Форум Рідного Міста

Якими платіжними системами Ви користуєтесь або плануєте скористати...

vovka - 3-6-2003 у 19:56

От, власне, хотілося б знати думки відвідувачів з того приводу.
І чи хтось щось вже купував в неті за віртуальні гроші ?
Про кредитки тут мова не йде.

http://www.webmoney.ru
http://www.e-gold.com
http://www.e-port.ru
http://www.money.yandex.ru

Андрій Пелещишин - 3-6-2003 у 21:11

Я думаю, вирішальним фактором при виборі платіжної системи є її популярність.
Дуже шкода, така популярна система як PayPal поки що недоступна в Україні та Східній Європі

vovka - 3-6-2003 у 21:53

Популярність безумовно. Точніше наявність великої кількості торгових точок де можна розплатися титульними знаками цієї системи. На теренах СНГ наразі найпопулярніша WebMoney.
Потім як на мене йде E-Gold. Там фішка в тому що насправді кількість твоїх грошей залежить від курсу золота . Інколи народ тішиться що замість 100 баксів там стало 101 :) Або навпаки. 99 :)
Про E-Port майже нічого не знаю. Хоча обмінні пункти її міняють на WebMoney , Egold тощо.

На рахунок PayPal думки в мене суперечливі.
Почитав тут на дозвіллі http://www.carderplanet.net :)
Є проблеми. Реєстрація важка. Потрібно вказувати номер кредитки. Отож є проблема поповнення рахунку. По перше через кредитку дорого, а по друге і не дуже то й зручно і безпечно, ну і по третє не анонімно. Крім того не приймать карток багатьох банків. Особливо з СНГ.
Там в них зараз вроді вже можна реєструватися і українцям. Відкрили вроді якийсь підрозділ PayPal International..

Підводячи підсумки, хочу сказати що як на мене найпростішою в користуванні, безпечною, популярною, з різними наворотами є система WebMoney. Переважна більшість магазинів по всьому Рунету і УАнету її примає. Для програмістів є інтерфейси для здійснення прийому/передачі платежів в автоматичному режимі.
А ще дуже подобається пункт обміну http://www.roboxchange.com
Також надає інтерфейси для прийому платежів в різних валютах, при уьому до мене буде переводитися та яку я вибрав. Зараз пробую таке реалізувати в себе -> http://price.lviv.ua/shop/currlist.php . Ладно , то вже реклама...

От між тим всім назріло ще й юридичне питання.
Ці всі системи мають якусь юридичну силу ? Мається на увазі, що коли мене наприклад не дай Бог надують на 100 і далі WebMoney доларів, то чи зможу я якось довести що в мене вкрали іменно гроші. Або ж навпаки. Я в когось позичив ці електронні штуки які називаються WMZ і не віддав. Що мені буде ? Тюрма чи адміністративна відповідальність, чи взагалі нічого ?

Maluy - 4-6-2003 у 06:46

Цитата:


От між тим всім назріло ще й юридичне питання.
Ці всі системи мають якусь юридичну силу ? Мається на увазі, що коли мене наприклад не дай Бог надують на 100 і далі WebMoney доларів, то чи зможу я якось довести що в мене вкрали іменно гроші. Або ж навпаки. Я в когось позичив ці електронні штуки які називаються WMZ і не віддав. Що мені буде ? Тюрма чи адміністративна відповідальність, чи взагалі нічого ?


Ти задав дуже влучне запитання на рахунок відповідальності за позики WMZ, бо я можливо одна з тих жертв.
Я позичив не велику суму (небудемо оточнювати) одному з моїх "товарешів по неті" і щось тепер він трохи притих!!!
Я б теж хотів взнати детальніше що саме потрібно робити в таких випадка???:rolleyes:

Дмитро Тарасов - 4-6-2003 у 14:41

Якщо Ви зможете довести факт позичання WMZ, то зможете використати стандартні судові процедури (а пощастить - і карний кодекс :) ) Але довести це буде складно (у т.ч. за рахунок анонімності WMZ ). Не забувайте і про різне діюче законодавство у Вас та Вашого "партнера".

Maluy - 4-6-2003 у 15:06

Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Тарасов
Якщо Ви зможете довести факт позичання WMZ, то зможете використати стандартні судові процедури (а пощастить - і карний кодекс :) ) Але довести це буде складно (у т.ч. за рахунок анонімності WMZ ). Не забувайте і про різне діюче законодавство у Вас та Вашого "партнера".


А можна запитання, якщо мова йде про суму в районі 200 у.о. То як мені такі справи вирішити куди мені звернутись? До кого писати скаргу або щось в тому плані????

Дмитро Тарасов - 4-6-2003 у 15:34

У МВС є підрозділи, які займаються комп'ютерною злочинністю. Телефон не знаю. "Партнер" - резидент України?
Не забудьте запитати і представника емітента (WMZ)

Maluy - 4-6-2003 у 17:56

Ви знаєте якщо чесно то я трохи загнув за таку позику але позику я здійснив правда в менших розмірах, це я так раді цікавості!!! ;)
Але як на вашу думку от так відверто, то наше чи не наше міністерство чимось може помогти за таку суму, от просто раді цікавості хочу взнати???

rost - 4-6-2003 у 18:35

Люди добрі, для чого встрягати в сумнівні операції, щоб потім ще й МВС і суди притягати за 100 у.о.? Тим більше, в домейн "зоні" .ru. Якщо "вгріють" в .ru то хіба "стрєлкі-разборкі" і "конкрєтниє пацани" поможуть

При всіх роздутих страхах використання кредитних карт є найбільш безпечним. У цих платіжних ситстем існує відпрацьована система боротьби з шахрайством. Я не знаю, як VISA чи скажімо MasterCard забирають свої гроші у шахраїв, але постраждалим клієтам карт гроші повертаються в випадку чого дуже швидко і без тяганини.

vovka - 4-6-2003 у 19:23

Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Тарасов
У МВС є підрозділи, які займаються комп'ютерною злочинністю. Телефон не знаю. "Партнер" - резидент України?
Не забудьте запитати і представника емітента (WMZ)

Емітентом титульних знаків WMZ та WME є Paymer Limited.
Якась Кіпрська компанія. В оффшорній зоні.

Емітентом WMR є ОАО "Гарантийное Агентство"
Росія.

vovka - 4-6-2003 у 20:54

Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро Тарасов
Якщо Ви зможете довести факт позичання WMZ, то зможете використати стандартні судові процедури (а пощастить - і карний кодекс :) ) Але довести це буде складно (у т.ч. за рахунок анонімності WMZ ). Не забувайте і про різне діюче законодавство у Вас та Вашого "партнера".

На рахунок анонімності WebMoney - це не так.
Для анонімних учасників не доступна офіційна біржа кредитів. Всі кредити які видані на цій біржі підпадають під відповідні Договора системи, і так сказати емітента гаманців WM-D ,WM-C . Кредитного і дебетного. При взятті кредиту на WM-C поступають боргові зобовязання в сумі кредиту. У разі невіддачі кредиту , гаманці блокуються і показуються дані персонального аттестату його власника.
Персональний атестат - це така штука, коли я беру заяву, йду до нотаріуса, заіряю свої паспортні дані, прописку, фотки і т.д.. Цей бланк я пересилаю власнику атетата регістратора, який видає на ті дані атестат. Так що тут анонімсності нема ніякої. В разі чого кредитор буде знати де я живу.
А якщо брати кредити під чесне слово - то звичайно що тут кинути можна, а потім ще й довести складно. Це так як і в реальному житті. Якщо я даю колєзі в борг і завіряю це в нотаріуса, то потім я це доведу.. А якщо даю просто так, мол ти колєга. То тоді хіба що братки доведуть що хто в тебе брав...
Отож.
Якщо брати/давати кредити на нормальній біржі, то довести факт взяття кредиту надзвичайно просто. Все видно і моєму кіпері і в кіпері кредитора, та й система підтвердить. Анонімності немає. Біржа доступна тільки для атестованих учасників.

А по якому законодавству мене будуть судити ? Якщо я взяв кредит через біржу припустимо у латиша ?
Зразу скажу що судити будуть тільки тоді коли цього захоче сам латиш. Так як максимум що може зробити система, це заблокувати кошельки. І видати повну інфу про мене. Плюс відізвати атестат. Так що за 20-30-50 баків, я думаю ніхто з судами звязуватися не буде.

vovka - 4-6-2003 у 21:13

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Люди добрі, для чого встрягати в сумнівні операції, щоб потім ще й МВС і суди притягати за 100 у.о.? Тим більше, в домейн "зоні" .ru. Якщо "вгріють" в .ru то хіба "стрєлкі-разборкі" і "конкрєтниє пацани" поможуть

При всіх роздутих страхах використання кредитних карт є найбільш безпечним. У цих платіжних ситстем існує відпрацьована система боротьби з шахрайством. Я не знаю, як VISA чи скажімо MasterCard забирають свої гроші у шахраїв, але постраждалим клієтам карт гроші повертаються в випадку чого дуже швидко і без тяганини.

Які разборкі за 100 u.o. ? Смішно. Та ще й в Росію плентатися.. Припустимо я маю його дані. Адресу, дані паспорта.Країна - Росія. Я в Україні. По закону куди звернутися ? Що робити ? Теоретично.
Я розумію , якщо я когось, або мене кинуть не на 100 у.о, а на пару тисяч, то вже можна братків знайти, і по судах побігати.. Але цікавлять мізерні суми. Втаких випадках, як я бачу на даний момент - шансів ноль. І це не залежить від платіжної системи. Будь то PayPal, WebMoney, E-Gold чи навіть кредитка. Завжди є спосіб кинути..

До мене останнім часом такий спам цікавий приходить. Мол ми знайшли спосіб взлому вебмоней. Купіть нашу програму. Коштує 25 вічнозелених і кожен день ти будеш мати по 200 рублів. Але! Гроші вперед :)
Однак в них є тестова версія на 5 днів, яка коштує 5 доларів, і кожен день ви будете получати 1 долар :lol:

Це вже розраховано на таких лохів, що напевно не знайдеш і в глухому селі.

Ігор+ - 4-6-2003 у 21:20

Я користуюся PayPal, маю від них дебетну картку і стараюся не тримати на рахунку велику суму грошей.
Гроші можна зняти в будь-якій країні світу, заплативши лише банкомату за сервіс (1-2 зелених).

rost - 4-6-2003 у 22:24

Цитата:
Першим відправив користувач vovka
[Які разборкі за 100 u.o. ? Смішно. Та ще й в Росію плентатися.. Припустимо я маю його дані. Адресу, дані паспорта.Країна - Росія. Я в Україні. По закону куди звернутися ? Що робити ? Теоретично.
Я розумію , якщо я когось, або мене кинуть не на 100 у.о, а на пару тисяч, то вже можна братків знайти, і по судах побігати.. Але цікавлять мізерні суми. Втаких випадках, як я бачу на даний момент - шансів ноль. І це не залежить від платіжної системи. Будь то PayPal, WebMoney, E-Gold чи навіть кредитка. Завжди є спосіб кинути..

От і я про те ж. Якщо з твоєї картки хтось, незалежно з якої країни, на твій погляд, незаконно зняв гроші, просто дзвониш в свій банк і кажеш-- Хлопці, я такого не купував, і квит. Нічого доводити не треба. Я підозрюю, що у кредиткард системах трансакції є страховані, тому гроші повертаються практично зразу, ще до того, як розберуться з продавцем. Ні судів ні братків. Той хто зняв гроші-- це його проблеми довети обгрутованість трансакції.
PayPal також достатньо надійна система, але дійсно не доступна для України, хоча платежі отримувати напевно можна.
А всілякі .ru -- поле для шахраїв.

vovka - 5-6-2003 у 06:04

Цитата:
Першим відправив користувач rost
От і я про те ж. Якщо з твоєї картки хтось, незалежно з якої країни, на твій погляд, незаконно зняв гроші, просто дзвониш в свій банк і кажеш-- Хлопці, я такого не купував, і квит. Нічого доводити не треба. Я підозрюю, що у кредиткард системах трансакції є страховані, тому гроші повертаються практично зразу, ще до того, як розберуться з продавцем. Ні судів ні братків. Той хто зняв гроші-- це його проблеми довети обгрутованість трансакції.
PayPal також достатньо надійна система, але дійсно не доступна для України, хоча платежі отримувати напевно можна.
А всілякі .ru -- поле для шахраїв.

Можливо кредитки і застраховані. Не знаю.
А от що мені дуже не подобається в PayPal , так це те, що вони блокують, закривають аккаунти якщо на них були переведені крадені гроші.
Скажіть таке. Ну звідки я можу знати, крадені чи ні ті гроші, які мені заплатили наприклад за баннери, скріпти, дизайни ? Я ж не маю змоги провіряти кожного покупця на чесність, і тим більше перевіряти звідки в нього гроші. Це як би не мої проблеми. Хай вони також страхують свої транзакції. А WebMoney - дійсно велике поле для шахрайства. Однак це межує з криміналом. І таким займатися я не хочу і не буду.

Ігор+ - 5-6-2003 у 18:48

Цитата:
Першим відправив користувач vovka
Можливо кредитки і застраховані. Не знаю.
А от що мені дуже не подобається в PayPal , так це те, що вони блокують, закривають аккаунти якщо на них були переведені крадені гроші.
Скажіть таке. Ну звідки я можу знати, крадені чи ні ті гроші, які мені заплатили наприклад за баннери, скріпти, дизайни ? Я ж не маю змоги провіряти кожного покупця на чесність, і тим більше перевіряти звідки в нього гроші. Це як би не мої проблеми. Хай вони також страхують свої транзакції. А WebMoney - дійсно велике поле для шахрайства. Однак це межує з криміналом. І таким займатися я не хочу і не буду.


А звідки їм знати що ти не співучасних крадення грошей?
Треба брати гроші вперед, знімати/переводити/перевіряти, а тоді посилати людям товар чи виконувати службу. От в такому випадку шахраї відсіються. Звичайно якщо рейтинг покупця підтверджений самим Пейпалом, то можна більше довіряти.

rost - 5-6-2003 у 20:22

Цитата:
Першим відправив користувач vovka
Скажіть таке. Ну звідки я можу знати, крадені чи ні ті гроші, які мені заплатили наприклад за баннери, скріпти, дизайни ? Я ж не маю змоги провіряти кожного покупця на чесність, і тим більше перевіряти звідки в нього гроші. Це як би не мої проблеми. Хай вони також страхують свої транзакції.

А уяви собі, що ти купив крадене авто у приватника, не знаючи, що воно крадене. Якщо пізніше це виясниться, авто в тебе просто забирають і повертають власнику.
Ти ні при чім, але твої грошики заплачені за авто пропали. А з точки зору власника, яке йому діло скільки разів вкрадене авто перепродавалося і хто при цьому нажив чи постраждав.
Чи можна було себе від цьго застрахувати? Можна. Купуй у фірми, яка вже кілька років на ринку, хоч це , як правило дорожче. Але в разі чого було б з кого спитати.
Те ж саме, скажімо, з системою VISA. За кожну трансакцію продавець платить ~ від 3% до 7%. Цією маржею і оплачується відносна безпека трансакції.
В PayPal маржа є трошки нижчою, але і безпека відповідно теж.

vovka - 6-6-2003 у 21:20

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
А звідки їм знати що ти не співучасних крадення грошей?
Треба брати гроші вперед, знімати/переводити/перевіряти, а тоді посилати людям товар чи виконувати службу. От в такому випадку шахраї відсіються. Звичайно якщо рейтинг покупця підтверджений самим Пейпалом, то можна більше довіряти.

На мою думку це проблеми системи. Система має сама піклуватися про безпеку грошей на аккаунтах користувачів. Якщо вже гроші в когось вкрали, то значить або він лопух, або це глюк системи. Врешті решт, нехай кожну транзакцію грунтовно перевіряє. Крадені гроші чи ні. А то заднім числом блокувати рахунки - це надто просто. Або вже як блокує рахунок, то хай проведе розслідування звідки гроші,переконається що я ніякий не співучасник злочину , а мені виплатить страховку на ту суму яка мені поступила. Але ж не треба перекладати ці проблеми на мої плечі.
Поведінку системи PayPal в таких спірних ситуаціях я вважаю надто некоректною. Тому і користуватися нею якщо і буду, то в дуже крайніх випадках. В останню чергу.

vovka - 6-6-2003 у 21:24

Цитата:
Першим відправив користувач rost
А уяви собі, що ти купив крадене авто у приватника, не знаючи, що воно крадене. Якщо пізніше це виясниться, авто в тебе просто забирають і повертають власнику.
Ти ні при чім, але твої грошики заплачені за авто пропали. А з точки зору власника, яке йому діло скільки разів вкрадене авто перепродавалося і хто при цьому нажив чи постраждав.
Чи можна було себе від цьго застрахувати? Можна. Купуй у фірми, яка вже кілька років на ринку, хоч це , як правило дорожче. Але в разі чого було б з кого спитати.
Те ж саме, скажімо, з системою VISA. За кожну трансакцію продавець платить ~ від 3% до 7%. Цією маржею і оплачується відносна безпека трансакції.
В PayPal маржа є трошки нижчою, але і безпека відповідно теж.

Тут трохи інша ситуація. Перш ніж купити крадену машину все таки треба піти в ДАЇ її реєструвати. Я не знаю як це конкретно робиться бо машини не маю, але певно можна взяти нотаріуса який підтвердить рішення ДАЇ щодо того що машина чиста, і тоді я плачу гроші продавцю. Тут якби ризику немає.ДАЇ потім не викрутиться, що мол помилково скзали що машина не крадена. Так що своє я поверну. А з Пейпалом це не так.
Якщо блокують , то повернути свій товар я змоги не маю.
Крім того якщо в них маржа нижча, це не означає що не потрібно страховки. Мене цікавить насамперед безпека і страховка а не те що в них маржа на на пару копійок менша. Значить їм то вигідно. В WebMoney комісія за транзакцію 0,8% . І все на місці. Нічого без доказів не блокується і не пропадає.