Форум Рідного Міста

Який дистрибутив Linux використовуєте ?

Дмитро Тарасов - 7-11-2003 у 16:38

Пропоную для обговорення тему: відмінності, недоліки та переваги дистрибутивів Linux, *BSD, Unix

Для затравки деяка інформація:

Red Hat, виробник одного з найрозповсюдженіших дистрибутивів переходить на створення корпоративних рішень на основі Linux та поступово припиняє підтримку версій Red Hat Linux. :(

SuSe, виробник іншого розповсюдженого дистрибутиву був куплений фірмою Novell. Подальша доля дистрибутиву, його підримка, вартість невідома.

Короткий огляд окремих дистрибутивів є тут http://www.linux.org.ru/view-article.jsp?article=distr

Олекса Мандрівник - 7-11-2003 у 22:34

IMHO, є вихід. Є кілька дистрибутивів, що їх розробляють і підтримують вітчизняні та російські виробники. Наприклад, MyLinux та ASP Linux. Наскільки відомо, вони були створені на базі Red Hat`у і додатково мають деякі свої властивості. Питання лише в тому, чи будуть вони продовжувати створювати нові, більш сучасні та більш досконалі версії після припинення підтримки версій Red Hat Linux.

Ihor Byra - 11-11-2003 у 14:02

Я надаю перевагу FreeBSD На відміну від інших вище написаних дистрибутивів він цілком безкоштовний, але звичайно важчий в настройці

Рост - 12-11-2003 у 16:12

Пробував різні. Зупинився на Слакварі.
Переваги - жодних спроб уподібнитись на віндовз, мінімальна автоматизація налаштувань (наприклад, створення конфігу для компіляції ядра).
У всьому решта - строгий юнікс. Всі налаштування через конфігураційні файли, все максимально просто (і надійно). Крім того ціла купа додаткових програм, приблуд і т.п.

В якості сервера - так, перше місце таки напвно фрішка.

Андрій Моравський - 18-8-2005 у 10:23

Найкращий то є Knoppix-Linux LiveCD .... всю апаратуру мені найшов.... принтер навіть... але крім LPTшного сканера Mustek 1200

Може Debian власне і є оптимальний для цього.. Кноппікс же від Дебіана відходить...

Ярема П. - 20-6-2009 у 23:24

Стара тема... Я встиг побувати на Ubuntu і змінити його недавно на Archlinux. А починав з Slackware->Mandrake->FreeBsd->Zenwalk->RedHat->Fedora->Gentoo->Ubuntu->Archlinux
Цікаво, що зараз мені нудно:rolleyes: Настроєний повністю дистрибутив Archlinux дає тільки почуття срокою - все працює, не глючить, як от часом бувало при оновленні від однієї версії Федори до іншої чи Убунту від одного релізу до іншого. Може Solaris спробувати...