Форум Рідного Міста

Перспективи електронної комерції в Україні

Андрій Пелещишин - 2-2-2004 у 17:50

Чи є перспективи у електронної комерції та інших форм бізнесової діяльності в Уанеті?
Що є необхідним для подальшого розвитку Уанету як середовища ведення бізнесу?
Які перспективи у систем електронних розрахунків в Україні?

Sergi Adamchuk - 26-4-2004 у 08:59

Актуальна тема. Думаю перспективи є - це однозначно, питання лише у тому "коли?", чи будемо ми одні з перших чи одні з останніх.


З першого січня ц.р. вступив в дію закон про електронні документи, згідно з яким документи підписані електронним підписом прирівнюються до паперових за юридичною силою.

Закон передбачає наявність центрів сертифікації ел. ключів, цікаво чи є вже такі?

Дмитро Тарасов - 26-4-2004 у 23:58

Центри сертифікації відсутні.
Але для здійснення електронних розрахунків не обов'язково використовувати цифровий підпис (і послуги центру сертифікації підписів :) ).

Цифровий підпис це лише один з елементів того, що називається "електронна платіжна система" або "система Інтернет-розрахунків"... . І для масових невеликих платежів - необов'язковий елемент. Використання цифрового підпису, крім переваг має і недоліки - зростання ціни транзакції, повна або часткова втрата конфіденційності ...

Sergi Adamchuk - 27-4-2004 у 07:17

Чи хтось знає якісь сайти присвячені проблемі електронної комерції?
Є один не поганий: http://e-commerce.com.ua/
але зараз він не обновляється.

Можливо не тільки українські

Роман Библюк - 14-9-2004 у 00:54

електронної комерції - перпективи є, досягнень нема
інших форм - є.

лише на ринку інтернет-рекламі крутиться коло 1млн дол

Tempika - 14-9-2004 у 05:58

...є необхідними *компутеризація* суспільства :-) ну і його доскональна інтернетизація....
а з теперішнім рівнем розвитку мереж то буде нескоро.

spark - 14-9-2004 у 09:22

Цитата:
Першим відправив користувач Tempika
а з теперішнім рівнем розвитку мереж то буде нескоро.


не так давно я кількість інтрнет-користувачів рахував в дробах від населення Троєщини (це такий спальний район в Києві). А зараз їх вже більше ніж все населення Києва. І відбулося це за якихось три роки. Тому прошу бути обережним о проявах песимізму :)

Роман Голощук - 14-9-2004 у 16:13

Цитата:
Першим відправив користувач spark
Цитата:
Першим відправив користувач Tempika
а з теперішнім рівнем розвитку мереж то буде нескоро.


не так давно я кількість інтрнет-користувачів рахував в дробах від населення Троєщини (це такий спальний район в Києві). А зараз їх вже більше ніж все населення Києва. І відбулося це за якихось три роки. Тому прошу бути обережним о проявах песимізму :)


Прошу поділитись "абсолютними" значеннями кількості користувачів Інтернету в Україні.

Tempika - 14-9-2004 у 17:45

...так даял-ап та ще з погодинкою – я б таке повноцінним користуванням інтернетом не
назвала... файло велике фіґ скачаєш, і ваще... :-))

spark - 14-9-2004 у 20:44

Ось є дані Держкомзв'язку минулого року (жовтень) - 7% населення, або 3,4 млн.
http://www.hs.ukrtelecom.ua/ua/event/?id=468
Держкомстат давав схожу цифру, але теж ще в минулому році, почекаємо на статистику за 2004.
Але я вже цим не переймаюся: і так вже приваблива аудиторія, досить.

Олександра Бабяк - 14-9-2004 у 22:44

Всі ми говоримо лише за кількість користувачів, за їхнє матеріальне забезпечення... Але зверніть увагу, в нашому законодавстві такого поняття як ел. комерція належним чином висвітленого немає. Що безперечно гальмує розвиток. Адже в такому випадку слід мати певні угоди з банками і не тільки. Це все просто, але необхідне чітке регулювання.
Думаю за років 5 цей напрям комерційної діяльності буде широко розвинений...

Tempika - 15-9-2004 у 06:11

...7 процентів – дуже завищена цифра, і, мабуть, включає тих, хто ходить в інтернет
на роботі, через інтернет-кафе ті по даял-апу... кількість виділених ліній та ISDN
у домашніх користувачів просто мізерна... не кажучи вже про маленькі міста та села,
де навіть телефон є проблемою... :-(( а щодо законодавства, то електронна комерція
нічим принципово від звичайної не відрізняється... просто інтернет – це посередник,
вітрина, засіб реклами... у нас давно працює система електронних платежів, і як на мене,
працює ефективно... просто ця сфера (той же пейкеш у тому числі) просто не може мати
більше користувачів, ніж є індивідуальних користувачів інтернету... а програму *кошельок*
на чужий комп не поставиш, як і не зможеш нею користуватися в інтернет-кафе... ну погані
у нас ще дроти, і мало... :-) у мене вдома навіть даял-ап постійно садив телефонну лінію,
бо вона стара, та й древня 62-га АТС також мало спряла нормальному серфінгу... :-((

spark - 15-9-2004 у 10:40

При чому тут діалапщики до кількості користувачів? Вони що, не люди? Цифра дійсно включає всіх, але вона за жовтень МИНУЛОГО року.