Форум Рідного Міста

Чи є у львівських вузах факультет чи відділення по веб дизайну???

Ihor Byra - 17-5-2003 у 19:56

Коли я поступав на вищу освіту я навіть не здогадувався, що колись мене зацікавить веб дизайн.
Зараз я вже майже закінчую навчання і хотів би поступати на другу вищу освіту на веб дизайн.
Посуті я вже давно навчився створювати веб сайти, але закінчити щось по цьому треба!!!

P.S. Буду вдячний якщо хтось би порекомендував де можна скачати або вислав мені електронні книги по PHP4 та My SQL на українській або російській мовах.

Андрій Пелещишин - 17-5-2003 у 21:08

Веб-дизайн дещо завузькиї профіль для вищої освіти

А на нашій кафедрі (ІСМ НУ ЛП) є спеціалізація, де читаються (зокрема мною і іншими адмінами Форуму) спеціалізовані курси (Проектування Веб-систем, Відкриті Системи, Безпека Розподілених Систем та багато інших)

marco - 17-5-2003 у 22:06

У переліку офіційних спеціальностей веб-дизайну немає (колись з комп'ютерних був лише оператор ЕОМ, тепер може щось додалося).
Відповідно, веб-дизайну ніде не вчать :(

Лишаються курси при різних клубах, навчальних закладах і провайдерах. Вони допомагають лише ступити перший крок.

Ті курси про які каже Андрій, напевно на вищому рівні, але скоріше всього більше теоретичного плану, аніж прикладного.

А людина, яка планує професійно займатися веб-проектами, повинна знати і вміти дуже багато. Не буду деталізувати всіх граней того, що звичайно називають веб-дизайном, в Інтернеті описів можна знайти багато.

Цитата:
Першим відправив користувач Iggorini
Посуті я вже давно навчився створювати веб сайти, але закінчити щось по цьому треба!!!

Це не чув щоб десь вимагали диплом веб-дизайнера ;)
Цитата:
P.S. Буду вдячний якщо хтось би порекомендував де можна скачати або вислав мені електронні книги по PHP4 та My SQL на українській або російській мовах.

Вчитися веб-дизайну варто з вивчення англійської мови, бо покладатися на ласку перекладачів і застарілі переклади не варто.
Книжки по PHP i MySQL можна знайти на сайтах PHP i MySQL ;). Знову ж, якщо це зовсім початки, то я рекомендував би напружитись і купити паперові. Пізніше, як читати книжки вже часу не буде, можна буде перейти до електронних...

Андрій Пелещишин - 17-5-2003 у 23:02

Цитата:
Ті курси про які каже Андрій, напевно на вищому рівні, але скоріше всього більше теоретичного плану, аніж прикладного.


Ображаєте :D .
Сподіваюсь, що вищого. Але тут і мої студенти пробігають. Могли щось і сказати

А спеціальності тепер є (наприклад "Магістр комп'ютерних наук зі спеціальності "Інтелектуальні системи прийняття рішень"";)

2 Iggorini
А Веб-дизайн далеко не вичерпується MySQL+PHP.
Це (неповний список) :
HTML+CSS (тут треба багато знати як правильно і добре робити - область практично нескінченна)
Юзабіліті (справжній Веб-дизайн по Нільсену)
Графічний дизайн (Веб-дизайн по Кірсанову)
Оптимізація під пошукові машини та інтернет-промоушен
XML, XSL ....
....

Крім того, звичайно потрібно розуміти - Інтернет-економіку, володіти методами системного аналізу та проектування баз даних, ефективно програмувати

Тому я і кажу, що освіта повинна бути трохи ширшою, ніж просто Веб-дизайн

Роман Голощук - 17-5-2003 у 23:21

А я ось недавно закінчив дистанційний курс "Технології веб-дизайну" Харківського політехнічного інституту. Якість викладання мене не задовільнила - матеріал досить застарілий та й організація проведення дистанційного курсу мене не вразила :( Але ради професійного і наукового інтересу до мережевоцентричного дистанційного навчання я довів навчання до логічного кінця і тепер маю отримати навіть сертифікат, який підтверджуватиме мої "глибокі" знання з тематики Веб-дизайну ;)

marco - 18-5-2003 у 13:00

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Цитата:
Ті курси про які каже Андрій, напевно на вищому рівні, але скоріше всього більше теоретичного плану, аніж прикладного.


Ображаєте :D .

Sorry ;)
Я мав на увазі не те що курси на недостатньому рівні, а те що будь-які курси дають лише деякі практичні навики і теоретичний багаж. А далі повинні йти роки практики... Тому веб-дизайнер з дипломом чи сертифікатом - то ніщо :(
Це як з художниками, треба пару років розтирати фарби в підмайстрах і вчитися, заки можна буде стверджувати, що щось вмієш...
Та навіть досвід і багаж знань не дає гарантій успіху, ситуація в комп'ютерних технологіях змінюється настільки швидко, що весь час треба вчитися і освоювати щось нове. Досвід тут може лише допомогти швидше адаптуватися до нових технологій і умов...

Цитата:
А Веб-дизайн далеко не вичерпується MySQL+PHP.
Це (неповний список) :
HTML+CSS (тут треба багато знати як правильно і добре робити - область практично нескінченна)
Юзабіліті (справжній Веб-дизайн по Нільсену)
Графічний дизайн (Веб-дизайн по Кірсанову)
Оптимізація під пошукові машини та інтернет-промоушен
XML, XSL ....
....

Крім того, звичайно потрібно розуміти - Інтернет-економіку, володіти методами системного аналізу та проектування баз даних, ефективно програмувати

Сюди ще варто додати:
менеджмент проектів,
знання психології клієнта,
маркетинг,
фінансові і юридичні аспекти...

Ігор+ - 18-5-2003 у 16:26

Але як мінімум треба мати постійний доступ в інтернет і багато ідей. Ідеї є двигуном прогресу. А ще бажано отримувати не тільки психологічне задоволення від того що ти робиш.

Ihor Byra - 18-5-2003 у 17:55

to all
Я можу сказати, що добре володію всіма перечистеними вище знаннями по HTML+CSS, Юзабіліті, Графічний дизайн та ін. і з англійською в мене все ОК та набагато зрозуміліше і легше вчаться скрипти вищого програмування коли документація по них на українській чи російсткій
Дякую за поради

Ihor Byra - 18-5-2003 у 19:28

to Андрій Пелещишин

Чи ви можете мені коротко розказати про цю кафедру (ІСМ НУ ЛП).
Скільки років вчитися на другій вищі освіті на цій кафедрі?
Чи є ще набір і коли останній термін здачі документів?
Наскільки я знаю ІІ вища освіта платна --- скільки коштує навчання
вцілому?
Та які іспити чи співбесіда при вступі?

Андрій Пелещишин - 19-5-2003 у 17:21

Кафедра "Інформаційні системи та мережі" - Інститут компютерних наук та інф. технологій Національного Університету "Львівська Політехніка"
Спеціальність я уже цитував

Про умови навчання за гроши я чесно кажучи не знаю (думаю що десь біля 2500 грн в рік за бакалавра (чотири роки) і ще десь 5000грн за півтора роки магістерки

Чи можливе скорочене навчання - не знаю. Треба виясняти

Андрій Пелещишин - 31-5-2006 у 20:47

Цитата:
У переліку офіційних спеціальностей веб-дизайну немає (колись з комп'ютерних був лише оператор ЕОМ, тепер може щось додалося).
Відповідно, веб-дизайну ніде не вчать :(

У новому переліку спеціальностей у галузі наук "Видавнича Справа" є магістерська спецільність "Електронні ...." (точну назву не згадаю) - але спеціальність по електроно-видавничій справі, у тому числі і веб-дизайну.
У Львівському Політесі така спеціальність напевно буде на базі кафедри АСУ Інституту компютерних наук.

Tempika - 1-6-2006 у 06:51

....давно вже зрозуміло, що такого фаху як веб-дизайнер – не існує... малює хтось один, а кодує інший.... успішні люди, що роблять те і інше - одиниці... дизайнити тре вчитися на факультеті дизайну, а програмуванню на факультеті програмування... чи як.