Форум Рідного Міста

Коли включать тепло?

Vitalik - 21-10-2003 у 15:39

Коли включать тепло?
В жеку пояснили, що тепло включать тоді, коли заборгованість по вашому будинку стане меншою.
Але чому я маю страждати, за те що мій сусід не може оплатити?
Посуті це ж проблеми самого жека, а не користувача, який справно платить і хоче немерзнути зимою.

Підскажіть, якими правовими (неправовими) :baddevil: методами можна заставити жек включити тепло?

сумна - 14-10-2004 у 16:28

І рік не минув (...), як знову мучить те ж питання: коли?!
Раніше вимагався рівень проплати по будинку 90 %, зараз - 100 %. Я переконана, що в моєму будинку цього не буде ніколи (дві сім'ї мають борг 8 тис. і 5 тис., і не сплатять - це точно). Отже, тепла не буде взагалі? А я, дурненька, піддалася на намову ЖЕКу і навіть заплатила у вересні а в а н с, щоб покращити відсоток (слава Богу, хоч невеликий, себто аванс).

Може це тільки "страшилка", як гадаєте?

Цікаво було б знати статистику, який відсоток будинків мають 100 % проплату.

Asmera - 14-10-2004 у 17:47

Вже включили...сьогодні

Tempika - 14-10-2004 у 20:33

..а у нас, на любінській, не включили... причому будинок у нас досить порядний,
платить добре... вдома зараз плюс 16... ось вимила голову і думаю, схоплю
запалення легенів чи ні? :-))))) волосся довге, ледве висихає до ранку....
так, розкажіть і мені про методи.

Наталка - 14-10-2004 у 20:40

Запалення легенів - напевно, що ні, а от усякі бяки на кшталт застуди різних там шийних нервів, чи нежить - то може бути... Мною пройдено неодноразово, бо теж маю довге волосся. А за методи - не скажу, у нас теж вже включили, напевно, то столиця так суворо дотримується почтаку опалювального сезону. Я тільки не знаю жодного будинку, з тих, котрі я знаю (даруйте за тавтологію), який би платив 100%. :(

Олексій Мачехін - 15-10-2004 у 09:53

В принципі можна поморочити голову, особливо коли маєш трохи часу, або хтось з родичів має. Людина, що сплачує за комунальні послуги, мусить їх отримувати і то вже проблема постачальника як відрізати тих, хто не сплачує. Для цього є спілка захисту прав споживачів, яка акцентує увагу на тому, що найбільше заробляє саме на поверненні грошей за неякісне надання комунальних послуг - коли вода в крані недостатньо тепла, коли батареї холодні.
Хоча б ініціалізація такого процесу сильно впливає на наш совок.

Tempika - 15-10-2004 у 09:59

...а що робити конкретно?

Олексій Мачехін - 15-10-2004 у 10:19

Спочатку зателефонувати до Львівенерго і спитати з якої причини не опалюють. Після отримання відповіді спитати телефон спілки. Можуть в принципі і не дати, але принаймні будуть знати що процес пішов.
Після того дізнатися таки телефон спілки і задзвонити туди. Пояснити ситуацію, спитати рекомендацій. Доведеться написати заяву, зробити контрольні заміри. Під час них опалення і воду можуть, до речі, і ввімкнути.
Найголовніше - бути твердо переконаним, що Львівенерго завинило вам або гроші або тепло. І все буде добре :)

Олексій Мачехін - 15-10-2004 у 10:22

Забув - документувати всі стосунки з Львівенерго конче необхідно - всі заяви подавати в двох примірниках. Один залишати собі з вхідною візою. Вимагати письмових відповідей з печаткою.

Tempika - 15-10-2004 у 10:23

... так у нас не палить ЖЕК, а не Львівенерго :-((
а там знайди всі кінці.

Олексій Мачехін - 15-10-2004 у 10:44

ЖЕК не може бути оператором тепла. Жек обслуговує магістраль. Врешті, до ЖЕКу подається така сама заява і ЖЕК одразу письмово буде відмазуватись в бік Львівенерго. Ящо ні - тим більше. З ЖЕКом судитись легше.

Олексій Мачехін - 15-10-2004 у 10:48

Теміко, я не збираюсь вас намовляти повертати власні гроші ;)
Скажу лише що в Києві щороку іде перерахування за ненадану гарячу воду і опалення. В минулому році за грудень я заплатив за гарячу воду значно меньше, бо 2 тижні протягом року її у мене не було. Це зобов`язаний робити ЖЕК - я туди ходив і про це питав.

Aleksandra Fink-Finowicka - 17-10-2004 у 17:51

О! Й у вас теж не включають тепла якщо тилькі стає холодно? У мене на роботі милуного тижня включили. Щасліво вдома - у Варшаві вже із 01.10 стало тепло.

Андрій Пелещишин - 17-10-2004 у 18:00

Ага! А ще в нас не виключають опалення коли вже жарко. І всі хто не перемерз восени перегріваються весною.

Сергій Бєляєв - 18-10-2004 у 12:40

З кількарічного досвіду можу сказати одне. Найрозповсюдженішою причиною невключення опалення є, часто, не лише питання оплати, а відсутність договорів, заявок, актів прийому котельних (бойлерних). Ці документи повинні готувати ЖЕКи (будинкоуправління у моєму випадку), але чомусь цією справою починають займатися після офіційного початку опалювального сезону. У мене в будинку, наприклад, ще випробування системи не проводили, а без того дозволу нихто не дасть. Залишається одне - тиснути на експлуатаційніі організації.

Dmy - 18-10-2004 у 15:15

Гадаю, якби в усіх домах стояли лічильники, опалення не вимикали би навіть у липні. Тому і не ставлять.

Але сьогодні (точніше, вчора ввечері) вмикнули, і на вулиці відразу потеплішало. Вже не перший рік. Є версія: допіру в наші труби позаминулого сторіччя народження закачують гарячу воду, вона відразу починає випаровуватись крізь щілини в повітря, і температура довкілля суттєво зростає (тому і зими, переважно, теплі).

Сергій Бєляєв - 19-10-2004 у 10:13

У моєму будинку встановлений тепловий лічильник. Але тепла всеодно немає.

Юрій Сєров - 19-10-2004 у 16:57

А в мому будинку лічильник є, дорогий, але його не вмикають, бо тоді ми взагалі не будемо платити - температура вхідної води занизська і лічильник не крутиться.
З.И. В хаті лише +14. Поки що...

Юрій Сєров - 19-10-2004 у 17:04

А в мому будинку лічильник є, дорогий, але його не вмикають, бо тоді ми взагалі не будемо платити - температура вхідної води занизська і лічильник не крутиться.
З.И. В хаті лише +14. Поки що...

Tempika - 19-10-2004 у 19:15

...і у нас встановлений лічильник, а вдома плюс 16... навіть вода ледве тепла :-(((
ну що з ними робити?... :-(

Олексій Мачехін - 19-10-2004 у 22:50

Ну точно не балачки на форумі розводити, правда?
Треба спокійно і наполегливо вимагати назад гроші, якщо нема змоги надати якісно послугу. Та поважайте себе самі нарешті!!!

Tempika - 20-10-2004 у 05:57

...та так ж ніхто мені не сказав куди звертатися... що, йти в обленерго і питати
*а де це у вас можна на вас поскаржитися*?.... я ж цілий день працюю, мушу знати
хоч напрямок руху :-))))

Сергій Бєляєв - 20-10-2004 у 08:34

Згідно з вказівкою Прем'єр-міністра тепло поде подаватись всім, незалежно від рівня проплати.

dr.Trollin - 20-10-2004 у 09:11

повинно-то повинно.
але слід враховувати, що зима-то буде Після виборів...

Загалом - я навіть не є переконаний у розв'язАнності цієї проблеми. Особливо у випадку т.зв кондомінімумів -- тобто кооперацій власників (зокрема у моєму ВЕЛИКОМУ бідинку - там коло 300 квартир, а газо/тепло-вхід - спільний)...
Ну зтягну я з теплогазівників плату за ненадані послуги - ну і що???? все ж рівно холодно буде...
А не всюди ж газового конвертора прикрутити можна (вентиляція там...)
А якщо УСІ будуть електрокозлами квартири гріти...
вилетить ще й електрика (принаймні 220 - то вже точно не буде).

Причому ця проблема аж ніяк не розв'язна не залежно від того Хто на вищезгаданих виборах виграє.
і кого.

Олексій Мачехін - 20-10-2004 у 09:18

Темпілко, я не знаю телефону львівенерго, але думаю його дістати можна. Жек- відповідно :)

Сергію, головне, це один раз відсудити, а потім розрекламувати серед друзів. Якщо піде хвиля, то хоч-нехоч, а муситимуть відрізати боржників і нормально постачати тим, хто платять. Інакше - банкрутство.
Врешті повернуті гроші хоч якось компенсують вимушене електроопалення.

Сергій Бєляєв - 20-10-2004 у 09:59

Чомусь не настає банкрутство. Відключеннями справі не зарадиш, про це й сказав голова Львівської облдержадміністрації на прес-конференції. Якщо врахувати, що він тривалий час займав посаду першого заступника міського голови, то людина знає про що говорить.

Проплата в області близько 70%. На сході тепло подається і при нижчих рівнях проплати. Цікаво, чому Львівтеплоенерго зайняло таку принципову позицію напередодні виборів.

Олексій Мачехін - 20-10-2004 у 10:13

Ну якщо комусь вигідно вважати що тут не зарадиш... і не треба борсатись... треба тихо платити за те, що тобі не постачають ні тепла ні води.... нехай він платить.

Користувач Олесь - 20-10-2004 у 10:19

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Якщо врахувати, що він тривалий час займав посаду першого заступника міського голови, то людина знає про що говорить.


Те, що хтось займав цю посаду, ні про що не говорить, зокрема про то, що він знає, про що говорить (вибачте за каламбур).

Сергій Бєляєв - 20-10-2004 у 11:46

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Ну якщо комусь вигідно вважати що тут не зарадиш... і не треба борсатись... треба тихо платити за те, що тобі не постачають ні тепла ні води.... нехай він платить.

Олексію, я за тепло плачу лише тоді, коли воно є, завдяки будинковому лічильнику. Щодо горячого теплопостачання, то коли його немає, мені ніхто плати не нараховує. Отже, повернення грошей я не потребую.

Питання в іншому. Мені послуги не надаються, тому що хтось інший у будинку не платить.

Сергій Бєляєв - 20-10-2004 у 11:51

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Якщо врахувати, що він тривалий час займав посаду першого заступника міського голови, то людина знає про що говорить.


Те, що хтось займав цю посаду, ні про що не говорить, зокрема про то, що він знає, про що говорить (вибачте за каламбур).

Уточнюю. Відповідаючи згідно з функціональними обов'язками за питання теплопостачання на посаді першого заступника міського голови, зазначена мною особа володіє інформацією про те, яким був стан справ у місті раніше, а як голова обласної адміністрації має інформацію і про сучасний стан.

Сподіваюсь зрозуміло.

Юрій Сєров - 11-12-2005 у 20:56

Маю проблеми. Точніше не тільки я, але я усі мешканці мого будинку, а швидше за все й району Кн.Ольги-Сахарова. Щось-десь прорвало, точно не знаю і батареї стали холодні.
Це триває вже кілька днів, в хаті вже досить холодно (14-15 градусів), і якби не електрообігрівач (ще раз дякую Назар :) ), то було б ще холодніше.
Виникають питання:
1. може хтось точно знає, що сталося і коли це скінчиться.
2. я так розумію, що під час опалювального сезону батареї мають бути теллі, якщо вони такими не є, то хто за це відповідає (БУ-КЕЧ чи Львівтеплоенерго), хто має відшкодовувати кошти за витрачену електроенергію і врешті-решт кому конкретно бити морду??? :mad:
Ремонтують вже 4 чи 5 день, слава Богу, на дворі не дуже холодно (поки що), скільки то може тривати??? Ціле літо "проводили" "профілактику"!!! Шляки трафляють! Це при тому, що ціни на їхні послуги ого-го! Так і хочеться побажати всім тим керовнікам, щоб їх лікарі так лікували, як вони нас гріють...:mad:

Тарас Задорожний - 12-12-2005 у 16:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Маю проблеми. Точніше не тільки я, але я усі мешканці мого будинку, а швидше за все й району Кн.Ольги-Сахарова. Щось-десь прорвало, точно не знаю і батареї стали холодні.
Це триває вже кілька днів, в хаті вже досить холодно (14-15 градусів), і якби не електрообігрівач (ще раз дякую Назар :) ), то було б ще холодніше.
Виникають питання:
1. може хтось точно знає, що сталося і коли це скінчиться.
2. я так розумію, що під час опалювального сезону батареї мають бути теллі, якщо вони такими не є, то хто за це відповідає (БУ-КЕЧ чи Львівтеплоенерго), хто має відшкодовувати кошти за витрачену електроенергію і врешті-решт кому конкретно бити морду???


Юрку не гнівайся! Нерви в тебе не державні, пожалій їх.
Якшо будинок в підпорядкуванні Теплоенерго, значить ремонт - їхній обов"язок. Є інший прикол, якшо рвануло в будинку, то ремонтує ЖЕК... Це трапляється, системи опалення в нас древні... Гіпотетично можна судитись з Теплоенерго за спалений струм... Шанси на рівні нуля. Судитись пару років і все одно не докажеш, шо то був не форсмажор...
До Садопомочі можна сходити, а може пан Андрійко закасає рукави і шось зробить...
Дуже співчуваю у зв"язку з такою ситуацією і рекомендую довше сидіти на роботі, там, хоч трохи, але тепліше

Тарас Задорожний - 13-12-2005 у 10:10

За те, шо нечемно відписав Юрі Сєрову, мене теж Бозя покарала... Тепер в мене зникла тепла вода... Може хтось мені шо порадить :(

сумна - 13-12-2005 у 11:27

Що цікаво - і не у Вас одного. :-)

Тарас Задорожний - 13-12-2005 у 11:33

Значить, ми друзі по нещастю з єдиною різницею, шо Ви на Сихові, а я на далекому півночі Львова :D

Ihor Byra - 13-12-2005 у 12:26

моя фірма щойно переїхала в нове приміщення. Обіцяли включити опалення з 15.12.05, а зобов"язали їх 10.12.05
На даний момент опалення немає, але це ще не проблема - майже 2 тижні роботи пропало - тому що в середньому кожних 15 хв виключають світло...

Тарас Задорожний - 13-12-2005 у 12:42

Все залежить хто власник приміщень...

Юрій Сєров - 13-12-2005 у 15:25

Цитата:

Тепер в мене зникла тепла вода...

То певно тому, що в мене включили тепло.... :) :D :D

Насправді ситуація досить сумна: не було тепла, бо після ремонту прорваної теплотраси не вмикали другий насос, який помпує воду по системі опалення. Цього вони не робити оскільки в них десь там "утєчка" і якщо включити другий насос, втрата стане критичною. Про те, щоб залатати вони чомусь не думають... Отже включили, але чи надовго?...
Обіцяють наступного року під'єднати нас до міської опалювальної мережі. Побачимо

Тарас Задорожний - 13-12-2005 у 15:44

Юрку, вітаю з ввімкненням тепла!
Може поможеш мені вияснити з моєю гарячою водою?.. Але шо тепло тобі вже не зникало :D