Форум Рідного Міста

Облаштування мансарди - купа запитань

Рост - 12-11-2003 у 10:34

І розмірковувань теж :)

Отже, є намір облаштувати мансарду. Нормально. Але дешево. Ну, все як завжди :)

Будинок старий, цегляний. Дах похилий, але стрих високий. В минулому році наново покритий бляхою.

1. Стіни.
Думаю, який матеріал краще вибрати.
а) Цегла. Не знаю, скільки її піде, не маю досвіду. Але плюс - це надійність конструкції.
Мінус - висока трудомісткість спорудження, необхідність потім штукатурити (теж багато праці забирає, ще й вміння потрібне, якого в мене нема), далі або білити, або клеїти обої, або вагонкою обшити (це можна і без штукатурки). Також не дуже добра звукоізоляція (йдеться про стіну в пів цегли).
б) Гіпсокартон. Плюс - простота (з моєї, звісно, точки зору) встановлення.
Мінус - невисока міцність, необхідність подальшої поклейки обоями і пофарбування. Також ніяка звукоізоляція. А якщо залити порожнечу всередині рідким пінопластом (135 грн/м.кубічний) - допоможе?
в) Дерево. Зробити стіни з суцільного (наприклад, хвойного) бруса. Уявляєте запах! Ех.... :) І ціна не дуже кусюча - від 5 до 15 уо за метр квадратний в залежності від товщини і породи дерева. І нема потреби в подальшій обробці - все і так супер.
Не знаю, як зі звукоізоляцією. Наприклад, при товщині бруса 10 см...
Дерево - варіант 2: каркас, обшитий дошкою (вагонкою). порожнину залити тим самим рідким пінопластом. Теж нічого, напевно.
Знову ж, монтаж, як для мене, досить простий в обох випадках.
г) Пінобетон. Якщо не помиляюсь. Десь читав про таку конструкцію нову. Приблизно +/- в одну ціну з цеглою, може трохи дешевше. Монтаж простіший, але теж вимагатиме декоративної обробки поверхні. Ну і бетон - він і є бетон (це моє суб`єктивне сприйняття)...
д) - ще щось?..

2. Підлога. На разі бачу лише один варіант - дошка.
а) перший, чи другий сорт і подальше лакування.
б) третій сорт і потім накрити паласом.
Ще варіанти?

3. Стеля. Знову ж вагонка, чи ще щось дерев`яне.
А вот зверху (зі сторони даху) треба буде і тепло-, і гідроізоляція (на випадок, якщо дах почне протікати).
Що використовувати в якості теплоізоляції? Щоб дешево і сердито. Пінопласт? А гідроізоляція? Грубий поліетилен? Але чи не зашкодить це дошкам, поліетилен повітря не пропускає...
???

4. Вікна. Дах похилий, переробляти нічого не хочеться. Тому, напевно, єдиний варіант - спеціальні металопластикові мансардні вікна.
Чи ще якісь варіанти є?

Фух. Перша лавина закінчилась :) Напевно, буде ще, як з цим розкопаюсь...

Буду дуже вдячний за поради, роздуми і посилання в різні корисні місця :)

Nazar - 12-11-2003 у 10:56

А гріти то все чим?:D

Мені сподобався один варіант мансарди, коли все було зроблено зі шклопакетів, а рами із клеяного дерев"янного брусу. Власник запевняв, що такий варіант є дешевшим, ніж споруджувати стіни з інших матеріалів.
То що жалюзі в подальшому "оформленні" "стін" троха коштуватимуть.
Підлога з підігрівом + камін на дровах прироблений до існуючої стіни будинку.

Покриття з бляхи, крокви стандартний брус, обрешітка дошка, теплоізоляція - термоплити товщиною десь 30 см(я ще таких не бачив у нас!), нащо такі грубі він не пояснював, для нас 15 см то гора, декоративний елемент прикраси стелі - кривустружені балки, між ними ГКП, освітлення точкове, але зовнішнє (на розтяжках).

Цокольна частина бетон плюс бутовий камінь, дворівнева гідроізоляція.

Там було багато світла, і так як він художник це було дуже добре.

Рост - 12-11-2003 у 11:21

Гріти:
- електрикою (калорифери, чи що);
- АГВ (окреме, або зробити гілку від основного, з квартири внизу).

А підлога з підігрівом - це як? Бо знаю про ту технологію, вірніше, чув, але конкретно не цікавився.

Крім того мансарда робиться з розрахунку, щоб вона могла бути відокремлена, при потребі, в окрему квартиру. Он, діти ростуть, чи ще з якої причини...

Термоплити - це з якого матеріалу?
ГКП - це що?
Точкове освітлення - це з використанням світловодів, типу оптоволокна, чи я неправильно зрозумів?

Цокольна частина з каменю і бетону, ще й з гідроізоляцією - це в мансарді для чого?

Андрій Пелещишин - 12-11-2003 у 12:49

Варіант 2б - мені не подобається. Підлога може підгнивати.

Nazar - 12-11-2003 у 13:03

Якщо буде повітряний прошарок десь сантиметрів 15, між засипом та чорновою підлогою з двійною (бажано лінійною ) вентиляцією, навіть сира деревина не грниє, а сохне.

І я сам переконався, що чорнові та опорні дерев"янні елементи є самими головними в пріоритетах, кого ж покрити антисептиком. Буде антисептик, не буде гнити.
Антисептики є різні. Мені найбільше імпонують Садолінівські (це не реклама марки?:)), там є на мідному купоросі і абсолютно прозорі. Крім того, що деревина не гниє, її ще й не точить короїд, та й волокна нерозходяться .

Рост - 14-11-2003 у 12:32

Ти, Назаре, справжній феєрверк знань :)
Я вже підготувався до більш конкретної консультації :) В реалі. Може накидаєш мені яких ідей, бо я в будівництві дилетант, новинок не знаю...
А реклама тієї чи іншої марки не забороняється, а навпаки, вітається, особливо, якщо вона (реклама) підкріплена власним досвідом!

До речі, ще підваріант стін - необрізний брус. Типу рубленої гуцульської хати. Оце буде, як би це сказати, рідна екзотика! :)
Якщо брус не сушений - від 150 до 250 грн./куб. Але його перед встановленням доведеться витримати з пів року, щоб просох. Це зле. Доведеться платити за сушку...