Форум Рідного Міста

Вимоги до мобільного телефону

Андрій Пелещишин - 26-1-2004 у 19:05

На що звернути увагу при виборі мобільника?

Питання так чи інакше поставало в багатьох тредах. Давайте визначимо список справді важливих функцій мобільного телефону. Можна і без обговорення конкретних моделей.

Друге, не менш важливе питання - а як визначити ту чи іншу характеристику телефону?

Андрій Пелещишин - 26-1-2004 у 19:10

Для мене важливо:

- Якість звязку
- Міцність і надійність
- Габарити
- Гучність дзвінка та потужність вібродзвінка
- Зручність роботи з СМС та текстами
- Просунутий органайзер

Для мене неважливо:
- колір та "кольоровість" екрану
- поліфонія (швидше навіть дратує)
- антенка, що мругає :-)
- фотокамера

Маю сумніви щодо важливості
- Тривалості роботи без перезарядки (якщо досягнуто певний мінімум).
- Яскравості екрану
- Інтерфейсів з зовнішнім світом (компом, мобільником)
- GPRS

Станкевічас Сергій - 26-1-2004 у 19:26

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Маю сумніви щодо важливості
- Тривалості роботи без перезарядки (якщо досягнуто певний мінімум).
- GPRS



?????
Це щодо роботи без перезарядки. :o


Тобто пофік, чи раз надобу, чи раз на тиждень підзаряджатися?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Андрій Пелещишин - 26-1-2004 у 19:44

Під мінімумом я розумів раз на дві-три доби. Не впевнений, що подальше покращення даного показника має великий сенс. Ну хіба для людей, що просто "висять" на трубці, і розряджають, бо дуже багато говрять.

Asmera - 26-1-2004 у 22:35

У мене трошки інші пріоритети:
1. якість прийому
2. батарея ( має бути літій)
3. розмір
4. наявність вібродзвінка ( і комбінаторика тут - дзвінок+ вібер, тільки вібер, спочатку вібрації - далі дзвінок...тощо)
5.зручність меню та телефонної книжки

Музика, приом MMS, фотокамера, вихід в інтернет, голосова пошта, колір підсвітки, кольоровість дисплею, ігри тощо - значення не мають ( для мене)

Рост - 27-1-2004 у 10:24

Я теж довго вибирав собі трубку, тому запхаю своїх п`ять копійок.

1. Якісні кодеки.
Це важливо, особливо в зоні слабкого сигналу. Наприклад, з такої зони батьковий службовий алкател 311 може ковтати цілі слова, що годі зрозуміти. В тих самих умовах мій еріксон Т20 просто робить звук трохи хрипким, в крайньому разі ковтаючи лише окремі звуки. Так, що зрозуміти співрозмовника все рівно можна.
А ще люди не завжди здогадуються, що я говорю з мобільного, такі якісні в нього кодеки.
2. Надійність зв`язку.
Хороший прийомо-передаючий тракт - приймач, антена. Достатня чутливість і потужність, але щоб залишався в безпечних межах (щодо випромінювання). До речі, не раджу підносити телефон до вуха, поки він не встановить зв`язок, бо саме в цей момент найбільше випромінювання.
3. Літій-іонний акумулятор з об`ємом, достатнім для 4-5-денної роботи.
Це зручно. Наприклад, їду у відрядження на 3-4 дні і не мушу тягнути зі собою зарядку. А в Карпати на вихідні? Там сигнал слабкий, акб сідає швидко. Ті мобілки, що працюють 3-4 дні в місті, в Карпатах 1,5-2 доби ледве витягнуть.
4. Гучний дзвінок і хороша вібра.
Особливо взимку, коли він під курткою, десь там, глибоко :)
5. Сигнал про встановлення зв`язку.
ДУже зручно, із врахуванням того, про що я писав в поясненні до п.2.
6. Інформаційний індикатор розрядки акб.
В моєму еріксоні він графічний, має щось із 8 ступенів. В батьковому алкателі - 3. Не так інформаційно. А вот в аналогічному еріксоні, тільки Т29 є ще така хороша функція - він показує орієнтовний час роботи до повної розрядки.

Далі необов`язкові параметри, але додають зручності чи приємності.

7. Телефонна книжка на 200, чи більше номерів.
Наприклад, перенести записи з однієї сім-картки на іншу. В мене це займає пару хвилин. Записав з картки в пам`ять телефона, вставив іншу картку - записав з пам`яті телефона на неї - все. Хоча і рідко це потрібно, але все ж таки. Ну і мати в телефоні 300, а то і 450, залежно він сім-картки, комірок - теж незле.
Ще зручно мати телефонну книжку, організовану наступним чином. Вводиться ім`я, і для нього можна ввести декілька телефонних номерів, напр. мобільний, домашній тощо. Так є в алкателі, але нема в еріксоні. Ну і хай собі :)
8. Оргенайзер.
9. Інфрачервоний порт.
Через дороговизну комунікаційних кабелів. До еріка, наприклад, 75 грн. А користуватись комп`ютерним софтом для відправки смс, чи впорядкування телефонної книжки таки добре. З другого боку штатно інфачервоний порт є лише в ноутбуках.
10. Зручний фрі-хенд.
Взимку, чи під час їзди автомобілем.
11. FM-гарнітура.
Не те, щоб така потрібна річ, але якщо вже мати на поясі приймач, то чому би і музику не послухати? Але от, нема багато достойних. Найкращий, ніби, має моторола 2288, така собі чималенька лопата. А до мого еріка ганітура моно :( Який інтерес слухати музику в моно?

Іноді корисні навороти :)

12. Додаткова клавіатура.
Не знаю, як до інших, а до еріксона є така собі невеличка літерна клавіатура. Щоб смс-ки набирати, не мордуючи основну :) Раз бачив у продажу. Але оскільки смс-ки я відправляю рідко, то воно мені ніби і не дуже треба.

Оце наваяв! :)

Користувач Олесь - 27-1-2004 у 11:25

Для мене важливо:

Щоб батарея тримала якнайдовше.

Розміри, але в протилежний бік - щоб телефон не був надто малим, і кнопки трохи віддалені одна від одної - на деяких "жіночих" моделях телефонів важко трафити, щоб не натиснути відразу 2-3 кнопки.

Оскільки тут де я мешкаю, достатньо сильним сигналом покрита вся країна, то потужність приймача/передавача не так суттєва, але за інших умов я б її вписав.

Добре, але не мусить бути - вібродзвінок.

Все решта - несуттєво. Можливість посилати/приймати СМС берем як стандартну функцію, тому її не згадуєм.

Лучишин Роман - 15-6-2004 у 11:25

Я в першу чергу звертав на надійність. Починав з Nokia 3210 - телефон для забивання цвяхів. ;)

Зараз у мене Nokia 3510i.
Чому я вибрав:
- надійний;
- зручне меню;
- підтримуються MMS, GPRS;
- нормальний прийом;
- нема проблем з ремонтами;
Враховуючи ціну це апарат попадає під дію всіх перечислних мною пінктів. Якщо б міняв то вибір обмежується двома марками: Nokia, Alcatel. Про решту говорити не буду. Для прикладу Siemens, SonyEriccsson, Motorola мають дуже криве меню. LG, Samsung - нікудишній прийом, а останній глючний до неможливості.

Користувач Олесь - 16-6-2004 у 16:32

Зараз на новій роботі дали Нокію 3100. На старій була 3510і. В принципі то саме, тільки до нової ще є фотоапарат, нормальний порт, можна УСБ-шнурком під'єднати до комп'ютера. Стара мала ту перевагу, вона була більша і легше було пальцями на кнопки трафляти.

Громов Сергій - 27-7-2004 у 14:41

От ніхто не подумав, що мобілу ще купляють заради прикраси :sing: але то вже на мій погляд - шаленство.

Demyan - 27-7-2004 у 16:47

Міцність від ударів, пиловодо захищеність - всеодно рано чи пізно туди щось попадає, телефон падає....

Лучишин Роман - 28-7-2004 у 19:03

От доречі я мав три різні моделі Nokia: 3210, 3420, 3510i

Вс пройшли випробування на міцність від ударів успішно. А 3410 ще добряче поплавала :)

Андрій Пелещишин - 3-8-2004 у 22:25

Нова концепція корпусу для бізнес-телефону від Сіменс
http://www.cnews.ru/newtop/index.shtml?2004/08/03/161950
у вигляді "хреста"
Напевно це відповідь "метелеку" Нокія 6810

Виробники шукають нові форми телефонів, які були би зручніші для повноцінного набору текстів.

Юрій Сєров - 4-8-2004 у 04:56

Можете щось добре/погане сказати про Нокію 6610

Олексій Мачехін - 30-9-2004 у 16:00

А де б знайти телефон з диктофоном і щоб недорого і він не нагадував БТР в мініатюрі? Які хто моделі знає?

Наталка - 30-9-2004 у 17:03

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
А де б знайти телефон з диктофоном і щоб недорого і він не нагадував БТР в мініатюрі? Які хто моделі знає?


У мене Сіменс S45 з диктофоном, він невеликий, але й не дешевий, та й диктофон той доки включиш... У чоловіка - Моторола, диктофон включається легко, зручно, але... ну, не БТР, але такий собі "жигуль" в мініатюрі. :) Тому я й сама цікавлюся тим же, що й Олексій.

Олексій Мачехін - 30-9-2004 у 20:55

Марку спитай в Толі, бдлска, може я на той жигуль погоджусь?

Андрій Пелещишин - 30-9-2004 у 21:44

Мені дуже подобається модель Алкател 535 (або 735 - з фотіком). Диктофон є . Голосний звязок, інфра, гпрс, великий екран, vcard телефонна книга і тп. Гарний прийом та дизайн. І ціна в нього дуже гарна.
Єдина проблема - то його знайти в продажі.

Наталка - 30-9-2004 у 23:24

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Марку спитай в Толі, бдлска, може я на той жигуль погоджусь?


Моторола Timeport Р7389. :)

Ігор Мартинів - 1-10-2004 у 00:56

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Мені дуже подобається модель Алкател 535 (або 735 - з фотіком). Диктофон є . Голосний звязок, інфра, гпрс, великий екран, vcard телефонна книга і тп. Гарний прийом та дизайн. І ціна в нього дуже гарна.
Єдина проблема - то його знайти в продажі.


Знашов з першого разу :)
http://www.emark.com.ua/php/category/?id=139&p_id=87

але ціна не така уже хороша

rost - 1-10-2004 у 01:16

В мене зараз в хаті два Сіменси обидва з диктофоном -- CF62 і C65, обидва стосовно легкі і невеликі ~ 85г. ваги . Прийом в обох набагато кращий від усіх, попередніх, якими доводилося користуватися. Почну з дешевшого.

Siemens CF62 дизайн - складанка, хороший кольоровий дисплей, приставна VGA камера дуже незла, як для телефона. GPRS, Java, MMS, WAP, поліфонія, великий екран, органайзер, розвинута адресно-телефонна книга тощо. Дуже добра тривалість батареї. Основний недолік малувато пам"яті (1.5 Mb) і відсутність IRDA або Bluetooth для комунікації з компом.

Siemens C65 дизайн -- моноблок, всі "фічі" ті ж самі, той же дисплей, але 10 Mb пам"яті + IR порт + вбудована камера + speakerphone.
Мінуси -- камера гірша ніж в CF62, батарея, практично, не живе довше ніж 3 дні (хоч та ж сама, що і CF62).

Щодо доступу до диктофона, то можна запрограмувати любу кнопку, як "гарячу"

Загалом, якщо пам"ять і інфра не критичні параметри, я би сказав що CF62 за менші гроші ніж С65 є кращим вибором.

Андрій Пелещишин - 1-10-2004 у 08:24

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Мартинів
Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

Єдина проблема - то його знайти в продажі.


Знашов з першого разу :)
http://www.emark.com.ua/php/category/?id=139&p_id=87

але ціна не така уже хороша


Якісь дуже жадібні хлопці.

У мене знайомий 735-ту Алкател (нову під гарантію) за 830 гривень узяв.