Форум Рідного Міста

Що означають наші імена?

Наталка - 13-8-2003 у 22:03

Вітаю всіх!
В дитинстві, перечитавши "Айвенго", я просто умлівала від імені Ревекка (а от леді Ровена мені чомусь не сподобалась), і мріяла, щоби мене саме так і звали. Власне ім’я здавалось мені страшенним примітивом :D, позбавленим усякої романтичності. Мама тільки очами ось так :rolleyes: робила, коли я починала нудити, ну чооому мене не назвали красивим ім’ям? А одного разу не витримала і заявила "Радій, що тебе не назвали Лагшміваркою (Лагерь Шмідта в Арктиці) або Індустріалізацією". Я подумала і зраділа :lol:
Потім я виросла, але моя палка пристрасть до різних (не тільки рідкісних) імен та їхньої етимології нікуди не ділася.
Друзі стверджують, що імена своїм героям я вічно виймаю із сивої давнини. :) Може, й так, але власне ім’я мене нині цілком влаштовує. Походження - давньоримське, з латинської - "рідна". А ви знаєте, що означають ваші імена і звідки вони походять? :saint:

P.S. А ім’я Ревекка, можливо, походить від давньо-єврейської, від слова "відгодовувати" - "годувальниця", або від "бути ніжною". Є ще варіанти "Та, що прив’язує, бере у полон" і "Вірна жінка". Теж непогано. ;)

dr.Trollin - 14-8-2003 у 09:22

(в'їдливо) - а ж тепер прогрес -- багато люду під Ніками ходить...
То таки "Що означають наші імена?"
чи "Що означають наші ПАСПОРТНІ імена"
:-)

А ще до того "Лагшміваркою"...
А що? Звучить!!

Наталка - 14-8-2003 у 13:10

Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
(в'їдливо) - а ж тепер прогрес -- багато люду під Ніками ходить...
То таки "Що означають наші імена?"
чи "Що означають наші ПАСПОРТНІ імена"
:-)

А ще до того "Лагшміваркою"...
А що? Звучить!!


Ну, якщо завгодно - то що означають імена, які дали нам батьки? :D Ваше має римське походження, з латини - "високородний, шляхетний, високоповажний" :cool:

Чарівник з міста Гамельн - 14-8-2003 у 13:46

Олександр - з грецької, "захисник".

Могло бути гірше :-)

Але, якщо серйозно, мені завжди подобалось і саме ім'я, і його значення, та й походження не таке вже й зле :-)


Хоча своїх дітей, впевнений, назву слов'янськими іменами: Мечислав, Велимир, Лада, Мирослава... З чого вибирати є :-)



Novy Svet

Odarka - 14-8-2003 у 13:49

Я знаю, що в мене сьогодні іменини - Соломії, про це мене повідомили, п'ять хвилин тому.
Solo mia - з іспанської означає тільки моя...
А більше ніц не знаю.

Наталка - 14-8-2003 у 14:01

Цитата:
Першим відправив користувач Odarka
Я знаю, що в мене сьогодні іменини - Соломії, про це мене повідомили, п'ять хвилин тому.
Solo mia - з іспанської означає тільки моя...
А більше ніц не знаю.


Суперовий переклад з іспанської!!! :) Вітаю з днем янгола, і нехай добре тебе охороняє, бо матиме справу з моїм (вірніше, з моєю), а вона така вредна!! :D
Соломія як ім’я походить з давньоєврейської і означає "мир". Згадай привітання - "шолом алейхем", тобто "мир вам". Чудесне ім’я. :sing:

Наталка - 14-8-2003 у 16:00

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
Олександр - з грецької, "захисник".

Могло бути гірше :-)

Але, якщо серйозно, мені завжди подобалось і саме ім'я, і його значення, та й походження не таке вже й зле :-)


Зовсім не зле! Одне з моїх улюблених імен! :D
Правильно, з грецької, але повне значення - "захисник людей", бо ім’я складається з двох слів, які теж стали іменами. :D А просто "захисник" - Олексій. :saint:

Круціфукс. - 14-8-2003 у 17:34

Цитата:
Цитата:
Олександр - з грецької, "захисник".

Правильно, з грецької, але повне значення - "захисник людей", бо ім’я складається з двох слів, які теж стали іменами. :D А просто "захисник" - Олексій. :saint:

Оп-па. Мене звати Андрій.
Чарівник з міста Гамельн - відтепер мій Захисник! :lol:

Олексій Мачехін - 14-8-2003 у 17:39

Як на те - в мене ім"я просто чудове (я знав його значення, проте дікую Наталці) - я захисник.... кого? Не питайте, панове. Просто захисник... то стиль, то кредо, то емпА....

А якщо серйозно, тема на форумі, де 70 відсотків дописувачів захищені ніками, розвиток матиме млявий.

Наталка - 14-8-2003 у 17:42

Та Бог з ним, який матиме розвиток, такий і буде. :) Якщо хтось знайде тут для себе цікавинку, або просто гляне і усміхнеться, або зацікавиться, що означає його ім’я - то й буде добре :D

Користувач Олесь - 14-8-2003 у 17:50

Цитата:
Першим відправив користувач Odarka
Я знаю, що в мене сьогодні іменини - Соломії, про це мене повідомили, п'ять хвилин тому.
Solo mia - з іспанської означає тільки моя...
А більше ніц не знаю.

А SOLE MIA - сонце моє. Також непогано. :sing: І це не тільки в іспанській - це з латини.

Олексій Мачехін - 14-8-2003 у 17:51

Цитата:
Першим відправив користувач Odarka
Я знаю, що в мене сьогодні іменини - Соломії, про це мене повідомили, п'ять хвилин тому.


А вітатимуть цілий день:D

Із святом, Соломієчку, рости велика, здорова, щаслива. Співай на здоров"я, а людям на радість :sing::sing::sing:

Користувач Олесь - 14-8-2003 у 18:01

Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
А просто "захисник" - Олексій.


Продовжимо ряд імен.
Олесь = "захисн"
:lol:

polidrom - 14-8-2003 у 18:52

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Продовжимо ряд імен.
Олесь = "захисн"
:lol:

Не продовжим, а вкоротим.
Але Олесь = "захисн" => Олег = "захиг"

Наталка - 14-8-2003 у 19:15

Цитата:
Першим відправив користувач polidrom
Не продовжим, а вкоротим.
Але Олесь = "захисн" => Олег = "захиг"


Ага, а коли дойдемо до Оле (Лукойє), до вигуку "Оле!" і "О!", що будемо робити? :D:D:D

Олег і Ольга - це від староскандинавського "святий" і "свята". :saint:

А нік нашої іменинниці означає з перської "переможниця". Так що і ніки інколи можна розшифрувати :rolleyes:
Щойно я узагальнила значення імені Соломія - тільки моє мирне сонечко :sing::sing::sing:

dr.Trollin - 14-8-2003 у 20:40

Наталка 14-8-2003 в 13:10
<з латини - "високородний, шляхетний, високоповажний>
_Формально_ (лінгвістично)-так.
Реально -- віддання честі Сергію з Радонежа (мамина інтерпретація) та Сергію Корольову (батькова).

Nazar - 14-8-2003 у 20:51

А що , цікава тема.
Цікавим було б походження імені Круціфукс, бажано в тлумаченні автора ніку.

Чарівник з міста Гамельн - 14-8-2003 у 21:24

> Цікавим було б походження імені Круціфукс, бажано в тлумаченні автора ніку.

По секрету скажу, що йому самому це було би дуже цікаво :-)



Novy Svet

Роман Голощук - 14-8-2003 у 22:55

Роман з латинської означає „Римлянин, римський”, а з грецької – „міцний”.
А ще є така програмуля-довідник – Igname. Вона розтлумачує значення чоловічих та жіночих імен і складає психоемоціональне сприйняття імені. Ось так.

Круціфукс. - 15-8-2003 у 08:34

Цитата:
> Цікавим було б походження імені Круціфукс, бажано в тлумаченні автора ніку.

По секрету скажу, що йому самому це було би дуже цікаво :-)

Ідея взята з оповідання Станіслава Лема про конструктора Трурля і Досконалого Дорадника.

Андрій Пелещишин - 15-8-2003 у 08:53

Взагалі то crucifix значить "розп'ятий"

Андрій Пелещишин - 15-8-2003 у 08:56

По іменах в мене виникла така пропозиція:

Згадати якомога більше імен слов'янського походження, а то вони потроху губляться між чарівними та чудовими грецькими, латинськими, германськими та єврейськими іменами

Імена слав'янського походження

Користувач Олесь - 15-8-2003 у 09:23

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
По іменах в мене виникла така пропозиція:

Згадати якомога більше імен слов'янського походження, а то вони потроху губляться між чарівними та чудовими грецькими, латинськими, германськими та єврейськими іменами

Чудова ідея, Андрію. Відразу і почну. Деякі імена мають і чоловічу, і жіночу форму, я наводжу тільки одну для економії часу, там і так видно, де може бути і інший варіант.

Любомир, Моймир, Радован, Радослав, Всеволод, Мирослав, Милослав, Ярослав, Святослав, Святополк, Тихомир, Драгослав, Бистрик, Людомил, Любослав, Володислав, Яролим, Левослав, Славомир, Квітослава, Добромил, Богумир, Богумил, Богуслав, Милада, Доброслав, Драгомир, Православ, Казимир, Браніслав, Властимил, Болеслав, Вітязослав, Благослав, Вірослав, Ярина, Ярмила, Світозар, Вратислав, Божидар.

Олексій Мачехін - 15-8-2003 у 09:26

Забули Богдана.:D

Героям слава!

Sophijka - 15-8-2003 у 09:26

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
По іменах в мене виникла така пропозиція:

Згадати якомога більше імен слов'янського походження, а то вони потроху губляться між чарівними та чудовими грецькими, латинськими, германськими та єврейськими іменами


Всі на -слав. Колись по князях нарахували десь за 20. З жіночих знову ж таки -слава, але також Власта і Злата. Та й мабуть -полки і -мири. А ось Володимира можна інтерпретувати двояко. Кілька років тому зустріла Світомиру, але то й справді рідко. Подобаються ще болгарські (вони теж слов'янські:-)), для прикладу Мілен, Цветоміра, Красіміра...

Sophijka - 15-8-2003 у 09:28

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Забули Богдана.:D

Героям слава!


Не знаю, в румунів теж Богдан є, і вони начебто не слов'яни...:rolleyes:

rost - 15-8-2003 у 09:32

Цитата:
Першим відправив користувач Sophijka
Не знаю, в румунів теж Богдан є, і вони начебто не слов'яни...:rolleyes:

Зате вони оточені слов"янами. У них також є Влад і Вацлав.

Sophijka - 15-8-2003 у 09:36

Казали ще, що колись на Львівщині дітей без батька називали або Мокринами, або Марками...

Чарівник з міста Гамельн - 15-8-2003 у 09:48

> Згадати якомога більше імен слов'янського походження, а то вони потроху губляться між чарівними та чудовими грецькими, латинськими, германськими та єврейськими іменами

http://stribogivnuci.by.ru/articles/russhist/names.htm
http://boyan.narod.ru/slav_name.html
http://paganism.msk.ru/name/name.htm
http://slavjanstvo.org/ru/imenoslov/

Або просто зайдіть на Яndex і наберіть "славянские имена" :-)



Novy Svet

Круціфукс. - 15-8-2003 у 10:24

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Взагалі то crucifix значить "розп'ятий"

Crucifixus з латині - "розп'яття", якщо бути точним.

Круціфукс. - 15-8-2003 у 10:28

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Любомир, Моймир, Радован, Радослав, Всеволод, Мирослав, Милослав, Ярослав, Святослав, Святополк, Тихомир, Драгослав, Бистрик, Людомил, Любослав, Володислав, Яролим, Левослав, Славомир, Квітослава, Добромил, Богумир, Богумил, Богуслав, Милада, Доброслав, Драгомир, Православ, Казимир, Браніслав, Властимил, Болеслав, Вітязослав, Благослав, Вірослав, Ярина, Ярмила, Світозар, Вратислав, Божидар.

А ще Мойдодир. %)

Наталка - 15-8-2003 у 13:32

Мені з жіночих ще дуже Зоряна подобається. :)

Роман Голощук - 15-8-2003 у 14:37

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Мені з жіночих ще дуже Зоряна подобається. :)


Саме так називається моя (перша) похресниця ;) А друга похресниця і заодно племінниця має гарне ім'я Софія.

Користувач Олесь - 15-8-2003 у 17:05

До речі, трохи офтоп, але мені здається, що в нас активно використовується дуже мало імен порівняно з іншими країнами.

Наталка - 15-8-2003 у 18:28

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
До речі, трохи офтоп, але мені здається, що в нас активно використовується дуже мало імен порівняно з іншими країнами.


Ну, якщо і офтоп, то такий манюній :D
Це насправді так, і дуже прикро, бо який же багатющий вибір! У мене є одна знайома, її Ружена звуть, від "ружа" - дуже красиво. І, якщо Бог пошле (чи бузько принесе... чи це до коханого... забулась :D) одним словом, якщо у мене буде дитина, я їй постараюсь вибрати ім’я красиве і милозвучне. І, якщо вийде, оригінальне.
Серед хлопців маю двох знайомих з непересічними іменами - Кий, у нас в церкві в хорі співає, і Світозар (для друзів - Зарик) :cool:

Mandalay - 16-8-2003 у 06:25

http://imya.com.ua - тут також багато пояснень до імен.

Наталка - 16-8-2003 у 20:03

Прикольний сайт. :D Моє ім’я якогось біса продубльоване двічі (Наталія і Наталья, різниці ніякої), моїх улюблених чоловічих імен, таких, як Богдан, Назар, Тарас, не значиться, імен на літеру "Б" взагалі нетуті, зате знайшла Даздраперму (Да здравствуєт пєрвоє мая) Скажіть, що я зіпсована, і мені стане встидно, але асоціації це ім’ячко у мене викликає... :rolleyes: А перелік імен на літеру "В" мене просто порадував - наводжу без коментарів (хто має час та натхнення, подивіться значення):
Вектор
Веор
Видлен
Вилен
Вилан
Вилорд
Виль
Вилюр
Винун
Вист
Владлен
Волен
Ворс

Роман Голощук - 16-8-2003 у 20:43

Вектор - гарне ім'я. Таке собі "математичне" :) :) :)

Наталка - 16-8-2003 у 21:04

Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Вектор - гарне ім'я. Таке собі "математичне" :) :) :)


Якщо не зважати на ті "ідеологічні" розшифровки, то тут самі перлини :D
"Ворс" - те, що на килимі, "Велюр" - у модних панянок мало б стати фаворитом... Як варіант - жіноче "Велюра" :) А "Віст" - для картярів :rolleyes:
До речі, про слов’янські імена... Називати сина "Блудом", як те пропонується на одному з перелічених сайтів, я б не наважилась. Кажуть, ім’я - деякою мірою код :saint:

Anatoly - 20-8-2003 у 16:13

Анатолій дуже просто "схід сонця"

Людмила - 27-8-2003 у 20:12

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Мені з жіночих ще дуже Зоряна подобається. :)

І мені!
Людмила, як і більшість словянських, дуже прозоре імя.

Зіронька - 27-8-2003 у 23:08

Ту істоту, що я мала нескромність Зіронькою назвати, теж Людмилою кличуть... Тато на мамину честь назвав!:saint:
Але я все життя Ярославою хотіла бути...

Чирка Олег - 28-8-2003 у 07:58

Значення імен, слов'янських також, можна подивитися на http://imya.com.ua/all.php

Nick - 28-8-2003 у 22:02

Хтось розкажіть про ім'я Микола та Олена

Nick - 28-8-2003 у 22:10

А що означає ім'я Наталка?

Наталка - 28-8-2003 у 22:13

Прошу дуже. Микола - ім’я вельми популярне у багатьох країнах. :) Окрім того, що я - Миколаївна, можу ще сказати, що означає воно "переможець народів". (З грецької. У греків ще богиня перемоги була, її Ніке звали. А "лаос" - народ.)
Олена також має грецьке походження, але ще вчені остаточно не визначилися, чи походить воно від "сонячного світла" або від "смолоскипу". Також вважають його значенням "сяюча, виблискуюча, палаюча". :)

Цитата:
Першим відправив користувач Nick
А що означає ім'я Наталка?


Вже писала, проте ще раз - не встою :rolleyes: "Рідна" з латини. :)

Captivitas - 29-3-2004 у 15:58

Додам ще 2 жіночих імені:
Ірина - гр. "мир",
Лідія - гр.

Asmera - 29-3-2004 у 22:03

Мені щось ліники було перечитувати весь тред, тож не бачила, чи згадувалося моє ім'я :saint: Отже, Анна - давньоєврейське - благодатна :)

Bullet - 30-3-2004 у 09:58

Нажаль, свого імені я не знайшла на вказаному сайті. Я й так знала, що воно єврейського походження (ой, мамо, і про шо ти думала?), але от шо саме воно значить? Може, воно все ж не єврейського походження? Бо у Франка зустрічаються західноукраїнські виверти типу Ялосовета і т.д... (Надія на походження вмирає останньою, бо євреїв в нашому роді не було, окрім мого імені))

Олексій Мачехін - 30-3-2004 у 11:05

А тобі кортить мати лише слов`янське ім`я?
Як же мені тоді бути? Я теж не маю ані краплинки грецької крові.

Може тебе втішить що єврейські танці дуже і дуже цікаві? :)

Asmera - 30-3-2004 у 12:00

Цитата:
Першим відправив користувач Bullet
Нажаль, свого імені я не знайшла на вказаному сайті. Я й так знала, що воно єврейського походження (ой, мамо, і про шо ти думала?), але от шо саме воно значить? Може, воно все ж не єврейського походження? Бо у Франка зустрічаються західноукраїнські виверти типу Ялосовета і т.д... (Надія на походження вмирає останньою, бо євреїв в нашому роді не було, окрім мого імені))
А що такого, що ім"я давнооєврейське?:o У мене теж таке! А релігія до нас звідки прийшла?? Ось, наприклад, Анна - то матір Богородиці:saint: І чим краще слов"янчькі чи грецікі імена??

Олексій Мачехін - 30-3-2004 у 12:32

Ой зара вона тобі про релігію розповість :)

Asmera - 30-3-2004 у 12:57

Тцю :) нехай! Але ж правду сказала ;)

Наталка - 30-3-2004 у 13:48

Єлизавета (Ліза :) ) - Богом клянуся, Бог мій - клятва (з давньоєврейської). Ім’я чудове! :)

Asmera - 30-3-2004 у 21:58

Що й тре було довести! :)

Bullet - 31-3-2004 у 07:40

Ой, зара як розкажу про релігію.... мало не буде :))))
Ну, скажімо, тая релігія, шо до вас прийшла, на щастя, до мене так і не дійшла. А слов'янські імена - вони ж справді НАШІ - рідненькі. Але переклад імені мені сподобався. Тож я перегліну якусь у вільну хвилинку своє ставлення до єврейської культури :))
Справді дуже дякую за роз'яснення:)

ЗОРЯНА - 31-3-2004 у 15:28

Цитата:
Originally posted by Користувач Олесь
До речі, трохи офтоп, але мені здається, що в нас активно використовується дуже мало імен порівняно з іншими країнами.


Особливо на селах. У Рівненській області в селі де моя родина мешкає пів жіночої половини села зветься Наталя (Але так ніхто не каже, кажуть - Наташа. Наталя мені подобається, а от Наташа.. ще й на селі), друга половина Галин. Чоловіки всі як не Олександр (Саша) то Сергій (Сірьожа).

Odarka - 31-3-2004 у 15:33

А мені подобається Наталка:)
А Олександр - гарно - Олесь
Сергій - Сергій :)

ЗОРЯНА - 31-3-2004 у 15:39

Так і мені подобається, але вони так не кажуть. Кажуть Наташа, Сірьожа і Саша.

Остап_М. - 31-3-2004 у 15:41

Привітики!!!
Хочеться привітати "Одарку" з іменнинами. І побажати всього-всього най-най-най і навіть більше :)).
А щодо імен. То мені здається, що їх нам дають батьки, відчуваючи в той момент якесь емоційне піднесення і маючи певну національну ідентифікацію... От так...

Олексій Мачехін - 31-3-2004 у 15:56

Або не маючи її... От так...

Odarka - 31-3-2004 у 15:57

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
Привітики!!!
Хочеться привітати "Одарку" з іменнинами. І побажати всього-всього най-най-най і навіть більше :)).
А щодо імен. То мені здається, що їх нам дають батьки, відчуваючи в той момент якесь емоційне піднесення і маючи певну національну ідентифікацію... От так...


У мене іменини. О, Боженько, як це приємно, а це іменини ОДирки чи Соломії:D
Дуже дякую!:)))

Остап_М. - 31-3-2004 у 16:16

Взагалі то не так важливо які чи чиї це саме іменини. Якщо тобі файно від того, що тебе привітали, то і я тішуся.

Odarka - 31-3-2004 у 16:34

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
Взагалі то не так важливо які чи чиї це саме іменини. Якщо тобі файно від того, що тебе привітали, то і я тішуся.


Називається говорили балакали...
Мені здається я тебе знаю:rolleyes:

Остап_М. - 31-3-2004 у 16:50

Що це означає "я тебе знаю"??? Звичайно що знаєш. Питання тільки в тому чи це добре чи ні?? Або чому якщо ми знайомі, так довго не бачились і не балакали????? :)

Odarka - 31-3-2004 у 16:55

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
Що це означає "я тебе знаю"??? Звичайно що знаєш. Питання тільки в тому чи це добре чи ні?? Або чому якщо ми знайомі, так довго не бачились і не балакали????? :)

Подякуй за це податковій:)

Остап_М. - 31-3-2004 у 16:59

Я їй кожного дня "дякую". Купую "Газету", ходжу до Вас в галерею і час від часу п'ю пиво в Ваших кнайпах... :)

Odarka - 31-3-2004 у 17:03

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
Я їй кожного дня "дякую". Купую "Газету", ходжу до Вас в галерею і час від часу п'ю пиво в Ваших кнайпах... :)

Зараз тебе забанять по ти не по темі говориш..а що означає твоє ім'я?:saint::D;)

Остап_М. - 31-3-2004 у 17:08

Моє ім'я??? Чесно кажучи незнаю. Але напевно щось файне.
Якщо хтось знає щось про ім'я Остап, напишіть будьте добрі???
Але якомога швидше, бо я вже мушу тікати ....

Наталка - 1-4-2004 у 16:19

Остап (з грецької) - міцний, здоровий, урівноважений. :)

Остап_М. - 2-4-2004 у 11:15

Дякую, Наталко, урівноважений, це і справді я :)

Captivitas - 28-4-2004 у 13:59

Вже офіційно дозволено називати дітей подвійними іменами,
а в окремих випадках й потрійними, почетвертними...:)

MartinkaDP - 28-4-2004 у 18:12

Цитата:
Першим відправив користувач ЗОРЯНА
Цитата:
Особливо на селах. У Рівненській області в селі де моя родина мешкає пів жіночої половини села зветься Наталя (Але так ніхто не каже, кажуть - Наташа. Наталя мені подобається, а от Наташа.. ще й на селі), друга половина Галин. Чоловіки всі як не Олександр (Саша) то Сергій (Сірьожа).


А в іншому селі дівки всі або Марії, або (до прикладу, якщо в сім'ї кілька дівчат) Ольги. Сокальський р-н, с Стенятин.

Остап_М. - 28-4-2004 у 18:40

В пресі купа повідомлень про те, що українці досить багато причому, кожного року змінюють свої імена і прізвища. А Львівщина, доречі, в цьому списку одна з перших. Хочеться почути від Вас, шановні, чого б це наші люди таке витворяють???

сумна - 29-4-2004 у 13:20

Пригадуєте ті часи, коли наш телевізійний простір захопили латиноамериканські серіали? Відтоді в українських сім'ях з'явилися Маріанни і тому подібне (цікаво, чи були Ізаури?). А зараз вони повиростали і хочуть такі імена змінити.
Пам'ятаю, як в газеті писали про випадок, коли знайшли підкинуте немовля і назвали його... Бето Галицький. Не дивно, якщо, підрісши, Бето вирішив перестати бути Бето.

Odarka - 29-4-2004 у 13:50

Я знаю. що за Радянських часів називали дівчаток Тракторинами, Перебудовами, потім ті дівчатка звісно змінювали свої імена:)))))

Остап_М. - 29-4-2004 у 15:10

2 сумна:
Так то так. Але зараз наскільки мені відомо то все робиться навпаки. Не ті старші змінюють свої неукраїнські імена на більш менш прийнятні, а навпаки так себе називають, що аж язик можна поламати... Ось яка штука. І взагалі це добре чи ні - змінювати свої імена??? І де з часом подінуться звичні для вуха наші????
2 Odarka:
Я теж таке чув. Але цікаво чи ти зустрічала хочаб одного представника того совєцького іменотворення????

Odarka - 29-4-2004 у 16:11

Я не зустрічала, але так назвала котика в дитинстві:)))

Dмитрик - 29-4-2004 у 23:45

Даздраперма - як Вам :D

Петро Горошко - 8-5-2004 у 11:02

Петро-камінь

ярка-дзвінка - 8-5-2004 у 15:51

Пам"ятаю, як мама колись розповідала мені про "Даздраперму"... Виявилося, що це не що інше, як "ДА ЗДРАвствует ПЕРвое МАя". А в моїй школі була вчителька російської мови і літератури, яка називалася Нінель (тобто, "ленін" задом наперед). І як вона, бідна, з таким полум"яним ім"ям живе тепер в Ню Йорку?!..
А мій чоловік часом каже, що назвав би сина Вертоліт. "Ну хіба ж тобі не подобається, - каже він. - Це ж так ніжно звучить: Вертко..."
Жартівник...

Капітошка - 26-6-2004 у 17:45

А я свята:saint:

Kusakin M. - 2-7-2004 у 02:06

Максим означає найбільший

Користувач Олесь - 2-7-2004 у 08:31

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
В пресі купа повідомлень про те, що українці досить багато причому, кожного року змінюють свої імена і прізвища. А Львівщина, доречі, в цьому списку одна з перших. Хочеться почути від Вас, шановні, чого б це наші люди таке витворяють???


Відповідь проста:
Люди, котрі їздять на нелегальні заробітки за кордон, отримують туристичну візу скажімо на 2 тижні або на місяць. З цією візою вони в'їжджають в країну призначення і перебувають (працюють) там набагато довше, ніж термін візи. При виїзді з країни за порушення візового режиму їм ставлять позначку в паспорт і заносять в реєстр осіб, яким заборонено в'їжджати в дану країну терміном на кілька років (при цьому їх ще можуть оштрафувати, але це несуттєво).
По приїзді до України такому заробітчанинові недостатньо просто змінити закордонний паспорт - вже при спробі отримати візу або просто на кордоні таку людину виловлять і завернуть. Тому необхідно змінити прізвище, а бажано ще і ім'я - ті, що перевіряють дивляться ще дату народження і в сумнівних випадках можуть просто відмовити у в'їзді - наприклад, якомусь Микиті Петріву з датою народження Х заборонено в'їзд, аж тут приходить Микита Іванів з такою самою датою народження Х і новеньким паспортом.
Якщо би в Україні запровадили внесення біометричних показників до паспорту, то це би був серйозний удар по заробітчанах.

Львівщина в цьому випадку на одному з перших місць очевидно тому, що звідси походить найбільше нелегалів, які працюють в країнах Европи - найбільше на заробітки їздять з Західної України.

Олексій Мачехін - 12-10-2004 у 21:12

Наталочко, а що значить ім`я Назар?

MartinkaDP - 12-10-2004 у 21:57

З книжки "Власні імена людей":
НАЗАР - з д.-євр. "він присвятив (себе Богові)"

Олексій Мачехін - 13-10-2004 у 09:32

Дякую

Користувач Олесь - 14-10-2004 у 09:43

Цитата:
Першим відправив користувач Остап_М.
В пресі купа повідомлень про те, що українці досить багато причому, кожного року змінюють свої імена і прізвища. А Львівщина, доречі, в цьому списку одна з перших. Хочеться почути від Вас, шановні, чого б це наші люди таке витворяють???


До речі, недавно дізнався, що зміна прізвища зараз коштує офіційно 60 гривень, але оскільки бажаючих багато, то РАГСи відмазуються великою кількістю роботи і кажуть, що зробити зможуть за півроку (!). Хочеш за тиждень - платиш додатково на лапу, ціна та ж сама, що і за закордонний паспорт, виготовлений в такий самий термін. Ринок, панове, - попит породжує пропозицію (хоча в даному випадку радше пропозиція - попит).

Олексій Мачехін - 14-10-2004 у 09:47

І що, хіба так багато бажаючих?

Користувач Олесь - 14-10-2004 у 09:59

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
І що, хіба так багато бажаючих?


Див. мій допис від 2/7/2004 07:31.

Ярема П. - 24-12-2007 у 19:03

Про моє щось буде сказано? Я знаю дві версії.

Юрій Сєров - 6-4-2008 у 19:33

У Великобританії, вибираючи імена для дітей, все активніше використовують інтернет-сленг.
Daily Mail

Тобто цілком можливо, що скоро це явище зачепить і нашу країну, і почнуть з'являтися усілякі "медведи", "аффтари", "зачоти" і "уважухи" :D

Hanor Narasson - 6-4-2008 у 19:41

Медведа вже вибрали... :baddevil:

Світлана Шупер - 29-9-2010 у 20:11

А Свєточки всі "світлі". :sing::sing::sing:

Світлана з дитинства відрізняється суперечливим і складним характером. Вона дуже високої про себе думки, але вчиться посередньо, у неї немає особливих здібностей, завдяки яким вона виділялася б серед однолітків. Багато часу приділяє суспільній роботі, у неї є схильність командувати. Легко приймає сказане людьми на віру.

У той же час Світлана - добра людина й здатна надати зовсім безкорисливу допомогу. Замолоду починає особливо ретельно стежити за своєю зовнішністю, в одязі намагається додержуватися моди, але іноді їй змінює почуття міри.

Світлані подобається перебувати серед чоловіків, спілкування з жінками не доставляє їй такого задоволення. У випадку постійних невдач у житті здатна засвоїти уроки зі зроблених помилок і круто змінити свій спосіб життя. Може поміняти роботу, стати більше поступливою й товариською. Добре пристосовується до обстановки.

Не позбавлена працьовитості. Щастя Світлани завжди залежить від неї самої. Перш ніж вийти заміж, постарається переконатися, що її обранець гідна людина й має до неї дійсні почуття. Здатна бути гнучкою й дипломатичною у відносинах із чоловіком і родичами, тому всі ставляться до неї з любов'ю. Дуже прив'язана до дітей, багато зусиль докладає, щоб дати їм гарну освіту. З віком стає зразковою господаркою.

Всі Вадимки, Володі, Алєжки, Едуардики, Юрчики, Олексійчики, Бориски майте ввіду ви мені суперово підходите для шлюбу ;) Давайтеся чути!!!!!!!!!!!!

Мої іменини - 26 лютого; 2 квітня. НЕ ЗАБУДБТЕ МЕНЕ ПОЗДОРОВИТИ!!!! :D

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 12:08

Цитата: Початково розміщене учасником Світлана Шупер  

Мої іменини - 26 лютого; 2 квітня.


Світлано, а Антон Антонович Сквознік-Дмухановський то не Ваш предок?:cool:

Світлана Шупер - 30-9-2010 у 18:18

Хто то такий? :o: :o :o З якоїсь книженції чи нє?

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 18:58

Цитата: Початково розміщене учасником Світлана Шупер  
Хто то такий? :o: :o :o З якоїсь книженції чи нє?


Ну от... Тепер у мене виникають сумніви в необхідності давання підср*чників Табачникові...:rolleyes: Можливо, в чомусь він і правий... :rolleyes:

Цитата: Початково розміщене учасником Микола Васильович Гоголь  
Купцы. Ей-Богу! такого никто не запомнит городничего.
...
Именины его бывают на Антона, и уж, кажись, всего нанесешь, ни в чем не нуждается; нет, ему еще подавай: говорит, и на Онуфрия его именины. Что делать? и на Онуфрия несешь.
:lol:

Світлана Шупер - 30-9-2010 у 19:27

А до чого Табачник? І чоого прікалуєтесь з мене???? :( :(:(

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 19:53

Невже ж Ви не читали "Ревізора"? Це ж шкільна програма (в усякому випадку була, коли я вчився в школі).
А іменини бувають раз у році.:cool:

Світлана Шупер - 30-9-2010 у 20:02

А нашо дизайнеру читати нудозні і великі книженції... Про іменини в інтернеті було і календарі є.
Іменини Іванів, Петрів і т.д. майже кожен тиждень є.

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 20:29

Мдя... Табачник таки правий...:mad:

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 20:32

Цитата: Початково розміщене учасником Світлана Шупер  

Іменини Іванів, Петрів і т.д. майже кожен тиждень є.


То різні Івани... :rolleyes:

Світлана Шупер - 30-9-2010 у 20:34

якшо скажу шо блондинка ;) піднімлюсь з нижчеплінтуса ....??? я нетерплю читати такі нудезні штуки :(:(:(

Hanor Narasson - 30-9-2010 у 21:05

Цитата: Початково розміщене учасником Світлана Шупер  
А нашо дизайнеру читати нудозні і великі книженції... Про іменини в інтернеті було і календарі є.
.


Виглядає на те, що Фонвізіна вже теж в школі "не проходять"...:baddevil:

Dmy - 30-9-2010 у 22:44

Цитата: Початково розміщене учасником Світлана Шупер  
А нашо дизайнеру читати нудозні і великі книженції...
Справді. Повних 30 довжелезних сторінок формату B5 гоголівської нудоти!
Хонар, не знущайтеся! Дизайнер - це вам не Іванов.

Hanor Narasson - 1-10-2010 у 11:30

А шо, Іванова ше не посадили?:wow:

Hanor Narasson - 1-10-2010 у 12:30

Скажіть, а День Дизайнера випадком не на св.Митрофана? :lol: