Форум Рідного Міста

звичаї-ритуали

fish - 27-10-2003 у 10:51

тиждень тому, в гостях у Соломійки, раптом виявили, адже звичаї у нас вельми відрізняються. Зокрема, у нас заведено цокатися наостанок з чужим чоловіком, то обіцяє всяке хороше. А у вас про то не знають.
То мені й цікаво, які ще існують прикмети, звичаї, маленькі ритуали і особливо - яка відмінність у цьому між різними регіонами.

Тож розповідайте, що згадаєте.

Bullet - 3-1-2004 у 18:27

хм.. не думаю, що тут справа у регіонах..
а от у нас вважають, що за столом не можна наливати в піднятий келих(тре обов'язково ставити на стіл) - бо грошей не буде. Та якщо пити так, як п'ють у нас, грошей все одно не буде:)

Юрій Марків - 3-1-2004 у 20:31

Не зовсім застільний звичай, та у нас вважається недобрим вітання за руку через поріг. Чим це загрожує - не знаю :)

Наталка - 4-1-2004 у 14:07

У нас пантрують, щоби на столі не було порожніх пляшок - також кажуть, що не буде грошей (на повну? ;) )

Рост - 5-1-2004 у 11:51

Тю! Якщо перейматися усіма забобонами, то можна нажити параною :)

Наталка - 5-1-2004 у 13:16

Можна й параною! :) А можна провести цікаве міні-дослідження - звідки в забобонів ноги ростуть! :)

Рост - 5-1-2004 у 13:54

Від некомпетентності, імхо.
Була якась причина, але прихована. І оскільки свідомість цю причину не зафіксувала, то і підставила на її місце іншу, видиму, але псевдо-причину. Фух, наговорив :) Це все НР винний :)

Юрій Марків - 8-1-2004 у 18:53

Не звичай і не ритуал, а прикмета, причому найстрашніша: коли чорний кіт розіб'є дзеркало порожнім відром! :)

Dmy - 8-1-2004 у 19:19

Цитата:
Першим відправив користувач Efes
...у нас вважається недобрим вітання за руку через поріг. Чим це загрожує - не знаю :)

Насправді, не слід через поріг передавати гроши (бо грошей не буде).
Поза тим, що
Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
щоби на столі не було порожніх пляшок (грошей не буде),

а також
Цитата:
Першим відправив користувач Bullet
за столом не можна наливати в піднятий келих (тре обов'язково ставити на стіл) - бо грошей не буде

можна ще нагадати:
не слід наливати через руку (грошей, звісно, не буде, але не в грошах справа), бо
Цитата:
Першим відправив користувач Bullet
якщо пити так, як п'ють у нас, грошей все одно не буде

але через руку наливати незручно - більше проллється.

Наостанок,
Цитата:
Першим відправив користувач Fish
Зокрема, у нас заведено цокатися наостанок з чужим чоловіком

Не завжди може знайтись чужий чоловік, тож прикмета давно трансформувалася в
цокатися наостанок з не своїм чоловіком (чоловік - зовсі не обов'язково чийсь супруг - це суттєво)

MartinkaDP - 9-1-2004 у 13:32

Тю, так про то і йшлося!
Цікаво: тема пролежала два з лишком місяці... Актуальна (болюча) тема тепер, чи шо? :)

Odarka - 9-1-2004 у 13:39

От є у вас ритуал не ставати на люки на вулиці? А якщо став, то три рази пробігти навколо нього, плюнити на нього ще тричі, потім поскакати навколо нього на одній нозі і тоді ти в нього вже ніколи не впадеш?
Ось так з мене покепкували у дитячому садочку і я до 15 років так і робила :)))

Наталка - 9-1-2004 у 14:18

Такого ритуалу не знала :), однак прикмету, що не можна ставати на каналізаційний люк, я постійно чую років з 5. :)

fish - 9-1-2004 у 15:32

то не прикмета, то гірка реалія :)