Форум Рідного Міста

Особистий рейтинг громадянина. Нове китайське ноу-хау

Андрій Пелещишин - 3-4-2018 у 20:51

У ЗМІ пройшла хвиля інформації щодо можливого введення в Китаї нового поняття - рейтингу громадянина. Ідея полягає в визначенні для кожного жителя КНР певного показника чи то суспільної корисності чи то якоїсь якості. Рейтинг підвищуватиметься у випадку певних значущих результатів (не знаю яких) і опускатиметься у випадку всяких правопорушень.
Високий рейтинг винагороджуватиметься якимись бонусами (звучало щось про безплатні квитки чи путівки), низький - каратиметься відлученням від певних суспільних благ.

Як вам така ідея?

Враховуючи, що за деякими даними кількість відеокамер спостереження в КНР майже зрівнялася з кількістю жителів, а система розпізнавання облич випереджує усі аналоги, виникає припущення, що рейтинг може обраховуватися і автоматизовано.
З одного боку, думка, що кидання недопалка мимо урни буде каратися, викликає певний позитив. Хоча як на мене, це лише закріпить інфантильне сприйняття світу з патерналістською роллю держави. А такі соціуми приречені на самознищення. Але то моя думка...
Ну про те, що будь-яка опозиційність зводитиме рейтинг до мінусів і говорити не треба, але то таке..

А як вам така ідея?
Адже багато для кого в Україні Китай виглядає як якийсь взірець чи навіть мрія... (хоча як на мене це совок совком, хіба трохи змутувавший у бік олігархії) Чи хочемо ми такого рейтингу у нас?

Юрій Марків - 4-4-2018 у 20:30

Тотальний контроль. Принаймні для тих, хто не вміє підняти власний vps під убунту, а краще декілька в різних країнах, і всі операції здійснювати через socks5. Скажімо, підняти власний поштовий сервіс займає до години часу, і варто це зробити хоча би щоб уникнути таргетованої реклами від популярних поштових сервісів.

Upd: Читав десь історію про камери в Німеччині. На заправці там треба спочатку залити паливо, а опісля йти платити. Наш дядько спитав в німця:
- А що буде якщо залити паливо і собі поїхати геть?
Німець:
- А як це так можливо?
Наш:
- Ну, скажімо, злодій.
Німець:
- Розумію... ну ось камера висить, за номерним знаком поліція знайде злодія.
Наш:
- А якщо номерний знак брудний?
Німець:
- Як це номерний знак брудний?
:D

Рост - 5-4-2018 у 07:46

В контексті цінностей, на яких базується нинішня цивілізація, це рабство.
Саме така реалізація можлива в Китаї, може ще в декількох країнах. Там де зі свідомості випалена здатність до протесту.
В Західному світі для цього існують безготівкові розрахунки.

Китай для когось є взірцем? Зовсім я від суспільства відбився, вперше чую.

Андрій Пелещишин - 5-4-2018 у 21:14

До речі, є такий гарний твір Чапека (того знаменитого чеха, хто придумав слово "робот"). "Війна з саламандрами" називається (існує українською мовою теж). Там, грубо кажучи, людство проти саламандр. Твір написаний в міжвоєнні часи, відповідно, критики вважають що "саламандри" - це авторське передбачення нацистської Німеччини і війни проти неї.
Але насправді ті "саламандри" нічого спільного з нацистами не мають. Викапаний Китай сьогодні. Там лейтмотив - Західний світ розбудовує економіку завдяки появі саламандр - дешевої робочої сили, безвольної, безамбітної, з внутрішньою тоталітарною самоорганізацією, яка, проте, до якогось часу не хвилює роботодавців. Так вони якийсь час живуть поряд, поки саламандри не перетягують на себе всі технології та промисловість. І тоді починається Великий Капець....
Почитайте, направду, щось мені сьогоднішній світ і його стосунки з Китаєм це нагадує.

Китай. Рейтинг громадян

Андрій Пелещишин - 21-7-2018 у 18:38

Мені здавалося, що така тема є, але не знайшов.
Китай запроваджує рейтингування громадян. Дуже великий спектр показників інтегруються в єдину величину, яка потім визначає можливості людини і сім'ї

Почитати можна тут
https://varlamov.ru/3018472.html

Андрій Пелещишин - 26-7-2018 у 16:39

Знайшов :-)

Андрій Пелещишин - 23-9-2018 у 13:33

Ще трохи про китайські реалії в мусульманських регіонах.
https://mi3ch.livejournal.com/4267426.html

Трохи моторошно. Може автор перебільшує чи висвітлює однобоко, але в принципі воно все узгоджується з іншими матеріалами про Китай.

Андрій Пелещишин - 31-3-2019 у 17:51

У продовження теми.
"Старший брат" у китайській школі

https://varlamov.ru/3374329.html

Автоматичний контроль класу і кожного учня

Саша Бурцева - 30-5-2019 у 17:13

Якщо хтось добре володіє англійською, ось ще одна цікава стаття на ту ж тему -- https://www.businessinsider.com/china-social-credit-system-punishmen...

Андрій Пелещишин - 31-5-2019 у 11:40

Змістовна стаття, дякую!
Окремі речі доволі раціональні. Деякі незрозумілі, але при подальших роздумах мають сенс, типу як пенальті щодо домашніх тварин.
Але на загал система на підсвідомому рівні викликає відразу.
З другого боку, що ми можемо судити про Китай? У них свої проблеми, організувати життя міст з населенням 20-40 мільйонів якось потрібно...

Саша Бурцева - 31-5-2019 у 11:56

то точно. беручи до уваги, що у Львові, який є містом-мільйонником за неофіційними даними і в якому туризм розвивається швидко, не можуть/не хочуть організувати транспортну систему. недавно була в Харкові, там уже є е-квиток. та навіть в Тернополі вже е-квиток. одне радує, що потроху починають заміняти автобуси на більші..

Андрій Пелещишин - 2-12-2019 у 19:33

Тепер китайських громадян зобов'яжуть при купівлі смартфонів "здавати" скан обличчя

https://ua.korrespondent.net/lifestyle/gadgets/4166802-u-kytai-vvely...

Рост - 3-12-2019 у 11:26

От цим і відрізняється авторитарне суспільство від демократичного. Ввели закон, всіх зобов'язали, всі здали. А тут створили технологію, всі сказали "вау, як круто" і теж всі здали :)

Андрій Пелещишин - 3-12-2019 у 14:51

Ще і в черзі за новими айфонами постояли :D

Андрій Пелещишин - 16-12-2019 у 13:58

Проскочила новина, вже лінк не знайду, що у Китаї нейромережа розпізнала на фото з громадського місця жінку-вбивцю, яка була 20 років у розшуку. Я так розумію, що по фото 20-річної давнини.

Рост - 23-12-2019 у 20:01

Економічне чудо Китаю: https://zaxid.net/shestirichna_britanka_znayshla_v_rizdvyaniy_listiv...

Андрій Пелещишин - 26-12-2019 у 23:11

Я думаю, що тюрми як суспільна інституція якраз визначають межу між "Європа" і "Азія" на нашому материку.