Форум Рідного Міста

Ваше ставлення до творів типу серіалу “Бригада”

Андрій Пелещишин - 17-11-2003 у 16:54

Художні твори, що описують романтику темних сторін життя були завжди. Проте раніше частка таких творів була поміркованою. Зараз же можна відмітити масову появу на російському та українському телеринку такої продукції та її дуже високу популярність. Аналогічно, сказане стосується і пісень, і інших видів творчості
Питання:
Як (не вдаючись в художні якості такого типу творів) ви оцінюєте їхнє існування та популярність?

Dmy - 17-11-2003 у 17:49

Власне, я відповів "Негативно". Проте то є не зовсім точно. Не впевнений, що такі твори сприяють саме криміналізації сусупільства, скоріше - поширенню несмаку. Здається, що найголовніше винесено за дужки - переднім чинником мусить бути саме "художня якість". Як брати назагал, то й Конан Дойл із Сіменоном тощо писали саме про "романтику темних сторін життя". І що, це комусь зашкодило?

Наталка - 17-11-2003 у 18:05

Сіменона не люблю, тому читала мало, а ось про Шерлока Холмса у дитинстві перечитала все, що знайшла. Не сказала би, що там оспівана романтика темних сторін життя. А такі серіали, як "Бригада" - це саме оспівування! Це дорослі люди, і то не всі, розуміють, який виворіт у цієї "краси", а з підлітками - важче...

Андрій Пелещишин - 17-11-2003 у 18:07

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Як брати назагал, то й Конан Дойл із Сіменоном тощо писали саме про "романтику темних сторін життя". І що, це комусь зашкодило?


Хто зна...

Олексій Мачехін - 17-11-2003 у 18:42

Я - п'ятий, хто дав негативну відповідь (5-0-0-0), проте вважаю проблему дещо глибшою.

Досі існувала чітко окреслена межа між "офіційним" світом і "справжнім". Може хтось нагадає який відсоток засуджених у колишньому СРСР? А це всі, хто знають що таке базар па панятіям і як за нього атвєчать.
Те, що зара відбувається - наслідок зриву інформаційної дамби. Лайно зтече і поплине собі своїм руслом, просто тепер жодна дитина не здивується коли вийде вперше погуляти на вулицю до "старших" і почує блатняк і базар. Не думаю що це когось привабить.
Мій тесть зневажає мосфільм за Шуріка, Труса, Балбєса і Бивалого - вважає що це пропаганда ідиотизму. Не думаю що ці фільми привабили когось до чогось негативного.
Віднесіться до цього як до потоку лайна. Стійте міцно на ногах і коли хвиля зійде не забудьте омитися.

Нормалайзер - 17-11-2003 у 18:43

Голосував за "Інакше".

"Бригада" - нічого не оспівує, є нездалим ІМХО художнім твором - несмаком, розрахована на несмак і виховує несмак, не має нічого спільного з реальним життям. Це просто комерція...

Хоча десь місяців два тому у пресі було повідомлення про двох підлітків, які після вчинення злочину - убивства сім"ї (троє людей, у тому числі - дитина) свої дії пояснили, що мавпували героїв "Бригади"... Так що, певно, у відповіді "оспівує і криміналізує" - також є сенс...

rost - 17-11-2003 у 21:32

Таке "мистецтво" можливе тільки в Росії. Це є продовженнях їх блатних традицій.
Крім того, можна твердити скільки завгодно, що ""Бригада" - нічого не оспівує", але персонажі слабенького в усіх аспектах(крім бюджету) серіалу, стали "народними" в Росії. І це при тому, що на всі 15 серій не знайшлося жодного позитивного героя.

Наталка - 18-11-2003 у 00:27

Актор, який зіграв у "Бригаді" якогось там Космоса, в житті - дуже релігійна людина, і каже, що шокований тим фактом, жи люди вважають героїв серіалу кумирами і прагнуть їх наслідувати. Я теж шокована, чесно кажучи...

Ігор Мартинів - 18-11-2003 у 00:55

Класний серіал.
І САМЕ ТОМУ його вплив на суспільство, особливо на несформовану підростаючу його частину - однозначно негативний. Ходити в довгому чорному плащі з пістолетом і мочити всіх в сортирах це круто, а ходити на роботу - це доля лохів. Якщо зміг вкрасти мільярд, значить ти крутий мен і знаєш як керувати державою. Я навіть не виключаю, що серіал Бригада це один великий передвиборчий PR-ролик якогось кандидата з темним минулим. Адже в самому фільму значну частину відведено виборам. Серіал Бригада однозначно сформував на підсвідомості такий пунктик, що якщо колись був бандитом, а тепер розказує як він турбується про народ, то це одразу викликає асоціацію Саши Бєлова. Адже попри все - герой однозначно позитивний.

Після того як Бригаду показували перший раз, по всій Росії почали траплятися випадки наслідування героїв серіалу. Одна компанія вдягалася у чорні плащі, називали один одного Бєлий, Космос хто там ще був, поклялися один одному у вірності і чинили зухвалі грабежі з вбивствами. Розстрілювали за пару сотень рублів. Вважали що це круто.

А серіал суперовий. Я вдруге дивлюся із задоволенням.

rost - 18-11-2003 у 03:19

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Мартинів
Адже попри все - герой(Саша Бєлов) однозначно позитивний.

"Попри все" -- це попри насильства, вбивства людей, рекет, дахування, торгівлю наркотою.
Зате нікому паяльник нікуди не пхав, принаймні на екрані. Це вже великий позитив.

Олексій Мачехін - 18-11-2003 у 07:52

2rost
Головне не те, що робив, а як подають. То різні речі.

Василь - 18-11-2003 у 08:13

А по якому каналі його показують. Якщо по 1+1 або Інтеру, то нічого дивного. Який власник, таке й кіно.

fish - 18-11-2003 у 08:14

ніяк. не бачила. Перечитала все написане, отримала враження, що і не вартує.

Ігор Мартинів - 18-11-2003 у 09:30

Цитата:
"Попри все" -- це попри насильства, вбивства людей, рекет, дахування, торгівлю наркотою.
Зате нікому паяльник нікуди не пхав, принаймні на екрані. Це вже великий позитив.

Ви абсолютно правильно вловл.єте мої думки.
Цитата:
ніяк. не бачила. Перечитала все написане, отримала враження, що і не вартує

А по якому каналі його показують. Якщо по 1+1 або Інтеру, то нічого дивного. Який власник, таке й кіно.

Роксоляна по УТ-1 Форева!!! :sing:

Василь - 18-11-2003 у 09:37

Ігор: "Роксоляна по УТ-1 Форева!!!"

Я ж сказав, який власник, таке й кіно. Тому з вашою іронією цілком згідний.

Юрій Сєров - 18-11-2003 у 15:22

Серіал справді зроблений класно. Це найдрожчий серіал на пострадянському просторі. Кожна серія коштувала десь 100 тисяч талярів.
А те що він пропагує негатив, і намагається зробити з бандюків Робін Гудів це погано.
Взагалі кажучи, цікава ситуація: наші східні сусіди роблять серіали про бандюків, в той час поляки роблять комедійні серіали типу Медових років, 13 відділку, Родини Кепських.

Чарівник з міста Гамельн - 18-11-2003 у 15:59

Скільки цікавого можна дізнатись з Форуму: я навіть не підозрював про існування цього серіалу :-)


Black Flowers Please...

kallisto - 18-11-2003 у 16:18

Як сказав мій хлопець, схоже, що міністерство культури Росії дало рознарядку знімати фільми відповідної спрямованості. Спершу вони знімали фільми про бандюків - Брат з тої серії, невмирущі Мєнти, Каменська, фільми про злобних чеченів і хороших росіян. Тепер вони пішли знімати фільми про історію. Що далі?

kallisto - 18-11-2003 у 16:20

Хто бачив добрий фільм про ніжну душу злого бандита "Бумер"? Ото теж з тої серії.

Андрій Пелещишин - 18-11-2003 у 20:15

Цитата:
Першим відправив користувач kallisto
Спершу вони знімали фільми про бандюків - Брат з тої серії, невмирущі Мєнти, Каменська,


Позволю собі не погодитися, серіал "Менти" був усе-таки не про бандюків, а навпаки, і акценти там були зовсім інші. Не випадково Уряд Росії нагородив творців премією за створення додатнього образу міліції.

Нормалайзер - 18-11-2003 у 20:21

В поляків також є кіна про бандюків і мєнтюків: "Кіллер-1 і -2", "Хлопакі нє плацоу" - смішнючі такі кіна :)

Ігор Мартинів - 19-11-2003 у 01:50

Рускі не відкрили велосипед
Згадайте Боні і Клайда,
Вбивці і розбійники, за якими всі в фіналі ридали, коли їх пристрелили и поліцаї, блюстителі порядку блін.

Олекса Мандрівник - 20-11-2003 у 00:16

Росіяни в чомусь хочуть копіювати американців, які вже досить давно створюють фільми, подібні до їхнього звичайного життя. Я не маю на увазі сюжети і спецефекти, а лише те, що там майже кожен глядач, дивлячись фільм, в чомусь упізнати або себе, або свого сусіда, або жінчиного вуйка Джо :). В росії теж ніби хочуть робити щось подібне (і вже ніби як роблять), але... Виходить в них в результаті та ідея створення фільмів дещо деформованою (це як на мене).
А до речі цікаво, чи мали таку само популярність фільми про гангстерів в 30-ті роки в США?

професія москаля - злодій

Павло Тимофійович - 4-2-2004 у 22:11

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Таке "мистецтво" можливе тільки в Росії. Це є продовженнях їх блатних традицій.
Крім того, можна твердити скільки завгодно, що ""Бригада" - нічого не оспівує", але персонажі слабенького в усіх аспектах(крім бюджету) серіалу, стали "народними" в Росії. І це при тому, що на всі 15 серій не знайшлося жодного позитивного героя.


Однодумець.
Це дійсно їх традиції бо поглянувши в стародавні енциклопедії можна знайти цьому підтвердження: професія московіта - це злодій.
Я цей серіал не поглядав, зате спостерігав як хотіли його подивитись наші діти, а тепер повиставляли собі на мобільні телефони мелодії з бригади. Шкода, що ми не можемо запропонувати їм нічого кращого. Цей серіал пройшовся по Україні і це погано тому, що формується наша молодь по злочинним стандартам росіян.
Безумовно, цей фільм негативно впливає на світосприйняття це доведено вченими!

Нормалайзер - 4-2-2004 у 22:29

Цитата:
Першим відправив користувач Павло Тимофійович

Я цей серіал не поглядав...

Шкода, що ми не можемо запропонувати їм нічого кращого...

...Безумовно, цей фільм негативно впливає на світосприйняття це доведено вченими!


Можна нічого далі й не писати...
Ханжество - гріх....

Андрій Пелещишин - 4-2-2004 у 22:40

До Павло Тимофійович

На Форумі категорично заборонено вислови, що розпалюють національну ворожнечу, носять образливий для різних націй характер.
Попереджаю Вас, що при повторному порушенні правил Ви будете заблоковані, як користувач Форуму.

сумна - 5-2-2004 у 09:22

Біда в тому, що фільми з негативною ідеєю роблять талановито, і їх хочеться дивитися просто як майстерно зроблену картинку. А вони свою справу помалу роблять

Сергій Бєляєв - 5-2-2004 у 11:16

Цитата:
Першим відправив користувач Павло Тимофійович
Цей серіал пройшовся по Україні і це погано тому, що формується наша молодь по злочинним стандартам росіян.
Безумовно, цей фільм негативно впливає на світосприйняття це доведено вченими!


На жаль, молодь вже сформована. Щоб це зрозуміти, раджу, при нагоді, передивитись серіал, звертаючи увагу не на "мистецькі" властивості, а на хронологію та сюжет.

Початок дій десь 1989-1990, якщо не помиляюсь. Основні дійові особи - люди 20-35 років (зараз їм відповідно було б років 35-50). Отже процес почався ще до здобуття Україною незалежності і вплинув на всю територію колишнього СРСР.

Наскрізна лінія сюжету - КДБ (пізніше ФСБ) тримає під міцним контролем як "комсомольські" банки та фірми, так і злочинні угрупування, які "кришують" (виконують роль "даху", вирішуючі різноманітні питання на межі правового поля) ці структури.

Це відбувалося і відбувається не лише у Росії, але й в Україні. Герої "Бригади" - це наша цьогочасна політична та бізнес-еліта. Молодь, дивлячись на процеси, які відбуваються у суспільстві розуміє: той, хто хоче стати упішним бізнесменом чи політиком має почати кар'єру так, як один з героїв серіалу ("чекіст", "комсомолець" та "бандит";).

Тому проблема не у впливі серіалу на світосприйняття, а у впливі суспільних процесів, державної політики, ЗМІ на формування свідомості громадян.

Павло Тимофійович - 6-2-2004 у 19:18

На жаль, молодь вже сформована.....


Ну, якщо вважати, що ми молодь, так ми сформовані. Але якщо глянуи на дітей.
Вони сприймають це фсе, як ми раніше сприймали старі фільми про мушкитерів.
Але ми навчилися відрізняти зле від добра, а діти ?
Поглядати фільм не буду, кругом фільму вистачає.
ЗМІ також проблема, бо ЗМІ є нині базаром і відстоюють інтереси далеко не національні.
А теперішня проблема дітей то є наша майбутня проблема !
:(

Сергій Бєляєв - 8-2-2004 у 19:30

Але це не є причиною не знімати й не показувати такі фільми. Завданням же батьків є розстановка акцентів.

Однак, якщо сюжет серіалу однозначно і точно відбиває існуючі суспільні відносини, то всі ми і так є в цій системі відносин незалежно від віку. Діти граються у "Бригаду" не тому, що серіал такий вдалий, а тому, що це приклад успішних людей з нашого реального життя.

Змінились герої епохи та поняття про добро і зло. Тому не серіали треба забороняти, а у житті власному щось починати міняти, щоб бандит не ставав - куміром для когось.

Олексій Мачехін - 8-2-2004 у 21:03

Сергію, ви заперечуєте вплив серіалу на ставлення до подібного явища?

GZero - 8-2-2004 у 22:21

Вибачте, немаю часу прочитати дві сторінки повідомлень, але свою думку висловлю.
Ну як нормальній людині може подобатися "Бригада" ("Бумер" etc.) Коли кінематограф не просто розповідає про життя криміналітету а виправдовує його і показує у вигідному світлі. Це вказує на неймовірно хворе суспільство. Ніякою європою ми нізащо ніколи не станемо поки діти з роззявленими ротами будуть дивитись подібне а потім повторювати дії своїх "кумирів".
Цікаво виглядає момент з бумера, коли бандюк на заправці розмовляє з хлопцем: "Я тоже бил никєм, а тєпєрь важний чєловєк", після чого хлопець подарованою йому битою починає лупити по ночах прохожих.

Ігор Мартинів - 9-2-2004 у 00:28

У Європі і Америці теж є багато своїх кримінальних кіногероїв. Згадайте хоча б класику "Боні і Клайд".

Сергій Бєляєв - 9-2-2004 у 13:17

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Сергію, ви заперечуєте вплив серіалу на ставлення до подібного явища?

Я пропоную інший погляд на причинно-наслідкові зв'язки: сформоване у суспільстві ставлення до певного явища породжує серіали (кинофільми, книги тощо) відповідного змісту.

Олексій Мачехін - 9-2-2004 у 13:26

Ну то звісно, бо ж не з неба воно береться :)
Проте і зворотй вплив не те що присутній, але й суттєво позначається, особливо на молоді.

Сергій Бєляєв - 9-2-2004 у 14:26

To: Olexiy

Цей вплив не такий значний. З того, що діти граються у "бригаду" не випливає, що вони стануть бандитами. І, навпаки, свого часу підліткові угрупування та, у подальшому, бригади утворилися за умов, коли ні про що подібне ні на ТВ, ні у друкованих ЗМІ не згадувалося. Я то все дуже добре пам'ятаю (на очах все відбувалось).

Не треба звинувачувати телебачення за прорахунки батьків, школи тощо. Якщо у декого з дітей тата з мамою телевізор замінив, то проблема не у серіалах, а у сім'ї.

Олексій Мачехін - 9-2-2004 у 14:39

Та хіба хтось каже що не так?
Але ж вплив є і вплив суттєвий. Звісно, то справа батьків розставляти акценти, проте з огляду на те, що правильно вміють у нас розставляти акценти далеко не всі батьки, то маємо ще одне джерело впливу на молодь, що ще не визначилась - бути "чуваком" чи "пацаном" (за Дерешом)

Наталка - 9-2-2004 у 14:42

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв

Не треба звинувачувати телебачення за прорахунки батьків, школи тощо. Якщо у декого з дітей тата з мамою телевізор замінив, то проблема не у серіалах, а у сім'ї.


Боюся, що це твердження страждає однобокістю. Моя небога, зовсім незанедбана батьками, просто бульбашки пускає, так їй "Бригада" подобається! У 12 років діти не думають про художні цінності серіалу, сюжетне наповнення і таке інше... Просто - яскрава цукерка, ось і все.

Сергій Бєляєв - 9-2-2004 у 21:03

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Боюся, що це твердження страждає однобокістю. Моя небога, зовсім незанедбана батьками, просто бульбашки пускає, так їй "Бригада" подобається! У 12 років діти не думають про художні цінності серіалу, сюжетне наповнення і таке інше... Просто - яскрава цукерка, ось і все.

А що у цьому поганого? Багатьом подобається "Хрещений батько", але кров там ллється рікою. А тут вбивств на екрані майже немає, герої привабливі. А щодо мистецьких властивостей та сюжетного наповнення, то серіал майже ідеальний. Хіба-що хеппі-енду немає. Так це ж і є найкращий аргумент не повторювати долю героїв.

Олексій Мачехін - 9-2-2004 у 21:16

Та ні, коли дії розвиваються в Америці - це далека казка "про них", там зовсім інші стосунки і проектувати їх на повсякдення важко. А тут інша ситуація.

Скажіть, ви вправду не сперечаєтесь аби посперечатись?

Наталка - 9-2-2004 у 22:03

Якщо цей серіал майже ідеальний, то я - майже королева Англії. (імхо) Переважну більшість діалогів висмоктано з пальця, а гра акторів нагадує театр маріонеток... Що ж до "Хрещеного батька" - то не пам’ятаю, щоби на наші голови впала така масована його реклама. "Найкращий серіал, ідоли, кумири, гра блискуча" і т.д. Я спеціально передивилася його, бо не люблю хаяти те, чого не бачила. Тепер питання лиш одне - чи простить мені Бог гріх вбивства Часу?

Сергій Бєляєв - 10-2-2004 у 20:07

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Та ні, коли дії розвиваються в Америці - це далека казка "про них", там зовсім інші стосунки і проектувати їх на повсякдення важко. А тут інша ситуація.

Чому ж важко? У США, коли фільм вийшов на екрани, дехто навіть у героях почав себе впізнавати.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Скажіть, ви вправду не сперечаєтесь аби посперечатись?

Якщо я правильно зрозумів поставлене питання, то ви мали на увазі, що, можливо, єдиною метою моєї участі у обговоренні цієї теми є заперечення переважно негативних оцінок серіалу "Бригада".

Ви частково праві. Дійсно, коли я прочитав повідомлення інших дописувачів, то вирішив спробувати зіграти роль "адвоката диявола". Просто більшість повторювала те, що писали або говорили критики серіалу у ЗМІ. От я і подумав, чи насправді всі ми настільки досвідчені і кваліфіковані мистецтвознавці, щоб робити висновки про мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо, та чи не варто просто подивитись, що відбувається навколо і зробити простий висновок: "Не серіали роблять світ поганим, а ми самі." Серіали - лише відображення того, що є навколо нас.

Наталка - 10-2-2004 у 23:16

Вважаю, що кожний глядач має право робити висновки про "мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо". Бо якщо серіал знімався спеціально для тих мистецтвознавців, які довго і плутано пояснюють, що таке сюжет, і чому акторська гра, яка здається нам кепською, насправді геніальна, тоді - так, ніяких висновків від пересічного глядача. Та серіал знімався для нас з вами, і це все одно, що, читаючи белетристику, сумніватися, а чи достатньоя я підготована для того, щоби оцінити дінаміку сюжету, гостроту і доречність діалогів і т.п. А що до відображення - то у "Бригаді" воно якесь гіперболзоване. Зрозумійте мене вірно, я не кажу, що в житті такого немає, є в житті ще й гірше, але у серіалі (імхо) це подане, як належне. І то ще питання, хто що робить: світ - кіно чи навпаки? Я з цього приводу пригадую Голівуд часів Великої Депресії - що робилося в житті і про що знімалося кіно. То дві великі різниці. нехай фільми про те, як весело бути молодим, красивим і законно багатим здаються більшості наївними, та коли людина бачить світло в кінці тунелю, вона йде на нього, а коли - суцільний морок, то впадає у відчай. Вибачте за деяку наївність, просто накипіло. А серіал "Бригада" (імхо) - нижче середнього рівня саме за своїми художніми якостями.

Тадас - 11-2-2004 у 12:27

Хочемо ми чи ні але такі фільми є і будуть. Комусь вони подобаються, а комусь ні.
Інша справа, що можливо доцільно їх показувати в інший час (скажімо в 23-24 год.) або по якихось закритих каналах.
А результат вже маємо. Кілька днів тому в новинах розказували про групу підлітків, що наслідували бригаду. Ті ж прізвиська, прагнення до тих же вчинків.

Андрій Пелещишин - 11-2-2004 у 13:59

Цитата:
Інша справа, що можливо доцільно їх показувати в інший час (скажімо в 23-24 год.) або по якихось закритих каналах.

До речі "Бригаду" зараз по РТР-Планета показують. І показують 23-30 по московському часу.

Сергій Бєляєв - 11-2-2004 у 14:34

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Вважаю, що кожний глядач має право робити висновки про "мистецькі властивості фільму, гру акторів, цілісність сюжету тощо".

На мою думку, кожен глядач може сказати лише подобається йому чи не подобається той чи інший мистецький твір, наприклад, серіал. А розмови щодо мистецьких властивостей з боку людей, які на цьому не розуміються - це лише намагання виглядати більш соціально привабливими.

Тому я свідомо не чипаю питань акторської гри чи чогось іншого.

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
А що до відображення - то у "Бригаді" воно якесь гіперболзоване. Зрозумійте мене вірно, я не кажу, що в житті такого немає, є в житті ще й гірше, але у серіалі (імхо) це подане, як належне.

Я згідний з тим, що відчуття гіперболізації певної сфери життя може виникнути. Але це природньо, оскільки в центрі подій у серіалі перебувають предстаники саме цієї сфери. Я тут вже писав про тріаду героїв "чекіст"-"комсомолець-підприємець"-"бандит" (ну там ще "корумпований міліціонер" є, його можна разом з "бандитом" розглядати). Саме з їх точки зору все й показано.

Більшість людей ходить по вулицях і навіть не підозрює, що ця тріада - Нова Еліта країни. І саме це є реальністю. Тому я і стверджував, що цей серіал є відображенням суспільних процесів, які розпочалися у сер. 80-х років минулого століття і тривають досьогодні.

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
нехай фільми про те, як весело бути молодим, красивим і законно багатим здаються більшості наївними, та коли людина бачить світло в кінці тунелю, вона йде на нього, а коли - суцільний морок, то впадає у відчай.


Голівуд часів Великої Депресії дійсно створював "кіноказки про велику американську мрію". Це чудові фільми. Їх в нас часом показують. Такі фільми і сьогодні приємно дивитись. Але крім фільмів у США в ті роки ще проводилась ефективна державна політика, спрямована на виведення країни з кризи. Світло в кінці тонелю вже було. Фільмами знімали соціальну напругу до того часу, поки це світло не побачили всі.

В нас, на жаль, ситуація трохи інша. Перед нами декілька тонелів. Питання, який ми увійдем. Тому самозаспокоюватись ще занадто рано.

Цитата:
Першим відправив користувач Тадас
А результат вже маємо. Кілька днів тому в новинах розказували про групу підлітків, що наслідували бригаду. Ті ж прізвиська, прагнення до тих же вчинків.

Я тут на форумі вже писав про те, що підліткові угрупування, які поступово переростали у "бригади", почали виникати у 80-х роках минулого століття. Це вже давно стало певною мас-культурою з глибокими традиціями. Наївно думати, що якби серіалу не було, то ті підлітки не зробили б того, що вони зробили. Були і є набагато вагоміші соціальні фактори, які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань, які можуть перетворитися на злочинні. І справа тут далеко не у серіалах.

Олексій Мачехін - 11-2-2004 у 14:58

Поперше хочу подякувати панові Сергію за пожвалення дискусій на форумі. Нарешті з`явилася людина що має бажання опонувати.

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Я тут на форумі вже писав про те, що підліткові угрупування, які поступово переростали у "бригади", почали виникати у 80-х роках минулого століття. Це вже давно стало певною мас-культурою з глибокими традиціями. Наївно думати, що якби серіалу не було, то ті підлітки не зробили б того, що вони зробили. Були і є набагато вагоміші соціальні фактори, які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань, які можуть перетворитися на злочинні. І справа тут далеко не у серіалах.


Подруге. Я ніби вже на цьому наголошував, проте ще разочок:
так, бандюки в Україні з`явилися не з телевізорів і не телевізорами з ними треба боротися. Дійсно традиція задавнена і має серйозні паростки у всіх верствах сучасного суспільства. Дійсно, можна констатувати банальне падіння чергового бар`єру - бандюки з`явилися не тільки в уряді чи то на радіо, вони навчилися знімати агітаційні фільми і пхати їх на ТБ. Тобто ТБ майже не винне - це просто здача чергової позиції.

Проте!!! Повертаючись до факторів "які спрямовують нормальне прагнення підлітків до спілкування, згуртованості у створення угрупувань", мусимо також сказати що фактори бувають різні і тому гуртуються підлітки в різні угруповування (за метою, складом, ідеями, тощо). Цей фільм - незла агітація самі розуміємо чого. Відтепер дитині, що відчуває різницю між тим, що пропонують на вулиці і батьківською системою цінностей, буде легше робити свій вибір.... ну розуміємо в який бік.
Раніше були аргументи "не лізь туди - ну його до біса", тепер є більш потужніші "ходімо з нами - будеш як Саша Бєлий".
Це не трагедія, це лише ще один потужний аргумент. Свого часу я також робив вибір. Якщо б тоді по ящику йшов цей серіал, хтозна яким би він був.

Наталка - 11-2-2004 у 16:32

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
[На мою думку, кожен глядач може сказати лише подобається йому чи не подобається той чи інший мистецький твір, наприклад, серіал. А розмови щодо мистецьких властивостей з боку людей, які на цьому не розуміються - це лише намагання виглядати більш соціально привабливими.
Тому я свідомо не чипаю питань акторської гри чи чогось іншого.


Не розумію, чому має бути таке обмеження і примітивізація сприйняття. Я, принаймні, завжди можу пояснити, що мені подобається, а що ні, у фільмі, книзі, серіалі і т.д. І це не спроба виглядати привабливим, соціально чи просто, а те, що називається "моя особиста думка". Свою я вже висловила. Серіал "Бригада" - низькопробний, і немає значення, який в нього бюджет, гра акторів жахлива, бо, може я й на ній не розуміюся, але не настільки, щоби не побачити театр ляльок там, де мають бути живі люди з плоті і крові, що ж до того, що нині нас оточує - звісно, все це не вина серіалу "Бригада", однак якщо без кінця і краю показувати те, що підносить нам життя, буде замкнене коло. Коли я хочу фактів, я дивлюся новини або читаю газети. Мені не цікаво дивитися на бандитів, та, на жаль, підліткам, які послуговуються саме категоріями "подобається чи ні", і категорії ці стосують не гри акторі та сюжету, а саме впливу серіала - "це ж круто!" - це цікаво.
На цьому, мабуть, все. Серіал я дивилася - як вже сказала -жахливо. Високохуждожнє "г" у яскравій обгортці.

Користувач Олесь - 11-2-2004 у 17:20

Росія завжди розуміла важливість пропаґанди. От наприклад, війни, які велися Радянським Союзом, ніколи не мали загарбницького характеру - це була рука допомоги поневоленим народам. Це я до теми "Бригада як передвиборча аґітка кандидата з кримінальним минулим". А тепер цитати:

Кино как средство информационно-психологической войны
Кино, как способ пропаганды, способно оказывать чрезвычайно высокое эмоциональное воздействие. Оно активно генерирует в воображении зрителя иллюзорную картину мира в очень идеализированном виде. В соответствии с авторским замыслом кино может произвольно создавать у зрителя ощущение «справедливости» и моральной правоты того или иного персонажа, независимо от его действительной роли в истории. При этом пропагандистское влияние на человека происходит скрыто, на эмоциональном уровне, вне его сознательного контроля. Никакие рациональные контраргументы в этом случае не срабатывают.

Успехи западной кинопропаганды на этом поприще столь значительны, что давно должны обеспокоить общественность в государствах с «незападным» типом культуры.

Следует отметить, что в последние годы в России предпринимаются кое-какие шаги в данном направлении. В первую очередь они связаны с формированием благоприятного общественного мнения относительно действий власти по разрешению чеченского конфликта. Для этого, в частности, активно используется и масс-культура. Примером служат снятые по прямому заказу российских органов спецпропаганды многочисленные телесериалы о спецназе, о ментах, в общем — о «наших ребятах», простых и справедливых, которые мужественно сражаются в Чечне «за нас с вами».

Лидирующие в российских хит-парадах песни группы «Любэ» («Батяня комбат», «Давай за...» и т.д.) — из той же оперы...

(Виктор Сороченко, Энциклопедия методов пропаганды)
http://www.psyfactor.by.ru/propaganda.htm


СОВСЕМ НЕ ПРОСТОЕ КИНО (Наш ответ Чемберлену)

Долгое время молчавший российский кинематограф наконец можно поздравить с заметным оживлением...
Еще совсем недавно даже не специалисту было понятно, что российский кинематограф находился на стадии крайнего упадка. С развалом СССР была практически уничтожена система проката, а государственное финансирование сведено к минимуму...
Новой, демократической власти России было не до пропаганды.
Многие новые фильмы заняли достойное место в той информационной войне, которую ведет Россия в настоящее время. Их популярность чаще всего просчитана заранее, а сюжет демонстрирует то, что хочет и должен увидеть зритель.

Можно бесконечно долго спорить, заслужена ли популярность этих фильмов и насколько велика их художественная ценность — но этот спор мы оставим кинокритикам. Нам же стоит признать, что в данном случае мы имеем дело с грандиозной PR-акцией, работающей с агитационным материалом...
(Владимир Веселов, журнал «Advertising & PR motion», г. Рига)
http://www.productplacement.nm.ru/biblio/theory/ideology03.htm

Ігор+ - 12-2-2004 у 00:04

Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?
Значить всі акценти дискусії повинні бути навколо "чи подобається вам ваше життя і суспільство в якому ви живете".
Інша справа, що багато хто не знав як воно є насправді і у таких людей (і дітей в тому числі) відкрилися очі.
Якщо у когось зявляється бажання бути як Саша Бєлов чи будь-хто з його команди, значить його життя варте дуже мало.

Андрій Пелещишин - 12-2-2004 у 01:41

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?


Я буду!
Серіал показав не життя, а міф. У житті нема чарівних інтелегентих "бригадирів", з масою благородних вчинків, гарним вихованням та іншими привабливими рисами. Звичайних БАНДЮКІВ показано як ледве як не еліту суспільства. Красиві, блогородні, памятають про добрі вчинки 10 років, вірні друзі, вірні та люблячі чоловіки, уникають контактів з аморальними людьми, патріоти (!), готові життям важити і грошей потратити, щоби наркоту в Москві не продавати...

Ви вірите, що таке є насправді? Такі бандити, така злочинність? Ну прямо серце радіє!
Дурня це все. Якби показали справжнє життя таких людей, то глядачів просто б на блювоту тянуло (прошу вибачення!) від показаного.

Ігор+ - 12-2-2004 у 20:37

Так в чому проблема? Хіба ми не хочемо для молодих щоб вони були дружні, благородні, чесні?
Краще показати таке як в "Бригаді", ніж таке, як "на блювоту".

Андрій Пелещишин - 12-2-2004 у 21:14

Ага, дружні, благородні, чесні БАНДИТИ! Зверніть увагу, що звичайні люди та представники правоохоронних органів показані у переважній більшості достатньо негативно (недорікуваті, примітивні, зрадливі, дурні).
Тобто для несформованої особистості ставлять вибір - хочеш бути "голубих кровей" - іди в організовану злочинність. Інакше будеш "бараном зі стада". У всьому серіалі є лише один персонаж, достатньо успішний але не звязаний з бандитизмом - член-кореспондент РАН. Але і то напевно тому, що він батько одного з головних героїв.

А щодо того, що кіно відображення дійсності - це вірно. Але суспільство - система з масою обернених звязків. І кіно є відображенням дійсності, але і фактор його формування. Може не найголовніший, але важливий, і важливість його росте.

Ну давайте на Форумі дозволимо матюки?! Вони ж є в житті! І дійсність дійсно важко деколи в межах цензурної лексики сприймати.
Але я того не допущу. Бо я (і Форум який я адмініструю), не тільки відображаю життя, а й хочу впливати на нього і хоч трохи змінити світ на краще.

Так і в кіно. Можна себе виправдовувати "відображальністю мистецтва", а можна постаратися використати мистецтво для зміни середовища.
А в мене великі сумніви, що фільми з "перевернутою мораллю" можуть покращити стан у суспільстві. Тим більше, що відображають деякі з них (такі як "Бригада" ) життя не вірно.

Сергій Бєляєв - 13-2-2004 у 12:48

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Серіал просто показав як воно є. Хтось буде сперечатися?
Значить всі акценти дискусії повинні бути навколо "чи подобається вам ваше життя і суспільство в якому ви живете".

Саме на цьому я й наполягаю від початку участі у дискусії.

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Інша справа, що багато хто не знав як воно є насправді і у таких людей (і дітей в тому числі) відкрилися очі.
Якщо у когось зявляється бажання бути як Саша Бєлов чи будь-хто з його команди, значить його життя варте дуже мало.

Золоті слова!!!

Якби в кінці серіалу Саша Бєлий став Президентом Росії, то я б погодився, що це дуже захопливий приклад для молоді. Але він з великими зусиллями залишається живий і рятує життя своєї сім'ї, всіх друзів вбивають. А головне - з фінальної сцени не випливає, що його подальше житя довге і щасливе. Скоріше за все у продовженні фільму його б вбили через день-два.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Свого часу я також робив вибір.

Ми всі у певні моменти життя робимо вибір. Але вирішальне значення має те, у якому суспільстві, соціальному оточенні ми робимо цей вибір.

Якщо молода людина бачить навколо себе, а не лише у серіалах, безліч прикладів досягнення успіху та здобуття авторититу у суспільстві не за рахунок чесної наполегливої праці, а шляхом балансування на межі закону (це не лише відкритий бандитизм, але й несплата податків, хабарництво посадових осіб тощо), то вона робить очевидний вибір та стає на шлях до успіху, незважаючи на те, що не всі цей шлях проходять до кінця. Просто, тому що у школі вчать, що найкоротша відстань між точками - пряма.

Цитата:
Першим відправив користувач Олесь
Можно бесконечно долго спорить, заслужена ли популярность этих фильмов и насколько велика их художественная ценность — но этот спор мы оставим кинокритикам. Нам же стоит признать, что в данном случае мы имеем дело с грандиозной PR-акцией, работающей с агитационным материалом...

Найкращої крапки у суперечці щодо мистецьких властивостей я б не придумав. Але маю свій погляд на пропагандистське значення серіалу.

На мою думку, основною ідеєю фільму з агітаційної точки зору є те, що весь час, з кінця 80-х і дотепер, КДБ-ФСБ (перелік може продовжити вітчизняна контррозвідка) тримали підконтролем всіх, навіть бандитів, але ще немали реальної політичної влади, а от у 2000 році Президентом став представник тієї структури. І серіал має закріпити суспільну думку, що йому навіть бандити підпорядковуються.

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
... я ..., не тільки відображаю життя, а й хочу впливати на нього і хоч трохи змінити світ на краще.

Тут наші цілі збігаються. Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще.

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Так і в кіно. Можна себе виправдовувати "відображальністю мистецтва", а можна постаратися використати мистецтво для зміни середовища.
А в мене великі сумніви, що фільми з "перевернутою мораллю" можуть покращити стан у суспільстві. Тим більше, що відображають деякі з них (такі як "Бригада" ) життя не вірно.

Завжди були, є і будуть дві датегорії фільмів: одні показують те, що є, а інші - що хотілося б бачити.
Щодо "перевернутої моралі" можна сперечатись. Коли у суспільстві "мораль перевернута", то серіали це і відображають.

Інша річ, як зауважив Олесь, у Росії, продуктом якої є "Бригада", щороку створюється багато серіалів пропагандистськог спрямування, які оспівують абсолютно нормальні людські цінності. Проте, червоною ниткою крізь них (і через "Бригаду" теж) проходить одна ідея: хто б ти не був, проти держави йти неможна. Підеш - загинеш, або матимеш великі проблеми.

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 12:59

Здається, обговорення буксує.
Стоїмо на місці. Чому? Не знаю.

Відповідь на: "Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще. "
Що можеш, то і зміни - решту змінять інші :)

Наталка - 14-2-2004 у 00:08

Буксує, бо обговорюємо певною мірою суб’єктивне сприйняття. Всі висловили своє ставлення, а далі почалися спроби переконати одне одного. Звична річ. :)

Сергій Бєляєв - 14-2-2004 у 16:46

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Здається, обговорення буксує.
Стоїмо на місці. Чому? Не знаю.

Ну що ж, спробуєм розблокувати затор.

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Відповідь на: "Але я думаю, що нічого з того не вийде, якщо ми помилимося у визначенні мети: що ж саме треба змінити на краще. "
Що можеш, то і зміни - решту змінять інші :)

Теорія малих кроків та малих справ, звичайно, дуже приваблива. Дійсно, зробив добру справу - просунувся на крок уперед (до кращого).

Однак, є у фізиці такий закон: "тіло беребуває у стані спокою, якщо на нього не діють ніякі сили або дія всіх сил взаємно скомпенсована" (здається так). Тому коли кожен буде міняти, що може, то існує велика ймовірність, що діяльність інших зведе його працю нанівець. Тоді результатом зусиль буде 0 (нуль).

Суспільство - складна соціальна система, а ознакою кожної системи є цілеспрямованість. Тільки тоді, коли всі члени суспільства - елементи цієї системи - діятимуть спільно заради досягнення певної мети, можна досягти змін на краще.

Тому я пропоную перенести акценти у дискусії з питанння "подобається чи ні кожному з нас серіал "Бригада" на "що треба зробити, щоб стан нашого суспільства не відповідав тому, що показано у серіалі "Бригада". Варіант продовження обговорення в контексті заборони показу таких серіалів пропоную відкинути, як, практично, вичерпаний.

freak - 17-2-2004 у 20:42

Я голосував негативно. Olexiy -правий я повністю з ним погоджуюсь!!!!

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 21:41

Цікаво повернутися до давньої дискусії за місяць до того, як людину з двічі кримінальним минулим дуже імовірно виберуть Президентом України.

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?

Цікаво в тому сенсі виглядає сьогоднішня транляція по 1+1 фільму "Бумер". 1+1 завжди напередодні виборів транслювала свого роду "програмні", "концептуальні" фільми. Так в 2000р. (я тоді чомусь дуже чітко запамятав), коли Кучма зійшовся з Симоненко, - було показано "Собаче серце" та фільм Невзорова про страшні реалії чеченської війни.

А тепер "Бумер"... Отже це все-таки не просто мистецтво? А, так би мовити, "мистецтво на службі ...". Може ще раз і "Бригаду" встигнуть прокрутити?

Tempika - 16-10-2004 у 22:09

...та нема про що говорити... воно гидота і пропаганда силових методів на стражі типу
державних інтересів... :-(( не дивилася і не буду дивитися російські серіали про бандюг.

jaguara - 16-10-2004 у 22:15

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?

я особисто вважаю, що ні. Подібні серіали, на мою думку, негативно впливають на юні душі, прищеплюючи їм хибні райдужні уявлення про світ злочинності. Ті, кому за 18 (в контексті права голосу) як правило розуміють, що то все казочка, і у житті бандюки далеко не такі лапочки. А стосовно спокійного ставлення до минулого проффесора - думаю, такі серіали тут ні до чого, я наприклад знаю людей, які вважають, що то все наклеп (або бідаку підставили), ще дехто вважає, "ну а що тепер робити, мало хто не помиляється", і є ще варіант "все одно скрізь при владі бандюки, і жодне рипання тут не поможе, тож краще змиритися". якщо хтось бачить у подібному ставленні дорослих людей впливи кіна - поясніть.

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 22:33

Цитата:
Ті, кому за 18 (в контексті права голосу) як правило розуміють, що то все казочка, і у житті бандюки далеко не такі лапочки.


Припускаю, що добре знятий фільм вплине і на дорослого.
Крім того - "Бригаді" уже роки 3 напевно. Теперішньому 18-літньому , який через два тижні піде на вибори, було лише 15.
Отже в контексті права голосу молоді виборці піддаються обробці.
Я не хочу сказати, що "Бригада" і тп зроблені на замовлення когось з наших теперішніх лідерів, але вони (як один з чинників) призвели до того, що суспільство спокійно ставиться до речей, які (як на мене) є неприпустимими

jaguara - 16-10-2004 у 22:53

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Припускаю, що добре знятий фільм вплине і на дорослого.


не думаю. Нормальний дорослий теоретично прийме подібне "як добре (якісно, професійно etc) знята казка про бандюків". Хоч може то я ідеалізую людей

Цитата:
Крім того - "Бригаді" уже роки 3 напевно. Теперішньому 18-літньому , який через два тижні піде на вибори, було лише 15.

а тут вже не заперечу. Могло вплинути. Цілком :(

Dмитрик - 16-10-2004 у 23:42

Людоньки! Ви тут як -- проффесора порівнюєте з "героями" Бригади (бумер етс. обирайте будь -- що) ? І дійсно вважаєте, що такий фільм може вплинути на вибір нормальної людини? Та невже Ви дійсно вважаєте населення України деградованим аж на стільки?
Хоч я й не дивився цілої бригади й не збираюсь, але точно знаю, що Я. не схожий на жодного з героїв стрічки -- навіть самий банальний приклад -- зовнішній вигляд! супер -- еталон красоти :D тож, як на мене, не варто надто сильно перейматися таким впливом. Якось воно й печально й смішно водночас

Андрій Пелещишин - 17-10-2004 у 00:03

Не так вплинути на актуальний вибір, як принципово понизити опірність до кримінального минулого і просто до темних плям на кандидаті. Адже надідеєю усіх таких творів є твердження "що інакше на гору не вилізеш" і як наслідок - "усі там однакові". З відповідним висновком для конкретної політичної ситуації. Ну і все-таки кіно та ТБ є фактором формування культури. Можна до безмежності казати, що народ розуміє, що то казка, але я точно пригадую, що в розумних книжках писали - саме казки несуть основну виховну роль для молоді. Яка з часом постаріє і стане електоратом.
15 років (рахую від початку активної деградації совкової культури) чорнухи на екрані - і маємо прем'єра з кримінальним минулим. 10 років тому це було би ще неможливо. Той же ж Кучма мав цілком пристойну біографію.

Наталка - 17-10-2004 у 01:27

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?


Саме так я й вважаю. Що ж до райдужних прогнозів про те, що населення не настільки тупе - настільки, Дмитрику, боюся, що настільки. Так що - не дай Боже - переможе проффесор, то я скажу, що вони його не вибрали, а вибороли, вони на нього напоролися. Люди можуть жити самостійно, і у них буде лідер. Вівцям потрібен не лідер, а вівчар.
Взагалі, планку понизили - планку сприйняття, планку спротиву. Ми пишаємося, що під рядки з гімну України хтось танцює!!! - ми хаваємо попсу, і яке радіо не увімкнеш, у якій маршрутці не проїдеш - "при всьом богатствє вибора другой альтернатіви нєт". Немає вибору. Вибір без вибору. А люди до всього звикають. Ну, нехай попса, нехай ціни ростуть, як на дріжжах, нехай на вибори йде двічі несудимий прємьєр - нормально, хто не помиляється? Англійці кажуть: "Якщо мене обдурили раз - ганьба тому, хто це зробив, вдруге - ганьба мені". :mad:

Ігор Мартинів - 17-10-2004 у 08:36

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Людоньки! Ви тут як -- проффесора порівнюєте з "героями" Бригади (бумер етс. обирайте будь -- що) ? І дійсно вважаєте, що такий фільм може вплинути на вибір нормальної людини?
точно знаю, що Я. не схожий на жодного з героїв стрічки -- навіть самий банальний приклад -- зовнішній вигляд! супер -- еталон красоти

До речі, якщо продовжувати тезу Андрія про "програмні фільми". Ви помітили, що незабаром 1+1 збирається показувати "Шрека"? :lol:

Dмитрик - 17-10-2004 у 12:56

Шрека я люблю :D Але цікаво -- то з яким кандидатом засоціюють?

2 Наталка
не згоден з Вами. Ви вважаєте населення України простою отарою, правильно я зрозумів? А потім вимагаєте від нього якихось дій чи рішень! Ваше спростування -- типу не всіх, а переважну більшість -- в данному випадку за виправдання не підійде. Завжди були люди, що включалися до сірої маси, люди, які пливуть собі за течією й їм добре. Сказали робити так -- вони роблять, сказали думати про те -- вони думають... такі люди є у кожній країні, а на наших пострадячнських (Господи, 13 років минуло, а це означення ще досі підходить до українських просторів :() згарищах воно досі живуть і плодяться планово ... Але були є і будуть завжди інші, інші, що володіють вільним вибором, вільним словом, вільним світосприйняттям. В житті вони керуються власним розсудом, власними очима, вухами ... Але до влади таких людей у нас не прийнято пускати, тому що їх бояться. Сіренькі сліпі мишки бояться відкривати очка, бояться висовувати носики з нірок і привселюдно заявляти, що вони не згодні! Їм легше, заховавшись за сотнями таких як вони, закидати камінням того оджного, що посмів висловитися інакше, що посмів подумати інакше ... Але ж це не означає, що закидати камінням можна усіх! На їх місце прийдуть інші і вони будуть не вівцями -- кожен з них буде лідером, кожен буде особистістю! І у нашій державі є такі люди! Інакше ми би й досі були однією з республік... і з кожним роком їх ставатиме більше!!!

Марічка - 17-10-2004 у 14:42

Навіщо одразу закидати населенню України деградацію? Погляньмо спершу на ментальну типологію українця:неорганізованість, пасивність, заздрість, постійна потреба плакати і просити. Жорстоко? Реалістично?
Віками навчений до складних обставин, народ завжди задовільниться тим, що кинуть. Та ще й століттями плекана політика "моя хата скраю"... А народ, Дмитрику, це і є сіра маса, і вона піде на вибори, а не кілька лідерів від її імені(тут не Америка). І на цих "мишок" вже встигли вплинути не тільки фільмами.:(Батьківщину не обирають!

Андрій Пелещишин - 17-10-2004 у 15:04

Дмитрик, Марічка, не стягуйте тему в офтоп. Якщо хочеться обговорити ментальність українського народу - знайдіть відповідну тему або започаткуйте нову.

Наталка - 17-10-2004 у 15:18

Цитата:
Першим відправив користувач Марічка
Навіщо одразу закидати населенню України деградацію?


Бо я бачу її ознаки. І говорю поки що про деградацію не населення, а його смаків, хоча одне з одним пов’язано дуже тісно.
"1+1" викупив ефірний час телеканалу "Культура" на УТ-2. Радіоканал духовного відродження "Культура" душать, як тільки можуть. Зате нікому й в голову не прийде душити радіо "Шансон" чи випускати газету, скажімо, "Кієвскіє вєдомості" в рулонах і без тексту, як вона на те заслуговує. Про це неодноразово писали в різних темах на цьому Форумі, тому повторюватися не буду, скажу лише, що ця злива, цей шквал низькопробної масухи та кітчу в багатьох, на жаль, вимиває розум. Я сиджу в кафе, а пристойно одягнутий і на вигляд далеко не дурний хлоп, звертаючись до всіх присутніх, каже: "Ви послушайтє, какіє слова в етой пєснє". Слухаю. "Я - адін, ти адна, я сідєл, ти - ждала". Романтика. І це не поодинокий випадок. Чи може, я чогось не знаю, і це ознака духовного зростання?
2 Дмитрик: А я десь написала, що населення України - вівці? Здається, що ні. Я сказала те, що хотіла сказати, не більше, і не менше. Але направду мені дуже прикро, що моя доля, доля моїх батьків і дітей, і друзів залежить зараз від людей, які або куплені, або настільки залякані, що бояться навіть просто думати. Я нікого не звинувачую і не таврую, я просто констатую факт. Батьківщину, звісно, не обирають, та ми обираємо тих, хто є її обличчям. Ото й усе. :mad:

Tempika - 17-10-2004 у 17:32

....дякую марічці :-)
в принципі ж кожен народ заслуговує на свого президента... мо ми й заслужили януковича?...
та хто як не ми дружно і весело обирали кучму на два терміни?... а ментальність котиться
донизу певно не тільки у нас... подивіться розклад телепередач і прочитайте тільки короткий
зміст фільмів (переважно гамериканських), які пропонуються до перегляду... у мене сміх і
істерика тільки від читання :-)))) та бригада ще безневинне кіно... світ котиться в прірву,
а ви не знали?........

Наталка - 17-10-2004 у 18:15

Цитата:
Першим відправив користувач Tempika
....дякую марічці :-)


А за що? :) За влучний опис нашої ментальності?
Стосовно ментальної типології українця (як звучить!!!) - доки адмін ще раз не дав стусана за оф-топ, то вона у зображенні Марічки дуже вже однобока виходить. Пласка, схематична та безпросвітна. (А зараз прийде Олесь, і теж дасть мені стусанів за те, що я новачків лякаю). ;)
Що до "Бригада - ще безневинне кіно" - ну так, напевне. Не знаю, чи хоче хтось бути схожим на Термінатора, може й так, але особисто спілкувалася з підлітками, які просто мріють бути схожими на Сашу Як-там-його. Тут проблема не в тому, яке кіно страшніше, а в тому, що нав’язливо, раз у раз, крутиться по телевізії, і як це "щось" подається. У більшості американських фільмів все ж присутня здорова думка про те, що злочинцем бути - це погано. У серіалі "Бригада", у фільмах "Брат" та "Брат-2" стверджується, що кілерство, бандитизм - почесні заняття. Я не акцентую увагу на тому, хто продукує такі фільми, декілька є й американських, де романтизується злочинний світ, але "Леона-кілера" чи кого ще там не крутять щовечора з повторами, і не поповідають у всіх газетах, яку не розгорни, який це "найкращий серіал". Масоване формування громадської думки - ось що це таке, на думку мою. Колись "1+1" показувало щовечора класні фільми, різножанрові, цікаві, і російські, і американські, і німецькі, і які хочеш. Я перестала дивитися цей канал навіть не через їхні "новини" (можна ж просто новини не дивитися), а через серіали, обрані, вочевидь, за принципом "тупий і ще тупіший". :mad: Моя думка в цій дискусії цілком співпадає з думкою Андрія Пелещишина: подібні серіали формують у людей хибне уявлення про кримінальний світ, і, як наслідок - толерантність до кримінального минулого деяких осіб. Скільки б не крутили гамериканських бойовиків, навряд чи хтось на теренах колишнього союзу ототожнюватиме себе із в’язнем Шоушенку, чи ще з якимось американським ув’язненим. А тут - все своє, рідне, таке ментально близьке, зрозуміле...
Знову ж таки, зрозумійте мене вірно, я зовсім не закликаю вбратися у білі балахони, і лінчувати всіх, хто "сидів", та вплив такого "мистецтва", як на мене, очевидний.

Марічка - 17-10-2004 у 22:55

Вибачайте, я таки занадто відійшла від теми. А щодо ментальності українця-не все там негативне(написане було до Дмитрикового повідомлення).

Стосовно фільмів і не тільки. У нас транслюється дешева халявна продукція, яка,вже давно доведено,отуплює глядача. Передачі, варті уваги, або оминаються, або подаються після півночі. Навіть ввімкнений для фону, телевізор діє на підсвідомість. І нам знову не залишають вибору...:(:(:(

Dмитрик - 17-10-2004 у 23:36

2 Марічка і всі!!!
вибір завжди є! просто тре мати сміливість превселюдно його висловти!!!
а стосовн бригади -- якщо не помиляюсь, там у головних героїв не було усе на стільки пропащо -- вони були друзями й стояли одне за одного до кінця (чи я сюжет сплутав?) ніхто нікого не продавав, не підставляв .... а наша влада з цим в жодному разі не асоціюється! тим більше -- "єдиний провладний кандидат"
і, можливо, я повторюсь, але мене денервують такі серіали, але проводити паралелі між ними та зековими кандидатами я би не став!

Сергій Бєляєв - 18-10-2004 у 10:38

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Цікаво повернутися до давньої дискусії за місяць до того, як людину з двічі кримінальним минулим дуже імовірно виберуть Президентом України.

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?


Андрію, якщо дивитися на цей конкретний випадок під запропонованим Вами кутом зору, то спокійне ставлення суспільства сформувалося задовго до появи "Бригади". Особа, про яку ви згадали, займала до того посади голови облдержадміністрації, першого заступника голови облдержадміністрації... Все це було задовго до появи предмету обговорення.

Про це власне я й писав трохи більше, ніж півроку тому. Зазначені твори лише відображають ситуацію, яка склалася. Тобто, якщо умовно поділити твори на:
- про те, що є;
- про те, що має бути,
то "Бригада" - серіал про те, що є.

Не думаю, що ці серіали та фільми слід вважати агітаційними, навпаки, вони показують, як формуються певні особистості, звідки з'являються.

Якщо не заглиблюватись у вітчизняну новітню історію, то суспільство декілька років тому погидилось, щоб все було так, як є.

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Що ж до райдужних прогнозів про те, що населення не настільки тупе - настільки, Дмитрику, боюся, що настільки.
...

Наталю, навіщо ж так погано думати про населення власної країни. Як мінімум, це закид до самих себе, тому що ми всі теж належим до згаданого вище населення. Люди поступово усвідомлюють, що й до чого. Наприклад, з кожними виборами все більше виборців голосують проти всіх.

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Шрека я люблю Але цікаво -- то з яким кандидатом засоціюють?

Навіть з понад 20 аналога знайти важко: товстий, потворний, сильний, добрий (у глибині душі).

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Але до влади таких людей у нас не прийнято пускати, тому що їх бояться.

А до влади ніде не прийнято пускати. За владу боряться, її здобувають. Правда, сучасні політологи стверджують, що у посіндустріальному світі сильна харизматична особистість вже не може прийти до влади. Немає умов для формування такого образу. Інформація поширюються швидко. У кожного можна знайти якісь "скелети у шафі". Але подивимось...

rost - 18-10-2004 у 18:52

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
суспільство декілька років тому погидилось, щоб все було так, як є.

Та гидилося суспільство свідомо і цілеспрямовано з моменту узурпації влади кримінальниками і бандитами в 1917, а не "декілька років тому". А "Бригада", "Бумер" тощо це всього лиш відображення утвердження криміналізації Росії, яка вже відбулася на всіх рівнях. Там президент, прилюдно "із'ясняється" блатним жаргоном, і всі ту "феню" розуміють без перекладу. Блатні пісні звучать не тільки на радіо і ТВ, але і на офіційних державних міроприємствах. Через окупаційні медіаканали всі ці "надбання" кримінальної культури залили Україну та інші культурно залежні від Росії пострадянські держави.

Так, що бригади братки і братва це братня культура, так би мовити, в дії. А зек президент стане українським вкладом в єдину культурну зону. Тому що проффесор...

Сергій Бєляєв - 19-10-2004 у 10:13

Здається Ви переоцінюєте вплив "великого" брата.

Можна, звичайно, сперечатись стосовно того скільки років тому суспільство погодилось. Я би додав, що у Львові, збудованому на перетині торгівельних шляхів (та іу багатьох аналогічних містах), своя власна "блатна" субкультура існувала задовго до 1917 року (десь років за 300-400).

rost - 19-10-2004 у 10:30

Вплив "старшого брата" переоцінити важко.

Те, що у Львові , як і в любому іншому місті були злодії, ще не значить, що тут була блатна культура чи субкультура. Я не побоюся ствердити, що блатна культура це чисто російський феномен. В тому сенсі що тільки в Росії тюремний і злодійський фолькльор пішов в широкі маси, на радіо і телебачення. Мовою кримінальників розмовляє, поки що, президент тільки Росії.

Немає блатних пісень ні в поляків ні в угорців, ні в американців, ні, властиво і в українців. Ви собі уявляєте польського виконавця, весь репертуар, якого складається з пісень про тюрми, табори, злочини? А українського? Поки проффесор все ще тільки кандидат в президенти уявити собі це важко.

Взагалі блатна пісня про зону і т.д. українською це просто анекдот. Уявіть собі:

Раз пішли на справу я і Янукович
Тільки нічка темная була

Взагалі не прийнято ніде в світі гордитися, своїми відсидками, приналежністю до злочинного світу, крім Росії. Навіть проффесор свої ходки на зону приховував, як міг, до 2002-го року. А от Путін знав, що його народу "мочіть в сортірє" заімпонує.

Сергій Бєляєв - 19-10-2004 у 11:35

Не буду розвивати тему, щоб уникнути зауважень щодо off-топу, але щодо відсутності блатних пісень інших народів (та й в українців) Ви помиляєтесь. <Крапка!!!>

Тут було цікаве зауваження про те, що 1+1 невипадково показує ті чи інші фільми. Цікаво, демонстрація "Банд Нью-Йорку" з яскравими картинами становлення виборної демократії у США з тієї ж передвиборчо-агітаційної серії.

Ще один момент. Зараз іде реклама нового блокбастера "Чужий проти Хижака" (чи навпаки). Там є фраза: "Хто б з них не виграв, ми всеодно програємо". Напевно, передвиборчий хід якогось кандидата, який не розраховує вийти у другий тур.

Наталка - 19-10-2004 у 19:13

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Цікаво, демонстрація "Банд Нью-Йорку" з яскравими картинами становлення виборної демократії у США з тієї ж передвиборчо-агітаційної серії.

Ще один момент. Зараз іде реклама нового блокбастера "Чужий проти Хижака" (чи навпаки). Там є фраза: "Хто б з них не виграв, ми все одно програємо". Напевно, передвиборчий хід якогось кандидата, який не розраховує вийти у другий тур.


Цікаво, а "Банди Нью-Йорка" і "Хижаки" теж демонструються ледь не щовечора, з повторами, численними анонсами, і, повторюся, ще з півроку тому, упродовж кварталу на моїй пам’яті, яку газету не відкриєш - а там "Брігада". І як знімали, і як писали, і як грали, і як "1+1" крутить цей "найкращий російській серіал", і т.д., і т.п.
Мабуть, так співпало, що насправді дуже і дуже примітивний серіал (як, втім, і більшість серіалів взагалі), із косо-криво прописаними діалогами і такими ж персонажами (імхо) так активно рекламувався і в Росії, і в Україні. Скажете, треба було гроші відбити? Без сумніву. Та навіть "Швидка Настя", чи "Бідна", чи як її там, і та так не підносилася глядачам.
Я далека від того, щоб у всьому бачити "злиє проіскі врагов". Але я й не сліпа.

rost - 19-10-2004 у 22:46

При всій моїй неповазі до кримінальника-проффесора я не можу сказати, що ТВ-презентація Бригади грає на його користь. Бо, як і "лист небайдужих літераторів" цей серіал йому ні не допоможе ні не зашкодить.

В ширшому плані ІМГО не Бригада формує блатну російську культуру, а є скоріше одним з її продуктів. В кінці кінців, фінал там в певному плані оптимістичний -- всіх головних героїв бандитів вбивають, при чому частину просто ріжуть, як свиней. Собаці - собача(свиняча) смерть, мовляв.

Як на мене російська блатота в ефірі, в громадських місцях тощо це значно гірша проблема. Як би не це десятирічне полоскання мізків блатотою, більшість з нас, скоріше всього, ніколи би навіть не дізналися, що існує такий крутий проффесор Янукович.

Користувач Олесь - 20-10-2004 у 07:42

Так само ті серіали пропагують пияцтво - от ніби цілком безневинний серіал "Вулиці розбитих ліхтарів" - про чесних працівників міліції, які ведуть боротьбу зі злочинністю. Випивають вони на кожному кроці, як на роботі, так і поза нею. Сценарист без сцен пиятики обійтися не зміг. Поліційні серіали знімають в багатьох країнах, але там по-перше, не романтизують постать злочинця, тільки показують хто або що підштовхнуло його до злочину, здебільшого вказується ще спосіб, в який ця людина могла би уникнути проблем з законом, а по-друге, пияцтво теж не пропагується як такий собі спосіб позбутися душевної напруги, відпочити чи забутися. Серіали, попри те, що багато людей зневажає цей вид телепродукції, мають великий вплив на популяцію і на формування світогляду дітей чи підлітків. Звичайний фільм людина дивиться раз. Який би він не був вражаючий, з часом це забувається. Серіал ПОВТОРЮЄ одне і те саме місяцями або навіть роками - тобто з цим виростає ціле покоління. Значна частина населення з тих чи інших причин має до диспозиції тільки пару телевізійних каналів, тобто вибору нема. Якщо серіал дивляться дорослі, то його дивляться з ними і діти. Дитина, підліток день в день бачить те саме, причому в розжованому вигляді, де не треба робити ніяких інтелектуальних зусиль - важко переоцінити силу такого способу формування світогляду.

Сергій Бєляєв - 20-10-2004 у 08:31

І не дивно, якщо спонсором більшості цих серіалів є Nemiroff. Як наслідок, сценарій написаний так, щоб пляшка з'являлася у кадрі декілька разів в кожній серії.

Андрій Пелещишин - 24-10-2004 у 17:13

Я не можу стриматися, щоби не процитувати
http://www.korrespondent.net/main/105008
Цитата:
В воскресенье, 24 октября, неподалеку от станции метро "Крещатик" в Киеве появился автобус с надписью "Я - за Януковича. Потому что".

Автобус вывез на главную улицу украинской столицы руководитель политической партии "За красивую Украину" Геннадий Балашов, баллотировавшийся на пост Президента в 1999 году.
.............
В автобусе на полную мощность включены динамики, из которых звучит мелодия песни "Черный бумер".

Ігор Мартинів - 18-9-2005 у 15:52

Не читав, але засуджую :)

Ігор Мартинів - 19-9-2005 у 15:46

Спробуйте створити не бридоту

Галина Лев - 19-9-2005 у 19:31

А мене особисто російські серіали дістали більше від мексиканських, дійшло до того, що я навіть не перевіряю що йде, бо вже з перших секунд усвідомлюю, що то братів наших старших і перемикаю на інший канал. Вони забембали уже зі своїми мєнтами і бандитами.

Ігор Мартинів - 20-9-2005 у 01:06

Ну і даремно. Класний серіал "Моя прекрасна няня". Завжди дивлюся із задоволенням, дуже піднімає настрій :)

Юрій Сєров - 20-9-2005 у 10:42

Цитата:

А те що такі серіали загалом псують наш український високоінтелектуальний(на повному серйозі) смак, то це факт!

Ага, а ще наші співвітчизники з високоінтелектульним смаком слухають високоінтелектуальну Вєру Сєрдючку і ін.

Ігор Мартинів - 20-9-2005 у 17:14

При чому тут рос тунель? Вєра Сердючка то є наш вітчизняний виробник :) Знову кляті москалі винуваті?

Галина Лев - 20-9-2005 у 18:28

Поправочка! Няня не входить до мєнтів і бантитів, і її я залюбки дивлюсь, щоправда 1+1 чомусь прокручує серії по п*ять разів або й більше, ну але це краще, ніж кожного дня "Капітошка", чим теж грішать наші телевізійники.

Ігор Мартинів - 20-9-2005 у 21:57

поправочка приймається, просто тут деякі суб"єкти ставлять знак рівності між "російське" і "погане"

vovka - 20-9-2005 у 22:11

Я теж спочатку пробував дивитися "Няню" - все таки Жанна і Константин - класні актори, на відміну від няні Віки і її мамочки (чогось їх не сприймаю) .. Але далі няня мені набридла - чим далі тим тупіші жарти... А ще цей сміх за кадром - ніби я незнаю де треба сміятися а де ні :)

А від решти рос. серіалів про бандитів (яким до рівня перших мєнтів ще рости і рости) - мене просто нудить вже.. Нецікаво.. Все так одноманітно...

Ігор Мартинів - 21-9-2005 у 09:56

Ще був непоганий серіал "Солдати". До "ДМБ" звичайно не дотягував, але загалом досить прикольний і добрий.

А сміятися за кадром - то не "кляті москалі" придумали :) Просто жанр такий. Загалом "Няня" у своєму жанрі - найбільш якісний і професійний російський продукт.

vovka - 21-9-2005 у 11:36

Солдати був непоганим серіалом.. Але тільки перша частина... Друга - то вже набагато менш цікаво... Якось натягнуто - я вже його не дивився... Зараз йде вроді подібний серіал "Студенти" - вчора глянув одну серію - ну якось не то.. Важкувати дивитися.. Може не на ту серію попав..

Ігор Мартинів - 21-9-2005 у 12:15

До речі, Бригада в своєму жанрі теж, як на мене, найкращий серіал.

Цікаво, чому ніхто не каже про поганий вплив творів Дюма, Конан Дойля чи Агати Крісті? Адже серед них є такі, в яких вбивають більше і жорстокіше, ніж в тій самій Бригаді :)

Ігор Баранік - 21-9-2005 у 18:17

Можливо якість цих творів.

Користувач Олесь - 22-9-2005 у 08:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Мартинів
До речі, Бригада в своєму жанрі теж, як на мене, найкращий серіал.

Цікаво, чому ніхто не каже про поганий вплив творів Дюма, Конан Дойля чи Агати Крісті? Адже серед них є такі, в яких вбивають більше і жорстокіше, ніж в тій самій Бригаді :)


Про це вже було написано вище в даній темі. Справа не в тому, чи є в творі вбивство, чи ні, але в тому, як автор позиціонує злочинця а також представників закону.

Уявіть собі Еркюля Пуаро, який на короткій нозі зі злочинцями, бере в них хабарі за обіцянку завести розслідування в глухий кут і постійно пиячить. А злочинці його романтичні, благородні, весело проводять час в ресторанах і саунах (в той час вочевидь, в турецьких лазнях), на таке життя їх підштовхнуло тяжке дитинство і вже цим фактом всі їх злочини наперед виправдані (згадаймо кандидата від влади).

І це дійство відбувається під блатні пісні (тут проблема, оскільки англійську блатну пісню важко буде знайти). Жодного сюжету з хитромудрим розслідуванням в стилі Аґати Крісті, бо і так все на поверхні, головне - збір доказів і вибивання свідчень з потерпілих а також демонстрація романтичного побуту суспільного дна.

Ігор Мартинів - 22-9-2005 у 16:33

А мені наприклад не цікаво коли мент апріорі позитивний герой, а бандит - негативний. Все насправді набагато складніше. Корумпований мент - гірше, ніж бандит.

Зрештою, не все так гладко в житті бандитів у Бригаді. В кінці кінців всіх членів бригади, крім головного героя повбивали, він і його родина живуть в постійному страху.

Є також сцена - розмова мента з "бригадиром", у якій той чітко ставить Бєлова на місце.

Загалом добрий сюжет, добрі актори, добре знято. Нічого аморального не бачу. Показано життя людей по той бік закону. Показано з різних ракурсів. Он на "Хрещеного батька" ніхто тут не нарікає. Там теж ніби-то романтика бандитського життя. Дурниці це все. Краще б зізналися, що жаба давить - москалі можуть добре кіно робити, а ми - ні. Була би Бригада українським серіалом, не було б цих усіх розмов

Dmy - 22-9-2005 у 17:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Мартинів
А мені наприклад не цікаво коли мент апріорі позитивний герой, а бандит - негативний

Цікаво - навпаки? Як у "Бригаді"?
Цитата:
Загалом добрий сюжет, добрі актори, добре знято... Краще б зізналися, що жаба давить - москалі можуть добре кіно робити, а ми - ні. Була би Бригада українським серіалом, не було б цих усіх розмов

Важко обговорювати те, чого не бачив, хоча з тих кавалків, від яких свого часу не вдалося сховатися, ніякої видатної акторської гри не зауважив (про сюжет важко щось було второпати, окрім того, що гарні хлопці з бандформування мочать інших - поганих - бо не з бандформування). Та і Майстер Івану Бездомному з аналогічного приводу колись все пояснив. У божевільні.

Може й справді, "Бригада" - геніяльний фільм, хоча певні репліки тих, що бачили, зокрема і з ФоРуМу, змушують трохо того - засумніватись. Напевно, це справді заздрість.
Хоча, щодо хай не українських, так напівукраїнських боєвиків... один приклад. При тому, що на подібну, надто серіяльну, продукцію справді шкода часу, склалося років 5 тому подивитись десь відсотків 40 подібного творіння про подвиги детектива Дубровського. Та нічого, нормально. Звичайно, куди там Караченцову й Ульянову до звйозд "Бригади" :lol: ;), але грають нічогенько, на рівні. Знято незлецьки, сюжетець дещо закручений (а в "Бригаді", от, люди кажуть, все на поверхні, типа, щоб і дурному...). А головне - головна фігура - режисер-то рідний, український, з постійним місцем прописки на студії ім. Довженка. Муратов - прізвище. Щоправда, є один суттєвий недолік: головний позитивний герой - не бандит, мєнт - не мєнт, але щось біля того.
От написав і згадав ще одну фільму того таки пана Муратова - про важку долю "левів", щоправда односерійну, тому драматургія накручена дещо менше (але в будь-якому випадку більше за якихось пронумерованих "Братів" ). Знов таки маємо класну гру Караченцова, а замість Ульянова - Чуши Хаматової, на їхньому рівні страшенно модного Пєвцова дрібно видно; є, між іншим, позитивний персонаж із мільйонними статками, бандити, щоправда, знову наволочі, зате мєнти із ГБшниками, як і слід чекати - продажні.

Мораль яка? Можемо ми, як захочемо "добре кіно робити", відтак з якого щастя жабитись?

А власне, я, мабуть, в кині ніц не петрю - от і разрекламовану тут "Няню" не дивлюсь, тіко роки марную :(

Андрій Пелещишин - 25-3-2006 у 22:02

Півтора роки тому, напередодні виборів Президента я був написав ось таке
Цитата:
Цікаво повернутися до давньої дискусії за місяць до того, як людину з двічі кримінальним минулим дуже імовірно виберуть Президентом України.

Як ви тепер думаєте, чи не трансляція таких продуктів як "Бригада" по ТБ спричинила в значній мірі спокійне ставлення суспільства до чорних сторінок біографії одного з головних претендентів на головний пост держави?

Цікаво в тому сенсі виглядає сьогоднішня транляція по 1+1 фільму "Бумер". 1+1 завжди напередодні виборів транслювала свого роду "програмні", "концептуальні" фільми. Так в 2000р. (я тоді чомусь дуже чітко запамятав), коли Кучма зійшовся з Симоненко, - було показано "Собаче серце" та фільм Невзорова про страшні реалії чеченської війни.

А тепер "Бумер"... Отже це все-таки не просто мистецтво? А, так би мовити, "мистецтво на службі ...". Може ще раз і "Бригаду" встигнуть прокрутити?


Ну що ж. На цей раз на вибори 1+1 таки запустила "Бригаду". Вони явно транслюють якийсь сигнал суспільству :)

Юрій Сєров - 26-3-2006 у 12:48

А ще в п'ятницю по Інтеру було Помаранчеве небо. :)

Орест Гнатина - 30-3-2007 у 16:52

Згідний - такі фільми популяризують бандитизм, рекет, п"янство і т. п. ...