Форум Рідного Міста

Перебудова горищ у квартири

Ростислав Пелещишин - 22-5-2003 у 11:47

Житлова проблема у Львові чи не найгостріша. Проблема як з якістю житла так і з кількістю. Одним із шляхів збільшення кількості житла мерія бачить у перебудові горищ у квартири. Це вирішить відразу кілька питань, зокрема з ремонтом дахів на які в міській казні грошей нема. Інша річ, що не всі власники квартир на останніх поверхах з захопленням вітають цю проблему.

Odarka - 22-5-2003 у 12:26

Я б ніколи не хотіла, щоб моє горище забарли і ще, щоб там товклися якісь люди. Але зараз, нажаль, гроші вирішують все і чи будемо мипіднімати це питання на форумі, чи не будемо - це нічого не вирішить! Хай міськрада шукає кошти на будівництво.

кецо - 23-5-2003 у 12:53

Але горище не Ваше. Я тоже можу захотіти щоб мої сусіди, які живуть поверхом вище поїхали геть і не ходили мені по стелі. А крім того віддати горище бажання нема, бо воно моє, а щоб воно не протікало то нехай ЖЕК ремонтує. Хоча я і розумію небажання мешканців таких будинків на перепланування.

dr.Trollin - 24-12-2003 у 13:28

От загледів тему (згадав що колись вона була) - то цікаво би взнати - де б знайти (здається існуючу) постанову мерії про контроль над горищами?
Ідеться про те, що надання прав на перебудову горища у мансарду може проводитися лише за згоди (умовно скажімо) мерії. чи додатково-необхідною є згода мешканців.
Суттю проблеми є те, що я не переконаний у проведенні проектантами належного експертного аналізу будови.
Цебто аналізу можливості встановлення такого додаткового навантаження над будинком без утворення тріщин в стінах,
рівно ж як Якістного (а не викупленої за певний гріш довідки) аналізу стану грунтів/фундаментів.
Наскільки я зрозумів -- наразі Реальної відповідальності за недостатній рівень фаховості проекту ніхто не несе?

Рост - 24-12-2003 у 13:49

Так, дозвіл на переобладнання горища в мансарду видає міськрада.
Щоб проводити там хоч якісь роботи, потрібно розробити і затвердити згідно з існуючими положеннями проект.
Інша справа, що у нас все за гроші купується...
З другого боку, якщо не йдеться про добудову ще одного поверха, а саме про мансарду, то додаткове навантаження незначне.

dr.Trollin - 24-12-2003 у 16:30

"Так, дозвіл на переобладнання горища в мансарду видає міськрада. "
-1- Отже - Горище - то є власність Міськради?
-2-І видаючи дозвіл на перебудову його -- відповідальність за ймовірні негативні наслідки тої перебудови - на себе бере Міськрада?
-3- І "погоджувальних" підписів мешканців не є потрібно?

-4- Проект-то є. (за твердженням "добудовувального" сусіда).
Документацію він таки, правда, не показує.
А мав би?? чи ні ?
(цебто чи він є _зобов'язаним_ показати проект з завіреними документами??)
Або, принаймні, _Десь_ з документами на добудову (план там...) можна би ознайомитись (склавши, приміром, офіційний запит жильців...)

Та мансарда - то фактично ще один поверх, оск. Помінявши дах - вони Принципово змінили кут нахилу, так що у них увійшов ще один поверх.
Власне - півтора -- Один (3 кімнати) на рівні горища, і ще одна кімната на поверх вище.

проблема є ще у тім, що добудовано/піднято Пів даху (над його стояком) - і чи це не викличе перекосу...

Загалом то - сусіди трохи є архітекторами (і через арх. знайомства, власне і вибили той дозвіл) - таки трохи розбираються у будівництві.
Але біда в тім, що вони є трохи ЗаЗанадто егоїстичною сімейкою. І, скориставшись зайнятістю сусідів...
Та ще й пару раз на брехні (в тім щодо наявності документації) були спіймані...
Тому не твердячи на 100%, що у них є неправдиві експертні висновки - на десь 70 я в тім переконаний.

Тому ж і піднімаю ще раз питання №2
- Хто відповідає за наданий дозвіл -- Місьрада? У сенсі _фінансово_ відповідає на невірність дозволу?
Як сусід відходить при будові від дозволу - то винуватий сусід.
А як НЕ відходить? а проект і (або) супутні аналізи брехливі?

Рост - 25-12-2003 у 11:47

Так, забув дописати - дозвіл усіх мешканців потрібен.
Але ж ти знаєш нашу дійсність.
Ну а відповідальність несе той, хто дозвіл дає на перебладнання, тобто, міськрада. Але це ж не конкретна людина, тому ...

Влодко - 10-4-2004 у 07:26

добудова мансардного поверху практикується у всьому світі. На скільки я знаю дозвіл на надбудову так просто, без висновку експертів про придатність, власне, конструкції самого будинку до надбудови ніхто не дасть, бо підписавши цей документ ти береш на себе відповідальність за життя людей, що мешкають в цьому будинку або проходять повз нього.

2NetGuy
дозвіл дає не міськрада, а управління архітектури (здається так називається), а під документом підписується головний архітектор міста, без цього підпису не те що мансарду, а й гараж на подвір'ї (легально ясна річ) не збудуєш.