Форум Рідного Міста

HTML і графічні зображеня

Mikle Olynyk - 30-1-2004 у 13:18

Працюючи над власним сайтом я зіткнувся з однією проблемою, а саме: монітор в мене працює на роздільній здатності 1024х768, і коли на свою веб сторінку я вставляю якусь картинку(попередньо відредагувавши її розміри до необхідних мені), то на всіх ПК з такою ж роздільною здатнісю все виглядає "класно". Але якщо розподільча здатність екрану інша, то виникають проблеми (картинка стає або завелика або замаленька у це паскудить вигляд сторінки)
ПІдкажіть як можна вирішити дану проблему. Можливо ви знаєте Java script , з допомогою якого сторінки з малюнками виглядали б однаково при різній роздільній здатності монітора, а можливо є ще якісь способи?:(

Captivitas - 30-1-2004 у 13:40

Можливо це трохи маразматичний підхід, але я ним користуюсь при роботі над своїм сайтом.
А саме: картинку треба вкласти у таблицю, а у таблиці виставити розподіл на екрані у відсотках.

Може хтось знає інший піхід. ;)

Mikle Olynyk - 30-1-2004 у 13:45

Тоьто ви маєте на увазі ширину і висоту стовпців у таблиці вказати у відсотках?:)

fish - 30-1-2004 у 13:53

дурня. Якщо таблиця вужча за малюнок, вона все одно стане такого розміру, як вимагає малюнок.

Олексій Мачехін - 30-1-2004 у 13:53

Я просто намагаюся зробити так, аби воно нормально виглядало за будь-якогї роздільності.
Розміри відносно екрану, здається, не всюди працюють і малюнок може бути доволі кострубатим

Captivitas - 30-1-2004 у 13:55

Цитата:
Першим відправив користувач Mikle Olynyk
Тоьто ви маєте на увазі ширину і висоту стовпців у таблиці вказати у відсотках?:)


Да щось таке.
Подивіться як HTML цю мою сторінку.
http://scanculture.iatp.org.ua/music/n_m.htm

У мене там картинки різного формату, але здається не бігають.;)

Mikle Olynyk - 30-1-2004 у 14:32

To Captivita!
Я глянув на ваш сайт і коли поставив роздільну здатність 800х600 картинки стали більшими- просто вони у вас виставлені в колонку і текст розтянувся ! А якщо картинки виставлені по іншому (більш складне форматування) такий спосіб не дієвий!

Рост - 30-1-2004 у 14:41

Справа в тому, що так просто, засобами хтмл картинку не змасштабуєш. Вона є сталого розміру.
Хіба що можна визначати тими чи іншими засобами, яка роздільча здатність монітора в користувача, і відповідно підставляти свою картинку для кожного варіанту. Але це сильно ускладнить реалізацію, код, "важити" сторінка буде більше, і, як наслідок, довже завантажуватиметься. Крім того вона узалежниться від налаштувань броузера, бо в когось, наприклад, джаваскрипт може бути відімкнутий (якщо його засобами це робити) - тут сторінці і капут.

Так що вихід один - робити або сторінку, яка добре виглядатиме при будь-якій роздільчій здатності (табличками), або прив`язувати до конкретних розмірів, якщо так уже треба.

Розміри комірок таблиць можна задати або у відсотках, по відношенню до рядка, або в пікселях, але (!) це відноситься до тексту. Якщо картинка буде більшого розміру за комірку таблиці, то остання розтягнеться до розмірів малюнка.

fish - 30-1-2004 у 16:00

так, і NetGuy і Олексій мають рацію, ліпше робити сторінку яка добре виглядатиме скрізь. Навіть якщо в картинки гулятиме розмір, при певному збільшенні чи зменшенні вона виглядатиме кепсько.
А якось я на свій сайт через нетскейп подивилася... того ж дня мусила там робити великі перелаштування...

Рост - 30-1-2004 у 16:16

Так, а ще не тільки різні броузери, а й різні платформи! Наприклад, Лінукс не має тих шрифтів, які використовуються в мене, як основні. Вірніше, один шрифт. Підставляє інший (я там цілий список в стилях зробив). Але вже трохи не те. Добре, що хоч все решта нормально працює.

Олексій Мачехін - 30-1-2004 у 16:48

якщо робити пхп скрипт, то малюнок можна підставляти інший і зовсім безболісно - ідея цікава.

fish - 30-1-2004 у 17:00

NetGuy, а які саме шрифти не сприймає Лінукс? Зокрема, як він ставиться до Тахоми з Верданою?

marco - 30-1-2004 у 18:27

Вставлю своїх пару копійок :)
- розмір малюнків при збільшенні роздільчої здатності не міняється, це чисто суб'єктивне відчуття. Так сами стиснути малюнок табличкою нереально. Малюнок розсуне табличку до свого розміру.
- масштабувати малюнки автоматично (на льоту) можна за допомогою ImageMagick, але для того треба написати скрипт який буде встановлювати коефіцієнт збільшення/зменшення малюнків залежно від роздільчої здатності юзера. Але як на мене ще абсолютно непотрібна річ. Дизайн треба робити таким щоб він кардинально не залежав ні від параметрів монітору користувача, ні від встановлених шрифтів і т.п.

vovka - 30-1-2004 у 20:09

Ну і орієнтуючись на дані які ви отримали джаваскріптом про роздільчу здатність екрану, далеко не завжди можна їм вірити. Я наприклад тримаю збоку панель з пошуком або "Избранным" , то реальний розмір буде менший і джава скріптом то ніяк не визначиш...

Гляньте для прикладу сайт http://www.elfor.ru .
Сайт повністю відповідає стандартам, і виглядає непогано.
При різних resolution теж дивтися можна добре.

vovka - 30-1-2004 у 20:17

Ну і користуючись нагодою, я би ще хотів попросити ваших відгуків відносно сайту http://www.cdrom.com.ua .

Цікавить тільки верстка. Ну хіба це добре коли дизайнер робить то всьо в таблицях ?

Я потім тяжко з тими шаблонами розбираюся, де початок, де кінець тих таблиць...
Як можна краще то зробити ?
На дівах ? Але я чув, що погано в браузерах різних дивитися, тому не хочу переконувати його..

А я зараз не маю змоги ніде глянути крім як в мозілла під віндовсом, та в IE.

Ігор Мартинів - 31-1-2004 у 13:42

Міняти розмір малюнків то справді маячня.

http://www.elfor.ru дуже хороший приклад.
Сайт розтягуєш і звужуєш як хочеш, а все нормально і з картинками і з текстом і з таблицями.

Якшо ти міняєш роздідьчу здатність, ніякі малюнки в розмірі не міняються бо не можуть мінятися. Якщо є малюнок 200х300 пікселів, такий і буде 200х300 при будь-якому розширенні. З якої це радості, якщо я виставляю собі розгортку 800х600 малюнок буде збільшуватися? Розмір графічного файлу не залежить від діагоналі монітора.

fish - 31-1-2004 у 14:30

вовко, до речі, я колись тут закидала тему про власні веб-проекти, чом би тобі туди не написати - там і обговорення можна влаштувати. Тим паче, судячи з назви, проект був би особисто мені цікавий. От тільки не відкрився щось - ти нічо не наплутав з адресою?

vovka - 31-1-2004 у 15:29

Цитата:
Першим відправив користувач fish
вовко, до речі, я колись тут закидала тему про власні веб-проекти, чом би тобі туди не написати - там і обговорення можна влаштувати. Тим паче, судячи з назви, проект був би особисто мені цікавий. От тільки не відкрився щось - ти нічо не наплутав з адресою?

Добре я пошукаю. Але краще кинь лінк, а то я тут давно не був.

Блін, не відкрився то зле.. Там трафік закінчився :(
Звичайне представництво магазину :)
Але з описами до багатьох ігор :)

fish - 31-1-2004 у 16:09

оце подумала: написати "лови u2u" - чи не той самий флуд? так що ну його, лови, Вовко:
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1991