Форум Рідного Міста

Людина, яка продала "Мертвого Півня"

Vedmid - 3-11-2003 у 20:02

В неділю продав перший в своєму житті диск "Мертвого Півня". Мені класно і не відпускає. Хочу ще:)

Чарівник з міста Гамельн - 3-11-2003 у 20:11

Мораль: диски Мертвого Півня треба не купувати, а, навпаки, продавати (поки інші люди цього ще не збагнули) :-)


Everywhere and nowhere...

fish - 4-11-2003 у 08:47

та, заради цього моменту варто було влаштовуватися у музичну ятку...

Nazar - 4-11-2003 у 08:53

А-ааа, тепер зрозумів що то означає. Бо так собі думаю от такий собі пан Ведмідь просто так продає Мертвих півнів, та ще й налюди то каже...:)

Круціфукс. - 4-11-2003 у 09:53

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
Бо так собі думаю от такий собі пан Ведмідь просто так продає Мертвих півнів, та ще й налюди то каже...:)

Хе-хе, якась езопівщина, тільки щось в ній не так #)

В будь-якому випадку, я думаю, що продаж півня, який вже мертвий, не могла пройти успішно без застосування невідомого нам маркетингового ноу-хау. Тобто, вже навіть такий продукт вдалося комусь збути! Kapitalismus ist Zukunft!

Nazar - 4-11-2003 у 09:57

До речі, знаючи твоє відношення, слова "півень, що вже мертвий" сприймаю буквально:(

Круціфукс. - 4-11-2003 у 10:42

А мені подобається оптимістична атмосфера в цій темі. :)

Captivitas - 4-11-2003 у 10:58

І я хочу купити. :) Але "Півні" - це перша ластівка у нерозбещеному укр. музикою місті.

fish - 4-11-2003 у 11:07

пояснюю залишки незрозумілого: Запоріжжя - це таке місто, де дуже маленька частина населення знає про існування такого гурту взагалі. Бо не продавалося. І по тілівізєру не показувалося. Ще торік абсолютно ніц не було.
Так що привід для радості цілком достойний.

fish - 4-11-2003 у 19:33

Шо цікаво, я бувши "пішоходом", якось здибав у нас Лив-У-Львові - ну, напевно, якесь дивовижне непорозуміння сталося. То було ФДР-перевидання, але все одно було приємно. Як завелися Вулі-Булі, навіть ЯЯЯ зустрів і Рутенію - там до дідьчої матері піратки. В інакший спосіб тут нічо не продається. В Дніпрі українцям не дивуються, там я собі брав (NB!) "ТАМ для Романа Скиби" і "Срібну Підкову-95". Але і весіллів в Телепеньках теж вистача.



(Насправді це було писано Ведмедем, як Назар правильно здогадався)

Nazar - 4-11-2003 у 19:41

Якщо я правильно зрозумів, то це повідомлення написав пан Ведмідь.?

ярка-дзвінка - 4-11-2003 у 19:45

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
Мораль: диски Мертвого Півня треба не купувати, а, навпаки, продавати (поки інші люди цього ще не збагнули) :-)


А ви, перепрошую за втручання, вже всіх своїх дисків позбулися, чи мучитеся в безвиході ?:lol:

Чарівник з міста Гамельн - 4-11-2003 у 19:55

> А ви, перепрошую за втручання, вже всіх своїх дисків позбулися, чи мучитеся в безвиході ?

Розкрию страшну таємницю: у мене їх ніколи і не було :-)


Everywhere and nowhere...

ярка-дзвінка - 4-11-2003 у 20:01

Я так і подумала... Щасливчик! У мене теж жодного (!) нема, хоч я і співаю в Півні з самого початку :)

Volodymyr - 4-11-2003 у 20:06

це як про чоботаря - гарний чоботар собі чоботів ніколи не зробить? :)

можна питання - а ви слухаєте, те що співаєте? мається на увазі відпочиваючи, за кермом, тощо - тільки не по роботі? :)

ярка-дзвінка - 4-11-2003 у 20:12

Пригадуєте анекдот про станки на пляжі? Так от і в мене так виходить, що ду-у-уже рідко слухаю, і то переважно для того, щоб проаналізувати роботу і пошукати інші можливі варіанти вокалу. Отже, виходить, що по-роботі... Хотіла би перший альбом переписати. Цікаво, чи хлопці погодяться?

Volodymyr - 4-11-2003 у 20:16

чесно - не знаю... :)

хоч мені й старе звучання подобається - "просто кава", "ми помремо не в парижі"... ех...

хоч вперше чув цієї осені... в настрій...

Nazar - 4-11-2003 у 20:20

:D - ой, не сприйміть мене як злого, але що ви там "порете" в Парижі?

І я свої диски продавати не буду, бо маю тільки по одному.:)

Volodymyr - 4-11-2003 у 20:24

а-а-а-а....
забився у куток :) - соромно то як... :((((

:) :) :)

Круціфукс. - 4-11-2003 у 20:27

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
:D - ой, не сприйміть мене як злого, але що ви там "порете" в Парижі?


...

...


ой не можу

Це однозначно моя найулюбленіша тема за останні тижні.

Volodymyr - 4-11-2003 у 20:29

мені соромно.......

\~/\~/.......\~/\~/

@->->---

нікого не забув? :)

Nazar - 4-11-2003 у 20:45

Насправді соромно мені, бо я таки виявися злим...:(

Дякую за пиво, сподіваюсь Микулинецьке?:)

Volodymyr - 4-11-2003 у 20:54

нє-а, "сундук" з пабу "сундук"...
хоч персонально для вас можна і "Микулинецьке" :)

Nazar - 4-11-2003 у 20:59

Та нє, згоден на скриню.
Люблю експерементувати і пробувати різне пиво.

Volodymyr - 4-11-2003 у 21:10

домовились!

чекаю в києві :)

ярка-дзвінка - 4-11-2003 у 23:47

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
:D - ой, не сприйміть мене як злого, але що ви там "порете" в Парижі?

Ой, дорогенький! Вже все, що могли, спороли... :D
Злі ви, піду я від вас! :lol:

fish - 5-11-2003 у 08:34

я щось не збагнула, з якого то приводу були веселощі? Поясніть тим, хто на бронепоїзді.
А Просто кава - то річ, від якої я щораз дурію. Не треба там нічого міняти!

Nazar - 5-11-2003 у 08:41

Не вартує то пояснювати.

А от ідея перезаписати ЕТИ мною не дуже добре зустрілась, бо ж ето, воно дуже сильно в мене пов"язано на асоціаціях, той дух, такі перспективи, Любко, еех, неможу пояснити чому, але нехай скарби будуть скарбами.

fish - 5-11-2003 у 08:46

так-так, Назаре, це просто й мої думки теж! Там атмосфера моменту, то не повториш і навіть переспівавши красивіше, більше втратиш.
Ліпше новеньке, новеньке готуйте!

Василь - 5-11-2003 у 15:52

Щодо новенького. Наскільки пам'ятаю на презентації 12 обручів Андрухович сказав, що вже написав більше 20 віршів для нового альбому півнів.
А щодо самих півнів - то вони моя наулюбленіша група, хоча найулюбленіша пісня це ссс "Гаспид або ж дідько" - а так як її творили ці самі представники півнів, то це майже їхня пісня.

Vedmid - 5-11-2003 у 16:04

SSS "Nato-Welcome Back" #1 :)

Nazar - 5-11-2003 у 16:52

О, а я ще не чув.
Хто має?

Nazar - 5-11-2003 у 16:54

Тобто, я зрозумів, що УА-Музік мають, а от чи дадуть?:sing:

fish - 6-11-2003 у 09:23

мені теж цікаво, чи дадуть. Інколи у мене виникає бажання надавати гарненько штурханців коханому ведмедикові, аби знав, як самому слухати, а мені не давати!
Якби не ви, я б і не взнала! Ну-ууу, почварко!..

Nazar - 6-11-2003 у 09:37

Ну шо робиться! Тільки встиг продати першого Півня, а от вже як зазнався!
А що ж буде далі? Може взагалі неварто до вас укрмузику завозити, щоби людей не псути?:)

fish - 6-11-2003 у 10:19

нічо. Я йому просто тепер не дам 12 обручів Андруховича :Р

Чарівник з міста Гамельн - 13-11-2003 у 13:22

http://www.ii.lviv.ua/chetver/n18/dovzhenko.htm:

ОТАР ДОВЖЕНКО

УБИТИ НУМЕРАТОРОМ

...

Читаючи поезії Юрія Андруховича, я раптом зрозумів, що ці справді геніальні вірші втрачені для нас — покоління, що стало актуальним у другій половині 90-х: вони назавжди лишаться для нас текстами посередніх пісень. Мистецьке варварство, здійснене протягом останнього десятиліття львівською богемою а-ля «Мертвий півень», стало для мене надто очевидним. Вони створили декоративний, примарний Львів, забравши в міста шанс лишитися останнім притулком для Духу. КАРФАГЕН ПОВИНЕН БУТИ ЗРУЙНОВАНИЙ.

...


Black Flowers Please...

P.S. А взагалі, дуже всім рекомендую почитати увесь текст. Здається, наш Форум втратив дуже цікаву людину...

fish - 13-11-2003 у 13:49

ну, Отар завше не любив МП. Він це при кожній нагоді дає знати.

Василь - 13-11-2003 у 16:59

Особисто я спочатку чув пісні Мертвого Півня, а потім вже читав Андруховича. Пам'ятаю з першого альбому, коли почув "Ієронім бош 20" та "Дидактичну виставу в театрі Богуславського", тоді аж зацікавився Андруховичем та полюбив його поезію. А тому тільки дякую за це півням.

Круціфукс. - 13-11-2003 у 18:57

Не тільки "дякую", а "дякую, до побачення"!

(вибач, Назаре, ну не зміг утриматись #))

Dmy - 13-11-2003 у 19:01

Цитата:
Першим відправив користувач Василь
Особисто я спочатку чув пісні Мертвого Півня, а потім вже читав Андруховича ... коли почув, тоді аж зацікавився Андруховичем...


Так у тому то ж і річ! Чомусь дехто геть не враховує, що попри те, що Львів є центром Всесвіту, купа народу з тих, які наразі знають ім'я Андруховича, дізналась про його існування саме завдяки Мертвому півню.

Цитата:

Читаючи поезії Юрія Андруховича, я раптом зрозумів, що ці справді геніальні вірші ... назавжди лишаться ... текстами посередніх пісень. Мистецьке варварство, здійснене ... львівською богемою а-ля «Мертвий півень», стало для мене надто очевидним. Вони створили декоративний, примарний Львів, забравши в міста шанс лишитися останнім притулком для Духу.


Не хочется сперечатись зі "знаними музикознавцями" (раптом у них і довідка є ?! :D), лише пара застережень.
1) Краще уявлення про Львів, як про примару (досить симпатичну, між іншим, як виходити з півнячих пісень), ніж Львів бандюків з машінгеверами (а я такі думки чув власними вухами, з носіями спілкувався);
2) Прошу знайомих пана Отара якось йому розтлумачити, що місце Духа - не у "столиці світу" Львові, не в Києві чи Йоганесбурзі, а у ньому самому. Як ти не є носієм зазначеної субстанції, жадний Андрухович не допоможе, а як є - жадний Півень не завадить. Тож не варто перейматись.

До теми (навіть не торкаючись суб'єктивно-об'єктивной оцінки музики Мертвого півня)
Давно відомо, що примітивно рітмізований (не мелодізований) вірш на 3 аккордах сприймається загАлом значно прихильніше. Цим свого часу чудово користалися представники совіцької авторської пісні.

Стосовно ж пропонованого матеріальчика пана Довженка, він, безперечно, має свої "+", але, як ближче до теми, складається враження, що прізвище Андруховича відсотків на 70-80 взагалі згадується, аби заволати: "Я, я, я не люблю МП!!!" Спробуйте прибрати зацітований на форумі абзац - багато воно все втратить?

ярка-дзвінка - 20-11-2003 у 22:31

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
http://www.ii.lviv.ua/chetver/n18/dovzhenko.htm:

ОТАР ДОВЖЕНКО

УБИТИ НУМЕРАТОРОМ


Читаючи поезії Юрія Андруховича, я раптом зрозумів, що ці справді геніальні вірші втрачені для нас — покоління, що стало актуальним у другій половині 90-х: вони назавжди лишаться для нас текстами посередніх пісень. Мистецьке варварство, здійснене протягом останнього десятиліття львівською богемою а-ля «Мертвий півень», стало для мене надто очевидним. Вони створили декоративний, примарний Львів, забравши в міста шанс лишитися останнім притулком для Духу. КАРФАГЕН ПОВИНЕН БУТИ ЗРУЙНОВАНИЙ.




Мда-а-а... Чесно признаюся, що досить-таки прикро було це прочитати... Цікаво, що ж ми так напартачили з Юрковими текстами, що аж відбили людям бажання їх читати? Адже пісні на тексти Андруховича - чи не єдині серйозні. Майже всі решта - стьоб і ха-ха. Хоча, з іншого боку, пан Довженко дозволив мені вперше в житті відчути себе повноцінним варваром. Ех, недаремно ми десять років орали сцену! :) Тільки от як нам, друзі, тепер називати тих, хто обкручує руки львівським скульптурам 17-18 століття?..

Олексій Мачехін - 20-11-2003 у 22:34

Ярко, не бери до серця. Півні суперові.

ярка-дзвінка - 20-11-2003 у 22:38

Дякую, Олексію! Ти справжній друг! А критика - це здорОво. Особливо, коли вона обґрунтована (на відміну від... ) :)

fish - 21-11-2003 у 10:23

треба б його все-таки сюди закликати, бо я й сама досі не знаю, чого він має такий упереджений погляд на Півнів, і то вже давно.

Круціфукс. - 21-11-2003 у 11:46

Упереджений погляд: "Мертвий півень - варвари"

Неупереджений погляд: "Півні суперові"

(так і запишемо в протоколі)

Олексій Мачехін - 21-11-2003 у 11:55

:)

Мені подобаються пісні гурту Мертвий Півень. І в принципі абсолютно байдуже на чиї вони вірші.
Це мої уподобання, мої емоції.
Звинувачувати ж у варварстві і справді треба якось аргументовніше.

Нажаль, дуже багато людей зараз використовують постатьт Андруховича аби щось комусь довести/навести.
У зазначеному дописі пана Довженка я, наприклад, не бачу логіки, бо творчість жителів міста і формує його дух чи то характер і як на те пішло, то без таких гуртів про лвівський рок чи там львівську сучасну культуру взагалі ніхто не знав би, та й не було б її певне.

fish - 21-11-2003 у 12:26

упереджений погляд - це визрілий вже погляд, що передує сприйняттю. Себто, коли людина каже: а, це нова книжка Кафки - знаємо-знаємо, такий же примітив, як і всі попередні.

Dmy - 21-11-2003 у 14:52

Та облиште ви того Довженка! Людина хоче добре продатися, а як ти си продаш без шкандалю? :)
Було б інакше, міг би хоча б Андруховича спитати, як йому Півні всеньке життя обпаскудили.
Елементарна провокація, й вона таки вдається, бо незабаром обговорення буде нагадувати хітовий тред про непересічну ролю пані А.Рудницької в українській культурі (мене тоді ще не було, але от нещодавно натрапив був - то почитав-пореготав).

"Контора пішет", - як сказав Остап Бендер, показавши по тому приклад правдивої реакції на подібні речі.
А, ще одну цитатку згадав: "У людєй большоє горє. Оні хотят поторговаться" (М. Жванецький, "Как шутілі в Одєссє";)

fish - 21-11-2003 у 15:57

Dmy, братику, думай, що говориш, особливо коли йдеться про людину, якої не знаєш.

Круціфукс. - 21-11-2003 у 17:02

Цитата:
Олексій:
Нажаль, дуже багато людей зараз використовують постатьт Андруховича аби щось комусь довести/навести.

Так само як і постать Кафки (це експрес-метод набивання ціни за Л. Дерешом - ціни даній темі в даному випадку) ;) Треба і мені навчитись цьому методу...

Мені чомусь (суб'єктивно) здається, що Отар Довженко знає, про що пише. Те, що він сформулював це саме так - можливо просто данина лаконічності. Врешті-решт, він явно не ставив мету розкритикувати "Мертвий півень" детально "по нотах" у своєму творі, з якого взято цитату, а виділив на думку про діяльність гурту рівно стільки місця, скільки вважав за потрібне.

Цитата:
У зазначеному дописі пана Довженка я, наприклад, не бачу логіки, бо творчість жителів міста і формує його дух чи то характер і як на те пішло, то без таких гуртів про лвівський рок чи там львівську сучасну культуру взагалі ніхто не знав би, та й не було б її певне.


Це незнання, на мою думку, є проблемою того "нікого".

Музика Мертвого півня не є достатньо осмислена, як музика... тобто не є музикою в тій же мірі, в якій поезія Юрія Андруховича є поезією. Інакше вона була би побудована зовсім на іншому рівні. З цим, думаю, сперечатись ніхто не стане. Особисто мені таке використання поезії не до смаку - ця музика нічого до слів не додає. Хоча, якась користь в плані популяризації доброї поезії серед "туси", безперечно, є - якщо хтось вже настільки відчуває потребу в дегустації віршів під поп(рок)-мотивчики.

Але бажання слухати Мертвий півень у мене не виникає зовсім не тому, що Мертвий півень - поп-музика. А скоріше тому, що ця музика є лінивою та пасивною, і тягнеться собі далі, цілком задоволена таким станом справ. Може індивідуально ці музиканти собою щось і представляють... ритм-секція начебто адекватна; партія скрипки частково виводить деякі пісні з коматозного стану. Сума ж завджи виходить меншою, ніж всі доданки разом. І виникає оце враження лінивості (не плутати з розслабленістю). Може, завдання групи - робити такий собі легко-гумористичний еквівалент "supermarket muzak" для львівської інтелігенції?

Причин для того, щоб продовжувати робити цю музику 10 чи 15 років, в самій музиці Мертвого півня я - чесно - не бачу. Може суть тут не в музиці, а в іміджі, ролі? Типу, обов'язково повинна бути львівська рок-сцена, і хтось обов'язково повинен на ній займати ту нішу, яку зараз займає Півень?

Dmy - 21-11-2003 у 17:16

Цитата:
Першим відправив користувач fish
думай, що говориш, особливо коли йдеться про людину, якої не знаєш.


Та я багато кого не знаю, натомість знаю букви й умію читати. Тож уважно прочитав, що було зацітовано від пана Отара в цьому треді, а також сходив на запропоновану лінку і почитав тамте "Убити нумератором" чи як(?).
Відтак постало кілька зауважень, застережень й інших лайок, що я їх виклав у, здається, 2 повідомленнях. По них претензії є (якщо без емоцій і приватних знайомств)?

Олексій Мачехін - 21-11-2003 у 23:21

2Круціфукс.
Поважаю вашу думку, проте не можу погодитись із всим написаним. Мабуть музику по іншому сприймаю і для мене абсолютно не є обов'язковим "музичне наповнення" адекватне наповненню вірша.
Чесно кажучи чимдалі меньше хочеться братись за Андруховича через його палких прихильників, що вважають себе "причетними" до великої літератури, яку вбачають у творах цього автора. Іноді це навіть видається фанатством або чимось психічно-хворобливим. Їй-бо після фраз по типу "не є музикою в тій же мірі, в якій поезія Юрія Андруховича є поезією" хочеться не читати Андруховича а відвести прихильника під холодний душ. Бо ж кожний сприймає поезію та музику суб'єктивно і тут тхне чимось занадто "піднесеним".

Якось мені одна російськомовна богемна дівчинка приїхавши зі Львова і закотивши напівскляні очі розповіла вірш який я вже кілька років чув як пісню (про пляцки). Вона вважала що відкрила Америку через кватирку і взагалі що ми тут в Києві селюки неосвідчені а вона самого Андруховича на пам'ять знає. Аж один вірш.

Відтоді якась огидь у мене і з'явилась.

ярка-дзвінка - 21-11-2003 у 23:25

2Круціфікус. Складається враження, що я маю до справи з поважним музичним критиком. Цікаво було би ближче познайомитися, погомоніти :)

Круціфукс. - 22-11-2003 у 09:47

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Мабуть музику по іншому сприймаю і для мене абсолютно не є обов'язковим "музичне наповнення" адекватне наповненню вірша.

Якщо слова написані самим музикантом, то для мене також не є настільки принциповою ця нерівноцінність. Інша справа - взяти готовий, самодостатній вірш і "щось зіграти" під нього на рівні того, що робить Півень. Я просто не розумію, навіщо це потрібно - хіба що для тої ж популяризації поезії у вузьких колах, і все?
Цитата:
Чесно кажучи чимдалі меньше хочеться братись за Андруховича через його палких прихильників, що вважають себе "причетними" до великої літератури, яку вбачають у творах цього автора. Іноді це навіть видається фанатством або чимось психічно-хворобливим. Їй-бо після фраз по типу "не є музикою в тій же мірі, в якій поезія Юрія Андруховича є поезією" хочеться не читати Андруховича а відвести прихильника під холодний душ. Бо ж кожний сприймає поезію та музику суб'єктивно і тут тхне чимось занадто "піднесеним".

Насправді йдеться зовсім не про причетність до чогось "понтового" (ну, всі мають свої враження про фанатиків та снобізм - я теж цього не люблю). Якщо в моїх словах Вам бачаться якісь "піднесені" мильні бульбашки, то винне мабуть моє закоротке формулювання. Суть слів, які Ви процитували, для мене є досить тверезою, і чітко визначеною. Треба - розпишу детальніше, але краще в іншій темі (без прив'язки до Мертвого півня) і краще після числа так двадцятого грудня - зараз влазити в об'ємну дискусію просто не можу собі дозволити.

Круціфукс. - 22-11-2003 у 09:52

Цитата:
Першим відправив користувач ярка-дзвінка
2Круціфікус. Складається враження, що я маю до справи з поважним музичним критиком.

#) Скоріше з неповажним студентом ІКНІТу.
Цитата:
Цікаво було би ближче познайомитися, погомоніти :)

cripes!! Мене вже, мабуть, шукають? Ясно... починаю відкладати собі гроші на цинковий гріб :)

Нормалайзер - 22-11-2003 у 10:33

я слухаю "Півнів".
почасти - бо то музика моєї юності.
почасти - бо цілеспрямованими вливами роблю так, що то музика дитинства моїх малих :)
Я навіть до експериментальних "морожено-півнячих" "Афродизіяків" звик і вже можу слухати їх в машині ;)

Чарівник з міста Гамельн - 22-11-2003 у 15:08

Мені здається, проблема зовсім не у використанні поезії того чи іншого поета, а в тому, чи група (в даному випадку Мертвий Півень) щось додає до цієї поезії своєю музикою. Якщо додає - чудово! За прикладами далеко ходити не треба: Кому Вниз або Сестри Тельнюк. Якщо ж ні, то... I'm sorry.

На мою думку, Мертвий Півень - абсолютно посередня група, яка впродовж вже більше 10 років грає абсолютно посередню музику і, як виглядає зі сторони, не те, що не прогресує, а й навіть не бажає для цього і пальцем поворушити, насолоджуючись луною слів про власну культовість. В світі є тисячі груп, які грають набагато кращу музику, ніж Мертвий Півень, тому не бачу жодних причин, які би виправдовували право останнього бодай на клаптик акустичного простору.

Тобто я хочу сказати, що поезія Андруховича абсолютно самодостатня і зовсім не потребує "безкоштовного додатку" у вигляді музики якогось Мертвого Півня.

... Sorry, Ярка :-)


Black Flowers Please...

fish - 22-11-2003 у 16:27

Я пісні Мертвого півня люблю, саме з пісні 551 почався мій рибний шал. З нього почалася моя віра в те, що в Україні є що слухати. Але пісні саме на слова Андруховича, мабуть, якраз не належать до моїх найулюбленіших. Ну, хіба за винятком Холодно.

ярка-дзвінка - 23-11-2003 у 22:40

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн

Тобто я хочу сказати, що поезія Андруховича абсолютно самодостатня і зовсім не потребує "безкоштовного додатку" у вигляді музики якогось Мертвого Півня.

... Sorry, Ярка :-)



Гей, нема за що перепрошуватися:) Смаки - справа цікава і повністю індивідуальна. Мені теж далеко не всі пісні Півня подобаються. Але я, мабуть, не наважилася б назвати будь-яку групу чи виконавця "якимсь". Щодо поезії Андруховича: жодного разу Юрко, будучи дуже близьким нашим товаришем, не висловлював свого незадоволення, ще й останню свою поетичну збірку назвав "Пісні для Мертвого Півня". То чому ми мали б зважати на, даруй, твоє ставлення до нашого "безкоштовного додатку"?

ярка-дзвінка - 23-11-2003 у 22:43

Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
cripes!! Мене вже, мабуть, шукають? Ясно... починаю відкладати собі гроші на цинковий гріб :)


Ліпше почни відкладати гроші на пиво :lol: Сподіваюся, хоч одною гальбою почастуєш? :D

Василь - 24-11-2003 у 08:17

Мої найулюбленіші пісні: "Пастух пустай", "Країна дітей", "Радіо Сашка", "Трава", "Любовний хід по вулиці ...", крім того ССС "Гаспид або ж дідько". Для шанованого товариства мабуть відомо чиї то всі слова і хто їх виконує. Тому Півні та Андрухович - форева.

Олексій Мачехін - 24-11-2003 у 10:35

Якось це все поступово складається в хорові співи "Півні та Андрухович - форева".

Я ж чекаю на допис Круціфукса. :)

Чарівник з міста Гамельн - 24-11-2003 у 16:49

Дзвінці

> Але я, мабуть, не наважилася б назвати будь-яку групу чи виконавця "якимсь".

Хм... Насправді це була зовсім не зневага до групи "Мертвий Півень", а просто стьоб з її назви: "музика якогось півня, до того ж вже мертвого" :-)


> То чому ми мали б зважати на, даруй, твоє ставлення до нашого "безкоштовного додатку"?

З одного боку, абсолютно не мали. Якщо людині або групі людей подобається те, що вони роблять, то чому їх взагалі повинна цікавити думка оточуючих?

Але, з іншого боку, взагалі ні на кого не зважати - це трохи схоже на акваріум. Якщо ж, у випадку Мертвого Півня, додати всі ці претензії на культовість та унікальну львівську атмосферу (впродовж більше 10 років) - це вже ПРОСТО схоже на акваріум!

Звичайно, якщо вірити, що в МУЗИЦІ крім Мертвого Півня існує тільки Плач Єремії та різноманітні проекти їх учасників (ну і ще, може, декілька груп), які протиставляються НЕМУЗИЦІ - усяким Русланам та Руки Вверх, то (без всяких сумнівів!) Мертвий Півень - просто суперова група. Але якщо взяти цей акустичний акваріум і вилити його в озеро, де живуть тисячі і тисячі різноманітних груп та виконавців, то чи не виявиться, що:

Мертвий Півень - досить посередня група, яка 10 років тішилась комфортним становищем в своєму акваріумі і навіть не намагалась розвиватись?

Не думаю, що моє відношення до МП - тільки справа смаку. Не можу поскаржитись, що не сприймаю рок-музику ("Тигры ЛЮБЯТ чертополох!";). Років десь 5-6 тому, коли я тільки починав цікавитись музикою, то теж вважав, що Мертвий Півень - цілком достойна група. Але переслухавши цілу купу іншої музики, зрозумів, що музику можна (і ТРЕБА!) робити краще. Перефразуючи тов. NetGuy-а, "Дякую King Crimson за те, що не можу слухати Мертвий Півень!". До речі, якщо вірити інтерв'ю на диску "Є" - King Crimson чи не найулюбленіша група Олега Сука (щоправда, якась безнадійно далека від музики дурепа в текстовій версії обізвала її чи-то "Kin Tvinson" чи-то ще якось :-)) Я не кажу, що всі групи обов'язково повинні грати музику на рівні King Crimson, але принаймні мати якесь "раціональне зерно" - щось таке, що б продовжувало викликати інтерес навіть після прослуховування музики інших груп.

До чого я веду. Учасники Мертвого Півня - цілком освідчені в музиці люди. Також відчувається, що грати вони вміють. В чому ж тоді проблема? Може як раз в недостатній критиці на їхню адресу? Потрапивши в комфортну нішу акваріумної культовості, вони зупинились на досягнутому і не стільки не можуть, скільки просто не бажають щось міняти.

Але, знову ж таки, з першого боку, я далекий від думки когось вчити чи в чомусь переконувати (я не Паоло Коельйо :-)).

Хоча... хтозна, може, прочитавши це, хто-небудь піде і на отримані від продажу Мертвого Півня гроші купить собі компакт King Crimson :-)


Black Flowers Please...

Олексій Мачехін - 24-11-2003 у 18:24

2Чарівник:
Знаєте(єш), насправді я не є якимось музичним знавцем чи там критиком. Навіть естетом назватись не можу і тому в подібних суперечках мені важкувато. Та й орієнтуватись в мистецтві доводиться лише на власних емоціях та почуттях. Цілком можливо саме через те в колі моєї уваги з'являються часом гурти, що за оцінками критиків не заслуговують уваги. Мені просто неподобається неякісна музика. Але навіть сформулювати критерії якості не вдається. Відчуваю... спиною, хоча розумні люди кажуть що "спиною" відчувають геї а людина мусить відчувати руками.

Колись мій добрий друг та класний керівник (в одній особі) викладаючи історію року казав що Pink Floyd за свою багаторічну історію випустив порівняно небагато альбомів, проте кожний з них є довершеним твором і тем в одній пісні часом вистачає на повний репертуар пересічного гурту.
Можливо. Я не всі альбоми переслухав, проте якось не пре. Безумовно цікаво, якісно, приємно, проте... Справа смаку.

Що ж до "комфортності акваріму". А що, справді Півні претендували на ексклюзивне представництво львівського року? Я просто не чув (це справді звиайне питання). Вважаю за умов певної конкуренції на цьому сегменті музичного ринку вони б розвивались. Якщо ж вони не розвивались, то або не було конкурентів і, отже, це і є яскраві представники львівського року, або ж конкуренція була, проте аудиторія вимагала саме такої музики (адже ж аудиторія у гурту і досі є).

До чого то я все веду? А ні до чого. Гурт є досі доволі популярним, має аудиторію. Це ніби факт. А значить є в такій музиці потреба. Принаймні мені вона подобається. Але, як вже казалось, я не можу навести аргументів. Нема у мене означення "якісної музики", але Півні ніби здаються якісними.
Прошу не відноситись до допису як до плаксивого "сваріть, сваріть, а мені, нещасному, все одно подобається" - я насправді не орієнтуюся у львівській рок-тусі, проте не думаю що МП так вже комусь насолив своїм існуванням.

Круціфукс. - 24-11-2003 у 22:56

Аудиторія аудиторією... мені насправді цікаве трохи інше.

Це, перш за все, запитання до Ярки, але мені цікава позиція і інших учасників Півня. Як ви самі (група та індивідуально) ставитесь до своєї діяльності, до своєї ролі? Чому ви вважаєте свою музику потрібною (такою, якою вона є)?

...про це краще дійсно за Пивом говорити #)

Юрій Карашівський - 25-11-2003 у 16:16

"Мертвий півень" - посередня група..."
Аргументації бракує. Зводити все до поезії Андруховича - абсурдно. Від музики вірші не втрачають.
"МП" - це в першу чергу музика. І дивно, що ви вважаєте самодостатність віршів доказом того, що група - посередня.
Як приклад - візьміть "Королівських зайців". Як на мене, "Альтернативний романс", де також всі пісні проспівано на вірші класиків - аж ніяк не посередня група. Єдина проблема, з якою вони важко справляються - настрій вокалістки і якість визвучування наших концертів. І щастя, що їм вдалося так добре записати свій анплагд.

Інша справа - те про що казав Чарівник і Круціфукс. Лінощі. "МП" зробив собі ім'я "на барикадах", але аж ніяк не касовими зборами і суперальбомами. Тоб така собі контр-культура. Надмірна зайнятість її учасників собою та побічними проектами, неоригінальність музики - це дійсно є.

Я слухаю "МП" - а чую чомусь RHCP. Але чомусь коли я слухаю "пеперсів", мені аж ніяк не причувається "МП". От в цьому і закарлюка.

Мабуть краще тут вжити термін "повноцінність існування групи", чи "динаміку існування", коли з альбому в альбом вона демонструє або розвиток, або занепад, або принаймі якусь криву. І отут доречним є термін "неосмисленість музики", який вже вище наводився.
Хоча про "динаміку" у "МП" я теж нічого не можу сказати - пробував слухати деякі альбоми, а також останню компіляцію "кращих речей" від "Легенди укр-року" - не чіпляє нічим. Рука тягнеться до гудзика "стоп" після третьої пісні.

Василь - 25-11-2003 у 16:44

Цитата:

Надмірна зайнятість її учасників собою та побічними проектами


Кому як не Юркові Карашівському про це знати

Чарівник з міста Гамельн - 25-11-2003 у 18:36

> Аргументації бракує. Зводити все до поезії Андруховича - абсурдно. Від музики вірші не втрачають.
> "МП" - це в першу чергу музика. І дивно, що ви вважаєте самодостатність віршів доказом того, що група - посередня.

Стоп, а хіба це хтось казав? Я, навпаки, казав, що треба оцінювати МП власне за їхньою музикою, а не за віршами Андруховича (практично те саме, що написали і Ви).


Black Flowers Please...

Dmy - 25-11-2003 у 19:05

Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс
... ритм-секція начебто адекватна; партія скрипки частково виводить деякі пісні з коматозного стану


Чи хто-небудь підкаже, коли від МП пішов останній скрипаль? Я щось уже й не пам'ятаю :)

Безпосередньо до Круціфукса:
Яку саме ритм-секцію пане музикознавцю мали-сьте на увазі? Позднякова, П'ятакова, Надольського, когось із [не]наведених, усіх відразу?
(просто хоч в опитування виставляй) :D
Разом із Джоном, Чопиком чи без?

Круціфукс. - 25-11-2003 у 19:43

Пане Півнезнавцю,

На це запитання я Вам обов'язково відповім після того, як Ви мені назовете поіменно:
1.) Всіх учасників групи Backstreet Boys;
2.) Всіх музикантів, що підігрували Backstreet Boys в ранні та пізні періоди їхньої творчості;
3.) Всіх продюсерів, що продюсували Backstreet Boys та допомагали їм у скрутні хвилини їхнього існування.

Після поіменного перечислення всіх вищевказаних осіб прошу дати коротку (але в об'ємі не меншому, ніж 1500 знаків) порівняльну характеристику музичної діяльності осіб категорій 1, 2 і 3 на всіх альбомах групи Backstreet Boys - опис їхнього творчого вкладу в кінцевий продукт.

Вдячний заздалегідь. :)

Dmy - 25-11-2003 у 20:19

Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
Пане Півнезнавцю,

На це запитання я Вам обов'язково відповім після того, як Ви мені назовете поіменно:
1.) Всіх учасників групи Backstreet Boys;
2.) Всіх музикантів, що підігрували Backstreet Boys в ранні та пізні періоди їхньої творчості;
3.) Всіх продюсерів, що продюсували Backstreet Boys та допомагали їм у скрутні хвилини їхнього існування.


Може пан пам'тає, що відповідав рабінович на запитання сусідів про його здоров'я? Є з ним солідарним.
Міг би сказати, жи ніц не відаю, що воно таке за Backstreet Boys, але не люблю брехати. Чув, хоча ні продюсерів, ні членів родин, ні розрахункові рахунки й домашні адреси не знав, не знаю та й не прагнутиму. Власне, всі зазначені питання залишу так, як вони є наразі. Чому?

1. Бо то є офтоп (не вірите - загляньте, як зветься тред). Гадаю, то не сприйметься нечемним, якщо в цьому треді буду говорити лише про Півнів (навіть про Андруховича якось в... того - краще б там, де поети з письменниками)

2. Про Backstreet Boys я розмову не починав (ні тут, ані деінде). Натомість, у своєму попередньму пості послався на цитату, тож мабуть мав підстави сподіватись на відповідь по суті (так би сказати "за свої слова";).

P.S. Усіх загиблих на 2 світовій війні поіменно я також не знаю.
P.S.S. А питання про МП ставив тому, жи оритм-секція на різних альбомах звучить таки по-різному (попри їх лінощи), не кажучи вже про струнні.

Круціфукс. - 25-11-2003 у 21:18

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Міг би сказати, жи ніц не відаю, що воно таке за Backstreet Boys, але не люблю брехати. Чув, хоча ні продюсерів, ні членів родин, ні розрахункові рахунки й домашні адреси не знав, не знаю та й не прагнутиму.

"Міг би сказати, жи ніц не відаю, що воно таке за Мертвий Півень, але не люблю брехати. Чув, хоча ні ..., ні ..., ні ... й ... не знав, не знаю та й не прагнутиму." Перепрошую, натяк був очевидним.

Ті пісні МП, що я слухав, не спричинили навіть найменшого бажання заглиблюватись в їхній доробок, і тим більше дізнаватись імена, прізвища учасників та біографічні деталі. Ярлик "музикознавець" нав'язали мені Ви.

Конкретні враження описував по піснях, які з тих чи інших причин слухав більше разів, ніж інші. Про ритм-секцію написав, згадуючи, наприклад, "Агов, мої маленькі чортенята". Цю пісню я пам'ятаю. Про скрипку - тут пам'ять може вже й підводить - але хіба не було скрипки в "Ми помремо не в Парижі"? Сама пісня приречена на фоновість, м'яко кажучи, але в партії скрипки щось відбувалось, якесь життя продовжувалось. Інші назви постирались із пам'яті.

Ваші, Dmy, наміри тут полягають у підтриманні "одобрямсу" щодо музики гурту "Мертвий півень"? Те, що Ви знаєте всіх її барабанщиків поіменно, і вмієте сказати, що "ритм-секції відрізняються", ще нічого не каже про те, як Ви чуєте музику. Це не спосіб переконати чи "завалити" опонента. Ви поки що не сказали нічого реального, а лише заперечували сказане іншими.

Проте, як людині, що "знає букви", і - очевидно - набагато більше слухала "МП", аніж я, Вам безперечно під силу описати, наприклад, ЯК САМЕ відрізняються різні ритм-секції гурту; і взагалі, чому їхня музика є вартою уваги та самовідданого прослуховування. І зробити це без застосування термінології та без апелювання до емоцій.

Якщо Ви це зробите, то Ви не тільки переконаєте мене, такого-сякого ламера, переслухати дискографію "МП" ще раз і, можливо, змінити свою думку і побачити в цій музиці щось нове; а зробите великий вклад в наповнення Форуму цінною інформацією, і яскравіше запалите полум'я Мертвого півня у серцях неофітів - які ордою побіжать не продавати, а купувати диски гурту. Все у Ваших руках! :)

Volodymyr - 25-11-2003 у 21:22

я скажу просто вони мені подобаються! :)

і жодні критичні рецензію цього вподобання не переб'ють! :)

хоч іншу думку шаную та поважаю - але ж поважайте і мою... ;)

Круціфукс. - 25-11-2003 у 21:33

"Просто подобаються" - цілком здоровий відгук. Так само, як і описи детальніших вражень. І звичайно, тотальна повага до всіх думок.

(Нездоровим є вид елітизму, коли якась людина чи група людей намагається дати знати іншим, що лише ВОНИ, а не ті інші, мають право мати думку про щось, а іншим, "неправильним" треба тихо сидіти в куточку. Але навіть таке ставлення я можу поважати, якщо воно засноване на чомусь реальному, а не просто на емоціях або понтах - на відчутті причетності до "правильного".)

Volodymyr - 25-11-2003 у 21:42

сподіваюсь, там було без іронії? ;)

Круціфукс. - 25-11-2003 у 22:28

Абсолютно без іронії!

Олексій Мачехін - 26-11-2003 у 00:03

Шановні дописувачі, і справді дуже цікавий дискус зав'язався. Дуже сподіваюсь на його продовження... але прошу, не переходьте меж взаємоповаги, бо лайку не дуже приємно читати.

ярка-дзвінка - 26-11-2003 у 01:05

Я 100% воліла би обговорювати це все в реальному часі. Шкода, що нема такої можливості. Якщо спробувати коротко, то: МП - це завжди було 6 осіб, які писали і грали музику (кожен з шести). ПЄ завжди на концертах оголошувався як "Тарас Чубай і гурт "ПЄ"" (наводжу саме цей приклад, бо обидві групи виникли і розвивалися паралельно в одному місті, вже не згадуючи того факту, що всі учасники є добрими товаришами). Отже, музика Півня є еклектичною за рахунок різних авторів пісень, різних виконавців (в основному баса і барабанів - ці музиканти мінялися найчастіше) на відміну від авторитарного ПЄ, де Тарас пише всю музику, розписує хлопцям їхні партії (включно з барабанами) і вимагає від них точного дотримання цих партій. Іншими словами, Тарас - це і є ПЄ. А Півнів шестеро, і кожен докладав щось своє до кожної пісні. Ми завжди це називали "колгоспною творчістю" (вже бачу, як у Круціфукса загорілися очі;) ).
Щодо розвитку музики: мені, мабуть, при прослуховуванні музики МП в першу чергу кинулося б в очі те, що: 1-й альбом акустичний і дуже наївно-дитячо-студентський, 2-й намагається показати спробу блюзу і класичного р-н-ролу, 3-й - спробу ґранджу і т.д. І немає жодного сумніву в тому, що кожен з альбомів можна було б краще написати, заранжувати, краще виконати, краще ще що-небудь (для когось - краще б нас взагалі не було), але вся штука в тому, що всі вони є, ілюструючи зміну часів і настроїв початку-середини 90-х. І я особисто ніколи не претендувала на жодні титули і ярлики, як і зрештою всі мої хлопці (зокрема ненавиджу слово "культовий" ). Я абсолютно припускаю думку, що музика МП більше подобається ровесникам музикантів, які разом з нами переживали ті самі роки і ті самі події, ніж, скажімо, тим, рік народження яких припав на 1980. Ось так, якщо коротко.

ZT - 26-11-2003 у 01:36

Правильно - початок-середина 90х. Ото були часи. І МП є дитиною тих років. Музика перш за все настроєва і сердечна, Барбара - взагалі суцільний настрій і емоція...

Тож раціонально оцінювати тут не можна, а тим більше закидати якість чи лінивість (в творчості!?).

(П.С. просто не можу зрозуміти, як можна вимагати від музикантів (чи письменників) підтримувати динамізм, покращувати якість, і т.д. Та як так можна? Це що - конвеєр, фабрика для задоволення апетиту т. зв. інтелектуалів?)

Круціфукс. - 26-11-2003 у 17:12

До Дзвінки:

Далі мабуть питаннями закидувати не буду, бо текстом це все виглядатиме, як "хтось з інтернет-форуму повчає групу Мертвий півень"... і мені приємно, що самі музиканти тверезо ставляться до своєї творчості. Можна було би ще поговорити про пісню, про рок-музику - але це вже інша тема

Круціфукс. - 26-11-2003 у 17:24

До ZT:

20-30-і роки... Ото були часи. Поняття не маю, що то були за часи! :) Але музика Роберта Джонсона, яка зараз існує вже абсолютно незалежно від тих часів, чомусь ані своєї сили, ані своєї радикальності не втратила.

Щодо "сердечної" чи "шлункової" музики... це гасла, які насправді більше кажуть про слухача, ніж про музику.

Юрій Карашівський - 26-11-2003 у 18:53

2 ярка-дзвінка
я б не відмежовував прихильників МП позначкою '80. давай перекинемо її на '77? :)

МП набагато приємніше спостерігати на концертах, а не слухати з носіїв. Наприклад, останій виступ, який довелося побачити мені - рік тому в КПІ на РЕ-2002 - це було видовищно, захоплююче, епатажно!!! І до того ж мені "Переваги окупаціного режиму" настільки засіли в голову, що вже не викинеш нічим. Та й "текіла" також. Але вона не вийшла на збірці, тому доведеться чекати кращих часів.

Ведмідь, сподіваюся на появу нових, таких же ж цікавих тем як і ця після кожної твоєї міні-перемоги над покупцем, як то сталося цього разу!!!

Dmy - 26-11-2003 у 19:07

Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
Ваші, Dmy, наміри тут полягають у підтриманні "одобрямсу" щодо музики гурту "Мертвий півень"?
Це не спосіб переконати чи "завалити" опонента


Неймовірно приємно, що пан Круціфукс надав мені таку слушну нагоду пояснити, чому раптом я так зеректував на цьому треді.
Жодною мірою не прагнув підтримувати "одобрямс", переконувати чи "завалювати" опонентів.
Цитата:
Ви поки що не сказали нічого реального

Саме так! (хоча питання, що розуміти під "реальним" )
Не маю бажання переглядати власні повідомлення (в кращому випадку - це марнування часу, в гіршому - нарцисизм), але, здається, справді, попри те, що Півні мені таки до смаку, ніде не оцінював їх музику, не порівнював її з поезіями, не розглядав музикантів окремо, також як і асамблево.
Якщо закортить, мабуть, перейду в "Рок-групи" .

Нафіга тоді дописувати?
Початок поклав Чарівник провокаційним (не в злому розумінні) повідомленням із цитаткою та лінком на "Четвер".
Мені там дещо не содобалося (в Нумераторі, а не у Чарівника). Це "дещо" стосувалося не "кохання з Півнями" (не любиш - не цьомай), а форми подачи цього некохання, що я і зауважив.
Подібні ґанджи, на мою суб'єктивну думку, трафляли й в подальшому обговоренні, на що я також реаґував (іноді).
Ото і вшьо.

ПС. Історія обговорення ритм-секції та інших скрипок - дуже гарний приклад, як можна вирішувати питання навіть без продюсерів. Маю вичерпну щодо координат відповідь.
Барабани на "Чортенятах" - це, пригадується, Андрій П'ятаков; скрипка на "Парижі" - Роман Рось. Може пану прізвища стануть у пригоді: раптом десь почуються? А то, виявляється, ті самі хлопці, що вирізняються на тлі "посередньої попсової групи".

ПСС. Маю версію, чому Отарбану не подобається Мертвий півень. Але не скажу - раптом Fish знову лаятись буде? :D

Чарівник з міста Гамельн - 26-11-2003 у 20:18

> ПСС. Маю версію, чому Отарбану не подобається Мертвий півень.

Хм... Цікаво, може в тебе є яка-небудь "ексклюзивна" версія, чому Мертвий Півень мені не подобається? :-)


Black Flowers Please...

Dmy - 26-11-2003 у 20:35

Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
Хм... Цікаво, може в тебе є яка-небудь "ексклюзивна" версія, чому Мертвий Півень мені не подобається? :-)


Бо він не є достатньо ґотичним.
Хоча, не знаю, тобі принаймні мусило б сподобатись, що він є мертвим. :)

ZT - 26-11-2003 у 20:44

Цитата:
Першим відправив користувач Круціфукс.
20-30-і роки... Ото були часи. Поняття не маю, що то були за часи! :) Але музика Роберта Джонсона, яка зараз існує вже абсолютно незалежно від тих часів, чомусь ані своєї сили, ані своєї радикальності не втратила.

Щодо "сердечної" чи "шлункової" музики... це гасла, які насправді більше кажуть про слухача, ніж про музику.



Ну і добре що не втратила. Добре що музика Джонсона існує вже незалежно від тих часів. Не бачу проблеми в тому, що музика МП не існує незалежно від своїх часів. Очевидно то дві різні музики просто....
... А-а, Ви хочете сказати, що в нас проста і слабенька музика... Не зовсім адекватна аргументація. 20-30 роки, на заході.. хм.. а в нас що було? куди там до музики, особливо в 32-33му...
От пройде ще так років 60-70 (хоча думаю що й 10-20 вистачить), от тоді можна буде порівнювати. Тоді і для най-найвибагливіших слухачів щось буде...

:-)

Круціфукс. - 26-11-2003 у 21:34

Соррі. :) Я зовсім не намагався лінійно підігнати розвиток "їхньої" та "нашої" музики до часових періодів. Щодо важких часів - але ж народна музика якось пережила їх, так? А кобзарсько-лірницька традиція? Я прозрівав, коли слухав Миколу Будника вперше. В нас простий і слабенький рок, а з музикою в Україні все в порядку.

Слабкість та інертність - проблема не тільки нашої рок-музики (ну, запізнились просто), а сучасної рок-музики загалом. Хто останні "рок-герої"? Radiohead? Те, що вони роблять зараз - вже майже і не рок (за що їм честь і хвала). Амбітні молоді музиканти, що беруть гітари в руки, генерують нову ретро-психоделію, несміливий пост-рок, стилеві мішанки... в деяких виходить цікаво... це вже перехідна, непевна протоплазма. А який зміст в Україні гнатись за поп-традицією, яка вже втратила актуальність у світі?

Набагато цікавіше починати з нуля, винаходити щось нечуване. Або опиратись на народні традиції - фольклор точно не зрадить.

Чарівник з міста Гамельн - 26-11-2003 у 23:23

> Бо він не є достатньо ґотичним.
> Хоча, не знаю, тобі принаймні мусило б сподобатись, що він є мертвим.

Сідай, двійка. Доречність відповіді на рівні чатоїдного бота.

Якби не авторитет грізної Fish, уявляю, яку нісенітницю ми би почули про Отара Довженка :-)


Black Flowers Please...

fish - 27-11-2003 у 09:32

я все-таки притягну сюди Отара Довженка і розбирайтеся з ним самі...

otarban - 27-11-2003 у 10:10

Привіт, народ. Дякую fish, що закликала мене сюди, і я зміг побачити, що люди кажуть і думають про мене :)) На жаль, протягом останніх кількох місяців після певних подій, про які знає Аллах і пан Пелещишин, бажання сюди заходити я не мав.

Отже. По черзі.

> Отар завше не любив МП. Він це при кожній нагоді дає знати.

Ні, ні. Мій гріх - безперестанне намагання якимось чином об... як би то без модифікації загальновідомих непристойних слів... образити (о!) Михайла Барбару, яко поганого співака, поганого фронтмена і митця ІМХО (!). "Мертвий півень" - цікаве і багатогранне явища, деякі його прояви я дуже і дуже поважаю.

Тепер так. Я (як зовсім-зовсім трошки музичний критик) виділяю творчість "Мертвого Півня" і "Плачу Єремії" в окремий ендемічний (і, здається, можливий тільки у ЛьвовІ) різновид музики, що характеризується фактичною відсутністю авторських текстів, створенням пісень навколо готових поетичних (не пісенних) текстів авторства відомих поетів із пізнішим накладанням на них музики (як правило, робиться навпаки: до музики пишуться/підбираються вірші). Я не критикую цей модус, я просто йому дивуюся. Фраза "мені подобаються пісні "МП" і мені все одно, НА ЧИЇ ВІРШІ вони" - просто шедевр..

Власне, максимальний респект панові Круцифуксу, який сформулював дуже близький до мого погляд на діалектику творчості "МП"...

Насправді, думаю, дуже великий вплив на цю дискусію справляє фізична присутність тут пані Ярки. Засвідчую свою найщирішу до неї повагу як до вокалістки, розумної людини і так далі. І розумію, що багатьом людям, які знають Ярку яко Дзвінку Гуцул і люблять у тій самій якості, хочеться зробити їй приємне, похваливши "МП" при ній. Приклад: "Ярко, не бери до серця. Півні суперові." (Olexiy)

"Мертвий Півень" - безперечно, Явище з великої букви Я, слава йому, ЯкКажеФутор-Амінь. Але ця група справді посередня, якщо відірвати її від псевдольвівського колориту, створеного штучно (ким? навіщо? - інша тема). Якби з'єднати всіх її більш чи менш творчих учасників - може, вийшла б одна творча особистісь, один "самодіяльний" рок-музикант, здатний не тільки на "аранжування", а на Створення Музики (як Джон), з приємним для вуха вокалом (як почасти Футор і Ярка), з інтелігентним виглядом (як Сіґал), що вмів би дати жару не лише в студії, а й під час живих концертів (як Надольський) і... хм... давав би гарно інтерв'ю, як Барбара. Але, на жаль, у розпорошеному вигляді це все не-ці-ка-во.

Наведений уривок тексту є післямовою (поясненням) до мого вірша, опублікованого в журналі "Четвер" №18. Я волів би обійтися без нього, але, на жаль, тоді ідея зрозуміла лише мені. Щодо "продатися" - я плакав :-) Напевно, крикнувши "Я не люблю "МП"!", людина відразу получає від Іздрика перший в історії журналі "Четвер" гонорар? Ні, хлопці, грошей я поки що не діставав, ані за любов, ані за нелюбов.

>Маю версію, чому Отарбану не подобається Мертвий півень. Але не скажу - раптом Fish знову лаятись буде?

Я весь увага :)

Енівей, дякую за підняття трафіку сайтові журналі "Четвер" і перегляд моїх скромних писань. Зустрінемося, очевидно, в пеклі :)

Чарівник з міста Гамельн - 27-11-2003 у 12:47

Круціфуксу

Вітаю! Наш ритуал викликання Yog-Sothoth-а увінчався успіхом! :-)


Black Flowers Please...

otarban - 27-11-2003 у 13:12

2 Чарівник з міста Гамельн

:)))))))))) Ні за шо хробаком обізвали...

ярка-дзвінка - 1-12-2003 у 02:16

Практично офтоп: колись прочитала наступну фразу в рецензії на альбом під назвою "Хробак": "Хробак - це різновид червяків, які живуть в Західній Україні" :)

Про фізичну присутність... Не знаю... Може мені просто звалИти звідси і стати відвідувачем?.. Хоча, шляк би трафив, я така сама, як і всі решта. І для мене цей форум - нереальний кайф і постійний зв'язок з нормальними людьми. Простіть закаканку - не звАлю! :P

Наталка - 1-12-2003 у 13:22

Цитата:
Першим відправив користувач ярка-дзвінка
Про фізичну присутність... Не знаю... Може мені просто звалИти звідси і стати відвідувачем?.. Хоча, шляк би трафив, я така сама, як і всі решта. І для мене цей форум - нереальний кайф і постійний зв'язок з нормальними людьми. Простіть закаканку - не звАлю! :P


Не звАлиш? УРРРААААААААА!!!!! :D

Dmy - 1-12-2003 у 18:25

Цитата:
Першим відправив користувач ярка-дзвінка
Може мені просто звалИти звідси ...


Пані Ярино!
Захищати слабку тендітну дівчину від несправедливих ганебних образ - то є шляхетна :saint:, а бува й небезпечна :baddevil: справа!
Якщо хтось наважується тим займатися, го треба всіляко підтримувати та навіть стимулювати :rolleyes:
Хоча б з огляду на це пані аж ніяк не може (не побоюсь сказати - не має морального права) звідси звалИти! :P

Олексій Мачехін - 1-12-2003 у 18:37

2 otarban: ""мені подобаються пісні "МП" і мені все одно, НА ЧИЇ ВІРШІ вони" - просто шедевр.. "

Цілком можливо, я якийсь неправильний, проте поезією досі не цікавився, звідси і подібні твердження. Фактично не знаю хто такий Москалець, Андрухович, Чубай. Знаю лише прізвища бо фігурують як автори віршів на компактах того, що мені подобається. Можна вважати це невіглаством - не ображусь :)

"І розумію, що багатьом людям, які знають Ярку яко Дзвінку Гуцул і люблять у тій самій якості, хочеться зробити їй приємне, похваливши "МП" при ній"

Та ні, "зробити приємне" тут ні до чого, просто коли по творчості їдуть катком ("варварство", тощо), воно нікому не добре. Ярку то зачепило, що в тім злого коли я нагадав їй що не всі так вважають (ну принаймні я)?

Чарівник з міста Гамельн - 1-12-2003 у 18:38

З якими шляхетними та сміливими людьми я, виявляється, спілкувався і навіть про це не підозрював! :

Nazar - 1-12-2003 у 19:00

То не шляхетно, міг би і запідозрити!!!
Гадаю, твоїм опонентам легше, бо вони бачать, з чим мають справу. а тобі ні.

Круціфукс. - 1-12-2003 у 19:51

Назаре, будь-ласка, налаштуйся й скажи прямо те, що хочеш сказати. Ти розкидуєш натяки з запахом по різних темах, тебе явно щось тут зачепило, так? Можеш у2у написати, якщо вже дуже неформатне щось маєш на думці.

Чесно, я не розумію цієї істерики та донкіхотства... у мене склалось враження, що Ярка знає, що робить, і не зважатиме на критику анонімусів з інтернет-форуму, якщо цю критику вважатиме несправедливою; хто і потребує захисту, так це, мабуть, самі "захисники".

Я не люблю музику Мертвого півня, але мені буде дійсно прикро, якщо через перетворення цієї теми на фарс Ярка покине форум.

Vedmid - 1-12-2003 у 19:58

2 Карашівський: Східняки з галичанами завжди поговорять. Мені лишається тільки в гонг стукати.
Сьодні таки здихався "Світла і сповіді" :) Все-таки вона обертається.

Nazar - 1-12-2003 у 20:05

Дійсно сказати є що...

І браво за Хомство, справді!
Обов"язково напишу, . Сподобалось "донкіхотство":D, з цим можна якось і виступити.:P;)

Vedmid - 1-12-2003 у 20:09

Далі ж буде:)))

Чарівник з міста Гамельн - 1-12-2003 у 20:15

> Сьодні таки здихався "Світла і сповіді"

Бідося :-)

Але, погодься, певний прогрес все-таки є: ще пара-трійка дисків, і твою музичну колекцію вже можна буде людям показувати!

otarban - 1-12-2003 у 20:31

О, а шо, вже продається "Світло і сповідь"?
Піду краще куплю й послухаю, ніж ображати святу Ярку :) Українцям, як відомо, властива пасивна форма опору. Наприклад, опір експансії "МП" у формі слухання "ПЄ" :)

Dmy - 1-12-2003 у 20:39

Цитата:
Першим відправив користувач Vedmid
Сьодні таки здихався "Світла і сповіді" :)
Все-таки вона обертається.


Vedmid, ти офтопиш! :) Напиши ту файну новину на "Світлі і сповіді" - хай люди порадіють.

Доречі, там Captivitas збирався купувати і саме сьодні, то ти, часом, не рідним форумцям втридорога, га? :lol:

І хто така "вона", що так вертиться аж обертається? Чи не Сіді Ромця?

Чарівник з міста Гамельн - 1-12-2003 у 21:22

> Українцям, як відомо, властива пасивна форма опору.
> Наприклад, опір експансії "МП" у формі слухання "ПЄ"

Особисто надаю перевагу "активному" опору:

N/P: Гражданская Оборона - Война '89

Всім надобраніч.

Олексій Мачехін - 1-12-2003 у 22:54

Якась у нас дуже плвдна дискусія виходить. На дитсадок трохи схоже :)

Як на мене, оскільки тут є люди що знаються на львівській рок-тусі, варто б було окрему тему з цього приводу завести. Бо я в цім ніц не розумію, наприклад.

Круціфукс. - 1-12-2003 у 23:02

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Якась у нас дуже плвдна дискусія виходить. На дитсадок трохи схоже :)

Це точно. :)

Мабуть, це тимчасове колективне помутніння розуму.

ярка-дзвінка - 2-12-2003 у 03:51

Цитата:
Першим відправив користувач otarban
О, а шо, вже продається "Світло і сповідь"?
Піду краще куплю й послухаю, ніж ображати святу Ярку :) Українцям, як відомо, властива пасивна форма опору. Наприклад, опір експансії "МП" у формі слухання "ПЄ" :)


Кайф, старий! Так релігійно мене ще ніхто ніколи не обзивав :saint:

Captivitas - 2-12-2003 у 17:23

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Цитата:
Першим відправив користувач Vedmid
Сьодні таки здихався "Світла і сповіді" :)
Все-таки вона обертається.


То ти, часом, не рідним форумцям втридорога, га? :lol:


Так рідним форрумцям, але все що є фірмове, особливо зі Львову то до нас доходить з поважною ціною. :sing:
Але купівля була проведена на найвищому рівні (зі згоди обох сторін);)

Цитата:
І хто така "вона", що так вертиться аж обертається? Чи не Сіді Ромця?


Та ні - продаж нашого саунду у південно-східних музичних ятках. :P

fish - 2-12-2003 у 17:37

до речі, по-моєму якраз зовсім не оффтопить. Звідки ми знаємо, що він хтів сказати цією темою? Може якраз звітувати про свої успіхи вбандурювання української музики у вуха місцевому населенню. Може то, навпаки, ми заоффтопили, перейшовши на обговорення МП? Хоча, сказати, досить цікаво заофтопили.
на правах оффтопу.

Олексій Мачехін - 2-12-2003 у 17:44

Якщо можна провести таку статистику, чи не офтоп є найбільш вживаним словом форуму? :D

Dmy - 2-12-2003 у 18:28

Цитата:
Першим відправив користувач fish
до речі, по-моєму якраз зовсім не оффтопить. Звідки ми знаємо, що він хтів сказати цією темою? Може якраз звітувати про свої успіхи вбандурювання української музики у вуха місцевому населенню. Може то, навпаки, ми заоффтопили, перейшовши на обговорення МП?

Для всіх майбутніх, прийдешніх, тривалих і тривких, неминулих і немайнулих (як би ще позбочуватись).

Тред має назву (я щойно перевірив)
Людина, яка продала "Мертвого Півня".
Логіка підказує, жи ту тре:

  1. або про Мертвого півня;
  2. або про півнів;
  3. або про мертвих;
  4. або про Ведмідя;
  5. або про когось, хто продав МП
    (але він обов'язково мусить виявитися людиною,
    а для того треба вміти так продавати аби не здавати).

Усе інше - то є офтоп (додатковий балл у рейтинг Олексію)

ЗИ. Лише зара помітив і мені неймовірно сподобався неологізм "вбандурювання". Це щось узагальнююче між "бандурою" і "Бандерою"?

Nazar - 2-12-2003 у 18:55

Доводжу до Вашого відома, що і С. Бандера і бандура в мене асоціюють виключно з чимось чистим та високонаціональним, тому гумору тут не бачу!!!:mad:

Олесь :
"Якщо можна провести таку статистику, чи не офтоп є найбільш вживаним словом форуму? "

Я був тут навів дещо по найбільш вживаних словах користувачами форуму, щоби визначити слова-домінанти, наразі брав лише поезію із "Інтелектуальної забавки", вийшло досить цікаво, тепер потрібен час, щоби якось то обдумати та зробити висновки - хто яким є
:)

Гадаю, то доречний офтоп:saint:

Dmy - 2-12-2003 у 19:13

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
Доводжу до Вашого відома, що і С. Бандера і бандура в мене асоціюють виключно з чимось чистим та високонаціональним, тому гумору тут не бачу!!!:mad:

Ну, блін, попав!.. Був.
У мене то асоціює приблизно з тим самим, але хіба чисте і високонаціональне геть заперечує гумор? Хіба гумор асоціює з чимось брудним і низьким (ну, хіба що з інтернаціональним).
Та й гумору там особливого не було (може й нажаль, бо, як на мене, гумору мало не буває). Слово "бандурізація" мені справді сподобалося, і я го вже запам'ятав на майбутнє.

Ффу, так злякався, так злякався, аж виправдовуватись почав. Більше не буду
(пообіцяв, а сам ще не вирішив чого саме не буду: виправдовуватись чи лякатись).

Nazar - 2-12-2003 у 19:28

Хе-хе!:lol:

Ми ще й не такі!
Закінчаться арґументи, тоді повикопуємо фузеї та й підемо війною:lol:

Гадаю, ми обидва зрозуміли, про що йшлось?





Люби національне!

fish - 3-12-2003 у 11:00

погано запам"ятав. Ні про яку бандуризацію не йшлося, йшлося про герундій "Вбандурювання"

fish - 3-12-2003 у 11:04

бандуризація - це, мабуть, щось на кшталт совіцької українізації. Наприклад, поширення концертної бандури (після тго, як старосвітські передушили)

Dmy - 3-12-2003 у 18:04

Пані, блін, знова зранку вечеряє :D Проте вже пізніше. Ще трохи, і будемо мати пристойний режим дня (тобто доби).

Цитата:
Першим відправив користувач fish
погано запам"ятав. Ні про яку бандуризацію не йшлося, йшлося про герундій "Вбандурювання"

Та кажу ж - Назара злякався :mad:
А спочатку правильно запам'ятав. От тільки, що таке "В"?
І хто такий "герундій"? Мені знову сподобалося (але чи я нарешті правильно запам'ятав?)

fish - 3-12-2003 у 18:57

герундій - віддієслівний іменник, здається

Східняк - 3-12-2003 у 19:14

Я зараз читаю книжку "Бандурка" український сороміцький фольклор. І в мене свої асоціації.

ярка-дзвінка - 4-12-2003 у 18:37

До Ведмедя:

цікаво, скільки в тебе укр. найменувань, яка публіка питає за укр. музикою, яка публіка її купує і яку ще музику можна знайти в твоєму магазинчику?

Vedmid - 4-12-2003 у 19:29

Понт під зонтом. Не більше ніж 45 найменувань, але діапазон від "Українського бароко" і Гімну України до Раїси Кириченко і назад. :) Зараз пробую робити якісь самостійні кроки, але крамниця невелика, вподобання загрожують позначитися на гешефті. І так буває з багатьма.
Нічо, у нас ту МНК взялися до аналогічної роботи. Ще трохи, і одкриєм свій партизанський мідія-концерн...

Captivitas - 5-12-2003 у 13:27

Один мій знайомий майже не знає укр. музики (бо цікавиться більше доробком світових музичних "зубрів" та новотворів).
Але після прослуховування "Двері, які насправді є" та Дячишина він зацінував якість творчості Плачів.

fish - 26-1-2004 у 15:31

він недоречний, ми це вже два місяці тому обговорили

Олексій Мачехін - 26-1-2004 у 15:34

Це вже тут викладалося, саме в цій темі :)

fish - 25-2-2004 у 08:15

і правильно, на то й щука в річці, щоб карась не дрімав :)
вітаю з придбанням.
Правда, у мене Афродизіяки стали на щось посереднє. Мені їх кльово було слухати на концерті, а на диску - так собі. Ми з Соло навіть мали дискусію з приводу, хто кого зіпсував - Морозов Півнів, чи Півні Морозова :)

Captivitas - 26-2-2004 у 12:19

Цитата:
Першим відправив користувач fish
Правда, у мене Афродизіяки стали на щось посереднє. Мені їх кльово було слухати на концерті, а на диску - так собі. Ми з Соло навіть мали дискусію з приводу, хто кого зіпсував - Морозов Півнів, чи Півні Морозова :)


Дякую.
Чесно зізнаюся, що купував більше заради Морозова.
Одразу зачепили й сподіваюсь надовго:
"Біла квітка", "Музика, що пішла", "Душко моя".

Oh My Dear Ukraine (FOREVER):sing::sing::sing:

Vedmid - 26-2-2004 у 19:39

Я би більше цінував "Батярські пісні", які хріна з два до нас доїдуть навіть в контрафактній версії. А "Афродизіяків" була можливість взяти. Не взяв свідомо. Злегка було соромно.