Форум Рідного Міста

Чи є у Львові шанувальники української фантастики?

Олександр Левченко - 29-8-2003 у 09:19

Нещодавно в Інтернеті відкрився єдиний в Україні спеціалізований сайт "Українська фантастика" (http://www.zhelem.com/ua/), цілком присвячений україномовній фантастиці. Тут вже зібрана (й активно продовжує збиратися далі) та виставлена інформація про наявні в Мережі та нові твори українських фантастів, україномовні переклади зарубіжних авторів, футурологічні та сенсаційні статті, критика. Крім того, у розділі «Перемовини» можна оприлюднити нову інформацію стосовно української фантастики, поділитися своїми думками про її стан і просто поспілкуватися з українськими фантастами та фанами цього популярного жанру. Веде сайт львівський фантаст Ігор Желем.
Запрошуємо до візитів та дискусій.

Олексій Мачехін - 29-8-2003 у 09:30

О! Тобто українська фантастика існує?
Цікавенько, а чи видається?

Олексій Мачехін - 29-8-2003 у 10:26

Подивився - головна сторінка сайту російськомовна, бібліографія закінчується 91-м роком.
Читав одну з презентованих там нових книжок - Я, володар....
Якщо це - фантастика, то такого жанру в сучасній українській літературі таки немає.

dr.Trollin - 29-8-2003 у 11:12

А от все таки не зовсім погоджуюсь. Українська таки є.
Правда таки не завжди україномовна, АЛЕ! якщо сам автор ще й сам себе позиціонує як українця.??

І взагалі -- мені таки видається що з-вуження української літератури до україно-мовної є за-вуженням!
Бо тут таки важливішим є не мова а ментальність.

Приміром.
Желем- то ясно, що українська Ф.
Але візьмімо того ж Володимира Савченко, Олді (то з сучасно-пишучих фантастів, що мені особливо любляться).
Або ж знову (для прикладу з класики візьмімо) -що, скажете, про класичний зразок фентезі - "біляДиканькове" Гоголя??
Що, хіба можливо це вважати _російською_ фантастикою??

PS. а от перкладами на українську -- було би цілком незле активно зайнятись!
Навіть внаглу Плаєм (хоч воно і... але хоч би підстрочником було би)
З Мошкова все зпіратити і зробити репліку хоч чорнову.
Бо досить мало фантастики Молодь читає.
А це -дуже- зле!!
Моє переконане імхо (людини-техніка) -- навіть гірше, ніж не читати вірші.

От з дисертацією покінчу -- точно на отой під-переклад тижня не пожалкую!!!

Василь Яворський - 29-8-2003 у 15:38

Власне, Що Гоголя, з невідомих причин віджносять (у всьому світі) до російської літератури. Та й він сам себе туди відносив. Мені здається, що власне мова оригіналу і вирізняє яка то є література.
Українська фантастика є, в жалюгідному і пошарпаному стані, але є. А це вже тішить.