Форум Рідного Міста

Суїцидальна ностальгія по парах (оплакувати тут)

Круціфукс. - 24-5-2003 у 13:18

Що відчувають ті, для кого пари, починаючи з четверга 22 травня, вже в минулому? Це тема для нас. Тут можна оплакувати одногрупників та обнімати викладачів, співати елегії, віртуально напиватись за столом, згадувати добрі старі деньки, шкодувати за втраченим та пригадувати казуси і кадрів з давніх курсів.

Ihor Byra - 24-5-2003 у 14:16

М-да це не для мене --- мені ще рік вчитися. От коли закінчу обов"язково сюди зайду :)

Чарівник з міста Гамельн - 28-5-2003 у 22:58

Щось ніхто сюди не пише... Хочеться думати, що лише тому, що зараз всі день і ніч зайняті навчанням (непроста це справа - за один тиждень зробити те, що програмою передбачається робити цілий семестр)...

Але в мене зараз настрій зовсім не готуватись до модуля в Романа Теодоровича, а навпаки - "шкодувати за втраченим"...

Тому що, принаймні я, дійсно втратив. Цілу епоху. 5 років мого життя в одну мить перетворились на спогади - ніби хтось скальпелем відрізав частину мене самого, і я відчув у собі лякаючу порожнечу. Ще тільки-тільки залякані першокурсники чемно писали лекції в Середи, як несподівано ми вже разом з викладачем п'ємо шампанське на парі з менеджменту - все! кінець! 5 років пролетіли зі швидкістю 60 хв/год, а я не встиг навіть отямитись...

Хтось промовляє тост за закінчення пар, а в мене відчуття, ніби Смерть стоїть поруч зі мною і з посмішкою піднімає келих. За мене. І я все розумію. Колись я прокинусь і несподівано помічу, що пролетіло вже все життя - як? коли? все ж лише тільки почалося!? А Смерть вже знову стоїть поруч. І келих її на цей раз порожній...

Ніби хтось наливає в долоні воду. Ти намагаєшся її не пролити, але вона підступно тече між пальців. Ти ледве встигаєш зробити декілька ковтків, як бачиш, що залишились лише окремі краплі, які повільно стікають лінією життя. А келих вже порожній...

Часто говорять, що перед смертю перед очима людини пропливає все її життя. Щось подібне зараз відбувалося і зі мною. По-перше, в останні дні я чомусь почав зустрічати викладачів, які вели на перших курсах, і яких я вже сто років не бачив. А по-друге, я несподівано почав згадувати епізоди, про які вже давно забув, але які зараз травневим дощем почали заповнювати мою свідомість - я згадав, поруч з ким сидів на найпершій-найпершій парі, я згадав, як студенти із захватом малювали портрети Шувара, я згадав дівчину, яка мені на другому курсі несподівано подарувала горіх, я згадав... все...

Звичайно, лишились ще модулі, іспити, диплом, але це вже так... posthumous. Зупинку серця зареєстрували 22 травня. Студентські роки закінчились. Всі працюють і налагоджують особисте життя. Скоро всі пороз'їдуться і поодружуються (напевно, крім мене :-)). Щасливого безтурботного минулого вже не буде. Лишились лише спогади. Цвинтар спогадів. Страшнішим від якого є лише цвинтар загублених мрій...

Тому тим, для кого студентські роки ще продовжуються, я хочу порадити тільки це: дивіться навколо себе! Живіть сьогоденням! Інакше першу половину життя ви будете жити майбутнім, а другу половину - минулим. Кожна мить має свій колір, свій смак - треба тільки вміти помічати...

6 днів моя свідомість ще до кінця не могла усвідомити того, що розум відразу класифікував як факт, але сьогодні... вона таки повірила. Тому мені сумно. Як ніколи. Хочеться співати не елегії, а епітафії...


Love was God


Чарівник з міста Гамельн

n/p: King Crimson - Epitaph

Андрій Пелещишин - 28-5-2003 у 23:40

Не сумуй, Чарівниче. Життя тільки починається. Повір мені.

Юрій Сєров - 29-5-2003 у 08:53

А я розумію Чарівника...
Щось подібне в мене було коли закінчував школу...
Справді, ці 5 років пролетіли надто швидко :(

Дмитро - 29-5-2003 у 09:10

Цитата:
Першим відправив користувач Юра
А я розумію Чарівника...
Щось подібне в мене було коли закінчував школу...
Справді, ці 5 років пролетіли надто швидко :(

Бажаючі можуть вчитись 6 років (магістратура 5.5-6):D

Юрій Сєров - 29-5-2003 у 20:22

Останній семестр - це вже так... пар немає, відповідно спілкування з колегами також.

Юрій Сєров - 29-5-2003 у 20:26

2 Круціфукс
Перед тим як оплакувати - треба закінчити ще цей семестр. Тому бажано щоб відповідні особи пішли в деканат і взяли відповідні відомості на заліки і курсові.

Jasik - 30-5-2003 у 11:00

А я тільки після прочитаного зрозуміла що пари вже підходять до завершення.Залишився 1 тиждень...Тільки б пошвидше успішно здати реферати і лабораторні на вашій кафедрі;-) І все...

Sophijka - 3-6-2003 у 09:37

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Паславський
Метою проекту “Форум рідного міста” є організація плідної дискусії з усіх питань життя Львова...
Так кожного разу, як заходжу сюди, пригадую собі лабораторні роботи (метою лабораторної роботи є...) ;-)


Так-так, Ігоре, але проблеми швидше були з висновками, а не з метою :-) Хоча, найлегше застосувати відображення 1в 1 (читай мета -> висновки). Висновки щодо форуму формулювати певно завчасно :-) (тобто приємно, що він розвивається і саме в такому руслі...)

Щодо пар, як я пам'ятаю, своєї останньої ми не святкували... Але то таке... Цікаво щоправда, які відчуття матимуть цьогорічні випускники, скажімо, через рік. Бо я чомусь вважаю, що закінчила як мінімум півстоліття тому :rolleyes:

dimksZX - 13-6-2003 у 16:14

Бр-р-рум... Нарешті закінчилось те навчання. Звісно попереду ще здача\захист дипломного, звісно попереду ще будуть зустрічі з одногрупниками... Це напевно неправильно, але нічого не відчуваю, крім смішного почуття свободи.
Нарешті не треба ходити на пари, скучати на лекціях, й ксерити лабораторні створюючи купи макулатури...
Дивні, незрозуміло кому потрібні закони стосунків між студентами та викладачами....
Звісно, звісно, звісно колись я ще буду тужити за цими деньками, й думати, як я не розумів тієї свободи, але зараз крім легкої радості нічого не відчуваю.

Круціфукс. - 16-12-2003 у 17:46

Поздаорвляю всії магцстьрів ІСМз отрипманням зваоння магістьра! Поздоровлся.юв, поазодовтряюю...ю..ті.д

Олексій Мачехін - 16-12-2003 у 17:57

Боже, такий зраділий та тверезий, що жодного слова правильно не написав :D

Юрій Марків - 16-12-2003 у 18:27

Хм... назву теми сильно гіперболізовано. Як казала жінка шефа на моєму виставлянні з приводу захисту, "тепер важливо побороти депресію". Та це не для мене, я вже з третього курсу працюю, а після закінчення студентського життя лише звільнився час і ще більше з головою в роботі...
Захистив магістерський диплом в червні 2003 року, політех, кафедра Фінансів (однокурсники, привіт!). Простаростував практично всі ці роки, крім одного семестру, коли групи реорганізувалися після розподілу на спеціальності. Бачив різне, можу розказати чимало, наш вуз не святий (нехай мене пробачать модератори-політехівці), та в мене з Політехом пов'язані виключно теплі спогади. Можливо, я ідеалізую, та це єдиний вуз (принаймні серед львівських), де можна отримати диплом такої акредитації і НЕ платити за екзамени. Повторюю, НЕ платити. Я не був завченим відмінничком, та можу засвідчити, що знаюча людина без жодних знайомств може провчитися в Політеху всі роки, не заплативши ні копійки. Це свого роду реклама :) або ж рекомендація - якщо вагаєтеся куди поступати чи віддавати дитину, то вибирайте Політех :)
З однокурсниками зустрічаємося принаймні двічі на місяць, причому з 8 чоловік лише один в нашій компанії досі не знайшов роботу (це продовження реклами), та це лише тому, що він лопух ;)
Що ще сказати? Порада для тих, хто ще вчиться - шукайте роботу вже, і то негайно. Після закінчення, щойно вийдете з будуна, існує велика імовірність, що вас схопить депресія, а її імхо зможе вилікувати лише робота, яка затягне вас по вуха і забере усі думки.

Юрій Сєров - 16-12-2003 у 19:01

Андрію, ти дійсно тотально бухий?

тихий вечір - 17-12-2003 у 15:57

Цитата:
Першим відправив користувач Efes
/.../ існує велика імовірність, що вас схопить депресія, а її імхо зможе вилікувати лише робота, яка затягне вас по вуха і забере усі думки.



— Клас!. Супер... Наявність думок = депресія...
Хм.. Світ прекрасний... блін.

:cool::cool::cool:

Юрій Марків - 17-12-2003 у 17:22

Цитата:
— Клас!. Супер... Наявність думок = депресія...
Хм.. Світ прекрасний... блін.


Щиро кажучи, мені ця рівність теж здається дивною, тож мабуть я не мав би висловлювати гіпотези про депресійний стан не маючи зеленого поняття про нього (я ж не психолог, блін). Проте рецепт для боротьби з хандрою "заглибитися з головою в роботу" - загальновідомий і імхо не потребує доведення, як аксіома.

Чарівник з міста Гамельн - 26-12-2003 у 18:00

http://talks.guns.ru/forum/15/003641.html

:-)

тихий вечір - 27-12-2003 у 00:04

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
http://talks.guns.ru/forum/15/003641.html

:-)


супер. однозначно!

Веселка - 27-5-2004 у 15:11

Думаю час витягнути цю тему. Якраз гаряча пора! Мені,правда, до останньї ще трошки треба пожити, але кажуть, що час не ходить, а гасає.

Пари...Купка таких, як і ти вар"ятів, кумедні викладачі - кожен зі своїми фйолками в голові...Але, як на мене, пара - це щось дуже абстрактне:парк, пляшка пива, група, викладач - це також пара. Заберемо один елемент - все одно пара.
Ах...Show must go on!!!:sing:

jaguara - 27-5-2004 у 15:56

Єдине, що можу сказати -- після закінчення, перебуваючи в аспірантурі -- не ті вже пари, й ми не ті... Що нам пари, ми вже все відсиділи! тим більше ОТОДІ були пари так пари, а зара? я вас прошу, тільки не смішіть мої тапки! Хіба нам можуть сказати щось цікаве? краще я на гальорці пиво питиму, як у старі добрі часи і справлятиму по них же реквієм. Ностальжи... :)

Веселка - 27-5-2004 у 16:22

2 jaguara

Але ж були. Задовольняюсь ТИМ, що маю, і тішусь, що МАЮ.
Не всі лектори такі погані. Є і гідні поваги, уваги і ролі зразка.

Asmera - 27-5-2004 у 16:45

Пар нема...давно...сумно...робота заїла...але вчитися теж не хочеться...страшне :)

Dмитрик - 27-5-2004 у 17:36

2Asmera
Пари є...заїли...сесія...вчитися не хочеться :)

Влодко - 28-5-2004 у 00:13

про ностальгію за парами подумаю як здам сесію, а наразі я їх ненавиджу особливо через викладачів, які чомусь думають що ми все повинні знати і розуміти їх з півслова... ха а як хочеться спати у тих авдиторіях, що виходять на північ, під набір сухих формул і такіж пояснення.

Captivitas - 28-5-2004 у 11:28

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Пари є...заїли...сесія...вчитися не хочеться :)


Пари є... дістали... приймати іспит не хочеться... такі діти чудові...:D:mad:

Asmera - 28-5-2004 у 11:42

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
2Asmera
Пари є...заїли...сесія...вчитися не хочеться :)
ох, краще б я вже іспит складала:lol:

Веселка - 28-5-2004 у 16:32

Скажіть ще дякую, що сонце не пече.:baddevil::D

Dмитрик - 28-5-2004 у 23:45

Пари є... дістали... приймати іспит не хочеться... такі діти чудові...

Згоден! Дітки просто супер, а от викладачам ще треба працювати :D :D

ох, краще б я вже іспит складала
чим ти займаєшся 8-ого; 12-ого; 18-ого ??? :D

Тарас Задорожний - 27-5-2006 у 01:54

От начебто і закінчується воно... На носі остання сесія... Сьогодні був останній день пар. І я його прогуляв... Останньою парою в житті мала бути Цивільна оборона... А замість на неї йти, я в Києві вирішував проблеми особистого життя та роботи... Якось не відчулося жодного символізму... Я напевно ніколи не був студентом... І все через роботу.

Коли моїх однокурсників посвячували в студенти - я працював. Коли в них остання пара - я працював...

Не склалось мені бути студентом. І якось аж тепер, посеред ночі, я усвідомив це. Все... Сесія і диплом... Часу обмаль...

Hanor Narasson - 27-5-2006 у 20:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dмитрик
Пари є... дістали... приймати іспит не хочеться... такі діти чудові...

Згоден! Дітки просто супер, а от викладачам ще треба працювати :D :D

ох, краще б я вже іспит складала
чим ти займаєшся 8-ого; 12-ого; 18-ого ??? :D


"Онигдод" в тему:
Будить мама сина:
- Вставай, пора йти до школи!
- Не хочу! Діти мене не люблять, вчителі також...
- Марш до школи, швидко, бо ти там директор!!!

[:||||||||:] , звичайно, не судіть строго :saint: