Форум Рідного Міста

9 листопада - День української мови і письменства

Олена Вовк - 7-11-2003 у 16:02

Мені здається, що ми - українці - одна велика родина! А тому хочеться, щоб наша українська традиція відзначати 9 листопада як день української мови і письменництва не зникла. А кожен день ми любили і шанували нашу мову, а не згадували про неї тільки по великих святах.

fish - 7-11-2003 у 16:45

справді, є таке свято. Завтра незле буде нагадати про то на моїй літературній здибанці. А зара просто усіх вітаю! Позаяк письменників у нас достобіса, а вже тих, хто переймається тим, як у нас нашій мові ведеться, і тим паче.

Наталка - 7-11-2003 у 16:50

Приєднуюсь до привітань, і бажаю щиро, від серця, берегти нашу мову, шанувати її і любити за те, що вона - НАША!!! :)

tysovska - 20-10-2005 у 11:20

До речі, свято наближається. Чим би таким неординарним відзначити? Українським і письменницьким :)

Ярема П. - 20-10-2005 у 12:36

Я відзначу тим, що куплю ще одну укрїнську книжку і тим підтримаю українського автора і українську мову. Свято наближається, а мені вже обридло чути зросійщений Київ і слухати дебати чи визнавати ОУН-УПА чи ні....

spark - 20-10-2005 у 13:36

А чому саме цей день? Хто знає? Щоб не вийшло як з днем сисадміна, який можна святкувати щопятниці.

tysovska - 31-10-2005 у 13:45

Цитата:
Шановні друзі!
ДОПОМОЖІТЬ БАТЬКІВЩИНІ КОТЛЯРЕВСЬКОГО!

В ніч на 11 жовтня сталася жахлива подія – в приміщення Полтавської обласної дитячої бібліотеки було кинуто вибухівку. Відбулося спалення близько десяти тисяч книжок. Це було зроблено з метою знищення бібліотеки. (Проблеми з приміщенням тягнуться вже три роки, і ніхто не вирішує цих проблем. Облрада жодного разу не розглядала це питання на сесії за всі три роки. Вже новий губернатор двічі просив облраду поставити на розгляд питання про бібліотеку, а облрада просто не вважає це за потрібне).
Ми просимо всіх, хто може взяти участь у цій акції, подарувати бібліотеці взамін знищених 10 тисяч книжок читального залу хоч одну сучасну книжку (Щоб не казали, що немає книжок, немає і проблеми!); написати про цю подію у засобах ЗМІ.

МИ ВЖЕ ДОПОМОГЛИ, А ВИ?

Контактні телефони бібліотеки: 805322- 74821, 805322 -72041
Директор Чобітько Леонід Григорович
poltavalibr@yahoo.com

Адреса для допомоги книжками: Полтава, 36011, вул. Гагаріна, 5
Полтавська обласна дитяча бібліотека імені Панаса Мирного


Група підтримки обласної дитячої бібліотеки “За духовність Полтави “: 80503050470

Наталка - 1-11-2005 у 11:07

Написала листа на вказану електронну адресу, і ось що отримала у відповідь:
"Пані Наталя! Ми Вам дуже вдячні, і книжки нам потенційно потрібні. Але завтра сесія облради хоче повністю знищити бібліотеку. Частину фондів - 10% перенесуть в дорослу, іншу законсервують, а приміщення віддадуть тим власникам, які здійснили ( на замовлення яких) цей підпал. Так що шансів у нас немає !!!!!!! Кличемо всіх людей до висловлення своєї позиції щодо цієї національної ганьби!!! Якщо можете підказати, як висвітлити ці події з резонансом по Україні- напишіть. Правильно казали нові власники - ви бидло. І депутати проголосують так, як нам потрібно!"..
:(:(:(:mad::mad::mad:
Завтра - це, себто, вже сьогодні...
Чесно кажучи, хочеться плакати, вити та битися головою об стінку...

tysovska - 1-11-2005 у 11:30

Попросила одну свою товаришку-журналістку посприяти. Не знаю, що з цього вийде. Чесно кажучи, навіть не можу придумати, куди ще звернутися. Адже інформація - з сайту "Факту", тобто, подія має досить розголосу, і все одно... "ми - бидло".

Наталка - 2-11-2005 у 14:13

Два погляди на цю проблему:

http://kuchmizm.info/weblog/archives/002660.html

http://www.regionnews.poltava.ua/modules.php?name=News&file=art...

tysovska - 2-11-2005 у 14:45

Як і очікувалося, культура програла...

Ярема П. - 2-11-2005 у 16:12

вона в нас завжди програвала, і буде програвати, оскільки засобів захищатися фактично не має

MaxymPidboljachny - 3-11-2005 у 14:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олена Вовк
Мені здається, що ми - українці - одна велика родина!


Навіщо я тут щось читав? А Вам, Олено, після прочитаного все ще так здається?

Панове, як сумно, у нещасні 25 років ставати розчарованим у житті, людях та батьківщині циніком та прагматиком...

Наталка - 3-11-2005 у 15:49

Не знаю, як пані Олені, а мені - так. Мені все ще так здається...
Моя наївність невиліковна, і, чесно кажучи, не певна, що хочу її лікувати...
Бо ті, хто голосує за гроші, і при цьому вважає нас бидлом (зауважте, вважає, бо від цього, від їхньої думки ми такими не станемо) - то... є таке хороше українське слівце - "запроданці". Але це ще не вся нація.
А полтавчанам - моя щира повага. Вони б о р ю т ь с я. Н е м о в ч а т ь. І навіть якщо вони, боронь Боже, програють - вони вже не бидло. І ніколи ним не будуть.
Схиляю голову. У житті, людях та Батьківщині розчаровуватися не збираюся.

MaxymPidboljachny - 3-11-2005 у 16:05

Якось ви дивно написали... З відчутними негативними почуттями до мене. Хоча, сподіваюся, це мені здалося. Я теж схиляю голову перед тими, хто бореться. Борюся і сам, а не опускаю руки. І розчарувався я все-таки далеко не в усьому й не усіх. Але загальне почуття розчарування є і давить. Бо надто брудні істоти ці люди. І надто багато бруду в нашій країні (яку я, попри своє розчарування, ніколи не залишу, бо ж Батьківшина, бо ж патріот).
Можливо, вам здалося, що розчарування синонім байдужості? Це не так. Це синонім болю.

Наталка - 3-11-2005 у 16:18

Та ні, пане Максиме, я ніяких негативних почуттів до Вас не маю, і мати не можу, бо сама дуже добре знаю, що таке розчарування, і як болить, коли опускаються руки. Просто жену від себе ці думки і намагаюся жити за принципом "Ніколи не здавайся". І своїми думками захотілося поділитися із форумівцями - та й усе.
А Полтавській бібліотеці, куди б її не поділи, я кілька книжок все одно відішлю... Чим можу, що називається... :(

MaxymPidboljachny - 3-11-2005 у 16:24

Може їм книжечку Дяченків надіслати? З автографом. Не моїм, звісно, авторським. І Капранових є з автографом, але то вже не знаю, там дещо особистий автограф...

tysovska - 3-11-2005 у 16:29

А навіщо з автографом відсилати? Все-таки так, як ви його цінуєте, ніхто не поцінує. Краще нову книжку.

До речі, я також написала директорові бібліотеки, питаючи, чи можна ще відсилати книжки на стару адресу. Він поки що не відповів. Щойно відповість, я тут напишу.

Наталка - 3-11-2005 у 16:30

Якщо особистий - то лишайте собі. Я, приміром, вважаю, що то вкрай недобре - дарувати подарунки, адже автограф - то і є подарунок. Я на місці автора, дізнавшись про таке, сильно образилася б... А ось кілька книжечок без підпису цілком можна надіслати, як на мене.

MaxymPidboljachny - 3-11-2005 у 16:36

А вона З автографом Артему. :) Сам я автографи не беру - вважаю це принизливим для обох сторін. Товариш попросив, а потім десь пропав...

MaxymPidboljachny - 3-11-2005 у 16:39

А особистий - так залишу.
Блін, в мене ж багатенько книжок продубльованих. Але раніш ніж за тиждень-півтора нікому нічого відправити не зможу. :( З поважних причин.

Captivitas - 4-11-2005 у 08:45

9 листопада вже вп"яте відбудеться загальнонаціональний диктант єдності по 1 та 3 програмах укр.радіо (близько 16-ї години).

tysovska - 9-11-2005 у 13:51

Вітаю всіх із Днем української мови і письменності!
Відзначати, схоже, будемо вже завтра - на книжковій виставці :)

Ярема П. - 9-11-2005 у 15:51

Де саме на виставці?

tysovska - 9-11-2005 у 17:04

Хто де :) Виставка в Києві, вул Фізкультури, 1 (біля Планетарію)
Я збираюся вирватися в обід, якщо вдасться.

"Нора-друк" оголосила презентацію "Як перемогти в "Коронації слова" за участю Ірен Роздобудько та Андрія Кокотюхи о 16:00 (завтра).

Наталка Очкур має роздавати автографи на стенді "Нори-друк" у п'ятницю, також о 16:00.

Ярема П. - 9-11-2005 у 17:50

10-13 листопада 2005 р. відбудеться виставка-ярмарок "Книжковий світ - 2005" (Київ, М "Республіканський стадіон")
http://www.nora-druk.com/

Captivitas - 9-11-2005 у 22:06

Цікавих рідних книжок - та побільше - це таке побажання до свята :)

tysovska - 10-11-2005 у 17:21

Щойно по-справжньому відсвяткувала вчорашнє свято - від кількості книжок руки обриваються :)
На виставці бачила братів Капранових, пані Ірен Роздобудько, Кокотюху. Щоправда, презентації так і не дочекалася, бо о 16:15 вони ще й не думали починати.
Книжок - розмаїття. Очі розбігаються. Мені здається, все набагато веселіше, ніж було минулого року, хоча деякі видавництва, що потужніше заявляли про себе минулого року, цьогоріч мають скромніші стенди. Але загалом видавців більше. Бо минулого року був здоровезний, здається, Турецький стенд, до якого мало хто підходив, і це справляло сумне враження.
"Критика" привезла Свідзінського по 50 грн. @#$%&!!! Я пару місяців тому купила за 70 грн.!
Все навіть не обдивилася. Доведеться завтра продовжити.

tysovska - 11-11-2005 у 14:49

Сьогодні на виставці був помічений Юрій Винничук, а Шкляр проводив презентацію власної версії роману "Повія".

tysovska - 11-11-2005 у 16:32

Цитата:
Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного продовжує стояти без двох вікон, які згоріли внаслідок пожежі. Читальна зала не змінила свого інтер’єру – обгорілі стіни та книги, запах гарі.

Схоже, що такий стан справ буде ще довго.

А тим часом, 10 листопада 2005 р. відбулося чергове засідання Апеляційного суду Полтавської області, на якому мала б розглядатися цивільна справа щодо усунення перешкод задля виселення дитячої бібліотеки. На боці прихильників збереження бібліотеки у приміщенні по вул. Гагаріна, 5 були представники трудового колективу та громадських організацій. В залі не було жодного вільного місця. Цього разу до суду з’явилися і юристи – представники влади, які чомусь перебували у відпустках. Напевно, на них вплинуло оприлюднення ганебного факту тимчасового переховування на відпочинку місцевими активістами Всеукраїнської громадської організації «ПОРА!». Розгляд справи знову перенесено, але цього разу з ініціативи сторони, яка зацікавлена виселити дитячу бібліотеку на вулицю. Їхній юрист повідомив, що панам О.Павлюченку, Ю.Худяку та О.Буянкіну потрібен час, щоб мирно уладнати спір шляхом проведення переговорів з головою Полтавської облдержадміністрації С.Бульбою.

Станом, на 11 листопада, справа збереження дитячої бібліотеки у приміщенні по вул. Гагаріна, 5 розглядається у трьох судах. По факту незаконного перепродажу приміщення та його підпалу порушено дві кримінальні справи.

Місцева громадськість налаштована зберегти перебування бібліотеки у приміщенні де вона перебуває зараз і відновити її повноцінну роботу. В ряді обласних центрів України оголошено збір літератури, яку потребує цей заклад.

Прес-центр обласного комітету «Повернемо бібліотеку дітям».

Я вислала якраз 9-го числа, сподіваюся, посилка мені не вернеться.

Юрій Карпенко - 11-11-2005 у 20:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska

"Критика" привезла Свідзінського по 50 грн. @#$%&!!! Я пару місяців тому купила за 70 грн.!


То Ви не знаєте, за скільки Свідзінського пропонували (пропонують) у львівській "Букві". :lol:

tysovska - 21-11-2005 у 12:29

Цитата:
Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного захоплена озброєним формуванням «Антарес-2000». Жодного працівника, чи то читача, окупанти не пускають всередину приміщення. Діти позбавлені книги, а працівники роботи. Функціонування цього закладу повністю паралізоване.

Чисельні акції протестів не дають позитивних результатів – обласна влада, якою керують соціаліст і член Партії регіонів, закриває очі на незаконність потрійного перепродажу приміщення бібліотеки. На боці самозваних власників стоїть сумнозвісний Октябрський районний суд м. Полтава, прокуратура Полтавської області, Державна виконавча служба Полтавської області. Оскаржити незаконність виселення бібліотеки з приміщення стає важче – відчувається відкрита змова влади і окупантів.

Ситуацію навколо дитячої бібліотеки коментує ініціатор створення обласного комітету «Повернемо бібліотеку дітям», активіст Всеукраїнської громадської організації «ПОРА!» Тарас Токар: «Події, які протягом трьох років відбуваються у Полтаві навколо дитячої бібліотеки, говорять про те, що на Полтавщині продовжує панувати старий режим, який прикриває своє ненажерливе «брюхо» помаранчевою хусткою і прагне остаточно залишити тут панування, нехтуючи нормами законності і моралі».

Прес-центр ПОО ВГО «ПОРА!».
poltava@kuchmizm.info

tysovska - 15-2-2006 у 10:23

Цитата:
Днями розпочнеться третя спроба силового захоплення приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного. Операцією по захопленню приміщення ОФІЦІЙНО керуватиме начальник управління культури облдержадміністрації, вчорашній рухівець Володимир Годзенко. Пан Годзенко прикриватиметься незаконним рішенням обласної ради про переміщення дитячої бібліотеки в інше приміщення.

Детальніше - на Майдані.

tysovska - 21-2-2006 у 17:30

Мені тут сказали, що сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день рідної мови. Всіх вітаю! Сьогодні балакаємо тільки рідною :)

Тарас Сокальський - 25-2-2006 у 17:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Сьогодні балакаємо тільки рідною :)

Завжди:)
Цитата:

Мені тут сказали, що сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день рідної мови. Всіх вітаю!

В нас був творчий вечір "Українська мова і культура -- кордони української нації". Виступали Ірина Фаріон і Юрій Іллєнко.:cool:

tysovska - 27-2-2006 у 13:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
В нас був творчий вечір "Українська мова і культура -- кордони української нації". Виступали Ірина Фаріон і Юрій Іллєнко.:cool:

А, може, розповісте трошки детальніше? :) Цікаво ж

Тарас Сокальський - 2-3-2006 у 09:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
А, може, розповісте трошки детальніше? :) Цікаво ж

Дійсно, було дуже цікаво. Ірина Фаріон розповідала про значення мови в житті нації. Пояснила нам, темним, звідки походить свято Дня рідної мови. Це пов'язано з подіями в Бангладеш 1953 року. Тоді цього дня розстріляли демонстрацію студентів, які протестували проти заборони викладання бенгальською мовою. Жертва не стала марною, і навчання бенгальською поновили. А от двома роками раніше в Харкові було розстріляно 33-х студентів, які відмовилися складати іспити російською, але чомусь ця подія ніяк не вшановується...
Пан Іллєнко ділився спогадами зі свого насиченого подіями життя. Десь, як вирву трохи більше часу, спробую доповнити повідомлення і щось переповісти.

tysovska - 2-3-2006 у 09:53

До речі, я знайшла, що це було у березні 1951 року, але дату точну не можу знайти.
Цитата:
В 1951 році студенти Харківського університету відмовилися складати іспити російською мовою. Тоді 800 з них було репресовано, а 33-х студентів на закритому засіданні суду було засуджено до смертної кари і РОЗСТРІЛЯНО* (через 10 років після цієї трагічної події, 23 травня 1961 року, студенти Київського університету ім. Тараса Шевченка намалювали чи написали чорною фарбою число 33 на стінах, на підлозі, навіть у підвалах сімох приміщень університету; то був символ шани і пам'яті про тих 33-х нескорених українців

Джерело
Цитата:
...акція присвячена пам'яті 33 харківських студентів, яких у березні 1951 року було розстріляно за їхні протести проти запровадження навчання російською мовою

Джерело

tysovska - 31-3-2006 у 13:15

Цитата:
Сьогодні у Полтаві представники громадськості знову пікетували сесію Полтавської обласної ради. Вимога одна – припинення владою знищення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

З 28 березня 2006 року наказом начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Володимира Годзенка робота бібліотеки припинена. Влада, порушуючи норми Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», днями збирається перевести бібліотеку в приміщення іншої бібліотеки, що перебуває в аварійному стані. Будинок (куди буде переміщена дитяча бібліотека) тріщить, а значить існує небезпека для її відвідувачів.

Нинішнє керівництво області відкрито ігнорує вимоги Законів і норми моралі. На свавілля влади закриває очі і Прокуратура Полтавської області. З цим не може змиритися місцева громадськість.

Як коментує учасник акції протесту, активіст обласного комітету «Повернемо бібліотеку дітям» Анатолій Банний «перефарбоване керівництво області йде на поводу грошовитих бізнесменів, ігноруючи волю громади, і тому боротьба за збереження бібліотеки продовжуватиметься». А.Банний обурений тим, що представникам громадськості невідома доля двох кримінальних справ, пов’язаних з приміщенням бібліотеки. На його думку, розслідування цих справ і їх завершення закінчило б довгу епопею знищення дитячого закладу культури у Полтаві.

Прес-центр обласного комітету «Повернемо бібліотеку дітям».

tysovska - 29-8-2006 у 16:04

Здається, все-таки позитивне завершення справи. (Тьху-тьху-тьху, щоб не наврочити!)
Цитата:
Відновлення повноцінної роботи багатостраждальної Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного заплановано на 1 вересня 2006 року.

В ці дні до приміщення бібліотеки повертається література, впорядковується приміщення.
На звернення Полтавського представництва Громадянської мережі ОПОРА про допомогу цьому закладу відгукнулося ряд організацій, фізичних осіб. Свою допомогу запропонували і працівники Полтавського міськвиконкому.

Місцеві активісти ГМ ОПОРА та ВГО «Антикримінальний вибір» подарували сучасні стелажі для читальної зали.

Наразі, бібліотеці потрібна фінансова допомога для закупівлі обладнання, літератури, технічних засобів. Реквізити бібліотеки можна дізнатися, зателефонувавши безпосередньо до самого закладу по тел.: 8-05322-72041 (директор Чобітько Леонід Григорович).

Джерело

Ірина Роздольська - 16-3-2007 у 15:50

Ось гарна стаття, сьогодні появилася: Мова як чинник формування людини і нації
http://www.pravda.com.ua/news/2007/3/16/55834.htm

Кілька цитат:


Цитата:
Так, безперечно, - ми маємо достатньо підстав вважати українську мову однією з найдосконаліших. Ще у 1663 р. П'єр Шевальє зазначав: "Мова козаків ... дуже ніжна і сповнена пестливих виразів та незвичайних витончених зворотів" .

Ще раніше турецький мандрівник Ельвія Челебі дав таку оцінку нашій мові: "Українці — стародавній народ, а мова їхня багатша і всеосяжніша, ніж персидська, китайська, монгольська і всякі інші".

Але емоційно-образні заклинання на зразок "мова - то душа народу" не переконають прагматичну людину, яка не завжди відчуває, що таке навіть власна душа.

Такі аргументи не могли стати переконливими для відповіді на класичні банальні (але закономірні!) запитання обивателя: все ж таки, "а яка різниця?", "не все ли равно?", "а яка мені і моїм дітям з цього користь?".

Тобто, якщо, припустимо, німецька, польська чи японська мови менш багаті та "солов'їні", то чому зрадити свою мову для респектабельного німця, поляка, японця, росіянина і т. д. є аморально, тобто, неможливо?!

Ігнорування мови свого народу не було і зараз не є критерієм моралі в жодній із людських цивілізацій. І інтелекту, і культури, до речі, також…

"Ми не можемо ігнорувати і зраджувати мільйони найкращих, що віддали своє життя для того, щоб наш народ був самим собою", - приблизно так звучить моральна заповідь кожного цивілізованого народу, що дбає про власну спадкоємність.

Зазначений моральний аспект мовної проблеми і у нас в Україні міг би досягти багато, якби відповідні суспільні інститути прагнули працювати в цьому напрямку."

Але що можна сказати про державу та її еліту, яка за 15 років не спромоглася створити хоч одного добротного художнього фільму про національно-визвольну боротьбу свого народу та майже "заборонених" безіменних її героїв...



Далі читайте.

Ірина Роздольська - 16-3-2007 у 22:00

А Київ до сир пір говорить на київській українській чи то київській російській - столиця...