Форум Рідного Міста

Безкоштовних вхідних не буде

Андрій Пелещишин - 9-7-2003 у 17:51

Якщо вірити Українській Правді:
http://pravda.com.ua/archive/2003/july/9/news/12.shtml

то прийнятий закон "Про телекомунікації" скасовує дію закону "Про звязок" де заборонялося брати плату за вхідні дзвінки.

PS
А що скажуть радники нардепів, які активно працюють на Форумі?

Олександр Ганущин - 9-7-2003 у 18:05

Детальний коментар пізніше, але думаю, що монополії таки взяли своє. А шкода, і результат прийняття поправки таки був, принаймні у Києві DCC запропонувала тариф на unlimited вхідні і вихідні 99 доларів.

Василь - 10-7-2003 у 08:37

Пора повернути 4 секунди "на шару".

Роман Голощук - 12-7-2003 у 23:04

Один „експерт” на захист “Про телекомунікації” сказав: „У попередньому законі (“Про зв’язок”) абонентові не залишали права вибору: а може я хочу оплачувати вхідні дзвінки”. Це що – захист прав божевільних? ;)

Матеріал по темі

Роман Голощук - 12-7-2003 у 23:05

МАБУТЬ, користувачі мобільного зв’язку не зможуть досхочу насолодитися безкоштовними розмовами. У середу парламент ухвалив Закон “Про телекомунікації”, який, якщо його підпише президент, скасує чинний Закон “Про зв’язок” і всі поправки до нього. Зокрема, і норму, якою підприємствам і об’єднанням зв’язку всіх форм власності забороняють стягувати плату за вхідні телефонні сигнали для всіх видів телефонного зв’язку.

На думку авторів закону, ухвалення саме в такій його редакції є необхідною умовою успішної приватизації ВАТ “Укртелеком”. Однак експерти вбачають у новому законі про регулювання ринку послуг зв’язку лобіювання інтересів вітчизняних операторів мобільного зв’язку.

Новий Закон “Про телекомунікації” встановлює правові основи діяльності телекомунікаційної галузі й передбачає, що управління нею здійснюватиме уряд, центральний орган виконавчої влади в галузі зв’язку й інші державні органи. Регуляторні функції здійснюватиме Національна комісія регулювання зв’язку (НКРЗ) – незалежний орган, підзвітний Верховній Раді та підконтрольний президентові. Ця комісія визначатиме тарифну політику на ринку телекомунікаційних послуг, ліцензуватиме операторів зв’язку, а також контролюватиме їх звітність. Половину членів комісії призначатиме президент, решту – парламент.

Закон діятиме з моменту підписання, однак деякі його положення набудуть законної сили не раніше наступного року або й ще пізніше. До 2005 року функції НКРЗ здійснюватиме Державний комітет інформатизації та зв’язку.

З одного боку, цей закон став нібито ліберальнішим – попередній документ, регламентуючи порядок оплати телефонних розмов, не залишав абонентові вибору й унеможливлював надання низки послуг зв’язку. З іншого ж, до нового закону ввійшли майже всі поправки до попереднього закону, крім заборони на оплату вхідних дзвінків.

Річ у тому, що народні депутати двічі ухвалювали зміни до Закону “Про зв’язок”, які скасовують оплату будь-яких вхідних дзвінків і передбачають почасову оплату за телефонні розмови, яку можна нараховувати лише з письмової згоди споживача та наявності у нього відповідного лічильника. Парламент уперше ухвалив такі зміни в листопаді 2002 року, однак президент наклав на поправки вето і повернув закон на доопрацювання. Президентське вето зумовили звернення вітчизняних операторів мобільного зв’язку, які стверджували, що скасування плати за вхідні дзвінки неодмінно призведе до кризи в телекомунікаційній галузі і зменшить податкові надходження у бюджет від підприємств зв’язку. За підрахунками зв’язківців, щорічні збитки телекомунікаційних компаній сягнули б 1,5 млрд. грн., скоротивши на 200 млн. грн. податок на прибуток, який вони сплачують.

Скасування плати за вхідні дзвінки підтримало лише Міністерство юстиції, яке в своїй аналітичній записці запропонувало президентові підписати ухвалений парламентом закон. Міністерство економіки та з питань євроінтеграції відразу ж подало президентові своє бачення заборони встановлення плати за вхідні дзвінки, яка не узгоджується з чинною державною політикою ціноутворення і є прямим втручанням у повноваження органів, у компетенції яких – встановлення тарифів.

Із проханням не підписувати цей закон до президента зверталися і телекомунікаційні компанії “Утел”, “Укртелеком”, “Український мобільний зв’язок”, “Українські радіосистеми”, “Київстар GSM”, Golden Telecom й асоціація операторів зв’язку “Телас”. На їхню думку, скасування плати за вхідні дзвінки спричинило б технічні проблеми. Телефонні мережі не зможуть витримувати перерозподіл навантажень у бік вхідного трафіку, внаслідок чого постраждають насамперед користувачі телефонного зв’язку. Більше того, мобільні оператори заявили, що збалансують свої тарифи, збільшивши абонентську плату і вартість вихідних дзвінків, якщо закон набере чинності. Відтак президент наклав вето на закон, ухвалений депутатами, і повернув його для повторного розгляду з урахуванням усіх зауважень і пропозицій.

Однак наприкінці лютого 2003 року парламент подолав президентську заборону, а в березні Леонід Кучма таки підписав закон про скасування оплати вхідних дзвінків.

Проте скасування плати за вхідні розмови знову зависло у повітрі. Якщо президент підпише Закон “Про телекомунікації”, за який 9 липня проголосували народні депутати, то мрії про безкоштовні вхідні дзвінки можна відкласти у довгу шухляду.

Максим Камінецький
Джерело - [url= http://www.gazeta.lviv.ua/2003/07/11/NewspaperArticle.2003-07-10.30... Львівська газета [/url]

Олександр Ганущин - 12-8-2003 у 08:18

А буде таки на нашій вулиці свято!!! Татусько наклав вето на Закон "Про телекомункації", що був прийнятий аж 330 голосами і скасовував попередню поправку прийняту депутатами до Закону "Про зв'язок". Таким чином , ця поправка, яка передбачала безкоштовні вхідні на номери операторів мобільного зв'язку повинна діяти з першого вересня.
І хоч основна причина - небажання створювати ще одного гравця - Національну комісію з регулювання зв'язку та приватизація Укртелекому, користувача таки виграють.

кецо - 1-9-2003 у 16:03

Щось я не зрозумів нічого. ЗУ "Про внесення змін у ЗУ "Про зв"язок" яким забороняється брати плату за вхідні дзвінки підписаний "татуськом" 21 листопада 2002 року. В перехідних положеннях передбачено, що він набирає чинності через 6 місяців. Вже пройшов майже рік, а за вхідні гроші беруть. І де написано, що вхідні мали б бути безкоштовними з 1 вересня?

Андрій Пелещишин - 4-9-2003 у 22:26

Ніби рухнулося.
Тепер вхідні на мобільні зі стаціонарних будуть безкоштовними, але такий дзвінок з стаціонарного тарифікуватиметься по спеціальному тарифу - 1 грн за хвилину

Рост - 5-9-2003 у 08:55

Андрію, а десь про це прочитати можна?

Василь Яворський - 5-9-2003 у 15:07

http://www.gazeta.lviv.ua/2003/09/05/NewspaperArticle.2003-09-04.18...

Як бачите до 19 вересня залишилося 14 днів, а оператори навіть не чухаються

Роман Голощук - 5-9-2003 у 16:43

To NetGuy - Див. ось тут:
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=13570
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=13627

Кажуть, що "Укртелеком" пропонував тариф у 36 копійок за хвилину, мотивуючи таку суму тим, що надмірне завищення тарифів на дзвінки на мобільні телефони можуть суттєво зменшити кількість самих дзвінків. Оператори ж мобільного зв’язку наполягали на договірних тарифах з кожним із операторів місцевого зв’язку, причому ці тарифи перевищували 2 гривні.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 09:04

А от і є! Вітаю з першим днем безкоштовних вхідних! :D