Форум Рідного Міста

Боротьба із хабарництвом.

Олексій Мачехін - 19-6-2003 у 22:12

Бурхливе обговорення тем подібної тематики на цьому порталі породив багато емоцій та суперечок. Воно й не дивно - користувачами порталу є не тільки студенти але й викладачі навчальних закладів, в чий бік, власне, і робляться закиди.
Емоції це, звісно, добре. Але, панове, користі від них, погодьтесь, обмаль.
Саме тому хочу запропонувати нібито подібну тему, проте в іншому ключі. Хотілося б дізнатися про конкретні випадки подолання цього явища. Звісно, ні в якому разі не називаючи жодних прізвищ чи установ. Головна мета - навчитися ефективно діяти в подібних ситуаціях.

Добрим прикладом повідомлення у цій темі була б така пара:

1. Шановне панство, стикнувся із вимогою викладача ВНЗ покласти в заліковку 20$ в обмін на трійку (податковий інспектор дільниці вимагає...). Цікаво було б дізнатися як можна в такому випадку грамотно вчинити аби скласти залік та отримати об'єктивну оцінку.
2. Шановний ... Для подання заяви про подібні вимоги Вам необхідно звернутись до ... якщо не допоможе - до ... Для призначення іншого викладача для прийому заліку - до...

Тут хотілося б побачити описану вертикаль посад від, наприклад, декану до міністра культури, від голови адміністрації до відділу СБУ або щось подібне.

Сподіваюсь на розуміння дописувачів - тему створено не для жалощів "той в мене так гроші вимагав а той - так". Хотілося б просто знати що можна протиставити нечемній людині.

Важко було визначитись із розділом. Нехай це буде "Порядок у місті"

Ігор+ - 19-6-2003 у 22:27

Хабарництво буде подолано тільки тоді, коли страх бути серйозно покараним за це буде більшим, ніж бажання заробити.
Для цього потрібно лише дві речі: щоб були діючі закони і щоб співвідношення величини заробітньої плати до величини хабаря змінилось з теперініх близько нуля, до значно > 1.

Андрій Пелещишин - 19-6-2003 у 23:42

Згоден з Ігорем на всі 100%.

Хоча на рівні вищого керівництва держави мають ці підходи ще мають бути доповненими якімісь іншими

Олексій Мачехін - 20-6-2003 у 12:52

Мені чогось задється що багато хто забув про роль суспільства у цій ситуації.
Я не хочу вирішувати пробеми за допомогою хабарів і хтів би активно протидіяти системі, що склалась. Якщо таких людей набереться критична маса, то хабарництво можна подолати і без вищенаведених умов. Повірте, навіть службовець із великою зарплатнею не гидуватиме взяти такий собі невеличкий хабарик якщо його "клієнти" не будуть цьому зпиратись.
Але, здається, це питання досліджували-передосліджували соціологи, ми тут язики чесали об нього а віз і нині там, як кажуть.

Наразі ще раз ставлю своє питання, що вже викладав в інших темах:

Як ефективно протидіяти вимогам вчителів та директорів у середніх навчальних закладах?

marco - 20-6-2003 у 15:34

Ніяк :(
Проблема не стільки у вчителях, скільки у свідомості батьків: "Краще заплатити і мати спокій"

Олексій Мачехін - 20-6-2003 у 15:35

Дієва порада.....

Користувач Олесь - 20-6-2003 у 15:49

Мало хто (особисто я не знаю взагалі нікого такого) наважиться жертвувати майбутнім атестатом дитини, дитячими нервами і здоров'ям заради боротьби з хабарництвом. Доказувати потім, що кожна погана оцінка дитини несправедлива і упереджена, бо не платив - тяжко. І переводити дитину весь час в іншу школу теж ніхто не буде. Тому і стараються домовитися по-доброму.
Це вже потім студент в інституті може легше давати собі раду з вимаганням зі сторони викладачів, якщо з таким зіткнеться.
Тому - сумно.
:(

Користувач Олесь - 20-6-2003 у 15:55

Альтернативи вимагають ліпшого фінансового становища батьків - коли дитину можна дати до приватної школи або післати вчитися за кордон. Тоді була б так би мовити, конкуренція між середніми навчальними закладами. А так ті школи, що є, фактично тримають монополію.

Олексій Мачехін - 20-6-2003 у 15:58

Я просив у першому повідомленні, прошу вдруге:

НЕ ТРЕБА ТУТ ВЛАШТОВУВАТИ СТІНУ ЖАЛОБИ (саме в цій темі)
мені теж сумно що я не знаю як із цим боротися. Теж не хочу нічим ризикувати, тим більше дитиною.

Я хочу тут побачити РЕАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ПРОБЛЕМИ.

Дякую

Олександр Ганущин - 20-6-2003 у 18:02

Буду мати дитину - заставлю добре вчитися. А якщо будуть знання, то питання шкільних хабарів для мене відпадуть. Хотів би я бачити того вчителя. Звичайно, відповідну розмову з учительським корпусом проведу - для вияснення позицій.
В університеті саме був таким принциповим, хоча не завжди виходило на добре. Ну то й що...

marco - 20-6-2003 у 18:59

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Дієва порада.....


Це зовсім не порада, а прикре відображення реального стану речей і погляду на життя більшості суспільства.

marco - 20-6-2003 у 19:41

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
Буду мати дитину - заставлю добре вчитися. А якщо будуть знання, то питання шкільних хабарів для мене відпадуть.


Помилкова позиція. З успішністю дитини це ніяк не пов'язано. У вищих навчальних закладах, - так, а у школах - ні...
Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
мені теж сумно що я не знаю як із цим боротися. Теж не хочу нічим ризикувати, тим більше дитиною.

Я хочу тут побачити РЕАЛЬНІ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ПРОБЛЕМИ.

Дякую


Реальна пропозиція, перевірена практикою, - приватна школа. Там платиться значно більше, але офіційно.
Зате вчителі люблять дітей, діти - вчителів і школу, і найголовніше, - діти люблять вчитися.
Якщо є можливість фінансова, воно варте тих грошей.

rost - 11-7-2003 у 08:16

quote:
Омар УЗАРАШВІЛІ
У місцевому суді Галицького району Львова завершилося слухання справи за звинуваченням у хабарництві в особливо великих розмірах Емілії Павлюк.

На суді було доведено, що колишня начальник загального відділу Департаменту житлового господарства виконкому Львівської міської ради, секретар громадської комісії з житлових питань протягом 1996 – 2001 років 77 разів отримала хабарів на суму 304 тисячі 350 доларів. Вироком суду колишню чиновницю засуджено до 14 років позбавлення волі та конфіскації майна. До того ж вона має виплатити потерпілим понад 1 мільйон гривень матеріальних відшкодувань

Ну от цікаво, невже не змогла відкупитися. Адже брала в середньому $4000 за раз.

Олександр Ганущин - 11-7-2003 у 08:29

Думаю, просто перейшла всі межі. У психології - перенасичення успіхом. Тай дорогу, гадаю, комусь таки добре перейшла...

rost - 11-7-2003 у 08:36

Може просто ділитися перестала.

кецо - 14-7-2003 у 12:25

Відповідні органи мусіли покращити сатистику розкриття подібних злочинів і знайшли "офірного цапа".

Олексій Мачехін - 1-7-2005 у 13:38

http://www.korrespondent.net/main/124562/

В Україні відкрили гарячу лінію для боротьби із хабарництвом у ВНЗ.