Форум Рідного Міста

Unixоїди

Олексій Мачехін - 3-10-2003 у 17:04

Я перепрошую.
Мені цікава кваліфікована думка щодо:
1. Переваг сабжу над MS продуктами.
2. Яка саме ось краща для домашнього ПК.
4. Де взяти
3. Де береться прикладний софт (графічний, офісний, ігри, тощо)
4. Особливості інсталляції та розгортання системи.

Дякую :cool:

marco - 3-10-2003 у 17:43

Якщо коротко:
1. ця тема автоматично переходить у нескінченну дискусію ;-)
2. Це залежить від параметрів самого пк, потреб і ІТ рівня користувача
4а. Про це вже згадувалося десь на форумі. Наприклаl прийти з чистими дисками і записати в УарНеті, або купити... Це у Львові, де в Києві не знаю, але напевно також не проблема.
3. там же, або тягнеться з мережі
4б. readme.txt :)

Олексій Мачехін - 3-10-2003 у 20:56

Добре. Конкретизуємо вимоги:
1. Ресурси:
Celeron 633, 256Mb, 8Gb, 8m
Завантеження процессору та пам'яті бажане на рівні Win2000
Доречі - щодо драйверів під залізо - як до цього? Хм... а ще в мене вінмодем. Мабуть з юніхом таки зав'язали :( але все одно цікаво.
2. Україномовний інтерфейс.
3. Наявність софту аля офіс, фотошоп, вінкомандер, запис СД, тощо.

marco - 3-10-2003 у 23:08

Потужності компа цілком достатньо.
Якщо ставити Лінукс (RedHat чи ASP) з Х-сами і графічною оболонкою (KDE, Gnome) то процесор з пам'яттю будуть дихати легше ніж під 2000
Драйвери є, але деколи з ними треба побавитися, і якщо залізо нестандартне, то може бути трохи складно, але в Вінді зрештою так само. Щодо вінмодема, не скажу нічого, не знаю...
Український інтерфейс системи + того софту, який перекладений (як на мене це 60-70% традиційного)
Офісів є декілька різних Star Office, Open Office, KOffice (KDE)...
Фотошоп, не знаю, але подібного рівня графічного софту також є досить, ніяких проблем з файлменеджерами, СД і т.п. А софту під Інтернет..... взагалі море.
Для початку рекомендую посунути трохи Вінду (є така гарна програмка PartitionMagic) і принаймі з 3G розбити під Лінукс.
Хоча про більший хард вже треба думати...
Якщо нема досвіду юніксового, то на всякий випадок вінда нехай ще стоїть, щоб при якихось проблемах в форум щось можна було написати ;)

Олексій Мачехін - 4-10-2003 у 09:51

Добре, тоді почнемо з термінології:
Що значить поставити Ось з Х-ми?
Чим відрізняється RedHat від ASP і KDE від Gnome. Що ще входить в поставку окрім Х-в та графічної оболонки?
Де брати драйвери? І все решта де брати?
Офіси чим відрізняються?
3G то, мабуть, файлова система. Чим відрізняється від фату і чи бачать зазначені Осі фат32?

Thror - 4-10-2003 у 11:44

А нашо тобі воно в принципі здалося? Краще розкажи що саме буде робитись на цьому комп'ютері - тоді можно дати якісь певні поради.
Необхідність переходу бачу тільки в разі нестачі грошей на ліцензійний Віндоуз та відсутність бажання підтримувати піратів. Але це не важливо:-)
Х - це власне графічна оболонка. Можно ставити Ось і без них.
Драйвери і решта - в інеті я думаю.
Хоча можна знайти збірки на СД.
Офіси не дуже відрізняются, але про 100% сумсність навіть мріяти не треба.

3G це 3 гігабайти:-) В Лінукса свою файлова система. Відрізняється від ФАТу досить сильно, але чим самим - це до спеціалістів. Думаю всі більш-менш нов версії будуть бачити ФАТ32.

"Клуб Срібний вовк"

Андрій Пелещишин - 4-10-2003 у 12:56

Вінмодеми модуть працювати під Лінухом. Він не залежний від Віндовс, просто він вимагає серйозної підтримки ОС, яку спочатку надавала лише Віндовс

А в конкретному випадку треба шукати драйвер під Лінукс.
Google стане в пригоді

Олексій Мачехін - 4-10-2003 у 22:48

Всім дякую - буду думати. Модем Люцент.

Олексій Мачехін - 5-10-2003 у 09:58

Доречі, а чого саме 3 гіга? Він 2000 з офісом розгортається на 2,5 - Лінух важчий?

Андрій Пелещишин - 5-10-2003 у 10:24

Там всього набагато більше. Додайте ще аналоги Фотошоп, Корел, Візіо, пару СКБД, купу софта, аналогів якого нема під Вінодвсом, Мозиллу і побачите, що 3 ГБ це дуже скромно

Олексій Мачехін - 5-10-2003 у 13:20

І це все в базовій поставці ASP?
А її можна на FAT32 поставити?

Андрій Пелещишин - 5-10-2003 у 13:50

В поставці Rad Hat. Про ASP не знаю. Колеги мають негативний досвід установки ASP в паралель до Вінди. Помер СД... Але то може руки криві, може фаза місяця не та...

А Ред Хед стає супер - 3 СД послідовно запихаєш в комп і маюш повністю готовий комп'ютер практично для всіх задач - від Веб-девелопменту до офісної роботи

Олексій Мачехін - 5-10-2003 у 16:51

А як у нас з фатом? І питання модему теж актуальне :(

Андрій Пелещишин - 5-10-2003 у 18:07

FAT16 дихає, FAT32 - не знаю, але думаю, що проблем немає.
Навіть NTFS підтримується. Правда, кажуть, що з нею треба бути дуже обережним.

Дмитро Тарасов - 5-10-2003 у 20:51

1. Погоджуюсь з marco :) Стосовно Вашого майбутнього домашнього ПК - Linux має переваги у вартості ПЗ, надійності та стабільності роботи, Пз для Інтернет. Недоліків теж вистачає.

2 Якщо не маєте досвіду та бажання експерементувати - використовуйте один доступний дистрибутив (наприклад Red Hat 9) та ПЗ з нього та адаптоване під нього (драйвери пристроїв ...)

4 Ставте ПЗ по максимуму під час інсталяції. Доінстальовувати починайте при наявності досвіду та літератури. Можна обійтися KDE, з GNOME встигните побавитись.
Місця для інсталяції потрібно буде більше ніж під Windows, але Ви і ставите не ОС а повноцінне офісне робоче місце. Під час інсталяції Linux потрібне місце для компіляції та збирання того всього до купи.
З файловими системами проблем немає (у т.ч. FAT16/32), але NTFS раджу використовувати тільки для читання (Read Only). Саму Linux краще ставити на рідну ФС: ext2, ext3.

Перед початком інсталяції почитайте документацію, особливо при встановленні як другої ОС !

PS
Є дистрибутиви, які працюють з CD без інсталяції, є офіс.

Рост - 8-10-2003 у 14:12

Якщо хочеться вивчити юнікс - тоді так, варта ставити. Якщо цього не потрібно - тоді ставити форточки і не морочити собі голови.

Версії лінукса? Я вважаю, що відношення до юнікс-подібних ОС має бути або серйозним, або ніяким (ну, в сенсі - не використовувати). Тому краще починати зі "справжнього" юнікса, типу Linux SlackWare, freeBSD... Вони не мають ніяких графічних програм інсталяції, мінімум конфігураційних утіліт - все, як у справжньому юніксі. Але тільки в такий спосіб його можна вивчити.
А вже потім, коли освоїшся, вибереш дистрибутив до душі.

Ставити лінукс треба на його файлову систему, тоді він буде повністю реалізовувати свої можливості і працюватиме надійно. Це ext3, ext2 ...

А ще, для освоєння, можна поставити wmWare (віртуальний комп`ютер) і запускати лінукс під віндовсом.

Олексій Мачехін - 8-10-2003 у 14:18

Насамперед я хочу повністю українізований комп'ютер. Подруге - вивчити щось новеньке. Але хочу й мати якісь гарантії стабільної роботи того, що ставитиму.

Андрій Пелещишин - 8-10-2003 у 14:52

Rad Hat практично повністю україномовний.

Рост - 8-10-2003 у 15:05

Та більшість дистрибутивів українізовані - і консоль, і Х-и. При чому давно.
Он, Слакварка моя зі мою по українськи другий рік розмовляє.
А якщо потрібна стабільна робота, то тим більше треба починати з основи, а не з красивих Х-ів, які, а-ля віндовз, все за тебе намагаються зробити.
Треба навчитись розбиратись в конфігах, тоді все буде добре налаштовано і надійно.

Андрій Пелещишин - 8-10-2003 у 17:04

Наскільки я розумію, Олексію перше ніж серйозно розбиратися потрібно визначитися, чи варто йому тратити на Лікс свій час. От він і хоче спочатку поставити самий повний і красивий і україномовний лінукс - і тоді прийняти рішення "варто чи не варто"
Абсолютно правильний підхід

Я на жаль деяких критичних програм (для себе як користувача) в Лінуксі не знайшов :(. Знайшов проблеми з перенесенням документів різних форматів з Віндових продуктів. А для мене, як людини яка заробляє собі на життя писанням мудрих речей (статті, методички і тп) це критична проблема і як не можу позволити собі втратити доступ до того матеріалу, який я нагромаджував останні років з вісім

А перейти хочеться.
Так що проблема..

Дмитро Тарасов - 9-10-2003 у 11:48

Пробував ставити MS Office 2000 під Wine на Red Hat 8 - не стає. Глюк на компоненті - IE.
Хто має що сказати про емулятори під Linux, перенесення ПЗ - відкривайте тему "Емулятори під Linux".
А сумісність потрібна не просто з doc/rtf файлами, а з документами які містять вбудовані формули (MathType...), діаграми (Visio) ... З використанням (конвертацією) цих об'єктів і основні проблеми. :(
До речі, кирилізовані шрифти під Linux всіх задовольняють?

Олексій Мачехін - 9-10-2003 у 13:20

Ще мене дуже цікавить робота з мультимедіа (Cooledit) та грабери звуку.

Питання модему Люцент досі відкрите!

Олексій Мачехін - 9-10-2003 у 13:38

Процес інсталяція виключно англомовний?
Якщо так, то чи не може мені хтось бодай назвати аналоги необхідних мені програм?
І ще. Імпорт пошти чи бодай адресної книги з аутлука 2000 є?

Олексій Мачехін - 9-10-2003 у 13:55

Треба:
Офіс (Word, Excel, Outlook, Frontpage)
Фотошоп
Cooledit
Музичний грабер
якщо є - програма АОН+автовідповідач
Антивірус
Аська (краще триліан)
Ps
Winamp
Запис CD
Аналог Wincommander
PartitionMagic
Архіватор
Перекладачі англо/російсько/українські
Скачування з мережі
Відеопрогравач
Відеоконвертор та відеоедітор

Поки що все. Може ще щось пригадаю.

Олексій Мачехін - 9-10-2003 у 15:08

Отже, я дістаю редхед 9 і при установці компонент вказую(допишіть тут бдлск):

Після того виходжу на софтові сайти і шукаю все решта.

PS це автоматичний перемикач клавіатури

Рост - 9-10-2003 у 16:02

Щодо емуляторів.
Є така чудова штука - vmWare.
Вона є як для Лінукса, так і для вінди.
Це віртуальний комп`ютер. Під ним можна запускати яку хочеш ОС. Наприклад, у мене для тестів варіантів конфігурації під він2000 запускається лінукс.
Так само під лінуксом можна запускати вінду, чи інший лінкус.
Хоча мізків треба хоча би 128 МБ, інакше буде важко.

Олексій Мачехін - 9-10-2003 у 21:25

Ще мені треба аналог Fine Reader-a. Чи воно є?

Андрій Пелещишин - 9-10-2003 у 23:07

Ото найскладніше. Особливо якщо потрібне розпізнавання кирилиці

Олексій Мачехін - 10-10-2003 у 07:12

Тобто такого нема?
І ще - AcdSee теж треба

Олексій Мачехін - 13-10-2003 у 09:25

Добре, кияни, хто має РедХед 9?

Андрій Моравський - 18-8-2005 у 12:59

Але пощупай лінукс краще на LiveCD дистрибутиві.... це Knoppix - Linux.... я його купляв в
http://lafox.net/

один диск і не потребує інсталяції... для ознайомлення - СУПЕР!... це той же Дебіан, як стверджується...