недалеко від Скнилова, погані дядьки за годину від початку включення засікли, знайшли і надавали по шиї з конфіскацією апаратури.

Ігор+ - 21-7-2005 у 17:53

Якщо відключити ssid broadcasting, то ніхто б не мав замітити мережу.

Ярема П. - 21-7-2005 у 18:01

Читайте ось Why ‘Not Broadcasting the SSID' is not a Form of Security :
http://www.symbol.com/products/wireless/broadcasting_ssid_.html

і висновок в кінці статті.

Олексій Мачехін - 21-7-2005 у 18:02

Ігоре, ви, вочевидь, не в курсі фізики процесу передачі даних в таких мережах.

Ігор+ - 21-7-2005 у 18:07

Я не в курсі фізики процесу, але і не вважаю це формою security.
Ніхто зі сніфером не полізе під двері одного з десятків/сотень тисяч потенційних користувачів інтернету, це просто спосіб не засвічуватись. Деякі нотбуки мають вмонтований 802.11b/g і могли б замітити у сусіда сітку.

Чи потрібно реєструвати WI-Fi мережі

Андрій Пелещишин - 15-7-2006 у 20:34

Хтось знає, чи потрібні державні дозволи та реєстрація WiFi-мереж, якщо так - то всіх, чи тільки певних класів?
Питання навіяно зокрема новиною про припинення діяльності незареєстрованих бездротових мереж в Росії
http://www.securitylab.ru/news/270539.php

Чи потрібно реєструвати WI-Fi мережі

Тарас Гулка - 16-7-2006 у 12:01

Наскільки мені відомо потрібні дозволи тільки для комерційних мереж (мережа приносить прибуток). Для некомерційних (наприклад, вдома) та технологічних (ті які використовуються у технологічних потребах, наприклад, внутрішня мережа в офісі) дозволів не потрібно.

Правда там є багато нюансів, у трактуванні комерційна-некомерціна мережа

Це питання часто обговорюється на сайті Укрчастотнагляду.
http://www.ucrf.gov.ua

Чи потрібно реєструвати WI-Fi мережі

Тарас Гулка - 16-7-2006 у 12:04

Доречі в Росії з 09.2005 непотрібні дозволи на wifi мережі, які побудовані на обладнані фірми D-Link

Андрій Пелещишин - 29-7-2006 у 22:20

З'єднав дві близькі теми в одну