Форум Рідного Міста

Віза до Польщі

Роман Голощук - 14-1-2004 у 21:41

Може хтось підкаже як простіше і дешевше отримати візу до Польші. Річ у тім, що у напочатку лютого я запрошений на наукову конференцію у Варшаву.
Я чув що у Львові, щоб отримати візу порібно 2 тижні простояти у чергах і дехто за візами їде аж до Харкова!
Допоможіть порадами - може хтось знає як спростити процес отримання візи і скільки це може коштувати.

Юрій Марків - 15-1-2004 у 09:17

Елементарно, тим більше, що є конференція (і мабуть якісь документи на доказ цього).

Я прийшов 12 числа, в понеділок під консульство в 6 годині ранку, записався в список (був вже на ту годину 59-им) і зайшов десь 9:05. Дали талончик з призначеною "аудієнцією" на 21 число, на 9 ранку. Також дали формуляр-анкету для прохання про надання візи. Можна на нього глянути тут: http://www.konsulat.lviv.ua Поки що це весь процес. А люди приходять займати чергу, наскільки мені сказали, ще з 5 ранку. Крім того, ходять ще якісь бабусі і пропонують за 30-60 грн. організувати тобі прохід без черги, та одну таку погнали з-під дверей на моїх очах - тож не купляйтеся на таку фігню. А взагалі враження від того всього дійства препогане - народу до 9 ранку зібралося 420 (це лише в списку) чоловік, всі вовтузяться, збираються натовпом під самим входом, мєнти весь час щось кричать... Щоб якнайрідше там ходити, постараюся виробити собі багаторазову візу на рік, для цього потрібно, щоб хтось з родини в Польщі зробив тобі офіційне запрошення.

Рост - 15-1-2004 у 09:56

Цікаво, якщо спробувати зробити через якусь тур-фірму. Наскільки це буде дорожче?

До-речі, скільки коштує віза?

Юрій Марків - 15-1-2004 у 10:12

Візи в Польщу для громадян України безкоштовні.

Рост - 16-1-2004 у 11:27

Щойно бачив таке ж запитання в автофорумі Київському. Людина каже, що через турфірму за 50 грн. і два дні зробила. Думаю, що у Львові така ж ситуація приблизно.

Юрій Марків - 16-1-2004 у 15:47

Щоб не приходити заради займання черги під консульство вдосвіта, особливо якщо спішиш - 50 грн. цілком розумна ціна. Та поки що вже дочекаюся призначеної аудієнції...

Юрій Марків - 27-1-2004 у 10:19

Кому цікаве продовження про візу...
Отже, мав я призначену "аудієнцію" на 21 число, але через відрядження не зміг тоді бути в консульстві. Ну вже прийшов сьогодні знову займати чергу на призначення нової "аудієнції" (в п'ятій ранку :-О вже був там, млинець), та про всяк випадок вирішив ще зайняти чергу для тих, хто вже прийшов на призначений термін. На диво пройшов десь 8:15 зі старим талончиком, так і сказав - у відрядженні був, проканало. Чекав годину на визнання консулом моєї причини запізнення за поважну. Сьогодні в третій дня маю прийти забирати паспорт з візою. Так що винесло грошей мені це все - 00 грн. 00 коп.

Рост - 27-1-2004 у 11:09

Грошей то 00.00, а в перерахунку на потрачений час і здоров`я?

А я дізнався в приватній розмові про точні ціни швидкого виготовлення візи у Львові. Починається від 50 уо, а взагалі залежить, через скільки рук це перейде.
Не знаю, як та людина робила за 50 грн. А може він мав на увазі "гірни", що на жаргоні суть долари?

Юрій Марків - 27-1-2004 у 16:39

Ось я і отримав багаторазову візу на півроку/90 днів. Розшифровую: можна вибирати, коли хочеш їхати, коридор від сьогодні на півроку. Кількість поїздок не має значення, головне щоби в сумі кількість днів перебування в Польщі становила не більше 90 днів.

Здоров'я справді шкода... Страшенно хочеться спати і намерзся трохи. Тішить лише те, що наступного разу доведеться йти вдосвіта під консульство вже влітку :-)

Роман Голощук - 28-1-2004 у 13:56

To Efes:

Маю до Вас кілька питань (як до людини з досвідом отримання візи)
1. Анкету вже треба мати заповненою на перший раз?
2. Чи можна формуляр анкети заповнити на компі (маю скачані файлики з анкетою у вордівському файлику)
3. Якщо прийти год. 8 (раніше просто не встану ), яким я вже буду в черзі (орієнтовно)?
В принципі, у мене на руках вже є копія офіційного запрошення на наук. семінар - може вдасться прорватися поза заг. чергою?

Юрій Марків - 28-1-2004 у 14:08

Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
To Efes:

Маю до Вас кілька питань (як до людини з досвідом отримання візи)
1. Анкету вже треба мати заповненою на перший раз?


На перший раз потрібен лише закордонний паспорт.

Цитата:

2. Чи можна формуляр анкети заповнити на компі (маю скачані файлики з анкетою у вордівському файлику)


Так, я саме так і зробив.

Цитата:

3. Якщо прийти год. 8 (раніше просто не встану ), яким я вже буду в черзі (орієнтовно)?


На перший раз - десь трьохсотим. На другий раз (вже з талончиком) - десь двохсотим і зайдете напевно після 12 год. Хоча все змінюється.

Цитата:

В принципі, у мене на руках вже є копія офіційного запрошення на наук. семінар - може вдасться прорватися поза заг. чергою?


Сумніваюся. Та варто передзвонити і запитати.

Обов'язково перш за все спитайте в юрби, в кого список і запишіться, причому перевірте, чи Ваше прізвище записане правильно!

Юрій Марків - 28-1-2004 у 15:45

Ще кілька слів стосовно проходження без черги. Аргумент має бути суттєвим, причому копії документів за аргумент не вважаються. Знаю це з досвіду, бо ми на фірмі постійно запрошуємо когось з-за кордону і робимо візи для себе. З вагомим аргументом в руках дзвонимо в консульство і домовляємося (в разі визнання аргументу), що ще раз передзвонимо з мобілки з-під консульства, щоб по Вас вийшов працівник консульства. Інакше юрба задусить! :-О Не пробуйте пройти без черги в інший спосіб, якщо тільки ваша статура не схожа на Шварцнегерівську.

Роман Голощук - 3-2-2004 у 16:40

Тепер мої враження від отримання талончика на "аудієнцією":
Прийшов сьогодні на 6:40, і одразу став у чергу для запису - записався 514. Вирішив не стовбичити і пішов по справам. Десь біля півпершої вернувся - запускали десь 340-го. Вже чекав, поки у 14:15 не потрапис до віконечка де й отримав талончик на 11 число. У загальному все так, як і описував Efes - усі вовтузяться, кричать. Бізнес роблять на усьому - від продавання своєї черги до заповнення анкет (за 4 грн.).
У турфірмі можуть зробити візу за 5 днів, і це коштує 150 грн. Я все таки вирішив робити візу сам.

Iryna_777 - 4-2-2004 у 12:05

3-го лютого я була 568 (!), пройшла біля 3-ї...
Невже на здачу документів теж треба записуватися в чергу?! Адже ж вказана приблизна година, коли прийти!
Скільки часу від здачі документів до отримання візи?

Iryna_777 - 4-2-2004 у 12:14

568-а о 7.10 ранку !

Юрій Марків - 4-2-2004 у 13:53

Після різдвяних свят люди починали сходитися з 5 ранку, а тепер займають чергу і в 3, і навіть в 2 ранку.

На здачу документів також потрібно записуватися в чергу, щоб потрапити на ту годину, на яку призначено. Я, щоб зайти в 8:15, зайняв чергу в 5 ранку. Від здачі документів до отримання візи проходить пів дня.

Роман Голощук - 4-2-2004 у 18:16

Цитата:
Першим відправив користувач Iryna_777
3-го лютого я була 568 (!), пройшла біля 3-ї...


А я був 514. Можливо, ми бачили один одного ;)

ЗОРЯНА - 5-2-2004 у 10:28

Цитата:
Originally posted by Efes
Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
To Efes:

2. Чи можна формуляр анкети заповнити на компі (маю скачані файлики з анкетою у вордівському файлику)


Так, я саме так і зробив.

Де можна дістати анкету у вордівському файлику?

Юрій Марків - 5-2-2004 у 10:31

Українською:
http://www.konsulat.lviv.ua/form/wniosek_ukr.doc
Польською:
http://www.konsulat.lviv.ua/form/wniosek_pol.doc

ЗОРЯНА - 5-2-2004 у 12:11

Дякую дуже! Я вчора намагалася знайти, але з того нічого не вийшло..

Роман Голощук - 5-1-2007 у 11:37

Прикра новина :(
Польські візи з кінця цього року (2007) будуть платними :-(
Так каже керівник візового відділу Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мірослав Грита.
Такий подарунок наш західний сусід зробить після того, як увійде до Шенгенської зони. Скільки коштуватимуть польські візи, у консульстві наразі не знають.

Роман Голощук - 9-8-2007 у 21:10

Проблеми з отриманням польських віз тривають.
Про черги та корупцію читайте тут:
Польська віза з-під паркану консульства

Роман Голощук - 10-8-2007 у 09:23

Ще цікава інформація:
МЗС України обіцяє якнайшвидше розвантажити візову чергу в Львові. В цьому консульстві в рік видається по 300,000 віз – половину від всієї кількості віз, які українці одержують за рік.
Для консулів повинні бути введені нічні зміни, а частина анкет буде відправлена до інших консульств в Україні, де немає таких черг.

Співробітники польського зовнішньополітичного відомства знають, що під консульством Польщі в Львові діє візова мафія, яка складається, в основному, з місцевих жителів.

Тарас Гулка - 10-8-2007 у 18:00

Доречі, на сайті консуляту вже не можна заповнити анкету і стати в чергу. Цю фічу вони прибрали

Hanor Narasson - 10-8-2007 у 19:31

Остаточно, оскыльки я все-одно їду до Києва, то вирішив подати заяву там.

Але питання - яку мету вказувати - туризм, чи закупи?:o Бо хотів би багаторазову візу.

Роман Голощук - 12-8-2007 у 09:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Доречі, на сайті консуляту вже не можна заповнити анкету і стати в чергу. Цю фічу вони прибрали


Прибрали. Бо в посольстві нині є аж 120 тисяч інтернет-заявок на отримання віз!!!

Роман Голощук - 12-8-2007 у 09:15

9 серпня під час прес-конференції віце-консул Генерального консульства Республіки Польща Марцін Зєнєвіч повідомив, що установа запровадить світове ноу-хау і незабаром запрацює у дві зміни.

Причиною такого нововведення став брак “рук” і часу для оперативного оформлення віз до Польщі для величезної кількості охочих. За словами пана Зєнєвіча, консульству важко впоратися з напливом клієнтів в одну зміну, тож робота відбуватиметься у дві й триватиме орієнтовно до 21.00.

Детальніше - Львівська газета

P.s. Будемо сподіватися, що збільшення часу роботи працівників консуляту призведе і до більшої ефективності.
Даєш третю зміну! ;-)

Hanor Narasson - 12-8-2007 у 10:41

ІМНО, "бекоштовність" візи - одна з основних причин неймовірної черги.

Hanor Narasson - 12-8-2007 у 20:30

Трошки офтопік, бо "не тільки до Польщі".

Оскільки я їду до Києва на 10 днів, то стрілила мені в голову ідея попробувати отримати ще пару-трійку :lol: віз до "сусідів", от "щоб були" :P І виявляється цікава ситувація. Львів'яни "до сусідів" в Києву можуть пробувати отримати візу хіба до Румунії і тої ж Польщі, причому до Польщі, як виняток (для інших консульских округів, крім західного винятків немає - тільки в найближчому консульстві).
Про Румунію нічого в і-неті, крім адреси не знайшов.

А от інші:
Угорщина - строго в Ужгороді
Словаччина - те саме
Чехія - тільки у Львові.

Причому стає зрозумілим, чому під польським консульством "дурдім типу Кульпарків" :lol:, а під іншими тягне хіба "на Ігрень" :lol: У поляків значно менші вимоги до апліканта - не треба довідки з місця роботи, довідки про платоспроможність, і т.д.

Хоча підсумовуючи - прикро, бо для більшості простих українців це та сама "залізна завіса". Ну не вірю я, що пересічний мадяр витрачає "на існування" навіть половину тої суми, яку вимагають від українців! :mad:

Юрій Сєров - 12-8-2007 у 22:08

З 1 січня Польща стане шенгеном і тоді черг, як і отриманих віз поменшає.

Роман Голощук - 15-9-2007 у 13:16

Українці платитимуть за польські візи з першого грудня, а не з першого листопада, як повідомляли раніше. Це стало можливим після двосторонніх переговорів консульських департаментів МЗС Польщі та України.

Візи коштуватимуть для українців 35 євро.

Андрій Пелещишин - 15-9-2007 у 13:56

Я щось запутався. Чи дійсно з 1 січня чисто польских віз не буде (лише шенгенські), і якщо так, то який смисл на 1 місяць вводити новий порядок видачі віз?

Ярема П. - 15-9-2007 у 19:05

Звідки така інформація??? Подавайте хоч джерело, звідки Ви це берете... На даний момент жодне представництво Польщі в Україні не давало конкретної інформації. Навіть польське телебачення в вчорашньому сюжеті (в Панорамі) про візовий режим про це не згадало. Наразі відомо на цей день точно лише одне:

1. Шенген з 1 січня 2008
2. ЄС наразі ще не впевнене щодо повного знесення контролю на кордонах Польща-інші країни, Чехія-інші країни.
3. Візи будуть платні для українців. Невідомо точно про види віз. Можливо, що будуть візи лише в Польщу, але не Шенген, а будуть і Шенгенські. Так само як колись було, отримував візу, скажімо, в Францію, але не шенген, і мусив або летіти, або ще транзит отримувати. Хоча, надіюсь, такого не буде.
4. Наші теж готують неприємні сюрпризи полякам в тому плані, пов'язану з кількістю готівки, яку поляки повинні задекларувати при в'їзді на Україну.

Роман Голощук - 17-9-2007 у 13:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Звідки така інформація??? Подавайте хоч джерело, звідки Ви це берете... На даний момент жодне представництво Польщі в Україні не давало конкретної інформації.


Навідувати усі представництва Польщі в Україні у мене не має ні часу, ні бажання ;)
Інформація узята звідси:
http://daily.lviv.ua/index.php?archive=140907#news11

Юрій Сєров - 1-10-2007 у 22:01

За 2.5 місяці Шенген буде у нас під боком: http://ua.korrespondent.net/main/85006/
Навіть не знаю, що значить це для "маленьких" українців. Легше буде потрапити в Європу чи складніше в Польщу?

Юрій Сєров - 17-10-2007 у 16:22

Українці таки платитимуть за польську візу 35 євро. Але не всі

Польща та Україна домовилися про нові умови візового режиму між країнами. В результаті переговорів між державами, які відбулися 15 –16 жовтня 2007 року у Варшаві, було узгоджено зміни до українсько-польської міжурядової Угоди «Про умови поїздок громадян від 30 липня 2003 року» у контексті вступу Республіки Польща до Шенгенської зони. Про це сьогодні, 17 жовтня, ЗІКу повідомила прес-служба МЗС України.

В результаті переговорів було домовлено, що візи до Польщі до часу вступу країни до Шенгенської зони видаватимуться громадянам України безкоштовно, але якщо термін дії візи буде поширюватися вже на час, коли Польща приєднається до Шенгенської угоди, вартість візи становитиме 35 євро.

Проте значна категорія українців отримуватимуть безкоштовні візи також і після приєднання Польщі до Шенгенської угоди. Зокрема, це будуть: дружина/чоловік, батьки та діти громадянина України, який має дозвіл на перебування в Польщі; учні, студенти; громадяни, які подорожують з гуманітарною метою; інваліди та супроводжуючі їх особи; журналісти; професійні перевізники; члени екіпажів поїздів; пенсіонери; діти віком до 18 років та залежні особи віком до 21 року; члени офіційних делегацій; представники центральних та місцевих органів влади; учасники програм обміну між спорідненими містами.

Також у Варшаві продовжили переговори щодо укладення двосторонньої угоди про місцевий прикордонний рух. Українська сторона розраховує на укладення угоди, яка б передбачала не гірші умови для місцевого прикордонного руху, ніж ті домовленості, які досягнуто Україною з іншими прикордонними державами-членами ЄС.

Довідка

Орієнтовний термін приєднання Республіки Польща до Шенгенської угоди – 1 січня 2008 року, проте офіційної дати вступу ще не визначено.

Рост - 17-10-2007 у 19:46

Так чи є інформація, будуть ці візи по 35 євро лише в Польшу, чи і в Шенген???

Роман Голощук - 1-11-2007 у 12:42

Польське консульство у Львові знову "відзначилось". Цього разу - брутальним поводженням польських дипломатичних представників зі своїми ж співвітчизниками.

Детальніше тут: http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/11/01/27344/

Роман Голощук - 18-11-2007 у 13:21

"...представник консульства Польщі в Києві повідомив, що формально консульство почне видавати шенгенські візи з 21 грудня, але у зв'язку з майбутніми різдвяними й новорічними святами реально такі візи будуть видавати із січня 2008 року."

Джерело: http://expres.ua/articles/2007/11/13/21013/

Богдана Курилюк - 19-11-2007 у 22:03

А "відмовникам" ці візи також видаватимуть?
Справа в тому, що мені влітку в паспорті поставили відмову на в"їзд до Франції, а тепер на поїздку до Швейцарії навіть не приймають документи, бо там стоїть синя печатка французького посольства... :mad:

Чи в когось вже була така ситуація і що б Ви порадили мені тепер робити?
:)

Юрій Сєров - 19-11-2007 у 22:20

Думаю, що отримати візу до Польщі реалістичніше ніж до Швейцарії.
Відмова - це окрема тема, можеш зробити окрему дискусію. Якщо коротко - люди змінюють прізвище і роблять новий паспорт.

Україна і Польща спростили візовий режим

Роман Голощук - 4-12-2007 у 14:11

Польща ввела новий візовий режим з Україною з 1 грудня поточного року. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ Польщі.

Згідно з повідомленням, 30 листопада глава МЗС Польщі Радослав Сікорський і посол України в Польщі Олександр Моцик підписали протокол до українсько-польського міжурядового договору про візовий режим від 30 липня 2003 року, що визначає нові умови отримання віз для українських громадян.

Нові правила Польща вводить у зв’язку зі вступом країни до шенгенської зони з 21 грудня і необхідністю привести у відповідність згаданий договір з угодою Європейського Союзу з Україною про лібералізацію візового режиму від 18 червня 2007 року.

Таким чином, підписаний протокол між двома країнами передбачає видачу безкоштовних віз для 14 категорій громадян України. «Це означає, що безкоштовні візи зможуть отримати близько половини українців», - зазначили в МЗС.

Разом з тим, Польща зможе видавати безкоштовні візи тільки у разі ратифікації Україною червневої угоди про лібералізацію візового режиму з ЄС. При цьому прес-служба зазначає, що Польща розраховує на швидку ратифікацію цієї червневої угоди з ЄС.

Крім того, в польському МЗС повідомили, що підписаний протокол передбачає безвізовий режим для українців, що мають дипломатичні і службові паспорти. Протокол також передбачає видачу візи не довше ніж через 10 днів після подачі заявки. Також, за даними прес-служби, передбачено широкі можливості для видачі довгострокових віз до 5 років.

Нагадаємо, 15-16 жовтня Україна і Польща домовилися про новий візовий режим між країнами. Згідно з досягнутими домовленостями, з грудня для отримання польської візи необхідно надати документи, які підтверджують мету поїздки, наявність коштів на перебування в країні і медичну страховку на країни «шенгена» на 30 тисяч євро.

Польща до 2008 року видаватиме безкоштовні візи терміном дії до кінця грудня.

«Шенгенські» візи, дія яких розповсюджується на 2009 рік, коштуватимуть 35 євро. У разі нератифікації Україною і ЄС угоди про лібералізацію візового режиму до 2008 року всі візи для українців коштуватимуть 60 євро.

Польща після вступу до Шенгена також має намір видавати «національні» візи для українців, що дозволяють знаходитися тільки на польській території.

Польща ввела візовий режим з Україною в жовтні 2003 року у зв’язку зі вступом країни в травні 2004 року в Європейський Союз.

Україна зберегла безвізовий режим для громадян Польщі в обмін на безкоштовну видачу віз українським громадянам.

Джерело: http://ua.proua.com/news/2007/11/30/183303.html

Юрій Марків - 4-12-2007 у 22:55

Збираюся в Закопане у лютому. А чи хтось отримував візу до Польщі в Києві? Чи реально під час обідньої перерви встигнути, за умови попереднього заповнення формуляра? Маю надію, черги не такі, як у Львові?

Ярема П. - 4-12-2007 у 23:39

Не такі, але теж здорові! Приходити треба на Хмельницького під консульство якнайраніше найкраще. Так що про обідню перерву можеш забути, як і про майже цілий день. Причому домахуються як до фотографії, так і до заповнення анкети. Найкраще йти в віконечко до польки, і принаймні намагатися показати що говориш по польськи. До двох російськомовних консульш не раджу - бачив як відшивали за дрібниці.

Ярема П. - 4-12-2007 у 23:45

Щодо лютого... Невідомо, хай спочатку 21 грудня наступить.

Роман Голощук - 5-12-2007 у 21:54

З 6 грудня набуває чинності розпорядження міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща стосовно розміру грошових сум, які повинен мати іноземець, в’їжджаючи на територію Польщі.
Відтепер іноземець, який в’їжджатиме у Польщу на термін, що не перевищує трьох днів, повинен мати не менше 300 польських злотих або рівнозначну суму в іншій валюті. Іноземець, який перебуватиме в Польщі більш як три дні, повинен мати 100 польських злотих на кожен день перебування в країні.

Щоб довести польським прикордонникам, що ви маєте такі суми, треба мати при собі чек подорожнього або кредитну картку, довідку про наявність фінансових засобів в банках, які мають представництва у Польщі, оригінал запрошення до країни.

Іноземець, який їде до Польщі, мусить також мати кошти на покриття витрат можливого лікування у сумі не менш як 300 польських злотих (або в іншій валюті) на кожен день перебування в країні. Підтвердженням наявності коштів на лікування є оригінал запрошення до Польщі, підтвердження покриття через страхувальника.

Якщо іноземець їде у Польщу для участі у спортивних змаганнях чи в молодіжний табір, мусить мати при собі підтвердження про оплату коштів у РП, а приїхавши до лікувально-санаторного закладу, має довести наявність не менше 20 польських злотих на кожен день перебування, а також не менше 300 злотих на лікування.

Іноземець, який в’їжджає у Польщу для вступу на навчання або продовження навчання, повинен мати 1600 польських злотих на покриття квоти на проживання та харчування на перші два місяці перебування в країні. Щоб довести наявність цих коштів, необхідні або документи, про які йшлося вище, або документ, що підтверджує призначення стипендії.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=61080

Ярема П. - 12-12-2007 у 15:28

Чи хтось їздив після 6 грудня до Польщі, щось змінилося?

Роман Голощук - 13-12-2007 у 15:10

Поки немає відповідей тих, хто особисто вже їздив до Польщі після 6 грудня, ще трохи інформаціЇ:

21 грудня 2007 року Польща повністю приєднається до Шенгенської зони.
Консульства РП, зокрема у Львові й Луцьку, видаватимуть як шенгенські візи, що дозволятимуть подорожувати територією усіх країн Шенгенської зони, так і польські національні візи, які даватимуть право перебувати тільки на території Польщі. Тримісячні шенгенські коштуватимуть для українців 35 євро, довготермінові польські національні візи - 75 євро. Втім, для багатьох категорій громадян України польські візи залишаться безкоштовними.

Польські національні візи, повідомляє преса РП, видаватимуть студентам, особам, що легально працюють у Польщі або мають там родичів, загалом “тим, хто зможе довести, що хоче в’їхати лише в Польщу й має причину для того, аби залишитися в нашій країні довше”. Аж 14 категорій громадян України будуть повністю звільнені від оплати за візу (це передбачено недавно підписаною Києвом і Варшавою міжурядовою угодою, а також угодою між Україною і Європейським Союзом про полегшення візового режиму).

Право на безплатні візи матимуть, зокрема, діти до 18 років, пенсіонери, особи, що мають у Польщі родичів (які перебувають там легально), чиновники, учасники міжнародних проектів і програм обміну, спортсмени, студенти, діячі культури, журналісти, водії вантажівок TIR, персонал поїздів, що курсують між Україною і Польщею. Польське МЗС запевняє, що безплатні візи зможе отримати майже половина громадян України.

Що ж до процедури видачі віз, то вона зі вступом Польщі у Шенгенську зону стане жорсткішою. Зокрема, українцям доведеться більш точно окреслювати мету своєї поїздки до Польщі. Якщо тепер можна представити в дипустанову РП факс запрошення від польської фірми чи приватної особи, то після 21 грудня треба буде показати оригінал. Доведеться також довести в консульстві, що ви маєте достатньо коштів (із розрахунку 100 злотих на день перебування, а мінімально - 500 злотих), а також обов’язково придбати страховий поліс на весь період перебування у Польщі.
Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=61335

dr.Trollin - 13-12-2007 у 23:38

їздив я (тобто за-їхав днесь -- ото-о тутечки експериментаторствую помалу)

помінялось... ну, скажімо (з СТРАШЕННОЮ прикрістю)
.*. зросла розпачлива наглість перемитників.
.*. рівно ж як і за... (ну ви зрозуміли... скажімо "замотана") некуртуазність "стражи гранічней"

а так _Сильно_ ще нічого
хіба лиш в гіршому напрямку...
400 (чоти-ста) люду у польський бік на переході пішому.

усі чекають "що буде"

Роман Голощук - 19-12-2007 у 16:51

З дня вступу Польщі до Шенгенської зони, тобто з 21 грудня, 14 груп громадян звільнені від оплати за Шенгенські візи. Після ратифікації договору між Україною та Шенгенською зоною нічого не зміниться. Про це сьогодні, 19 грудня, під час прес-конференції повідомив керівник візового відділу Генконсульства РП у Львові Мирослав Грита.

Оплата за опрацювання заяв при оформлення віз не стягується з таких категорій осіб:

1) близьких родичів: одного з подружжя, дітей (у тому числі всиновлених), батьків (у тому числі опікунів), дідусів, бабусь та онуків, які відвідують громадян України, які мають чинний дозвіл на проживання на території держав-членів;

2) членів офіційних делегацій, які за офіційним запрошенням, надісланим українській стороні, беруть участь у зустрічах, консультаціях, переговорах та програмах обміну, а також у заходах, що проводяться міжурядовими організаціями на території однієї з держав-членів;

3) членів органів державної влади та місцевого самоврядування, конституційних і верховних суддів, якщо ця Угода не звільняє їх від необхідності отримувати візи;

4) учнів, студентів, аспірантів і вчителів, які їх супроводжують під час подорожі з метою навчання чи освітньої підготовки;

5) інвалідів та осіб, які їх супроводжують, якщо в цьому є необхідність;

6) осіб, які надали документи, що свідчать про необхідність їхньої подорожі з гуманітарних міркувань, у тому числі для одержання невідкладного медичного лікування, та особи, яка їх супроводжує, або з метою участі в похоронах близького родича, або з метою відвідання тяжкохворого близького родича;

7) учасників міжнародних спортивних заходів та осіб, які їх супроводжують;

8) учасників наукових, культурних та мистецьких заходів, у тому числі університетських та інших програм обміну;

9) учасників офіційних програм обміну, організованих містами-побратимами;

10) журналістів;

11) пенсіонерів;

12) водіїв, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення на територію держав-членів транспортними засобами, зареєстрованими в Україні;

13) членів бригад поїздів, рефрижераторів та локомотивів у міжнародних поїздах, які прямують до території держав Шенгенської зони;

14) дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які знаходяться на утриманні.

Джерело: http://zik.com.ua/index.php?news_id=117291

Роман Голощук - 15-1-2008 у 23:29

Польща має у короткий термін врегулювати ситуацію із перетином свого кордону українськими громадянами. Така пропозиція була вироблена на нараді у губернатора Петра Олійника сьогодні, 15 січня. Цю пропозицію Петро Олійник мав озвучити безпосередню Генконсулу Польщі у Львові. Про це ЗІКу сьогодні, 15 січня, повідомив заступник голови Львівської обласної ради Левко Захарчишин.

За його словами, під час наради голови Львівської ОДА Петра Олійника з силовиками, прикордонниками та представниками МЗС йшлося про те, що Польща не виконує своїх домовленостей з Україною щодо пільгових умов перетину українсько-польського кордону громадянами України та малий прикордонний рух.


Як зазначив Левко Захарчишин, українська сторона надіслала всі потрібні документи для того, щоб Польща змогла забезпечити перетин українсько-польського кордону українськими громадянами після її вступу до Шенгенської зони ще у квітні 2007 року. Те, що сьогодні виникли проблеми із перетином українцями кордону, свідчить про невиконання Польщею своїх обов’язків. Левко Захарчишин навів цифру, що серед людей, які перетинають українсько-польський кордон, 95% – це поляки та громадяни інших країн Євросоюзу, на українців припадає лише 5%.

Джерело: http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/01/15/121994

Роман Голощук - 15-1-2008 у 23:40

З 16 січня 2008 року Консульство Республіки Польща у Львові відмовляється від реєстрації через Інтернет на подання документів для отримання віз, - про це йдеться на офіційному сайті Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Про причини таких змін та порядок нової реєстрації не повідомляється.

Джерело: http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/01/15/121927

Роман Голощук - 16-1-2008 у 16:10

Перелік документів, які потрібно подати для отримання Шенгенської візи у Генеральному консульстві РП у Львові подано тут: http://zik.com.ua/ua/news/2008/01/16/122021

Роман Голощук - 23-1-2008 у 22:19

Для вирішення проблеми із видачею шенгенських віз для громадян Львівщини, Львівська обласна рада запропонувала польському консульству в оренду на загальних умовах частину приміщення на вул. Уласа Самчука, 12 (у Стрийському парку, кінотеатр "Львів"). Зараз консульство розглядає пропозицію Львівською обласної ради. Відповідь польська сторона обіцяла дати до кінця тижня.

Детальніше тут: http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/01/23/123044

Роман Голощук - 10-2-2008 у 11:59

Від 4 лютого 2008 р. Генеральне Консульство РП у Львові поновно впроваджує запис по інтернету з метою подання візових анкет. Реєстрація буде доступна на веб-сторінці установи http://www.konsulat.lviv.ua у всі робочі дні від 10.00 год.

Від 05 лютого 2008 р. консульство припиняє прийом документів від громадян з т.зв. „живої черги”, в зв'язку з чим будуть прийматися тільки ті особи, які матимуть реєстрацію в інтернеті.

Джерело: http://www.konsulat.lviv.ua/n_strony/index3.php?str=glowna&idt=...

Катерина Задорожна - 11-2-2008 у 14:15

Шось вони мутять - відміняють... знову впроваджують...

Ярема П. - 11-2-2008 у 22:15

Та там чорта з два зареєструєшся, постійно нема місць, навіть в 10 годині ранку...

Роман Голощук - 16-2-2008 у 13:57

Польща не погоджується на включення міст Дрогобича і Львова у зону малого прикордонного руху, на чому наполягає українська сторона.

Польські дипломати зазначають, що Польща готова погодитися на розширення зони з 30 до 50 км, однак не допускають включення в неї Львова і Дрогобича. Без цих населених пунктів у зону прикордонного руху уже ввійде 1,5 млн. мешканців замість запланованих 700 тисяч осіб.

Польська сторона також заперечує вступ у силу угоди одразу після її підписання, і пояснює, що угоду має схвалити Європейська Комісія, а потім її повинні ратифікувати парламенти Польщі та України.

Наразі у прикордонну зону з Польщею входять Володимир-Волинський, Яворів, Сокаль, Жовква.

Якщо українець буде затриманий поза межею малого прикордонного руху в Польщі, то він утратить карту для перетинання кордону й отримає заборону на в'їзд у Шенгенську зону на 5 років.

Картка для багаторазового перетину кордону буде мати термін дії від 2 до 3 років, з одноразовим перебуванням у прикордонній зоні до 60 днів.

Джерело: http://expres.ua/articles/2008/02/15/23884/

Роман Голощук - 5-3-2008 у 11:24

Чільники МЗС України та Польщі Володимир Огризко та Радослав Сікорський учора (4 березня) у Варшаві парафували угоду між обома країнами про малий прикордонний рух.

Докладніше тут: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=63282

Ярема П. - 5-3-2008 у 12:37

Буде масове переселення народів в 50-тикілометрову зону, а прописку там буде отримати тяжче ніж в Києві :baddevil:

Катерина Задорожна - 5-3-2008 у 14:23

Черговий привід для поширення корупційних схем і хабарів :)

Юрій Сєров - 11-3-2008 у 17:42

До малої прикордонної зони включили Винники і Брюховичі, а Львів - ні.
Наївні поляки... :). Не пройде і півроку, всі львів'яни, кому треба, дістануть приписку Винникі і Брюхович. :lol:

Роман Голощук - 13-3-2008 у 16:08

Про чергові дослідження журналістів, щодо перепетій отримання візи читайте тут: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=63472

Роман Голощук - 19-3-2008 у 11:25

Шенгенська бюрократія проти українців. Отримати візу на право в’їзду до Республіки Польща стало значно складніше.
Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=15678

Роман Голощук - 3-7-2008 у 13:54

1 серпня у Львові запрацює консульство Республіки Польщі на вул. Сміливих, 5. Це дасть змогу збільшити кількість виданих віз в день на 100%. Якщо сьогодні Генеральне консульство Республіки Польщі у Львові видає 1000-1100 віз в день, то на новому об’єкті видаватимуть до 2200 віз. Про це сьогодні, 3 липня, під час прес-конференції повідомив Генеральний консул Республіки Польщі у Львові Вєслав Осуховські.

За словами Генконсула, у новому приміщенні консульства працюватиме 16 віконечок, одне з них буде для видачі віз в терміновому порядку. До консульства вже прийняли на роботу 10 працівниць. «Ми планували розпочати роботу у новому приміщенні на вул. Сміливих ще 1 липня, проте не всі консули змогли приїхати вчасно чи отримати українську візу. Там працюватиме 8 нових консулів, яких ми запросили з різних країн, в тому числі Молдови і Казахстану», – розповів Вєслав Осуховські.

У консульство на вул. Сміливих вкладено понад 1 млн доларів. Як зазначив Генконсул, таке вирішення питання зможе якісно покращити роботу і частково розв’язати проблему з візами. Люди чекатимуть на здачу документів не більше 2-3 годин в день. Після чого, якщо їх не приймуть, приходитимуть наступного дня. А ось візи, швидше за все, можна буде отримати через 2-3 дні, в терміновому порядку – наступного дня.

«Чи розв’яже це проблему, яка існує на сьогоднішній день у Львові? Думаю, ні. Адже щоденно у Львові є затребуваними до 3 тисяч віз», – наголосив Вєслав Осуховські.

Джерело: http://zik.com.ua/ua/news/2008/07/03/142069

Роман Голощук - 4-7-2008 у 09:43

Реєстрація на польські візи через Інтернет у Львові триватиме до кінця вересня

Записи на отримання польської візи через Інтернет існуватимуть не довше ніж до кінця вересня. Про це, 3 липня, під час прес-конференції повідомив Генеральний консул Республіки Польщі у Львові Вєслав Осуховські.

За його словами, консульство у Львові зараз має значні проблеми з хакерами, які ламають сервер. І хоча цей сервер знаходиться на території Польщі, а не в Україні, захистити його не можуть. Також, за словами Генконсула, доволі часто хакери реєструють фіктивних людей через Інтернет, які потім не приходять у консульство.

Як зазначив Вєслав Осуховські, він є прихильником живих черг. Адже частіше люди хочуть отримати візу «вже й негайно», а не чекати на реєстрацію два-три місяці. «Якщо людям потрібна робоча віза, наприклад, вони хочуть їхати збирати полуницю, вони не можуть стільки чекати. І це реальна проблема у Львові, яку ми не можемо логічно розв’язати. Окрім того, є сотні людей, які приносять запрошення за два дні перед виїздом, вони хочуть отримати візу також негайно. Звідси і всі ці організаційні проблеми», – наголосив Вєслав Осуховські.

У планах консульства організувати електронний запис. Щоб кожен, хто зайде на сайт консульства, мав змогу заповнити анкету через Інтернет. Люди могли б не лише реєструватись, а вже надсилати готові анкети і це б значно скоротило час і дало можливість приймати більше людей. Праця над цим проектом вже розпочалась, але коли його зреалізують, невідомо.

Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=16735

Юрій Сєров - 4-7-2008 у 17:37

Я й не знав, що для того, щоб зареєструвати на сайті посольства фіктивну особу треба бути хакером :)

Роман Голощук - 24-7-2008 у 10:58

Вже з 21 липня українці, які мають намір дістати робочу візу в Генконсульстві РП у Львові, будуть змушені подавати документи особисто, без посередників (їх і надалі видаватимуть у приміщенні дипустанови на вул. І.Франка). Таким чином поляки намагаються знищити корупцію, про що неодноразово писав “Високий Замок”.

Нововведення пов’язано з організаційними змінами: візовий відділ Генерального консульства РП у Львові переїжджає у нове тимчасове приміщення на вул.Сміливих, 5 (будівництво нового польського консульства на вул. І. Франка планують завершити влітку 2009 р.). З 1 серпня на вул.Сміливих оформлятимуть шенгенські візи та “Карту поляка”. Тут відкриють 16 нових віконечок. Щоправда, це приміщення розташоване у житловому будинку...

До 31 липня анкети на робочі візи і надалі прийматимуть лише з інтернет-реєстрації, а от з початку серпня – лише у режимі “живої черги”. Нагадаємо, польські дипломати вирішили відмовитися від реєстрації анкет в Інтернеті через блокування сайту консуляту хакерами.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=66525
P.S. " Нагадаємо, польські дипломати вирішили відмовитися від реєстрації анкет в Інтернеті через блокування сайту консуляту хакерами " - оце смішно - в усьому винні хакери? :)

Роман Голощук - 31-7-2008 у 12:01

У Львові відкрили додаткове приміщення Візового відділу Генконсульства Польщі

30 липня, у Львові на вулиці Сміливих, 5 відбулося урочисте відкриття нового додаткового приміщення Візового відділу Генерального консульства Республіки Польщі у Львові. Відділ працюватиме з 1 серпня 2008 року.
Прийом документів для видачі віз здійснюватиметься одночасно у двох приміщеннях на вул. Івана Франка, 110 (анкети лише для робочих віз) та на вул. Сміливих, 5. Для того, аби здати свої документи, людям не потрібно буде попередньо записуватися через Інтернет, оскільки Інтернет-реєстрація скасовується, бо у консульстві надали перевагу так званій «живій черзі».

Візове відділення на вулиці Сміливих, 5 у Львові прийматиме документи з 8.30 до 12.00, видаватиме паспорти з 13.00 до 16.00. Для громадян інших держав, а також для VIP-персон прийом документів та видача паспортів буде здійснюватися з 13.00 до 14.00. Скарги стосовно візових питань прийматимуться з 13.00 до 14.00.

На початку роботи у приміщенні нового консульства будуть видавати 1000 віз, поступово збільшуючи цю цифру до 1800 віз щодня. У першому кварталі 2009 року заплановано відкриття нового приміщення Генерального консульства Республіки Польщі у Львові на вул. Івана Франка,108, яке будується. За словами Генконсула РП у Львові Вєслава Осуховського,там зможуть видавати 2200-2400 віз щодня.

Наразі навколо території консульства абсолютно відсутня інфраструктура для обслуговування великої кількості людей: немає дорожніх вказівників, аби добратися до місця, біотуалетів, погане сполучення. Та, за словами Вєслава Осуховського, його повноваження закінчуються «за парканом консульства». Про все інше повинна подбати влада Львова та області.

Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=17079

P.S. Уявляю, як "задоволені" мешканці житлового будинку, в якому розташоване приміщення Візового відділу Генконсульства Польщі ;)

Ірина Роздольська - 27-9-2010 у 19:12

Прочитала сьогодні на УНІАН http://unian.net/ukr/news/news-397946.html про відкриття, вірніше відновлення електронної реєстрації і заповнення візової анкети для отримання візи до Польщі. Що цікаво, на головній сторінці вказано, що національна віза D дає змогу теж поїхати до інших країн шенгенської зони. До цього ця інформація якось була неочевидною, я не зустрічала, щоб це було явно вказано.
Реєстрація на візу: http://www.e-konsulat.gov.pl .

Галина Лев - 27-9-2010 у 20:41

Зараз їх робоча віза справді дає право на перебування до трьох місяців у іншій державі ЄС, а от за звичайну не знаю точно.

Юрій Сєров - 1-6-2011 у 12:09

Вводиться обов'язкова реєстрація через Інтернет.
Консульство Польши во Львове ввело обязательную электронную регистрацию визовых анкет

Ярема П. - 2-6-2011 у 01:51

Не можна було оригінал статті дати? http://dwelle.de/dw/article/0,,15121402,00.html Там, до речі, людською мовою написано.

Юрій Сєров - 2-6-2011 у 12:17

Ярема, ми вже мали колись дискусію на цю тему.
Звісно, краще знайти першоджерело. Але інколи це займає стільки часу, що...
Основна мета - донести інформацію до людей.
Дякую, що знайшов оригінал :)

Ярема П. - 2-6-2011 у 16:12

Мали. І толку? Читаємо перший абзац твого посилання: "С 1 июня Генконсульство Польши во Львове вводит обязательную электронную регистрацию визовых анкет. На такой шаг консульство идет с целью улучшения обслуживания просителей виз и уменьшения очередей, сообщает Deutsche welle." Тикаю на посилання під Deutsche welle і мене магічним чином переносить на сторінку яку я дав. Що там сильно шукати треба?

Dmy - 2-6-2011 у 16:29

Хіба Дойче Велє надрукувало якийсь відмінний від "кореспондентського" текст?

Юрій Сєров - 2-6-2011 у 16:43

Але буває, що цикнеш на Дойче Веллє, а там BBC, далі CNN, далі назад в Україну, далі в Польщу і т.д.

Ярема П. - 2-6-2011 у 20:39

Ну Юра :P:baddevil: Та менше з тим, однозначно треба реєструватися на польську візу. Цікаво, коли вони дійдуть до того, щоб доручити процедуру реєстрації третій фірмі, так як це роблять німці і французи. Моя версія - поляки занадто самобутні, щоб це робити, постараються щось своє вигадати, лиш би не бути подібним на інших.

Руслан Кравець - 3-6-2011 у 10:50

Наскільки я зрозумів зі статті, поляки планують відкрити візові центри: "Польська сторона також планує відкриття спеціальних візових центрів, до послуг яких зможуть вдатися українці за відповідну плату."

Юрій Сєров - 9-6-2011 у 22:06

Щоб зникли черги і ніхто не "хакав" їхній сайт треба збільшити кількість точок видачі віз. Можливо, як добудують консульство на вул. Свєнціцького, так і буде...

Світлана Півень - 22-7-2011 у 10:27

Як для мене візові центри не потрібні! Оформлення документів буде суттево дорожче!!! Я маю знайому, яка мае офіс по страхуванні , біля консульства, і все мені оформляють за смішні гроші! Кому потрібно можете користуватись!!! (067) 670 15 09