Форум Рідного Міста

Чому Росія не може бути просто сусідом?

rost - 25-11-2003 у 09:48

Люба дискусія, щодо перспектив України, її майбутнього, чи минулого обов"язкову торкнеться Росії. Чи це буде дискусія політична, чи економічна, тема Росії, там з"являється рано чи пізно. Ми можемо на всі лади заявляти, що Росія є таким же сусідом України, як Польща, чи Білорусія, але Росія "просто сусідом" для України не є і, нажаль, не буде ніколи.
Є, і все, ще значна частина населення України, котра досі не хоче сприйняти, як доконаний факт тe, що Україна вже не є провінцією Росії. Є українці, які переконані, що чим далі ми будемо триматися від Росії тим краще буде для України.
Мені, особисто, ближчою є позиція тих останніх, хоча певні факти працюють, нажаль, і на версію перших.

Як ви думаєте, чи може Росія бути просто сусідом?

Нормалайзер - 25-11-2003 у 10:12

Може.
Америки.
Через Берінгову протоку

Олексій Мачехін - 25-11-2003 у 10:14

Нажаль, практика показує що Росія не може бути просто сусідою допоки має амбіції домінування. І тому Україні доведеться шукати захисту в інших держав.
Просто сусід-Росія ІМХО можливий після чергового розколу цієї держави та глибокої політичної кризи в ній.

rost - 25-11-2003 у 10:36

Росії не вірять і Росію бояться. Ті ж самі чехи чи поляки, коли прийшлося вибирати союзників між Росією і Німеччиною, не задумуючись вибрали НАТО і Німеччину. І це при тому, що самі виперли кілька мільйонів німців з земель, які в історично вважалися німецькими. Здавалося б природнім з такими західними кордонами побоюватися Німеччини а не Росії.
Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Просто сусід-Росія ІМХО можливий після чергового розколу цієї держави та глибокої політичної кризи в ній.

На рахунок розколу Росії, то це справді, чи не єдиний випадок коли Росія може стати просто сусідом.
А от, що до "глибокої політичної кризи в Росії" то не дай боже, бо досвід показує, що російська криза легко перекидається на Україну.

rost - 25-11-2003 у 11:15

Хоч це питання з іншої теми, але тут йому буде краще
Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
чому існує упереджене ставлення саме до російського капіталу? Чому немає упередженості та відторгнення до інших іноземців?

У відповідь можу подати бородаті анекдоти галицький --
Дід розказує онукам:
"Були перші москалі(1915), другі(1939) і треті(1944) . І ті і ті були лихі, але перші і другі були ліпші.
--А чим же ж вони були ліпші? питаються онуки.
--Бо як прийшли, так і пішли. А треті, як прийшли то так і залишилися...".

, а також польський часів "народної демократії".

Вчителька на відкритому уроці питає дітей
-- Дітки, а чи знаєте, що є російський народ є другом польського народу?
учень Янусь каже
-- пані, вчителько, я думаю, що не другом він є, а братом.
-- Чудово Янусю, а чому ти так думаєш? питає вчителька
-- Бо друга можна вибирати, а брата ні...

Так і з тим капіталом, воно може і не зле, коли іноземний капітал приходить, але коли іноземний то російський, а "умом Россию не понять", тут вже і задуматися хочеться.

Олекса Мандрівник - 25-11-2003 у 11:53

До речі, чув в новинах, що Росія збирається купувати українські енергоактиви. Спочатку був Львівський автобусний завод, потім UMC, а тепер ось це... Звичайно, не зле коли надходить капітал, але... Здається мені що то все відбувається за заздалегідь спланованим сценарієм. Що відповідальні структури надають перевагу саме російським інвестиціям. І що ці структури давно вже є купленими росіянами :(.

Volodymyr - 25-11-2003 у 12:42

на мою думку - то залежить від нас... яким саме бути сусідом росіїї - "добрим" чи "злим" (де ви такі порівняння знаходите?), визначаємо саме ми... і ніхто інший.

моя думка.

Олекса Мандрівник - 25-11-2003 у 13:05

Звичайно. Ми визначаємо... Але нажаль з нашого боку (маю на увазі державу) є таке собі "вассальське" ставлення до того сусіда... Взяти хоча б ситуацію з порядком перетину російсько-українського кордону... Мало того, що сусідам дозволено їздити в Україну з їхніми внутрішніми паспортами, так вони ще й підняли галас, що їм наші митники ставлять туди штампи!.. Навіть стаття була в одній з іхніх газет (точно не скажу вже зараз в якій саме), під назвою "Засаленный паспорт"... І яка ж реакція на це від нашої держави?.. Посол України в Росії вибачився перед росіянами і пообіцяв виправити цю процедуру. На сьогоднішній день їм ніби вже нічого в паспорти не ставлять... Сумно то все спостерігати :(

Dmy - 25-11-2003 у 15:39

Цитата:
Першим відправив користувач Volodymyr
на мою думку - то залежить від нас... яким саме бути сусідом росіїї - "добрим" чи "злим" (де ви такі порівняння знаходите?), визначаємо саме ми... і ніхто інший.


Звичайно, "яким бути сусідом росії" - то залежить від нас, але засадниче питання-то було протилежним. І ось тут уже "йой"!
Наприклад, мене поселили в наметі поруч з ведмедевим барлогом, а у нього ломка після вчорашнього (це, доречі, про російськи кризи), то - питання: "Що тут залежатиме від мене?" :(
Менш фентезійний (хоча і дякувати Богу, уявний) приклад. Мої сусіди купили собі на розвагу маленького (бо юного) допитливого (бо юного) пітончика (так, метри зо два з половиною). Я, звичайно, не зоофоб, але все їдно якось незатишно. :rolleyes: Як тому хробаці щось пояснити, як наші погляди розійдуться (свят-свят-свят), особливо, якщо він раптом уже зголоднів? :)
Так я, якщо мені гади з ведмедями не до вподоби, теоретично, можу кудись переїхати, а Україні разом із поспільством куди з підводного човна?

Інше міркування.
Цитата:

Просто сусід-Росія ІМХО можливий після чергового розколу цієї держави та глибокої політичної кризи в ній.

Якщо Росія розвалиться (скоріше би), то нашим сусідою буде вже щось інше. Але то однаково не порятунок, а хіба відпочинок, бо ті, що залишаться (наприклад, у Московії) дуже швидко розпочнуть нове збирання земель руських, і ми, як завше, виявимось чи не першими кандидатами на освоєння.

Взагалі, найкраще на цю тему запостила Ярка в якомусь іншому треді (посилання на "Торбу", 349-й рік Росії в Україні - тре пошукати) :D

Dmy - 25-11-2003 у 15:46

Цитата:
Взагалі, найкраще на цю тему запостила Ярка в якомусь іншому треді

О. відразу й натрафив:
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1841&page=2#bottom

Рост - 26-11-2003 у 17:39

Ідея важливості влади над людьми і матеріального благополуччя (тут важко визначити, що є основним, що вторинним з цих двох, надто вже все переплелось) все ще має надпотужний вплив на більшість людей. Тому просто сусідом не буде ніхто. Просто є сильні сусіди і слабкі сусіди. Росія - сильний сусід. Оце і все.
А що робити Україні? Ніхто з нас цього не скаже. Свідомості, щоб охопити все поле обставин не вистарчить. Але кожен з нас може сказати, що повинен робити він сам, чи не так?

rost - 26-11-2003 у 18:58

Проблема тут не слабкості чи силі. Он Америка куди потужніша від Росії, але це не робить проблеми ні для Канади ні для Мексики. Більше того, обидві ці країни, страшенно таким сусідством задоволені.
Проблема в тому, що є сусіди, а є Росія, від якої ніхто в світі не сподівається нічого доброго. І всі її сусіди ближчі і дальші дружно і щиро бажають, щоб вона розвалилася.

dr.Trollin - 27-11-2003 у 03:36

Ну і звідки ото таке бажання ближньому пакости?
Може ж таки краще було би бажати Собі Сили??

Розвалилася щоб...
Хтів би м (яко фізик) нагадати, що при розпаді довільного структурованого утвору поглинається додаткова енергія (приміром кипіння), а/або у процесі цього розпаду частинки розлітаються (приміром скалки при дощколаманні).

(риторично-натякаюче питання) Енергія звідки братись буде? з оточення ж бо...

Поза тим -- втрата зв'язності структури викликає збурення у прилеглих структурах подібної зв'язності. А воно нам треба?

Dmy - 27-11-2003 у 17:27

Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
Хтів би м (яко фізик) нагадати, що при розпаді довільного структурованого утвору поглинається додаткова енергія (приміром кипіння), а/або у процесі цього розпаду частинки розлітаються (приміром скалки при дощколаманні)...
Поза тим -- втрата зв'язності структури викликає збурення у прилеглих структурах подібної зв'язності


Ну, докторе, ти таки фізик, блін! :D
Не знаю, як там зі збуренням зв'язності довільно структурованого утвору, а от поясни мені, "простій ропусі" чому, як от недавна розбив пляшку пива, внаслід чого відбувся суцільний розпад її форми і вмісту, то додаткова енергія в на всіх рівнях узгодженій системі "я-пиво" не лише не поглинулась, а навпаки - вивільнилась у просто необмеженій кількости у вигляді матюгів й інших неадекватних вчинків? :o:(

Едуард - 27-11-2003 у 19:54

Цитата:
Першим відправив користувач rost
У відповідь можу подати бородаті анекдоти галицький --
Дід розказує онукам:
"Були перші москалі(1915), другі(1939) і треті(1944) . І ті і ті були лихі, але перші і другі були ліпші.
--А чим же ж вони були ліпші? питаються онуки.
--Бо як прийшли, так і пішли. А треті, як прийшли то так і залишилися...".

, а також польський часів "народної демократії".

Вчителька на відкритому уроці питає дітей
-- Дітки, а чи знаєте, що є російський народ є другом польського народу?
учень Янусь каже
-- пані, вчителько, я думаю, що не другом він є, а братом.
-- Чудово Янусю, а чому ти так думаєш? питає вчителька
-- Бо друга можна вибирати, а брата ні...


А є ще сучасні анекдоти.
Після проведення чергової олімпіади в Держкомспорту (чи як він там називається?). Наказ.
Висловити Іванеку за вагомий внесок в розвиток фізкультури та спорту в Україні за 32-е місце в плаванні/ фехтуванні/ штовханні ядра/ тощо. Разом з цим, вказати на суттєві недоліки в роботі Петренку за 2-е місце в веслуванні/ багатоборстві/ тощо.
Репліка із залу.
- За що? Там 32-е, а тут друге.
- А за те, то в першому випадку _москаль зайняв 33-є місце, а у другому перше.

Як би все це не переросло в параною!

rost - 27-11-2003 у 21:45

Звичайно, Росія хапала території у всіх свої сусідів, але хіба ті ж німці, чи американці не так само чинили. Чому ж сусіди не бояться зараз ні тих ні інших, а для стримування Росії утримують і зміцнюють напотужніший в історії військовий блок - НАТО. Без сумніву, що б не декларували натівці -- НАТО є оборонний блок проти одного противника -- Росії і російська загроза це єдине, що цементує цей блок. Тому і верещать росіяни на кожне розширення НАТО.
Це ж як треба було постаратися Росії, щоб протиставити себе усьому світові, і навіть після втрати половини своєї імперії все ще залишатися пугалом і не тільки для сусідів.
Цитата:
Першим відправив користувач Едуард
Як би все це не переросло в параною!

Звичайно росіянам хотілося б це називати "параноєю", але не завадило б їм задуматися, ЧОМУ держави, що входять в десятку найрозвитіших країн світу, об"єднуються проти Росії в НАТО, а ті сусіди Росії, що ще не входять в НАТО то про це мріють. А заодно, чому в Росії нема жодного союзника.

dr.Trollin - 28-11-2003 у 00:17

2Dmy 27-11-2003 в 17:27
"Ну, докторе, ти таки фізик, блін!"
(носакокопирсаючи підлогу) ну, дык!

"як от недавна розбив пляшку пива..."
нагромаджена з метою рекомпенсації енергія узгодженої системи ("пивОя";) внаслідок катастрофічного фазового переходу (катастрофічного прбою поверхні пивного кластеру) зазнала ґвалтовного переросподілення. Позірне виділення низьконасиченої енергії (звукової та рукорозмахувльної), котре видавалося перевищуючим норми, вказані у знаному зак. збер. енерг. насправді його не порушує, оск. супроводжувалось поглинанням більш значних кількостей високоенергетиснонасиченної субстанції -- співчуття лЮдського.

ото десь отак от.

PS. правда то таки не до треду. :)

Хоча, може і до. Оск зей текст, що я набив,- незважаючи на свою неповажну форму,- зрештою таки адекватнийю

Олександр Чорнобиль - 11-5-2004 у 14:33

Відколи з"явилась московська держава, вона завжди була відсталою, порівняно з іншими. Ні, не йдеться про військову чи військово-промислову потугу. Ми пам"ятаємо і "как Петербург мирил врагов высокой доблестью полков в век золотой Екатерины", і час, коли "От тайги до Британских морей...". Тут мови нема.
Я маю на увазі відсталою за загальним рівнем життя народу. А коли народу живеться погано, то він або втікає в іншу країну, або повстає. З повстанцями в Росії завжди розбирались серйозно. Тому бажаючі з"являлись рідко. А як бути з тими, що тікають? А треба зробити так, щоб не було куди тікати. І сотні років імперія розросталась на Схід - "доганяючи" своїх біженців.
Потім імперія почала називатись СРСР і на чолі її стали люди, які зрозуміли, що поки поряд будуть країни з вищим рівнем життя, існування їх країни буде під загрозою. Тому вони готували світову революцію і всіляко підтримували соціалістичні і комуністичні уряди по всьому світу.
Імперія стала називатись Російською федерацією і, оскільки, вже не має колишньої сили, часто змушена діяти відносно цивілізованими методами. Тому найближчі сусіди Росії мають бути бідними (для цього здійснюється економічна експансія російського капіталу), або ... стати частиною Росії.
Просто сусідом Росія бути не може.

Остап_М. - 11-5-2004 у 15:46

Повністю підтримую Володимира. Все залежить не тільки від Росії, але і від позиції нашої країни. Адже якщо ми й надалі будемо тільки туди їздити і просити, то з нами через кільканадцять років поводитимуться як з чеченцями чи інгушетами. Будуть винищувати.
І ще нерозумію тих, хто там говорить щось про історію... як Росія поставала ітд. Це неактуально. Дедалі актуальнішим стають сьогоднішні взаємовідносини!!!

Dmy - 11-5-2004 у 17:43

2 Олександр Чорнобиль
Не знаю чому, але чомусь ця думка дуже мені нагадує тезу з "Останньої республіки" Віктора Суворова, особливо щодо "не було, куди тікати"

Олександр Чорнобиль - 12-5-2004 у 11:43

Блискуче, шановний Академіку Dmy! Приємно спілкуватись з обізнаними людьми! Дійсно, моя думка з цього питання формувалась не тільки на основі історії російської імперії, а і на основі цього дослідження.

Святослав - 18-5-2004 у 17:55

Моє шанування панству.
Старенький анекдот до теми (часів другої чеченської):
Дзвінок з Кремля до Києва:
- Лєонід Макаровіч...
- ??? Який в біса Макарович, Данилович уже давно...
- Ой, ізвіні, с будуна перепутал... Слушай, напомні - куда я вчєра войска ввьол, к тєбє или в Чєчню?..
:(

Олександра Бабяк - 19-5-2004 у 08:00

Святослав2:
влучно сказано, хоч і анегдот та дуже реалістичний...:lol:

Не знаю, чи відомо Вам, але наш Кучма двічі:wow: вітав Путіна з інавгурацією, а його таки не запросили на всі ці урочистості в Москві. Оце принизився...
Росії "чхати" на партнерство з Україною, вона хоче нас під свій контроль. А Кучма успішно реалізує її плани...:(