Форум Рідного Міста

Вандалізм

Андрій Пелещишин - 27-5-2003 у 13:59

На проспекті Чорновола біля шпиталю стоїть пам’ятний знак жертвам комуністичного режиму. Уже декілька днів ві захляпаний фарбою.
І нікому нема діла.
І УТ-1 в прайм-тайм не дає розгорнутих матеріалів про вандалізм (як це було коли хтось подібне коли хтось споганив могили радянських солдат)

Odarka - 27-5-2003 у 14:37

Андрій, зараз, нажаль, багато ів, я знаю, що так на форумі не можна писати, але інакше про них не скажеш. Люди не мають чим зайнятися і тому таке витворяють - це велика проблема її потрібно вирішувати не на форумі, а вище. Потрібні закони! Потрібно підлітків чимось зайняти! Потрібно по телевізору радіо крутити більш інтелектуальні фільми і передачі. а, що ми хочемо, якщо телебачення для ів, радіо також...

кецо - 28-5-2003 у 11:46

Я не думаю, що це підлітки. Хто бачив цей пам"ятний знак погодиться, що це не підлітки: напис про спорудження паам"ятника жервам комуністичних репресій перекреслено навхрест червоною фарбою. Зроблено це цілеспрямовано і навмисне.

Ростислав Пелещишин - 4-6-2003 у 14:01

Для тих хто не мав можливості бачити цей пам"ятний знак пропоную переглянути фотографії.

Вигляд пам"ятного знаку до 4 червня

Ростислав Пелещишин - 4-6-2003 у 14:06

після 4 червня

Андрій Пелещишин - 6-6-2003 у 17:33

Приємно було спостерігати (з вікна маршрутного таксі), як Ростислав з Олегом Сухом власноручно з витирали фарбу з пам'ятного знаку.

Дякую

Андрій Пелещишин - 17-9-2003 у 17:16

Знову хтось захляпав цей же пам'ятник. Знову тією ж червоною фарбою.
Це починає серйозно тривожити.

Олексій Мачехін - 17-9-2003 у 17:18

Господи, що у вас там робиться? Невже це бидло важко впіймати?

fish - 17-9-2003 у 17:50

У нас теж одному пам"ятникові постійно нори начервоно фарбують. Скілько вже раз його чистили... Але то пам"ятник Дзержинському.
Як би ви до такого поставилися?

fish - 17-9-2003 у 17:56

2.
бидло впіймати завжди важко. У нас оно електричку, якою я вертаю додому, раз на місяць малі покидьки (перепрошую модераторів, але таких ТРЕБА ображати) обстрілюють камінням. Я бачила жінку, якій скляний порох потрапив у очі і вона сиділа з хусточкою й щоками їй криваві сльози текли. А пасажири змивали лице газованою водою з пляшки і казали: не відкривай тільки очі. На станції її вивели до лікаря.
То вже не перший рік - і досі не впіймали.

Volodymyr - 17-9-2003 у 18:34

якщо то діти - то для них це забавка, вони ж бо не розуміють, чим все то може закінчитися... сам потрапляв у такі ситуації, коли "обстрілювали" трамвай, в якому колись їхдив додому...

а винні тут, не знаю, мо' батьки, бо дійсна багато вільного часу... одним словом ми, дорослі...

Наталка - 17-9-2003 у 21:00

Цитата:
Першим відправив користувач fish
У нас теж одному пам"ятникові постійно нори начервоно фарбують. Скілько вже раз його чистили... Але то пам"ятник Дзержинському.
Як би ви до такого поставилися?


Погано :mad: Інша річ, що у Німеччині не стоять, наприклад, пам’ятники Гітлеру, і табличку, де написано "Гітлерштрассе" ви на будинку не побачите, а у нас пам’ятників Лєніну безліч, в Криму свіженький бачила, і вулиць безліч. Але так - мазанням - питання не вирішується. :o Треба лишатись людьми будь що...

кецо - 17-9-2003 у 21:33

Факт, що вандалізм повторюється підтверджує думку, що це чиясь цілеспрямована акція, а не просто якісь ...

Наталка - 17-9-2003 у 21:42

Звісно, цілеспрямована - бо повторюється надто часто. Комусь пече... Хтось би хотів забути... Як там, у Шарля де Костера? "Попіл Клааса стукає в мої груди!". І буде стукати, най навіть цистерну фарби на пам’ятний знак жертвам комуністичних репресій виллють! Якщо ми дійсно люди, то пам’ять фарбою не заллєш!

Василь Яворський - 18-9-2003 у 08:41

Тут панове є один вихід, влаштувати таке собі чергуввання біля пам"ятника. Нехай прийдуть і в останнє його таки сплюндрують. На гарячому їх застати, примусити почистити і таких накидати... Після декількомісячного лікування (або з групою, то вже як вийде) мало хто повертається з таких за своє...

кецо - 19-9-2003 у 11:25

Цього разу там червоною фарбою під трафарет зроблено надпис:
СТАЛІН
БЕРІЯ
ГУЛАГІ
НБП
Пробував дзвонити до організації "Меморіал", яка брала участь у встановленіпам"ятного знаку, але наразі безуспішно.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 11:28

Давайте спробуємо проаналізувати кому це, врешті, вигідно

Василь Яворський - 19-9-2003 у 11:32

Кому вигідно? Тим, хто хоче показати буцімто громадськість проти встановлення того пам"ятника. Ніби нам вже не хочеться мати свою історію. Мовляв, досить ситі ми вже Україною.
Вихід один - ноги з того місця про доцільність вживання назви якого тут сперичалися повисмикувати.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 11:46

Як на мене, це політичні провокації - налаштування однієї частини львівян проти іншої.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 11:57

Хоча з іншого боку, то може бути проста дитяча тупість. Зрештою, вибрик абсолютно ідіотський. А коли нема мозгів, то, як кажуть, в аптеці не купиш.
Але ноги все одно потрібно повисмикувати, може так трохи розуму до голови наженеться.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 12:05

Сучасні діти таких слів не знають

Василь Яворський - 19-9-2003 у 12:30

Також правда

кецо - 19-9-2003 у 13:45

Це однозначно не діти. По-перше напис зроблено по трафареті, а це означає що хтось готувався.
По- дреге абревіатура означає щось на кшатл Народна Більшовицька Партія (НБП). По-тет"є тільки що я спілкувався з керівником Меморіалу він сказав, що це вже третя подібна витівка: перший раз почистили вони, другий раз - п.Пелещишин, третій раз покищо ніхто. Але думою до понеділка ситуація виправиться.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 13:51

В сенсі невігласів розстріляють?
Якщо це не вперше, то може варто заяву написати і патруль запустити цим маршрутом?

Василь Яворський - 19-9-2003 у 13:52

Холєра, невже за стільки раз не можна було звернутися хоча б до УНСО. Хлобці би трохи початували і наробили б трохи калік. Все б відразу зупинилося. За одно б і камінь на місці майбутнього пам"ятника Бандері перестали б червоною фарбою вимадзьгувати.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 13:57

Та міліція зобов*язана реагувати на заяви - патруль протягом місяця щонайменше буде. Бо якщо не призначать, то заява може піти вище, а у вас там в цих структурах якраз безлад намагаються викорінити і всі за свої д... переймаються

kallisto - 19-9-2003 у 14:49

НБП - то модерні большевики, нічого особливого вони собою не являють, тільки годні пам"ятники паплюжити. Не думаю, що їх надовго вистачить. Треба в міліцію зателефонувати і сказати, що має місце хуліганство. За це в нас у Києві здається 15 діб дають. Пару раз посидять і більше не захочеться.

А в Києві то було неодноразово.
В Биківні - місці масового поховання жертв комуністичних репресій якось повиламували лавочки, хрест дерев"яний поламали. А то сусіди північні вирішили церкву свою ставити. Самі розстріляли - самі й відспівають. Йо-ма-йо. І саме цікаве, що рубали сосни навколо меморіалу, а на запитання місцевих жителів, хто такі і чи мають дозвіл, священик спитав "А ты знаешь генерала СБУ такого-то? Если нет - так иди отсюда". Класний священик? Поки що будівництво заглохло, бо всі кинулися протестувати - київський "Меморіал" провів конференцію і поки що здається все тихо. Та чи надовго?

Василь Яворський - 19-9-2003 у 15:28

Міліція на це не здатна. Патрулі у Львові після 12 ночі ходять тільки по центральних вулицях. Та й якщо це роблять задля провокацій все одно робити далі будуть. Тут потрібно провести надійну виховну роботу. Щоб відбити охоту раз і назавжди.

kallisto - 21-9-2003 у 18:49

Тоді треба поставити власний патруль, щоб якась з організацій - а у вас їх не мало, тих, кому небайдужа доля України. І прослідкувати. І пояснити тим недоробленим "художникам" що й до чого.

Андрій Пелещишин - 21-9-2003 у 19:31

Гядяч, я в черговий раз нагадую про недопустимість повідомлень, що містять заклики до насильства. Ви ознайомлені з правилами Форуму і підтверджували їх при реєстрації.

Пропоную Вам відповідним чином відредагувати своє повідомлення.

kallisto - 21-9-2003 у 19:43

2 Андрій Пелещишин:
А мені теж виправляти? :-)

Андрій Пелещишин - 21-9-2003 у 20:31

У Вашому повідомленні в цьому треді я не бачив заклику до насильства.
Але я все не можу ж прочитати уважно. Якщо Ви щось таке написали, то виправте будь-ласка. Як ні то ні.

Василь Яворський - 22-9-2003 у 08:50

Вже виправив

кецо - 22-9-2003 у 13:45

Наскільки мені відомо відповідні зяави було заадресовано і в Шевченківський РВ, і в прокуратуру і навіть п.Буняку. Але результат...

Василь Яворський - 22-9-2003 у 13:57

Я вже тут казав, що міліція не спроможна щось зробити. Чому? По їм то не цікаво, не потрібно. Це робота звичайної патрульно-постової де служать непрофесіонали, всі хто відслужив в армії і не можуть знайти роботи, тощо. Яби за цим слідкував той самий УБОЗ чи ще якийсь інший орган міліції з більш-менш пристойним набором профів, то була б хоч якась надія. А на ППС... Кажу ж нехай "Ме6моріал" звернеться до УНСО, там хлопці допоможуть.

kallisto - 22-9-2003 у 15:39

Я ж і погоджуюся. Нашій міліції це по барабану. Це якби пам"ятник Леніну чи комуністичний якийсь обмалювали - то вмить би зчинилася буча, винних знайшли б і покарали. Бо якже ж так можна???

Василь Яворський - 22-9-2003 у 15:50

Та й на Леніна нашій міліції плювати. ППС то є ППС, натисли берети і фуражки одну єдину... В них робота починається і закінчується майже в один момент. Ну зараз після вбивства працівників УБОЗу трохи почали робити більше вигляду присутності, а так... Та нікому пам"ятники зараз не потрібні. За Леніна так само зібралися б старі комуністи коло нього покричали, що влада-козли і самі б помили.

kallisto - 22-9-2003 у 16:11

Ну я тоді не знаю. Сидіти і плакатися, які вони погані - а ми тут нічого зробити не можемо - це по-дитячому. Я на навчанні - а тому приїхати і посприяти покаранню винних не можу, крім того, я дівчина. А що може слабка дівчина? А ви там на місці можете тверезо оцінити ситуацію і можете діяти. Тому хлопці, зробіть щось самі. Не чекайте, що хтось зробить це за вас.

Ростислав Пелещишин - 26-9-2003 у 12:01

Пам"ятник вже відмитий.
Але бентежить той факт, що всі до цього ставляться байдуже: розмальований то розмальований. Кожен шукає крайнього хто б його почистив.
З півторадесятків років тому, якщоб щось подібне трапилось наприклад на пам"ятнику Леніну і "подібний" надпис простояв до ранку то напевне і всі лікарі сусідньої поліклініки, і начальник ЖЕКу і керівник району і.... шукали б собі нову роботу і це в кращому випадку.

Василь Яворський - 26-9-2003 у 12:20

Так часи змінилися. Але от пан експерт має трохи більше важелів в руках за нас. Можливо йому під силу трохи щось зрушити без насильства?

Соломія Федушко - 19-5-2011 у 17:08

Сім чудес українського вандалізму
http://life.pravda.com.ua/culture/2011/05/10/78361/

Ярема П. - 19-5-2011 у 21:52

Львівського там немає!