Форум Рідного Міста

Linux - за чи проти?

freak - 7-2-2004 у 21:37

В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:

Наталка - 7-2-2004 у 22:09

І я теж хочу дізнатися, бо ХР мене доконало. :mad:

marco - 7-2-2004 у 22:13

Варто, як мінімум для розширення світогляду ;-)
Але після ХР поти таки трохи зійдуть :-)))

Юрій Марків - 8-2-2004 у 12:41

Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Опиши конкретні завдання, які ти ставиш перед лінухом як перед оською, а тоді вже можна буде тобі відповісти. Без цієї ж інфи відповідь, на жаль, одна - телепати у відпустці :-)

Re:Efes

freak - 8-2-2004 у 16:50

кажуть там подуктивність вища???
Головне швидкість!!!!:cool:

Юрій Марків - 8-2-2004 у 17:06

Продуктивність - чого???
Швидкість - чия???
Описувати бажано конкретно, а не абстрактно.

Рост - 9-2-2004 у 09:28

Панове, якщо ви не знаєте добре юнікса (самих принципів хоча би), то будуть проблеми. Ставити Лінукс з Х-ми варта, якщо є бажання вивчити цю ОС.
Крім того інтерфейс там трошки відрізняється від віндового і якийсь час після переходу це буде дратувати, бо звичка, як кажуть, друга натура.

Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000? Досить нормальна ОС, не така уже й глюкава.
Ну, трохи дірява в плані черв`яків і т.п. Але ж і щоб Лінукс від того всього захистити, теж треба попрацювати. Так, з моєї точки зору налаштовувати Лінукс, відслідковувати різні процеси там значно простіше, але ж якщо ви юнікса не знаєте, то це поставить вас у тупік.
Так що...

Як варіант - берете vmware - це такий собі віртуальний комп`ютер, з його допомогою під будь-якою ОС можна запускати будь-яку іншу. Наприклад, під віндовзом можна запускати лінукс (або інший віндовз). Фактично це вигладає так, ніби ви працюєте на двох комп`ютерах одночасно. Ця друга ОС може працювати у вікні, а може і в повноекранному режимі.
Так от, поставте собі цю штуковину і пробуйте. Правда, щоб запускати під віндовсом не просто лінукс, а ще й з Х-ми, треба буде трохи рук докласти, але ж ви труднощів не боїтеся, раз взялися за лінукс? :)
Це дасть вам змогу вивчити всі режими лінукса, бо, фактично, у вас будуть два повнофункціональні комп`ютери, з`єднані в мережу.

Можна, звісно, ставити просто паралельна на комп`ютер дві ОС і користуватись почергово.

Але якщо ви таки надумаєте ставити лінкус, то звикайте що основна команда для вас буде man (це типу хелпа :) ), а домашня сторінка - http://www.linux.org.ru і тому подібні :)

freak - 10-2-2004 у 16:12

Re:NetGuy
Дякою буде над чим подумати!

Наталка - 10-2-2004 у 16:45

Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy

Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000?


Бо в мене комп - як полігон, я ніц у ньому не розуміюся, приходять "друзі"... Ось мені і повісили ХР - але я з нею розлучилася нарешті. :)

Maluy - 25-12-2004 у 13:01

Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Я цілком погоджуюсь з думкою "Рост". Він правий навсі 100%

А щодо моєї думки, то можу сказати, так.

Якщо Ви являєтесь простим користувачем ХР, мінімально розумієтесь в детальних настройках ХР і у Вас відповідні комп'ютерні ресурси для такої ОС то вона повинна цілком Вас влаштовувати. :)
Всеж таки Linux це є новий програмний продукт відносно Microsoft під який тяжко шукати відповідне ПЗ, а потім щей виникають проблеми з його встановленням.

І сама основна проблема яка мене не влаштовує, це то, що як тільки Ви спробуєте змінити конфігурацію свого ПК, Вам прийдеться затратити багато свого часу для того щоб відкомпілити своє ядро і щоб Лінух зміх знов піднятись.

Якщо ж проблема постає у вирішені якихось серверних рішень, то тут я віддаю перевагу UNIX системам. Тут вони, на мою думку, зарекомендували себе на багато краще, надйніше, ефективніше .... . :saint:

А що до цікавості, то я вважаю, що завжди для себе цікаво відкривати нові горизонти ;). Але перед тим щоб ставити на свій ПК потрібно досить таки багато прочитати інфи по тій чи іншій системі, а ж тоді приступати до встановлення і юзення тої ОС.:cool:

Tempika - 25-12-2004 у 18:03

...для дизайнера існує єдина юніксоїдна система - макось....
:-) на лінуксі нема ні фотошопу ні корелу ні кажучи про
інші програми того ж типу... особисто для мене лінукс абсолютно
безужиткова штука.

Maluy - 27-12-2004 у 13:39

Цитата:
Першим відправив користувач freak
В мене стоїть XP, не давно почав задумуватись про Linux ,як другу OS чи варто хочу взнати вашу думку :cool:


Якщо цікавить матеріал по Linux. Раджу глянути ось ці сайтики:

http://www.jinr.ru/
http://www.linux.ru.net/
http://www.linuxrsp.ru
http://www.linuxoid.ru/
http://www.linux.ru
:saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint::saint:

Андрій Моравський - 18-8-2005 у 10:14

Ну софт під Лінукс є... навіть графічний.. особисто для мене справа ЗВИКНУТИ до нього ... але Лінукс дійсно непроста з її філософією файлового доступу і конфігурування... сам пробував потикатися.. щось вийшло... але щоб я сервер "поставив"! так це перерошую - ні! :-( трошки вдавалось щось проінсталювати.....
Починав з Knoppix-Linux - LiveCD дистрибутив... запускається прямо з компакта... не потребує інсталяції операційка на хард! :-)... правда я його потім і на хард інстальнув ... він же є клоном Дебіан-дистрибутиву...
Власне з цим дистром не мав проблеми з друкаркою Epson Stylus Photo 900 .... він мав в собі драйвера і друкував.. навіть текстовою утиліткою рівень чорнил дивився і т.д.

Mikola Senyk - 16-9-2005 у 08:11

Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)

Maluy - 16-9-2005 у 09:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mikola Senyk
Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)


Цілком згідний і підтримую ;):sing:

Тарас Капущак - 7-10-2005 у 13:46

Хотілось би зауважити, що Unix від самого початку створювався як система для програмування. Linux є клоном Unix-а і, відповідно, це система орієнтована насамперед на програміста, а не на стороннього користувача (з усіма наслідками)....
Тож для програмістів Linux буде кращим варіантом. А якщо кінцеві програми мають працювати на m$win..., то слід користуватись багатоплатформними засобами і все одно Linux буде зручнішим :)
А от для простих користувачів Linux може бути привабливим, якщо вони порахують скільки вони мають платити за ліцензійне програмне забезпечення...

Vladymir Kovrigin - 21-1-2006 у 14:34

Цитата:
Originally posted by Tempika
:-) на лінуксі нема ні фотошопу ні корелу ні кажучи про
інші програми того ж типу...

Use Fedora Core
Tam est' Gimp

Роман Ромашка - 26-1-2006 у 15:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Maluy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Mikola Senyk
Якщо ви професійно займаєтесь комп'ютерами, то ставити Linux я вважаю навіть корисно. А якщо комп'ютер потрібен вам лише як допоміжний інструмент, то з Linux ви тільки намучаєтесь (у вас буде постійне, хоча на жаль і хибне, враження недоробленості цієї системи)


Цілком згідний і підтримую ;):sing:

Категорично непогоджуюсь.
В даному випадку спрацьовують самі звичайні звички. Хтось привик до ворда і йому здаєть ООО незручним. Проте в мене декілька прикладів коли люди які починали з пінгвіна відгукувались на windows з такими ж словами.
Особисто працюю вже 4 роки регулярно з пінгвіном і ще ніразу ніякої недорозвитості незамічав. Спочатку були деякі речі незвчині. Але це було давно і неправда ;)

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Хотілось би зауважити, що Unix від самого початку створювався як система для програмування. Linux є клоном Unix-а і, відповідно, це система орієнтована насамперед на програміста, а не на стороннього користувача (з усіма наслідками)....
Тож для програмістів Linux буде кращим варіантом. А якщо кінцеві програми мають працювати на m$win..., то слід користуватись багатоплатформними засобами і все одно Linux буде зручнішим :)

Що до того як створювалася, то вона створювалась перш за все як сервер, який можна було при потребі привести до потрібного виду. Що власне до тепер і збереглося.
І як наслідок склався стереотип: складно, для програмістів. І т.і. Знову ж таки було це давно. Як на мене графічні оболонки для unix-like систем прогресує куда швидше ніж сам же віндовс. Навіть в наступних версіях віндовса вирішили відділити графічну оболонку в окрему підсистему.

Tempika - 26-1-2006 у 19:11

...скільки можна казати, що в Gimp-i нема CMYK-a... і взагалі для дизайну і препресу тоді вже краще макінтош, бо лінукс тут не-при-дат-ний :-))...
ні за ні проти лінуксу я б не казала, щось добре для одного, а щось для іншого... :-)

Роман Ромашка - 26-1-2006 у 20:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...скільки можна казати, що в Gimp-i нема CMYK-a... і взагалі для дизайну і препресу тоді вже краще макінтош, бо лінукс тут не-при-дат-ний :-))...
ні за ні проти лінуксу я б не казала, щось добре для одного, а щось для іншого... :-)

Точно так же я можу знайти багато чого нема в макінтоші.
Наприклад на комунікаційних серверах рулять Linux, FreeBSD. Макінтош тут сидить в кутку і курить.
Кожна річ має своє призначення. Тут я з вами згоден. Дргуге питання в тому, що деякі люди починаюь перегинати палку в тому плані, що безкоштовне і негодиться. Чув навіть таку фразу "незвершений продукт". А це вже називається лапша.

Андрій Пелещишин - 26-1-2006 у 21:33

Макінтош? Я перепрошую, якщо ви про комп'ютери Apple - так там уже давно лінукс стоїть..

Tempika - 27-1-2006 у 00:13

...ну не зовсім то лінукс, хоча сімейство одне.

Адріан Баран - 27-1-2006 у 02:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Макінтош? Я перепрошую, якщо ви про комп'ютери Apple - так там уже давно лінукс стоїть..


AFAIK 4.4BSD Lite 2 and FreeBSD

Роман Ромашка - 27-1-2006 у 15:08

Наскільки мені память не зраджує МакОС Х створена саме на основі Лінукса.

MartinkaDP - 28-1-2006 у 00:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Але от яке запитання - а нащо ви користуєтесь ХР? Хіба нема 2000?

вау!!! вперше за довгий час зустріла однодумця :) на предмет віндовза-але-не-ХР.

MartinkaDP - 28-1-2006 у 00:34

цікаво чи має воно сенс для простого юзера... якшо чесно, досі не зрозуміла шо то за звір такий - Лінукс. намагалась читати якісь статті про нього, але зрозуміла тіки те шо це шось надто заморочене... але яке воно - то нє, мабуть треба побачити...
(власне, співробітник, який це спостерігав, так і сказав: поки не побачиш - не зрозумієш)

Віктор Остапенко - 31-3-2009 у 11:59

Лінукс для тих, хто хоче зробити систему під себе і свої потреби власноруч. Тобто для тих, хто любить трохи покопирсатися, але зробити так як він хоче, а не підлаштовуватись під те що вам дають.

Я правильно зрозумів? :)

Ярема П. - 31-3-2009 у 13:11

Не зовсім. Ситуація така - можна шпортатися, а можна і не шпортатися, існують дві можливості. Тобто він для всіх. Зрештою, лінукс можна попробувати, що Вам вартує записати на диск СіДі образ дистрибутиву, завантажитися з нього і самому спробувати як воно виглядає і з чим його їдять? (Система на твердому диску в цьому участі не приймає, так що за дайли на диску можете не хвилюватися.)
https://help.ubuntu.com/community/LiveCD

Антон Немировський - 1-4-2009 у 13:42

Ця тема болюча :-))) Так сталось, що купив дуже слабкий за кофігурацією нетбук, після чого змушений був сісти на Лінукс. Система дійсно важка для стороннього користувача, адже в віндовс тебе водять за ручку, а тут ти команди вводиш сам, АДСЛ інтернет настроював годину з невеликим, шукаючи мануали, шаривши по форумам, після чого спитався в хорошого сис. адміна, і простою на перший погляд командою "ppoeconf" за лічені хвилини все було готово :-) Після чого я зрозумів, що Лінукс - це постійне читання мануалів, розпитування спеціалістів і т.д. Плюси Лінукса по-перше дійсно в його швидкодії, адже меньше застрачається ресурсів на саму систему. Система зручна (Почав з дистрибутиву Убунту 8.10), але нажаль не підтримує стандартних програм, а це проблема, адже всі комерційні програми пишуться під віндовс, карти міст(Є карти, які написані на HTML, але вони не зручні), телефонні книги , не підтримує незнайшов жодного плеєра, який підтримує формат аудіо "*.wav", але загалом система дуже сподобалась!!! З майже всі, що мені потрібно вона справляється на ура!!!
П.С. Раджу дати настроїти спеціалісту, в самого це може зайняти цілий день :-(((

Ярема П. - 1-4-2009 у 17:15

Супер! Москва теж не зразу збудувалась :D

Онук Юрій - 5-4-2009 у 01:50

Читаю форум і аж душа радіє, приємно що тема цікава для суспільства як на мене Linux це чудовий шанс суспільстава покращити свій досвід і професійність в сфері ІТ так як це не просто операційна система а ціла філософія життя. Нажаль так склалося що багато хто не отримав чи не мав змоги отримати порядну освіту в плані культури ІТ середовища по при всі старання вузів. І якщо людина зацікавилася і хоче досягти певного рівня то кращої можливості годі шукати. Є маса програм, людей, ресурсів які навчать роскажуть покажуть і головне безкоштовно дозволять навчитися і поділитися своїми досягненнями та навиками. Тому для початку раджу переглянути відео за лінком http://dorado.homelinux.net/downloads.php?cat_id=2 щоб зрозуміти що це не просто система а стиль та філософія життя і вирішити для себе що для Вас краще те що нав'язано Вам певною особою чи корпорацією чи свобода дій та досвід колег та суспільста. Так як Linux це система яка вдосконалюється і росте і не однією особою чи корпорацією а величезною громадою яка прагне найкращого для себе.
З особистого досвіду дякуючи тому що в певний період своєї професійної діяльності випала нагода познайомитися з Linux OS і втілювати в життя маштабний перехід з рінобічних ОС на Linux я і сам не помітив як змінився мій світогляд, коло друзів яке виросло у чисельних маштабах і досвід та розуміння того що чим більше я знаю тим більше розумію що не знаю багато ще чого. Зате є у кого повчитися, запитати та з ким поділитися тим що зробив і досягнув сам. Linux це не лише операційна система це як релігія та батьківщина! :D

Нестор Думанський - 8-4-2009 у 13:49

На рахунок Linux-а можу сказати лише дві негативні думки:
1. геймерам він не підійде!
2. Основна проблема - вибір дистрибутива (сам 2 місяці перебирав який би то поставити).
Все! Мінуси закінчились.
Щодо суперечок кому він більше підходить, то Linux підходить всім. Інше питання - Чи хочете ви "нового навчатись"?
Система проста в роботі. І в інсталяції додаткових програм набагато лекша за "Віконця".
Було речення про wav-ки: можливо не стоять кодеки?! В мене теж Убунту 8.10 і БУДЬ-ЯКИЙ плеєр нормально дружить з цими файлами. Доречі, навіть навівши курсор на файл у папці починається його відтворення, що теж є досить корисним.
Я за Linux обома руками і ногами!!!

Юрій Сєров - 8-4-2009 у 14:05

Хм. Чи то собі на нетбук поставити...

Нестор Думанський - 8-4-2009 у 14:32

Постав, постав!
Не пожалієш. Нові технології приносять нові досягнення. "Вікна" в цьому плані (як мені здається) наводять зовнішню красу, але "деградують" як система.

Андрій Пелещишин - 8-4-2009 у 14:56

А я не пам'ятаю. Чи під Лінукс уже є працюючі технології навзірець OLE ? Та й MS Office таки рулить.

Нестор Думанський - 8-4-2009 у 15:21

Можу точно стверджувати, що технології типу OLE та ActiveX цілком нормально працюють під Лінуксом і писати програми з їх використанням теж модна.
Доречі, для любителів Delphi можу порадити середовище ООП Lazarus (Підтримувані ОС: GNU/Linux, Microsoft Windows, MacOS X, FreeBSD під них же і можна компілити програми).
А щодо офісу, то ОО цілком достойна заміна. У крайньому випадку можна скористатись Wine-ом. Офіс 2003 емулюється повністю, без бяк.

Степан Максимов - 3-6-2009 у 12:38

мм.. Лінукс, лінукс.... :lol:

Панове, хочете перейти на лінукс?, хочете продуктивність вище?
Запасіться вагоном книжок, тонною терпіння, і ящиками з пивом/соком , бо для продуктивності - перезборки ядра не минувати ), і все треба робити руцями, це не вінда. Хоча в автоматизаціі Лінуксоїди теж багато чого зробили, та Вінда в цьому плані все ж краща.

Для пані котра говорила про фотошоп і корел, пані навіть якщо програми такої як вам требанема під лінукс то ви запросто можете її запустити на віртуальній машині під лінуксом )

Для себе власне я вибрав вінду. А експерименти з лінуксом закінчились для мене перезборкою ядра для сервера на підприємстві де я працював, успішної перезборки після тижневої роботи над цим )

Юнікса мені хватає на моїх серверах в інтернеті, а дома вінда, сама проста вінда ХП з 2-м сервіс паком (імхо - сама стабільна)


Ярема П. - 3-6-2009 у 16:19

Можливо Степан не помітив, що питання ставилося: "Лінукс - за і проти", а не "Віндовс версус Лінукс - за і проти"?

Чесно кажучи, спеціальна перезборка ядра треба в дуже вже спеціальних випадках, вже навіть не знаю що там треба було мутити таке з сервером? Якийсь хитрий фаєрвол чи Selinux? Чи якась периферія не підтримувалася? Цікаво яка?

Але добре, що не ганите повністю Лінукс - спочатку попробували і зробили для себе висновок. Дехто взагалі, не пробуючи, плюється налінукс, маючи смутне уявлення, що ж воно таке.

Sashko Nedoviziy - 4-6-2009 у 08:55

Linux, linux.. за описами лінуксоїдів - мрія. Ну прямо таки ІТшна Феррарі.

Пробував давно, коли комп'ютери були великими і повільними (с), а саме за часів РедХет чи то 5.0, чи то 6.0. Ну, любителям потр.. (цензура) "самоє оно".

Нещодавно поставив собі під віртуальну машину SuSE 11.1 x64. Різниці по швидкості відносно аналогічної віртуальної машини Windows 7 x64 не бачу, бодай би вбили. Хіба дискові операції.

Виникли питання, над якими розбираюсь, але на разі вони втримують від встановлення Сюзіка яко основної ОС.
1. Не подолав граблі з вайном аби запускати Photoshop CS3
2. Невідомо, чи будуть працювати модулі для фотошопа, написані під вінду?!
3. Офіс 2007 замінити нічим (ОО не пропонувати, його ергономіка дозволяє бажати набагато кращого)
4. Цікаво, що робити з рідко потрібним софтом, як, наприклад, Pinnacle Studio

Відчутні переваги (?)... звісно ж є. Вразив формат оновлення системи - один раз наконфігурячити і абсолютно весь (!) софт оновлюється в 1 клац мишою. Ще якісь цікаві штуки були, позабував вже, які. Словом, буду розбиратись. Але то не панацея - усього лиш альтернатива...

Нестор Думанський - 9-6-2009 у 14:33

1. Якщо не зраджує пам'ять, то під Вайном іде лише CS2.
2. Модулі працюють (але точно не скажу чи всі).
3. Офіс емулюється 2003 (без Access). 2002 (ХР) під Вайном іде весь.
4. Теоретично можна пошукати аналоги цих програм під Лінукс (для своїх потреб наразі знайшов усе).

Доречі, нещодавно помітив цікаву перевагу: високоякісне відео на мому компі (Win XP, Celeron 3.6Ghz, 1Gb, K-Lite Codec 4.7) було стилізоване під слайдшоу, і прекрасно програвалось на ноуті (Ubuntu 9.4, Celeron 1.8, 700Mb, стандартний набір "вільних" кодеків).

Взагалі питання треба ставити не що доброго і що поганого в Лінуксі, а чи легко на нього перейти.
Тут можна провести багато аналогій: вивчення ще однієї мови (розмовної чи програмування) - в ранньому віці це набагато лекше, ніж у вже дорослому.
Повірте, якби ваше знайомство з комп'ютером починалось з Лінукса, перейти на Форточки після 15-20 років було б теж важко. :)

Сергій Дубик - 22-11-2009 у 22:07

Популярна стаття-інтерв’ю в Odessa Daily — „Дмитрий Сподарец: Как я стал линуксоидом “.
Перша цитата „Він працює. Він – це Linux!“. Далі цікавіше…
;)