Форум Рідного Міста

Скільки смітників на Площі Ринок?

Андрій Пелещишин - 17-7-2003 у 10:14

Зараз розпал туристичного сезону, по центру блукають групи туристів. А сміття немає де викинути. Я принаймні не знайшов жодного смітника на Площі Ринок (мав благородний намір кинути сміттячко у належному для цього місці).

Добре, хоч на окраїнах такої проблеми немає. Смітник всюди. Один. Суцільний.

Олексій Мачехін - 17-7-2003 у 10:25

Мій друг, що живе у Любіні, не викидає сміття під ноги, а сує в кишеню.
Коли ввечері він вивертає вдома над смітником кишені батько його питає чи не збирав той сміття навмисне? :)

Справді шкода що у вас немає урн. Але в Пітері на центральній площі перед Зимовим палацом стоїть багато... величезних сміттєзбірних контейнерів.
Навіть не знаю що краще.

Чарівник з міста Гамельн - 17-7-2003 у 10:32

Культурна людина, яка купила пляшку пива в центрі Львова, потім хвилин 15 відчуває себе повним ідіотом, тому що не знає, куди її подіти - зі мною таке не раз було.


Love is God

Олексій Мачехін - 17-7-2003 у 11:06

Тю, хіба у вас пляшки не збирають?

Я їх навмисно ставлю на землю, аби людина могла підібрати.

Взагалі в Києві на центральних вулицях є своя жебрацька "мафія". Все поділено на дільниці, за кожною закріплено певну кількість збирачів пляшок. Ви скажете - погано? Центр, жибраки... а от і ні! Міліція їх не чипає, бо вони виробили найстійкіший та найгеніальнийший засіб протидії - вони доглядають дільниці!!!!

Тобто збирають не тільки пляшки, але й решту сміття та кидають в урни. Таким чином досягається гармонія.

Чарівник з міста Гамельн - 17-7-2003 у 11:19

Я розумію, що "мурахи - захисники лісу" все підберуть, але... мені просто НЕПРИЄМНО ставити порожню пляшку посеред вулиці.

Крім того, іноді хочеться не пива, а, наприклад, морозива з'їсти :-)


Love is God

Роман Голощук - 17-7-2003 у 11:19

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Тю, хіба у вас пляшки не збирають?

Я їх навмисно ставлю на землю, аби людина могла підібрати.

Взагалі в Києві на центральних вулицях є своя жебрацька "мафія". Все поділено на дільниці, за кожною закріплено певну кількість збирачів пляшок. Ви скажете - погано? Центр, жибраки... а от і ні! Міліція їх не чипає, бо вони виробили найстійкіший та найгеніальнийший засіб протидії - вони доглядають дільниці!!!!

Тобто збирають не тільки пляшки, але й решту сміття та кидають в урни. Таким чином досягається гармонія.


У нас пляшки жебраки також збирають. Інколи навіть "стирчать" над тобою, чекаючи поки доп'єш ;). А щоб решту сміття вони збирали я не бачив :(
А у Києві "співробітництво" між жебраками та міліцією закріплено юридично? ;)

Олексій Мачехін - 17-7-2003 у 11:22

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
Крім того, іноді хочеться не пива, а, наприклад, морозива з'їсти :-)


Ну тоді культурна людина мусить з собою мати маленький пакетик аби все те за собою носити.... хоча куди потім викидати?

fish - 17-7-2003 у 13:54

згадала.
Ми з коліжанкою були у Львові і час від часу згадували, що треба зателефонувати Смітові (чат сміт.львів.юей) Тоді СМІТник ще так не називали, але щоразу як нам треба було викинути сміття, одна за одною виникали дві думки:
1)де смітник?
2)ой, Смітові подзвонити треба!
Це був єдиний випадок, коли нестача смітників у Львові стала комусь в пригоді...

кецо - 17-7-2003 у 14:49

Крім відсутності смітників на площі Ринок вроді непрацює і кожен другий таксофон.

rost - 17-7-2003 у 20:33

Цитата:
Першим відправив користувач кецо
Крім відсутності смітників на площі Ринок вроді непрацює і кожен другий таксофон.

Це тільки підтверджує вислів: Львів -- маленький Париж. Там теж практично повна відсутність смітників (принаймні на вулицях). Формула "кожен другий таксофон не працює" виконується майже буквально--для цього їх там навіть вішають парами.

rost - 17-7-2003 у 21:54

Одна неприємна різниця впадає в вічі в виточеній французькій столиці. Як відомо деякі нечемні львівяни іноді справляють малу нужду в підворіттях. В Парижі такого нема, бо всі поголовно підворіття замикаються. Тому деякі нечемні парижани роблять це просто на вулиці.

Олексій Мачехін - 17-7-2003 у 21:58

А ще кажуть в Парижі 70% нефранцузів... це правда?

rost - 18-7-2003 у 12:40

Я не маю цифр під руками. Загалом, афро-азіатів в Парижі ~ стільки ж, як і в кожному великому західному місті. Хоча в деяких дільницях їх більшість. Монмартр, наприклад, в основному арабо-африканський. Але, в силу цього я і не старався там далеко заглиблюватися.
Вищезгадані ж неподобства, однак, впадають у вічі і в ніс в таких цілком "білих" історично-туристичних дільницях, як напр. околиці катедри Нотр-Дам або набережна Сени.

Андрій Пелещишин - 18-7-2003 у 22:46

Тут в іншому треді Олесь написав майже геніальні слова, не можу стриматися, щоб не процитувати

Цитата:

"Чистота" на площі Ринок
мов із мрії диких свинок.
Там болото, там - калюжа,
Де ж це мер наш, любі друзі?

rost - 19-7-2003 у 08:07

Хорова сюїта: Мер прибиральник.
A cappella:
dolce:
Вже ніч розкинула собі, над Львовом, сонні шати
Львів"яни в ліжечка cвої
Відходять дружно спати

Всі діти сплять без задніх ніг, понакривали вуха
Та тільки Петрик з плоші Ринок
Не спить і площу слуха.


аllegro:
Бо лине з площі дивний шум - сильніше, завмирає
Біжить Пертрусик до вікна...
Вав! Мер там прибирає.


spiritoso:
Спокійно хлопчик в ліжко йде, радіє він за місто
Бо певний, встане зранку він
І буде площа чиста...


allegro ma non troppo:
Мер розставляє смітники, пивні пляшки збирає.
Щоб Львів став став кращим ніж Париж,
В брами замки врізає.

І от, відмивши через ніч, кожен камінчик бруку,
Під ранок мер на службу йде
Портфелик взявши в руку .

Олексій Мачехін - 19-7-2003 у 09:21

Супер! Варто було б його мерові переказати - в нього свій сайт є? Чи може в адміністрації?

Андрій Пелещишин - 19-7-2003 у 10:36

http://city-adm.lviv.ua - Офіційний сайт мерії

Олексій Мачехін - 19-7-2003 у 10:38

Не працює... мабуть як і мерія ;)

Андрій Пелещишин - 19-7-2003 у 11:09

Дуже вибачаюся! www ще треба обовязково.

http://www.city-adm.lviv.ua

Сайт до речі досить інформативний. І лінк на нас з головної сторінки (глибока вдячність адміну!)
Тільки дизайн старомодний (як на мене)

Олексій Мачехін - 19-7-2003 у 11:17

Ну що ж, я відправив. Подивимось що буде :)

rost - 20-7-2003 у 00:04

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Ну що ж, я відправив. Подивимось що буде :)


Взагалі то, ця невмируща сюїта, задумувалася для хорового виконання форумцями, з розвинутим почуттям гумору. Будучи направленою в міську адміністрацію, вирвана з контексту треду, вона може набрати деякого політичного забарвлення, що, в певному плані, не співпадає з початковими намірами автора. Мені здається, що лінк на тред, краще би доніс ідею нашої дискусії, ніж сама по собі безсмертна поезія.

Тому, будемо сподіватися, що в міських адміністраторів почуття гумору теж не є відсутнє.

Р.S. Прохання також бути обережним з пересилкою іншого нетлінного твору цього ж автора, а саме: Столітній апача скелет, в місця, де він може бути неправильно потрактований індіянами апачі або пуебло і призвести до образи їх національних або релігійних почуттів, що теж не входило в наміри автора.

Наталка - 20-7-2003 у 00:26

"У нас пляшки жебраки також збирають. Інколи навіть "стирчать" над тобою, чекаючи поки доп'єш"

Ой, то ще нічого, якось одна старенька підійшла до лави в парку, де ми з подружкою "Львівське" пили, і до нас мовить діловим таким тоном "Нумо, допивайте скоріш, я пляшку заберу!". Що відповіла моя подруга тій санітарці парку після того, як оговталась, у пристойному товаристві не повторюється! :D

А назагал - ви тільки погляньте, на які чудові поезії сподвигло Форумівців брудна площа Ринок!!! :) Певно, правду кажуть - коли все добре, Музи мовчать...

Олексій Мачехін - 20-7-2003 у 19:34

Та невже я такий нерозумний? не пам'ятаю як виклав у їхню книгу відгуків, але в електронному литі було посилання на форум і назва теми. Так що якщо вони зацікавляться, то подивляться :)

rost - 20-7-2003 у 20:31

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
... в електронному листі було посилання на форум і назва теми. Так що якщо вони зацікавляться, то подивляться :)

Ну і чудово. "Хто має очі хай побачить", а як не мають чи не хочуть, то вже їх проблема.

polidrom - 23-7-2003 у 22:22

quote:
Культурна людина, яка купила пляшку пива в центрі Львова, потім хвилин 15 відчуває себе повним ідіотом, тому що не знає, куди її подіти.
quote:
...в парку, де ми з подружкою "Львівське" пили...
----------------------------------------------------------------------------
Це якось по російськи - пити спиртне на вулиці, чи в парку. І виглядає, погодьтеся не дуже культурно. Я розумію, що в кнайпі дорожче, але, погодьтеся, що позитивному іміджу міста розпиття звеселяючих напоїв на вулицях не сприяє. Я теж розумію, що так декому зручніше, але тим "парижанам", що роблять свої справи на вулиці теж напевно так зручніше.

Наталка - 23-7-2003 у 22:35

"Це якось по російськи - пити спиртне на вулиці, чи в парку. І виглядає, погодьтеся не дуже культурно"

Ні, не погоджуюсь. І справа тут не в зручности, а в тому, вибачайте, що я, сидячи з подружкою на лаві і пляшкою (пива, коли, лимонаду - але не горілки і навіть не вина) в руці, на свіжому повітрі, на відміну від парижан, які роблять справи на вулиці:
а) нікому не заважаю;
б) не демонструю для загального огляду деякі частини тіла, які демонструвати не можна;
в) і, даруйте на слові, не воняю.

Мова йде також не про гроші і ціни в кнайпах - у переважній більшости києвських накурено так, що дихнути нічим; дуже просто нарватися на "вихованих" до нестями хлопаків, які слово "ні" в дитинстві вивчити забули, або почути із-за сусіднього столику "ей, ти, чаво єто по хахляцкі гаваріш?" - зі мною це траплялось неодноразово, на жаль. А у рідному парку біля рідного ж будинку таких випадків зі мною на було :)

polidrom - 23-7-2003 у 23:05

Наталко, пробач мене будь-ласка, якщо образив. Ні а) ні б) ні в), я ні до тебе ні до Чарівника не стосував і навіть не натякав. Каюся, сам і в парку і на вулиці пиво пив, а студентом інколи і міцніше. В тому числі і по причинах, тобою перечислених. Але...
Давайте будем відверті, далі бувшого кордону СССР, це не виглядає нормально. Ну несемо ми той азіатський спадок, але ж треба його якось позбуватися.

Наталка - 23-7-2003 у 23:16

Та треба, не буду сперечатися. :) Мабуть, ми дійсно звикли до того видовища - хтось десь на лаві в парку чи в лісі трохи теє... зловживає :D Але що стосується вигляду - можна і без пляшки в руках поводитись і виглядати, як свиня у дощ... Всяке трапляється...

До слова, я була у Львові нещодавно, на один день приїхала, кімнату не винаймала, переодягалась в туалеті, а очі фарбувала в парку - що теж суворо заборонено етикетом. Але львів’яни поставились з розумінням :sing:

dr.Trollin - 24-7-2003 у 00:13

Хі! :-)
Вноситься нетрадиційна сміттєзбиральницько-сприяюча пропозиція. Ввести дозвіл на встановлення Сміттєвих коллекорів (ака стандартна сміттєтумба) з рекламою фірми, що проплатила її експлуатацію, нанесенною на борт тої сміттєтумби.
З рекламної т.зору - імхо виграшна ідея. Та і місту, загалом незле буде.

rost - 24-7-2003 у 00:44

В Америці і Канаді заборонено вживати любі спиртні напої у всіх громадських місцях. Пляж, ліс, парк і навіть степ, якщо вони не приватні вважаються громадським місцем. Паби чи ресторани, які подають спиртне повинні мати спеціальну ліцензію. Крім того існує прикольний закон, що власник ресторану несе відповідальність за бешкетника, якого він напоїв. Тому, вони не вагаються сказати "досить", якщо бачуть, що "клієнт дозріває".

polidrom - 24-7-2003 у 00:58

quote:
Ввести дозвіл на встановлення Сміттєвих коллекорів (ака стандартна сміттєтумба) з рекламою фірми, що проплатила її експлуатацію, нанесенною на борт тої сміттєтумби.
-----------------------------------------------------------------------------
А що, хороша ідея. Та й місту коштувати не буде.
Правда, ці тумби, я би хотів бачити, якогось уніфікованого стилю, а то як на ваяють...

Користувач Олесь - 24-7-2003 у 08:58

Цитата:
Першим відправив користувач rost
В Америці і Канаді заборонено вживати любі спиртні напої у всіх громадських місцях. Пляж, ліс, парк і навіть степ, якщо вони не приватні вважаються громадським місцем.


Не треба далеко ходити - споживання алкоголю в громадських місцях заборонено навіть в Польщі - якщо пити, скажімо, пиво на вулиці, можна влетіти в штраф (по-моєму, 200 злотих). Ясна річ, якщо тільки ти не сидиш за літнім столиком від якоїсь кнайпи.

Олександр Ганущин - 24-7-2003 у 09:55

Пропоную звернути увагу на ці повідомлення модератору одного з розділів, депутату Львівської міської ради. При поверненні з відпустки :-))

Наталка - 24-7-2003 у 21:35

Угу. І запровадити штрафи - міський бюджет поповниться фантастично! :)

кецо - 28-7-2003 у 10:28

Щоб запровадити штрафи треба спочатку поставити ці смітники, а пізніше вже можна буде вимагати дотримання "чистоти" на вулицях.

Василь Яворський - 6-8-2003 у 09:03

Ситуація із смітниками не така вже й нова. Ще за совітів треба було пів міста пройти аби викинути обгортку від морозива. Тому, напевно, в нас і таке брудне місто, бо в таких умовах формула: "Не там чисто де прибирають, а там - де не смітять" просто не працює. Раніше була непогана практика з так званими "куйбідончиками" чому б їх не повернути?

Чирка Олег - 1-10-2003 у 16:40

Проблема смітників у нашому місті є дуже велика. Не тільки на площі Ринок, але й в інших місцях Львова більш віддалених від центра. В центрі є ще хоч декілька, а за межами центру їх взагалі немає. І куди ж можна дівати сміття, якщо іх взагалі немає? Правильно папірчик можна в кишеню, а шкурку з банана чи качан з яблука?