Форум Рідного Міста

Нова гітара - ???

Рост - 23-9-2003 у 09:28

Вітаю, друзі.
Мая два запитання.

Щось таки моя дванадцятиструнка погано надається до ремонту.
І почав я поступово роздумувати над перспективою покупки нової. В зв`язку з чим і хочу порадитись.
Я так розумію, що зі львівських гітар трембіта відпадає одразу і дивитись варта хіба на реноме. Але чи є достойні інструменти цієї марки, власне, дванадцятиструнки?
А може є ще якась альтернатива?
І чи взагалі можливо взяти нормальний інструмент за 100-150 уо?

А друге запитання - про сопілки. Ніколи не тримав у руках, аж щось така думка промайнула, що незле би і опанувати :)
Чи не підкаже хто, де би почитати: які вони бувають, про техніку гри і т.п?
А взагалі-то є ж іще флейти і інші подібні інструменти.
Коротше кажучи, буду вдячний за будь-яку (але по темі ;)) інформацію!

Олексій Мачехін - 23-9-2003 у 10:00

А чи м пану трембіта неподобається? Як на мене - непогана гітара (якщо не найдешевшу брати).

Рост - 23-9-2003 у 10:18

Та довга і гуде голосно ;)
А без жартів - маю дві гітари, обидві трембіти. Ну, і не з найдешевших. По-перше, їх чомусь так і кортить крутитись і гнутись. Видно, дерево там добре не сушать. По-друге, анкер ніц не працює (гітари вестерн, а не класика, тому анкер там ну зовсім не зайвий), крути його, не крути - майже без результату.
Відстань між ладами і струнами - це окрема пісня. Довелось взяти шліфувальний брусок і ... А після того, як вони (гітари) повсихали, відстань така вийшла, що це вже не музичний інструмент, а реслінговий якийсь. Його доречно в спортзалах використовувати. І якщо шестиструнці допомогла переробка підставки, то дванадцятиструці довелось переклеювати гриф, а після цього вона ніяк до пуття не прийде, постійно пливе. Коротше кажучи - тьфу...
А від музикантів чув не раз, що реноме - куди якісніші інструменти. Тому так і кажу.

Олексій Мачехін - 23-9-2003 у 10:33

В вуя вже рік Трембіта - ненатішиться :)

Рост - 23-9-2003 у 10:42

А яка модель? Чи, хоча би, вестерн, чи класична?
Якщо вестерн, то 6- чи 12-струнка?
А ще - як він грає? Бо можна тішитись, не заходячи далі третього ладу, а вот коли вся пісня на баре, не дуже то радісно, як пальці працювати відмовляються...

Олексій Мачехін - 23-9-2003 у 10:46

6-струнка, модель - запитаю (гриф вузький, мабуть вестерн?)
А грає він Клептона :)
Нещодавно ми зним під цю гітару співали терції "І сніг з дощем і сніг з дощем" під Tears Your Heaven. Ой, яка то цяця!!!

Рост - 23-9-2003 у 10:55

Ну, основна відмінність класики від вестерна - це те, що в класиці регулюється гриф, в вестерні він клеєний. Ще класика розрахована на синтетичні струни, вестерн - на стальні. Ну і резонатор теж відрізняється...

Олексій Мачехін - 23-9-2003 у 15:50

Тоді однозначно вестерн

Любко Ремінецький - 13-2-2007 у 18:30

Про Трембіту однозначно можу сказати, що то несерйозні інструменти.....
...ну хіба що най-найдорожчі моделі помацати, і то сумніваюся..... :(
Хороша гітара за 100-150 % - то мусить сильно повезти (і то б/в!), інакше то буде такий собі середнячок...
Колись Кремона гарні інструменти випускала, чи дотепер випускає - незнаю, але, знову ж таки, можна щось юзане пошукати...

Всьо вищесказане - то лиш моя думка, а в силу того, що я не профі, прошу дуже близько до серця то не брати...