Форум Рідного Міста

Вплив Інтернету на суспільне життя та бізнес в Україні

Андрій Пелещишин - 2-2-2004 у 17:28

Як ви оцінюєте рівень впливу Інтернету на життя в Україні?

Як можна збільшити (і чи потрібно?) вагу та авторитет Мережі в Україні, серед населення, політичних та громадських організацій та бізнесових структур?

Ігор Мартинів - 2-2-2004 у 19:46

Рівень впливу достатньо вагомий. Особливо у сфері інтернет-ЗМІ. Саме через них в Україні часто стартують гучні політичні скандали. Щоправда при цьому зазвичай це не є незалежні роз слідування. Інтернетом користуються як зливним бачком. Запускати такі теми через газети чи телебачення якось поки що не наважуються. Це роблять через інтернет, а далі вже в традиційних ЗМІ усі жваво цю тему коментують і виходить що називається великий суспільний резонанс.

Авторитет... У звязку з вище написаним авторитет інтернет-ЗМІ добряче підірваний. Але якщо говорити про інтернет загалом, то безумовно серед населення, політичних та громадських організацій та бізнесових структур він щораз більше використовується, а отже і здобуває авторитет. Без інтернету багато хто уже й життя і роботи собі не уявляє. Ось як я наприклад :)

Captivitas - 18-3-2004 у 17:21

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Мартинів
Рівень впливу достатньо вагомий. Особливо у сфері інтернет-ЗМІ. Саме через них в Україні часто стартують гучні політичні скандали. Щоправда при цьому зазвичай це не є незалежні роз слідування. Інтернетом користуються як зливним бачком. Запускати такі теми через газети чи телебачення якось поки що не наважуються. Це роблять через інтернет, а далі вже в традиційних ЗМІ усі жваво цю тему коментують і виходить що називається великий суспільний резонанс.


Це точно.
Посилання на "Українську правду", "Україну кримінальну" й як це не дивно сайт "Нашої України" збільшуються під час "скандалів".
До того ж існує редагування інтерв"ю, що викладені у мережі.

spark - 26-8-2004 у 13:16

Ну не знаю щодо суспільного впливу, може вам видніше.
Вплив на бізнес поки що мінімальний. Тобто поки що існує лише інформаційне забезпечення бізнесу, самого бізнесу в інтернеті ще чортма. На заваді нормальному розвитку стає не низький рівень розвитку власне інтенету, а відсутність загальновизнаної системи інтернет-платежів.

Мене ось нещодавно землячка ваша питала, чи реально у Львові продавати кондиціонери через інтернет-магазин. Я почухав репу і сказав що нереально поки. Рік-півтора ще треба зачекати. Може я ввів її в оману?
(Репу я чухав аргуметовано, за статистикою Яндекс-директу, БігМиру та Рамблера).

Tempika - 26-8-2004 у 13:31

...все правильно :-)
нереально.

Користувач Олесь - 26-8-2004 у 14:18

Вплив ще поки що дуже малий. Інтернетом користується і не уявляє собі життя без нього тільки певна частина населення. А те, що є я би назвав пасивним використанням Інтернету. Тобто можна в ньому знайти інформацію наприклад підприємства (адреса, телефон тощо), але веб сторінки має дуже мало фірм. А якщо і мають (це переважно якісь великі підприємства), то все одно там нема можливості закупити товари чи послуги он-лайн. Так само, як нерозвинуті або відсутні:

інтернет-банкінг (я наприклад, до банку ходжу хіба раз в два роки по нову картку) і все, що з цього випливає - нема можливості платити через Інтернет за телефон, комунальні послуги тощо;

інтерактивний розклад руху поїздів, автобусів, літаків з можливістю пошуку оптимального маршруту з або без пересадок з одного населеного пукту в інший з он-лайн резервацією квитків;

розклад руху громадського транспорту (хоча він в принципі і не має розкладу взагалі), он-лайн випис з рахунку за телефон.

Тому я і назвав це пасивним використанням мережі - можна знайти розклад руху поїздів зі станції Львів і час відходу скажімо поїзда Львів-Мукачево, але не подивишся, коли той поїзд є наприклад в Стрию і який там розклад відправлень поїздів і автобусів. І квиток не зарезервуєш/не купиш. Є інформація про окремі готелі в Україні і навіть деякі з них мають свої веб-сторінки, але нема єдиної системи пошуку по готелях України чи якогось міста і регіону наприклад за ціновими критеріями чи наявністю в готелі певних послуг з можливістю резервації місць чи навіть з передоплатою.

Ті українські Інтернет-магазини, що є, розраховані здебільшого на клієнтів з-за кордону (музика, книжки). І їх є дуже мало, платіжні системи вони використовують теж іноземні.

spark - 26-8-2004 у 15:12

Ну, не все так погано. В інтернеті дуже часто інформацію подає той, хто не є її власником. Наприклад готелі гарно представляють міські портали, Львів не виняток, деякий час тому досліджував цю тему. Єдиний закид: той хто не є власником інформації не слідкує за її достовірністю. Ціни як правило вже застарілі подають. І ще одна особливість львівського сектору: майже немає російських версій сайтів. Навіть латиною один сайт готелю був, а російською - зась. Я розумію ваш високий патріотизм, але не потрібно доходити в ньому до маразму: готелі як раз для гостей, в тому числі росіян.

Щодо розкладів руху, то сайт укрзалізниці мене особисто цілком влаштовує.

Львів тут є

Користувач Олесь - 26-8-2004 у 16:23

Цитата:
Першим відправив користувач spark
Ну, не все так погано. В інтернеті дуже часто інформацію подає той, хто не є її власником. Наприклад готелі гарно представляють міські портали, Львів не виняток, деякий час тому досліджував цю тему. Єдиний закид: той хто не є власником інформації не слідкує за її достовірністю. Ціни як правило вже застарілі подають. І ще одна особливість львівського сектору: майже немає російських версій сайтів. Навіть латиною один сайт готелю був, а російською - зась. Я розумію ваш високий патріотизм, але не потрібно доходити в ньому до маразму: готелі як раз для гостей, в тому числі росіян.

Щодо розкладів руху, то сайт укрзалізниці мене особисто цілком влаштовує.

Львів тут є



Я і не кажу, що все погано - просто воно ще на початкових стадіях розвитку.

Щодо представляння готелів - я мав на увазі такі комерційні сайти, які отримують комісійні від готелів за куплені через сайт місця. Тому вони завжди стежать за актуальністю інформації.

Подивився я сайт Укрзалізниці - мене він не влаштовує з ряду причин (хоча, я ж кажу, добре, що є і це, на початок цілком непогано):

1. Назву станції не можна задати латинкою. Якщо я в подорожі, в мене може і не бути доступу до комп'ютера з кириличною розкладкою. Я собі раду дам, але незручно.

2. Там пошук я так зрозумів, тільки по Україні, тобто по містах, куди їздять поїзди Укрзалізниці - Варшаву знайшло, але Вальдорф виплюнуло як невідому станцію.

3. Нема інтеграції з іншими засобами транспорту - автобусом наприклад. Якщо я роблю пересадку, то нащо мені чекати кілька годин на поїзд, якщо може бути автобус раніше?

Для прикладу польські залізниці (хоча там нема автобусів, але є поїзди цілої Европи): http://www.pkp.pl/rozklad1.php

Чеський інформаційний сайт (автобуси і поїзди):
http://www.vlak-bus.cz

І такий самий словацький:
http://www.cp.sk

Просто мені ще здається, що в самих розкладах руху автобусів ще нема до кінця порядку, тому сайт робити ще не на часі.

Сергій Бєляєв - 26-8-2004 у 17:29

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Як можна збільшити (і чи потрібно?) вагу та авторитет Мережі в Україні, серед населення, політичних та громадських організацій та бізнесових структур?

Розширити можливості доступу та зменшити тарифи.
А от, чи треба, то дійсно питання. :rolleyes: