Форум Рідного Міста

Чи Схід і Захід можуть жити разом?

Panda - 17-7-2003 у 11:42

В мене питання чисто практичного змісту : як часто ви їздили на Схід України як турист чи в гості чи по роботі?

Я особисто НІКОЛИ.... Мені деколи здається між нами така прірва лягає...



Ось проситав сьогодні на сайті компанії "Автолюкс", яка почала з 13 травня у Львів з Києва зручними автобусами возити... тим самим в останню чергу покрила Західну Україну... Тепер Автолюкс їздить по всій Україні, тобто компанія не регіональна уже, а національна..

Подається мовою оригіналу...

Вопрос на форуме:
Коренному киевлянину, хоть и с русскими корнями очень приятно, что стюардессы компании разговаривают на
РОДНОМ РУССКОМ ЯЗЫКЕ.Большое спасибо!!!

Ответ:

Уважаемый Роман!

Спасибо, конечно, вопрос языка в нашей стране действительно проблематичен,
Вы об этом знаете. Мы стараемся избегать эксцессов и на тех направлениях,
где жалоб от пассажиров не поступает, стюардессы в основном говорят на
русском (все-таки привычнее, с этим трудно не согласиться), но что касается
западной Украины - на эти рейсах предпочтительнее пользоваться украинским
языком, дабы не огорчать тамошнее, более чуткое к национальным вопросам
население.
С уважением,
Автолюкс

---

Я засмучений, що на Сході роблять різницю ми і вони.... хочу жити в одній спільній країні.....

Олексій Мачехін - 17-7-2003 у 12:19

Ще рез повторююсь - як не хочеш аби була різниця, то просто не створюй її. Переважна більшість людей в Україні - нормальні і до всіх ставляться по людські. Бидлота теж є всюди. В тому числі, вибачие, і на заході.

Щодо поїздок - я щороку їзджу і на захід і на схід і на південь. І на північ би їздив, якщо було б куди, хоча і в Росії буваю.

В мене в коридорі висить карта України 1:1000 000 на якій маркером позначено міста та села де я або/та моя дружина були. Позначені там Харків, Луганськ, Запоріжжя, Симферопіль, так само як Львів, Рівне, Сколе, Ужгород. Є дніпропетровськ та Черкаси.

Цього року я був у Львові, Харкові та Криму. Найбільш некомфортно відчував себе у Харкові (у мовному питанні), але ніяких ексцесів не було. В Криму мені взагалі українською відповіли кілька разів.

Так що не треба драматизувати.

Інша справа що останнім часом більшає людей що агресивно ставляться до української мови. Мені це стало дивно, та навіть трохи лячно. Але нарешті сьогодні зранку я таки зрозумів причину та заспокоївся. Річ у тім, що такі люди - наслідок 2-го (здається) закону Ньютона. Вони - протидія людям що розмовляють українською. А українською починає розмовляти все більше. Київ підходить до зламу психології, коли люди починають розуміти що українською розмовляти не соромно та не принизливо.

От такі справи.

fish - 17-7-2003 у 14:07

мудра позиція, всім би так...

Олександр Ганущин - 17-7-2003 у 18:10

Так дуже коротко. Солідарний з Олексієм - менше слів, менше проблем.
Отож можуть і будуть. Тай в інші теми на Форумі це можна дописувати.