Форум Рідного Міста

Порадьте банк

Користувач Олесь - 20-6-2003 у 11:39

Прочитав, що тут на форумі присутні і банкіри (але звертаюся не тільки до них, але і до інших). Прошу поради, в якому українському банку ліпше відкрити рахунок. Він потрібний, щоб я на нього міг перераховувати гроші з-за кордону, щоб допомагати родичам (Western Union дорого, поштові перекази в Україну не приймають, а за міжнародний банківський переказ мій банк бере тільки 5 EUR незалежно від суми).
Бажано такий банк, який би мав побільше філій, шоб вибрати за розташуванням.
Наперед вдячний за ідеї.

Користувач Олесь - 20-6-2003 у 16:07

І заодно ще може хтось підкаже (NetGuy мав би знати) - як я приїду в Україну і там позичу в колєги авто - досить нотаріально завіреного доручення, чи ще треба якийсь тимчасовий техпаспорт брати в автоінспекції (колись щось таке чув)?

Дякую!

Ігор+ - 25-6-2003 у 01:58

Олесь, відкрий рахунок в PayPal, візьми дебетну картку і пошли родичам і нехай вони з банкомату знімають те, що ти туди покладеш.

vovka - 25-6-2003 у 06:47

Помоєму в будь-якому. Там тарифи не дуже різняться.
В "Надра" помоєму 1.2 % Філій і банкоматів по Україні не найбільше але достатньо. У всіх великих містах є.

В банку "Львів" свого часу було 0.8% - але то малий банк, там філії тільки по Львову. Хоча залежить від суми. Заради виграшу в 0.4% інколи варто і по спеціально до Львова приїхати.

Користувач Олесь - 25-6-2003 у 09:01

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Олесь, відкрий рахунок в PayPal, візьми дебетну картку і пошли родичам і нехай вони з банкомату знімають те, що ти туди покладеш.


Дякую, але на жаль PayPal не підходить - нема мене в переліку країн, звідки можна реєструватися.

З банком Львів маю дуже добрий досвід, шкода, що він дійсно є тільки у Львові. А що скажете на рахунок ЗУКБ?

Рост - 25-6-2003 у 16:00

2 Користувач Олесь
Щодо авто в користування.

Цитата:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 7 вересня 1998 р. N 1388
Київ

Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку
автомобілів, автобусів, а також самохідних машин,
сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів,
марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок


( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 637 ( 637-99-п ) від 19.04.99
N 1276 ( 1276-2000-п ) від 18.08.2000
N 484 ( 484-2001-п ) від 07.05.2001 )


15. На зареєстровані транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки, що відповідають державному стандарту України: два номерні знаки - на автотранспорт, один - на мототранспорт, причіп і напівпричіп, дозволи на встановлення на
транспортних засобах спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв та погодження щодо розміщення реклами відповідно до законодавства. У свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів ідентифікаційний номер двигуна не зазначається. ( Абзац перший пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1276 ( 1276-2000-п ) від 18.08.2000 )
Технічні паспорти і технічні талони старого зразка діють до їх заміни на реєстраційні документи нового зразка.
Якщо власник транспортного засобу передав в установленому порядку право користування і (або) розпорядження ним іншій фізичній або юридичній особі, їм видається підрозділами ДАІ тимчасовий реєстраційний талон на період дії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження. При цьому у графі "особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до _________ за наявності свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу /технічного паспорта/ серія____N_________". Один екземпляр копії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом, залишається у підрозділі ДАІ. ( Пункт 15 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1276 ( 1276-2000-п ) від 18.08.2000 )


Іншими словами, наскільки я розумію, на основі довіреності в ДАІ видають тимчасови телон.
Сам того не робив, бо не було потреби якось.

Користувач Олесь - 25-6-2003 у 16:45

Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy
Якщо власник транспортного засобу передав в установленому порядку право користування і (або) розпорядження ним іншій фізичній або юридичній особі, їм видається підрозділами ДАІ тимчасовий реєстраційний талон на період дії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження.

Іншими словами, наскільки я розумію, на основі довіреності в ДАІ видають тимчасови телон.
Сам того не робив, бо не було потреби якось.


Дякую за інформацію. Хоча це не дуже втішно - значить треба після нотара сунути ще в ДАІ і напевно, додатково платити. Причому "один екземпляр залишається... в ДАІ" тобто в нотара треба брати ще одну копію доручення? Подивлюся, може спробую їздити тільки з довіреністю.

Рост - 25-6-2003 у 16:52

Будуть чіплятися.
Тут складна ситуація. Не знаю, чи виправили, але донедавна в законодавстві не було пункту, згідно з яким можна було б покарати за відсутність того талону. Але це все рівно нерви і втрачений час. Проте може вже є.
Вартість того талону невелика, наскільки пригадую, так що краще потратити день і зробити.

rost - 25-6-2003 у 17:40

Якщо ти маєш кредитні карти, то можеш замовити supplementary credit card практично на любе ім"я на існуючий рахунок любої з твоїх карт. Передаєш цю картку в Україну родичам і всe. Я цю проблему вирішив caмe таким способом вже років 2 тому.

Ігор+ - 26-6-2003 у 00:17

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Якщо ти маєш кредитні карти, то можеш замовити supplementary credit card практично на любе ім"я на існуючий рахунок любої з твоїх карт. Передаєш цю картку в Україну родичам і всe. Я цю проблему вирішив caмe таким способом вже років 2 тому.


Має то дві невигоди:
1. проценти з кредиток по вибору готівки як правило дуже високі.
2. родичі виберуть все під самий ліміт, треба замовляти іншу карту з лімітом, наприклад 200 доларів.

rost - 26-6-2003 у 02:43

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Має то дві невигоди:
1. проценти з кредиток по вибору готівки як правило дуже високі.
2. родичі виберуть все під самий ліміт, треба замовляти іншу карту з лімітом, наприклад 200 доларів.

1. Проценти ті ж самі, що і на покупки, просто лічильник вмикається з моменту отримання готівки, а не після due date. Якщо покласти на карту додаткові гроші, то поки не влізаєш в позику це взагалі безплатно. Треба тільки поцікавитися, чи карта не має додаткових поборів за готівку. Такі карти є. Хоча, побори навіть якщо є, то не смертельні $1 -$2.
2. Ну це вже тема іншої дискусії. Що ж то за родичі мають бути? Хоча, загалом, дебітна VISA найбільш безпечна і зручна в цьому плані. Її видають багато банків, а не тільки PayPal.

Користувач Олесь - 26-6-2003 у 08:33

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Має то дві невигоди:
1. проценти з кредиток по вибору готівки як правило дуже високі.
2. родичі виберуть все під самий ліміт, треба замовляти іншу карту з лімітом, наприклад 200 доларів.

1. Проценти ті ж самі, що і на покупки, просто лічильник вмикається з моменту отримання готівки, а не після due date. Якщо покласти на карту додаткові гроші, то поки не влізаєш в позику це взагалі безплатно. Треба тільки поцікавитися, чи карта не має додаткових поборів за готівку. Такі карти є. Хоча, побори навіть якщо є, то не смертельні $1 -$2.
2. Ну це вже тема іншої дискусії. Що ж то за родичі мають бути? Хоча, загалом, дебітна VISA найбільш безпечна і зручна в цьому плані. Її видають багато банків, а не тільки PayPal.


Той варіант я продумував як найперший, і його відразу ж і відкинув. Дійсно, як пише Ігор, побори дуже великі при виборі готівки з банкомату в Україні (коло 4 EUR за один вибір, це не залежить від позики). Це б не була проблема, якби гроші вибрали наприклад, більшу суму раз на місяць, але як почнуть вибирати частіше меншими сумами? (2 Ігор: так, як Ти кажеш, виберуть під ліміт, та ще й дрібними сумами :) )
Ну і ще одна проблема, чому рахунок треба в Україні: щоб я виставив карту до мого існуючого рахунку, той другий її власник має сам вибрати карту тут з банку. А це наразі троха проблема. Крім того, я б не хотів, щоб ті карти фігурували в Україні - мало що, старші люди, можуть її загубити (або карту можуть вкрасти), вони пізно зауважать пропажу, пізно мене повідомлять. Ну і взагалі, ліпше як на мене їм класичний варіант без карт, просто зі звичайною книжкою, самому піти до банку і вибрати гроші.

polidrom - 26-6-2003 у 10:17

Мінімальна вартість трансферу в Україну буде $30 і вище. Мій знайомий отримував на свій рахунок в Приватбанку. Приватбанк по-моєму нічого не взяв. Вартість за пересилку утримав західний банк. Якщо ти переводиш до $300 то виходить > 10% побору. Якщо більше то "Ігор: так, як Ти кажеш, виберуть під ліміт, та ще й дрібними сумами ".
Крім того, такі перекази, повинні оподатковуватися, як дохід. Що само по собі не дуже привабливо. Що, ще гірше, якщо батьки, отримують, якісь пільги, напр. квартплата по пільговому тарифу і т.д., то їх можуть змусити ті пільги повернути заднім числом. Бо суми переказів цілком пожуть батьків виводити з пільгової категорії.

rost - 27-6-2003 у 08:15

Так десь $30 або і більше це буде ціна трансферу. Тому вигідніше переводити більші суми.

Але на рахунок податків і т.д. Чи то насправді так?
Чи справді перевід з-за кордону рахується, як оподатковуваний дохід?

Panda - 5-7-2003 у 17:12

Що ж насправді залежить в якій країні знаходить Олесь, в якій валюті він хоче переводити гроші і т.д і.тп.

Якщо Олесь не хоче заводити карточні рахунки для батьків ні в українському банку ні в зарубіжному, то він може

а) передавати гроші з шоферами чи знайомими
б) передавати гроші на предявника паспорта через Western Union та Moneygram (всім відомі) чи Anelik (http://www.anelik.diaspora.ru/) - менш відома, сам не користуюсь.

Користувач Олесь - 23-12-2003 у 17:35

Отже ділюся враженнями. Рахунок відкрили в банку Надра. Вартість переказу до суми приблизно 2500 EUR - 7 EUR, до 10000 EUR- 14 EUR і т.д. Ріжниця порівняно з Вестерн Юніоном очевидна. З кого здеруть оплату за переказ вибираєш як і при інших переказах. Цікаво інше - Надра так чи так зістригає собі 1% від суми переказу, навіть якщо я вказав, що оплату здійснює відправник. Важко собі уявити щось подібне в західних банках. Але нічого, це ще терпимо. Гроші на рахунок йдуть днів 4, включно з днем переказу і отримання. На загал - цілком пристойно.

Користувач Олесь - 23-12-2003 у 17:42

Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy
Будуть чіплятися.
Тут складна ситуація. Не знаю, чи виправили, але донедавна в законодавстві не було пункту, згідно з яким можна було б покарати за відсутність того талону. Але це все рівно нерви і втрачений час. Проте може вже є.
Вартість того талону невелика, наскільки пригадую, так що краще потратити день і зробити.


Як і передбачалося, їздив пожиченим автом тільки з довіреністю. Поліцаї зупиняли майже кожен день, деколи і по пару разів. Про талон ніхто з них не згадував. Проте, часто вимагали відкрити багажник, питалися що в торбі тощо. Після пропозиції з мого боку самим відкрити торбу і попорпатися в ній - відразу відпускали. Склалося навіть враження, що поліція стала цивілізованішою.

Юрій Марків - 23-12-2003 у 22:30

Ось прочитав початок гілки...
Це не реклама, до "рекламованого" банку я не маю жодного відношення, та раджу старий і хм... добрий Ощадбанк - власне для "переказу" грошей по Україні він якраз. Для того, щоб покласти гроші на рахунок іншій особі, принаймні пів року тому потрібно було лише власний паспорт і треба знати номер рахунку людини, кому кладеш гроші. Все! Жодних відсотків ні за вкладення, ні за отримання :-О Я сам був в шоці. Я закінчив Фінанси, тому можу сказати, що заробляють вони тут лише на тому, що гроші з моменту вкладення до моменту отримання крутяться на кредитах. І то цей час переважно дуже малий, а кредити там дуже дешеві.

Юрій Марків - 23-12-2003 у 22:32

І звичайно, в людини (кому кладете гроші) рахунок має бути відкритий в Ощадбанку.

vovka - 24-12-2003 у 23:11

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Отже ділюся враженнями. Рахунок відкрили в банку Надра. Вартість переказу до суми приблизно 2500 EUR - 7 EUR, до 10000 EUR- 14 EUR і т.д. Ріжниця порівняно з Вестерн Юніоном очевидна. З кого здеруть оплату за переказ вибираєш як і при інших переказах. Цікаво інше - Надра так чи так зістригає собі 1% від суми переказу, навіть якщо я вказав, що оплату здійснює відправник. Важко собі уявити щось подібне в західних банках. Але нічого, це ще терпимо. Гроші на рахунок йдуть днів 4, включно з днем переказу і отримання. На загал - цілком пристойно.

Я думаю про той 1 процент цілком можна уявити і в західних банках. Маючи близьке відношення до банку Надра можу сказати що той процент вони зістригли з видачу вам на руки готівки. Так роблять усі банки. Десь цей процент 0,8, десь 1, десь 1.2 .

Максим - 30-12-2003 у 13:26

Ще є така проблема:
Згідно з законом, треба в податковій декларації вказувати _всі_ прибутки, які отримані за рік. В тому числі і подарунки більші за 500 грн, поступлення через банк від інших осіб і інше.
Тобто виходить так: отримав перевід від когось - задекларуй і оплати 20%.
Хто може це прокоментувати/заперечити?