Форум Рідного Міста

Бабця-Австрія

Користувач Олесь - 19-6-2003 у 16:40

Даю цю тему в балачку, бо до інших розділів ніби не пасує.
Випадково в руки потрапив цікавий документ, датований 1870 роком. Оригінал є чеською, тут даю переклад:

Порядок роботи для державних чиновників

Жовтень, 1870 p.

1. Щодня перед початком роботи чиновники мають ретельно позамітати свою канцелярію, вибрати попіл з каміна чи п'єца, повитирати порохи.
2. Чиновник відповідає за належне опалення своєї канцелярії. Необхідне паливо закуповує за власні кошти.
3. Не можна під час робочого часу вести приватні розмови.
4. Робочий час становить 12 год. на день. При потребі кожен чиновник мусить працювати і позаурочно без нагадувань.
5. Будь-яка політична активність чиновника тягне за собою негайне звільнення з роботи.
6. Від чиновників очікується стриманість в курінні і вживанні алкоголю.
7. Чиновник виховано поводиться з дамами і вищепоставленими особами.
8. Як чтиво рекомендується Біблія. Інші книжки теж не заборонені, якщо не завдають моральної шкоди.
9. Кожен чиновник має дбати про своє здоров'я. У випадку хвороби заробітня плата не нараховується. Кожен чиновник з почуттям відповідальності мав би відкладати певну частку зарплати на випадок хвороби чи інших непередбачуваних потреб.
10. Чиновник не сміє в праці допускати помилок. Хто часто помилятиметься, буде звільнений з роботи.
11. Хто перечить своєму начальнику, той виявляє брак потрібної пошани. З цього робитимуться висновки.
12. Чиновники повинні вести побожний i скромний спосіб життя.
13. Відпустку чиновники можуть просити тільки у випадку нагальних сімейних обставин. Відпустка проте не оплачується.
14. Чиновник має памятати, що є тисячі інших людей, які бажали б працювати на його місці.
15. Чиновники не сміють забувати, що повинні бути вдячні своєму начальнику, бо той їх живить.

Якби зараз так? :D

Дмитро - 19-6-2003 у 16:51

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь

Порядок роботи для державних чиновників
7. Чиновник виховано поводиться з ... вищепоставленими особами.
9. ... Кожен чиновник з почуттям відповідальності мав би відкладати певну частку зарплати на випадок хвороби чи інших непередбачуваних потреб.
11. Хто перечить своєму начальнику, той виявляє брак потрібної пошани. З цього робитимуться висновки.
14. Чиновник має памятати, що є тисячі інших людей, які бажали б працювати на його місці.
15. Чиновники не сміють забувати, що повинні бути вдячні своєму начальнику, бо той їх живить.

Якби зараз так? :D

Так і є :)

Користувач Олесь - 19-6-2003 у 17:04

Цитата:
Першим відправив користувач Дмитро
Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь

Порядок роботи для державних чиновників
7. Чиновник виховано поводиться з ... вищепоставленими особами.
9. ... Кожен чиновник з почуттям відповідальності мав би відкладати певну частку зарплати на випадок хвороби чи інших непередбачуваних потреб.
11. Хто перечить своєму начальнику, той виявляє брак потрібної пошани. З цього робитимуться висновки.
14. Чиновник має памятати, що є тисячі інших людей, які бажали б працювати на його місці.
15. Чиновники не сміють забувати, що повинні бути вдячні своєму начальнику, бо той їх живить.

Якби зараз так? :D

Так і є :)


A 3, 4, 5, 10, 12 i 13? ;)

Odarka - 19-6-2003 у 17:35

Так і є, крім прибирання та чищення каміна та пєца.

Ромко-Бомко - 10-10-2003 у 08:56

Я думаю, що теперчиновники роблять якраз все навпаки як за Бабці-Австрії.
За Польщі ці правила також діяли, я так думаю.
Як прийшли совіти, перечитали ці правила і вирішили внести свої зауваження.

Василь Яворський - 10-10-2003 у 09:17

Найбільше мені сподобався пункт 14. Нажаль зараз його цілковито не дотримуються.

Нормалайзер - 10-10-2003 у 13:32

я впевнений, що цих правил тоді дотримувались так само, як наші чиновники дотримуються своїх

Василь Яворський - 10-10-2003 у 16:24

Та ні я гадаю дотримувалися. Не плутайте демократію з монархією, а тоді саме той лад був. Чиновники і за бабці-Австрії і за Польщі і під Росією були чиновниками: зарплата мізерна, пільг ніяких, а кормлять хабарі.

Василь - 10-10-2003 у 17:29

Колись бабця розказувала, що до 38-го без всяких проблем могла зі Львова поїхати до Відня чи Праги. Ніяких віз, нічого. А тепер? Чому я так "люблю" сьогоднішню владу...

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 17:40

Василь, а до чого тут НАША ВЛАДА? Тебе що, наші не випускають? Чи то може не поляки влаштували безлад з візами? Попри всю мою повагу до Європи та невисоку оцінку теперішньої влади, ВОНИ НЕ ПРАВІ. І якщо ми знову будемо з Росією, то є їхня вина також. Вони нам ясно дають зрозуміти - ми для них чужі.

Чи ради того, щоби їздити до Відня, нам треба втратити незалежність і жити під Річчю Посполитою?

А аргумент, що ми самі винні, що вони нас не визнають, може і вірний, але лише частково..

Василь - 10-10-2003 у 19:10

Та я проте, що колись Львів був частиною Європи не тільки географічно, а тепер ... Про те, що ти написав в другому абзаці я ніде не говорив. Не знаю як вважаєш ти, а я вважаю, що у всьому винна сьогоднішня владі. Приклад тому Румунія, Албанія та ін. держави, ситуація в яких була не краща за нашу. Тепер вони там, а ми багатовекторно топчимся на місці

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 20:06

Ти сам навів приклад. Я ніколи в житті не повірю що теперішня албанська влада краща за нашу. І люди там напевно живуть гірше ніж тут. І злочинність там не слаба. Але "Європа" не закрила перед ними двері. А навпаки, підтягує до свого рівня. А тут є пряме ігнорування. Тому не в усьому винна наша влада. І багатовекторність (я до речі її противник, якщо хтось не знає) тоже тут ні до чого. Просто в "Європі" є люди, які не хочуть нас бачити. Чому і як, мені важко сказати. Але є явне погано приховане бажання запхати нас в "Азію".
Я не виправдовую нашу владу. Але це НЕ ТІЛЬКИ ЇЇ заслуга. І може навіть не в першу чергу її заслуга. І не наша влада не може налагодити видачу віз в польских консульствах. Наша влада не йде на конфлікт з "Європою" навіть після кричущого ідіотизму з маневрами в Яворові. А могла б зараз стати в позу і, можеш не сумніватися, 95% відсотків населення підтримало б побудову бар'єру з нашого боку. На мою думку до останнього року (до ЄЕП) Україна постійно прагнула в "Європу" і на владному рівні. А щодо того, що ми "рилом не вийшли" я вже написав. Ми не гірші за албанців чи за боснійців. Маймо гордість якусь, в решті-решт!

До речі, якби "Європа" хотіла, то в нас і влада вже давно була б "європейською". Важелів у них вистачає.

А ти навів приклад - 38 рік. Тоді наша "євроінтеграція" досягалася полонізацією. Проти якої до речі, наші діди в той час на смерть боролися..

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 20:15

Василь! Ти роком помилився. В 38 році Австрія вже була під фашистcькою Німеччиною, і навряд чи поїздка з Польщі до Австрії була прогулянкою.
Може ти мав на увазі 39 рік? Чи 45-й?

polidrom - 10-10-2003 у 20:18

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
... а до чого тут НАША ВЛАДА? Тебе що, наші не випускають? Чи то може не поляки влаштували безлад з візами?

Як до чого? А хіба це не нашої влади заслуга?
Чи може поляки для збереження безвізового режиму з "багатовектоpною" Україною мали відмовитися від шенгену?
Те що ми є там де є -- заслуга нашої влади. І не треба надіятися, Європа буде нас за вуха тягнути до себе.
Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
ВОНИ НЕ ПРАВІ.

Ага, неправі, не люблять нас. Албанія їм "припала до душі", а ми ні. Мовляв, сеpцю не накажеш. Тому Албанія буде в Європі, а ми на кінчику ... вектора.

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 20:20

А ви впевнені, що якщо б у нас все було гаразд і супер, то нас би хотіли бачити в "Європі"?
Ще в 90 Коль та Тетчер ясно в Києві обрисували ставлення "Європи" до України. Хоча тоді переспективи у нас вималювалися досить красиві.
Коли хоч раз хтось з "європейців" сказав, що вони нас будуть раді бачити? Може Проді, коли сказав що нам до "Європи" так само як і Новій Зеландії?

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 20:22

Цитата:
Першим відправив користувач polidrom
Чи може поляки для збереження безвізового режиму з "багатовектоpною" Україною мали відмовитися від шенгену?


Ні! Вони мали налагодити нормальну процедуру видачі віз. А то якщо то є "європейський" рівень, то ну їх!

polidrom - 10-10-2003 у 20:45

По великому рахунку, Європа себе чудово почувала з кордоном навіть не по Одеру, а по Ельбі. А те що вони приймають нових членів, особливо таких, як Румунiя це не від любові. Зрозуміло, що такі країни влітають їм в копієчку. Але мотивація тут та ж сама, як мотивацiя "соцiaлю" для своїх голодранців. Краще потратити гроші на підтримку штанів "нових європейців", ніж потім витрачатися на "миротворчі операції". Але та ж Румунiя чи Албанiя при цому xоч спромоглися чітко і недвозначо визначитися з своїм європейським вибором.

Бо тягнути до себе і влізати в видaтки з країною, яка гордо "багатовектoрить", а президент заявляє, він не піде в Європу навіть, як завтра самі покличуть...

А що до черг то, не обілюючи поляків, давайте пригaдаємо тяганину з приміщенням польського косульства, яку влаштувала вже наша "рідна" влада. Так, що щe добре, що хоч до Луцька не пpийшлося їздити, а вже навіть до того йшло.

До речі, а ви коли небуть мали справи з українським консультвом або посольством за кордоном? Дуже рекомeдую спробувати.

Андрій Пелещишин - 10-10-2003 у 22:50

Ага ісламська Албанія з "Європейським вибором"! Ну-ну! Там до речі в Конституцію Європи хочуть щось про християнські цінності вписати.. Чи може голодні бунти та фінансові піраміди - прояв особливого потягу в Європу.
Ви ще про Туреччину скажіть. О ті завжди інтегруватися хотіли! Як Візантію заінтегрували! А! А "Європа" їм аванси видає.. Чи може демократія в Туреччині процвітає, і законність, і в країні мир і лад, і нема міжнаціональних конфліктів, і смертну кару відмінено?
А в нас влада під час найгучнішого в історії України процесу над маньяком-убивцею відмінила смертну кару. Це дійсно треба було волю проявити. І що, оцінили "європейці"?

У мене є підозра, що є реалізованим план поділу Європи, який напевно колись був укладений між Росією (а може СССР) та "Європою".

Казали ж тоді Коль і Тетчер, що Україну в Європі не чекають. А вони створили основу сучасної "Європи".

Ще раз напишу - якщо б "Європа" дійсно хотіла - у нас була б інша влада. І не було багатовекторності. В інших країнах вони цим займалися. І доволі успішно! Я вже мовчу про "успішне впровадження нової електронної системи підрахунку голосів" в Ірландії, коли на вирішальному для кандидатів референдумі проголосувало за 50,1% виборців... Тут звичайно "законність і любов до справедливості" торжествували. Чи переголосування в Данії... Так що, проблем у них нема, коли хочуть когось інтегрувати!

Десь наші недопрацювали -безсумнівно! Імідж поганий - безсумнівно! Але таке враження, що "європейцям" це як виправдання. До речі, оглядачі відмічають, що багато хто в "Європі" дуже зрадів ЄЕП - мовляв ми від них відчепимося.

PS Дивлячись на нових претендентів до вступу в Європу з "дуже чітким вектором" (ту ж Туреччину чи Албанію) та канал EuroNews (перед яким RTR-Planeta виглядає глибоко опизиційним і вільнодумним каналом), починаю сумніватися, чи поставив би я галочку біля "За" в бюлетені на референдумі за вступ в ЄС....