Форум Рідного Міста

Враження від мандрівки Боржавою

Роман Голощук - 6-7-2003 у 22:27

Бажання вирватися зі спекотного міста привело до думки кількох дописувачів форуму зібрати команду мандрівників та рушити у Карпати. Виявили таке бажання 8 досвідчених і не дуже досвідчених туристів :). Вибрали маршрут: Воловець-Міжгір’я, через хребет „Полонина Боржава”, тривалість – 5 днів і поїхали...
Воловець зустрів нас оповитими густим туманом горами та накрапаючим дощем. Але слова організатора мандрівки Василя Литвина (модератора Форума): „Коли я приїжджаю у Карпати – негода припиняється”, а також прикуплена (додатково) пляшка оковитої покращили наш настрій і ми рушили у дорогу. Підйом на гору Темнатик виявився крутим і важким (враховуючи наші наповненні наплічники). Але через 2,5 годин майже вертикального „карабкання” ми здолали гору і вирішили ставати на ночівлю. Погода дійсно покращилась – дощу не було. Ми розклали намети, пообідали і потім відпочивали. Увечері організували „концерт” перед багаттям. Про „крутизну” концерту свідчить те, що на гітарі грав учасник групи „Далі”! А потім ми вклалися спати. Зранку ми швиденько зібралися і рушили далі – власне на хребет. Кругом розкинулись цілі „плантації” чорниць – але чим вище ми підіймались тим ягід було менше. Круті урвища і вузькі стежини примушували бути зосередженими. Але коли піднялись на хребет то були зачаровані прекрасним виглядом навколишніх гір. Далі йшла стежина, власне, по хребту. По бокам стежини усюди було згарище – чи місцеві траву спалювали, чи випадково це сталося – але йти по цьому було важко і не досить приємно. Деякі вершини ми брали в „лоб”, деякі обходили по траверсу. До обіду ми пройшли вже заплановану дистанцію, але джерела навколо не було. Тому прийняли рішення йти далі по хребту. Через дві-три години, втомлені і брудні ми дійшли до гори Граб – де мала бути зупинка аж на 3 день! 2 добровольців вирушили на пошуки джерела й місця для зупинки і за допомогою місцевого хлопчини, який випасав коней, знайшли одне і друге. Вода і дрова для вогнища були, але була й проблема з рівною площадкою для розставлення наметів – усюди тільки схили. Нарешті якось примостили наші намети – під кутом і одразу від входу у намет – урвище! Але дискомфорт у наметах ми компенсували ласуванням чорниць – навколо їх було безліч. Назбиравши чорниць ми вирішили спробувати нову страву – чорниці зі згущівкою і горілкою. Суміш вийшла смачною, поживною і „енергетичною” :). А під вечір почали насуватись хмари і над сусіднім хребтом почали з’являтись блискавки... А потім вітер стих і почалась справжня гроза – добре що над сусіднім хребтом ;) Ми тільки зачаровано спостерігали за цим „виявом” сили природи. Уночі трохи накрапав дощ і всі боялися що скотяться у прірву ;) Але ніч минулася і ранок зустрів нас туманом. Ми поснідали ще одною (новою для мене) стравою - вареним рисом зі згущівкою і рушили далі по хребту. Йшли не поспішаючи у молочному тумані – за 10 метрів вже не було видно, того що йшов попереду. Тільки час від час можна було спостерігати десь далеко піки вершин у розривах між хмарами та туманом. Потім розпогодилось і ми почали поступово спускатись до перевалу Прислоп. Зупинялись декілька разів щоб зміцнити сили чорницями – їх і далі було дуже багато. На перевалі зустріли пастуха, який і показав нам місце для привалу. Розклались, розпакувались і вирішили роздобути овечого молока. Пішли до кошари – а там якраз доїли отару. Ох і наслухались ми „перлів” місцевих „горців” під час цього процесу. Говорили вони на „російсько-українсько-мадярському” діалекті з частим вкрапленням „общепанятних” міцних словечок. Правда молока нам дали задурно ;) Потім під смачну вечерю „розправились” з залишками „вогненої” води і дехто вирішив спати прямо на дворі. Але після перших крапель води "сміливці" позастрибули в намети, зменшивши іншим „оперативний” простір :) Уночі почався дощ, який взяв перерву лише під ранок. Ми встали, поснідали гречаної каші з козячо-овечим молоком і стали перечікувати дощ. Після двох годин очікування, ми вирішили, що хорошої погоди вже не буде і прийняли рішення не продовжувати шлях по хребту а спуститись напряму до Міжгір’я. Рушили в дощ – вимокли до нитки і після 2 год. місива ногами болота вийшли до села де і зупинились на перепочинок у порожній недобудованій хатині. Трохи перекусили і підсохли. Василь збігав у магазин і купив 2 останні пляшки „Львівського” пива! Оце був кайф! Коли дощ стих – рушили далі. У Міжгір’я нас трохи підвезли вантажівкою і там ми домовились з водієм мікроавтобуса, щоб довіз нас до Стрия. Їхали з комфортом, споглядаючи знизу гори, з яких тільки-но зійшли. У Стрию заскочили у „Трускавецьку” електричку і вже о пів на восьму були у Львові. Усі були втомлені, але задоволені. І домовились знову скоро вирушити у мандрівку Карпати, але вже новим маршрутом.

Юрій Сєров - 6-7-2003 у 23:18

:( Шкода, що я не зміг з вами поїхати :(

Олександр Ганущин - 7-7-2003 у 11:08

Виходити на Боржаву треба або через г. Цицька, що одразу з Воловця просто догори, або на Плай, де метеостанція, дорога там дуже легка. На останній, до речі, завжди ночують. Тоді нема проблем ні з водою ні з дахом над головою.
А як там локатори на Стою, ще стоять???
Я вам щиро заздрю

Наталка - 7-7-2003 у 12:21

Боже, як я вам заздрю! Читала зі сльозами на очах. Я два тижні тому побувала в Міжгірському районі, була на Синевирі, і, ви знаєте, не встигла я повернутися, як знову хочу туди!!! В Карпати!!!

Василь - 7-7-2003 у 12:57

Локатори на Стою лежать. На метеостанції не ночували, бо була хороша погода; а вода є перед хребтом біля розваленої свиноферми (тільки закінчується ліс) - там і ночували.

Odarka - 7-7-2003 у 14:09

Мій гітарист добре грав чи так собі?

Василь - 7-7-2003 у 14:30

Фотографії будуть. Гітарист дуже добре грав не тільки на гітарі, а ще й в преферанс.
Тільки одна проблема - Юрко добре знає акорди і т.д., однак слова не дуже. Тому постійно виникали проблеми із словами "Плачу Єремії", наприклад "Коридор" (шкодували що не взяли поезії Грицька Чубая), як недивно також були проблеми із словами старої "Без цукру"; за те пісні "Далі" були виконані всі у повному об'ємі. До деяких пісень Юрко на ходу підбирав акорди і мушу визнати, виходило це в нього кльово.

Роман Голощук - 7-7-2003 у 21:21

Цитата:
Першим відправив користувач Юра
:( Шкода, що я не зміг з вами поїхати :(


Не шкодуй. Як тільки но приїдеш зі своєю "далекої" мандрівки - поїдемо разом у нову ;)

Роман Голощук - 7-7-2003 у 21:24

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Боже, як я вам заздрю! Читала зі сльозами на очах. Я два тижні тому побувала в Міжгірському районі, була на Синевирі, і, ви знаєте, не встигла я повернутися, як знову хочу туди!!! В Карпати!!!


Ми також хотіли заскочити і на Синевір, але погода внесла свої "корективи". Але, ми ще цього року спробуєм потрапити і на Синевір. Може і Ви приєднаєтесь до нашої веселої компанії? ;)

Юрій Сєров - 7-7-2003 у 21:32

Цитата:

Не шкодуй. Як тільки но приїдеш зі своєю "далекої" мандрівки - поїдемо разом у нову

Лапаю на слові

Наталка - 7-7-2003 у 21:55

"Може і Ви приєднаєтесь до нашої веселої компанії?"

Залюбки. Я теж, подібно Юрі, лапаю Вас на слові :)

Дмитро - 9-7-2003 у 13:21

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Ганущин
А як там локатори на Стою, ще стоять???

Більш затишного місця для обміну інформацією про "локатори на Стою" не знайшли? :D:D:D

Олександр Ганущин - 9-7-2003 у 14:39

Цитата:
Цитата:

Більш затишного місця для обміну інформацією про "локатори на Стою" не знайшли? :D:D:D


Спогади, Дмитро, спогади. Примусили про локатори спитати. Адже у Карпатах раніше - що не гора, то якийсь військовий об'єкт.

Даруйте, що порушив ідилію:(

Наталка - 9-7-2003 у 14:46

"Даруйте, що порушив ідилію".

От іще! Нічого ви не порушили - навпаки, трохи забарвили пасторальну ідилію яскравими фарбами! Назагал вийшло чудово! :D

Odarka - 9-7-2003 у 15:37

Мені також жаль, що я не поїхала. Обожнюю гори. Ви дуже щасливі люди.

Василь - 10-7-2003 у 07:22

Шановні дописувачі форуму, давайте у серпні знайдемо вільні 4-5 днів та поїдемо в Карпати. Визначайтесь - коли маєте час. Ми на кафедрі вільні до 25 серпня.

Рост - 10-7-2003 у 13:09

Чекайте, а чергового сходження на Говерлу до Дня Незалежності не передбачається?

Олександр Ганущин - 10-7-2003 у 13:25

Передбачається на День Декларації, точніше - 19-20 липня. Пів України разом з Ющенком. Хто цікавиться - пишіть на u2u