Форум Рідного Міста

AMD повідомила про результати тестування Opteron.

Agent86 - 5-12-2002 у 03:10

Опубліковано 17 листопада 2002 року


Компанія Advanced Micro Devices опублікувала попередні результати випробувань свого майбутнього процесора Opteron для серверів: цей чіп, схоже, може стати одним із самих потужних у своєму класі.

На конференції Сан-Хосе головний інженер AMD Фред Вебер (Fred Weber) повідомив, що в ході випробувань у лабораторії компанії сервер із процесором Opteron 2 Ггц показав прибизні результати в 1202 бала на тестах SPECint 2000 і 1170 на тестах SPECfp 2000. Це краще, ніж у більшості конкуруючих чіпів на сьогоднішньому ринку.

Результати тесту SPECint, що вимірює швидкодію процесора при цілочисельних обчисленнях, особливо цікаві, тому що замовники при виборі серверів дивляться саме на ці цифри. У більшості сучасних процесорів даний показник нижче 1000, відзначає аналітик Insight 64 Натан Бруквуд (Nathan Brookwood). SPECfp використовується для оцінки математичних можливостей чіпа, що важливі для робочих станцій і суперкомп'ютерів.

Результати випробувань AMD були отримані в лабораторних умовах, і Уебер відмовився вдаватися в технічні подробиці конструкції використовуваних у них сервера і чіпа. Проте вони означають, що новий процесор приблизно відповідає обіцянкам, що AMD робила при його анонсуванні. Ці результати можуть допомогти компанії в її прагненні вийти зі своїми процесорами в мейнстрім серверного ринку.

Однак джерела зтверджують, що до цих цифр потрібно відноситися з великою обережністю. Поза стінами AMD поки мало в кого є можливість пограти з Opteron або іншими процесорами сімейства Hammer. AMD тримає в строгому секреті усе, що зв'язано з цими процесорами. Відомо лише, що Opteron з'явиться на ринку в першому півріччі 2003 року, — про це повідомив менеджер по маркетингу відділення настільних продуктів компанії Марко Боуд (Mark Bode). За його словами, настільний варіант Hammer надійде в продаж у березні або квітні, а версія для ноутбуків, як і Opteron, дебютує до середини року.

Уебер розповідав про Opteron 2 Ггц, але компанія не повідомляє про те, з якою тактовою частотою будуть працювати перші версії чіпа. Аналітики думають, що вона складе 2-2,4 Ггц. AMD привласнила цьому процесорові номер 3400+. Сімейство Hammer зможе виконувати як 32-бітні, так і 64-бітні програми. Останні навряд чи стануть популярними в найближчі роки на ринку настільних програмних додатків, де головним чином і продаються процесори AMD, однак універсальність цих чіпів означає їхню готовність зробити даний стрибок. « чи відбудеться він у 2005, або в 2006, або в 2007 році? Точно сказати важко, але десь у цей період», — завірив Уебер.

Intel, навпроти, випускає окремі сімейства чіпов для 32- і 64-бітних програм — Уебер назвав цей підхід «картковим будиночком».

Роздвоєння особистості Itanium
У презентації Intel розповідалося, як може бути побудований багатомодульний чіп Itanium. Компанія вже говорила про свій намір запропонувати многомодульные чипы, але не обговорювала їхню можливу конструкцію.

ДО 2007 року мікропроцесори будуть вміщати мільярд транзисторів, і, як сказав партнер Intel Enterprise Group Джон Кроуфорд (John Crawford), з цим багатством треба щось робити. Intel припускає використовувати його для створення на одному кристалі чотирьох окремих модулів Itanium, що будуть розділяти загальний кеш, як це робиться в сучасному IBM Power4.

Такий мегачіп обіцяє конструкторам комп'ютерів ряд переваг. Побудувати чотирипроцесорний сервер стане набагато простіше, а програмні додатки щоб уникнути утворення «гарячих крапок» зможуть «перескакувати» з одного процесорного модуля на іншій. У минулому Intel уже говорила про подібну технологію зміни модулів. «Ми розподіляємо гарячі крапки по чотирьох областях кристала», — пояснив Кроуфорд. Він не сказав, що Intel дійсно збирається будувати Itanium на чотирьох головах, але назвав цю ідею «цілком здійсненною». Мільярд транзисторів, додав Кроуфорд, можна використовувати і для введення безпосередньо в процесор засобів шифрування, що спростить обробку даних у додатках .Net і Java.


джерело : ZDNet News