Форум Рідного Міста

Fuzzy

Captivitas - 25-9-2003 у 15:46

Привіт!:yawn:
Розшукую людей хто займається застосуванням нечіткої математики (бажано у економіці).

Василь - 25-9-2003 у 15:52

В нас на кафедрі є асистент Наталя (вчиться заочно в аспірантурі), то вона по цій темі пише дисертаційну роботу

Василь Яворський - 25-9-2003 у 15:57

На практиці спробував декілька разів - зле. Лишився того ровера.

Рост - 26-9-2003 у 09:02

От який я відсталий...

А що таке нечітка математика?

Андрій Пелещишин - 26-9-2003 у 10:19

Нечітка математика це один з нових розділив математики, який займається розробкою апаратів оперування нечіткими величинами ( на відміну від традиційної, де всі величини строго визначеними).

Це зокрема, наступні напрямки:
- інтервальна математика (величини як допустимі інтервали значень)
- нечітка логіка (нечіткі логічні формулювання типу "може бути" )
- лінгвістичні змінні ("багато", "часто" )
- комбіновані методи

Нечітка математика дозволяє ефективно моделювати процеси гуманітарного та економічного характеру, де нечіткість принциво присутня

Результати, отримані в нечіткій математиці, активно застосовують в експертних системах, системах підтримки прийняття рішень, дата майнінгу, геоінформаційних системах

Рост - 26-9-2003 у 10:32

Дякую, Андрію. Я щось таке собі і уявляв, але хотів точно переконатись.
Як я бачу, вся наука зараз в кризі. От, фізики дійшли до того, що починають говорити про необхідність в якості впливаючих на результат чинників експерименту чи спостереження вводити широту свідомості спостерігаючого чи експериментатора. Тому що саме він відбирає отримані дані. Ну і так далі.
Щось всюди криза. І що з того всього вийде?..

ПС. Я вже на роботі (минулий тиждень був відсутній). Тому чекаю на каву :)

Андрій Пелещишин - 26-9-2003 у 11:11

На каву в четвер прийду

А криза сучаної науки на мою думку саме в інформаційній сфері. Тобто в питаннях обробки та аналізу інформації.
Тому саме комп'ютерні технології є основою вирішення такої кризи

Як ілюстрація - комп'ютерне моделювання дозволяє американцям відмовитися від ядерних випробувань.