Форум Рідного Міста

Найкращі міста України (з точки зору архітектури)

Станкевічас Сергій - 12-2-2004 у 19:03

Всі знають, що найкращі українські міста - це Львів :) і Київ:).
А чим ще можна похвалитись. Хто де був і що сподобалось (не сподобалось).

Олексій Мачехін - 12-2-2004 у 19:08

Мені сподобалися Чернівці. Щось середнє між Києвом і Львовом.

Користувач Олесь - 12-2-2004 у 19:09

Ужгород.

Андрій Пелещишин - 12-2-2004 у 19:23

Мукачевський Замок. Ото сила!

Asmera - 13-2-2004 у 00:37

Кам"янець-Подільський - дуже гарне місто, особливо старе місто - із фортецією. Переяслав-Хмельницький- цікаве і старовинне. Чернігів - без коментарів. Біла Церква. Вінниця.Харків. :)

dr.Trollin - 13-2-2004 у 06:19

замок у Мункачеві - таки гарний. Шкода, що тепер туристів (напевно) не пускають у його розлогі підвали...
(я то там давненько був - якраз у "перехідний" час - у початковому етапі реставраційних праць - то й полазив).

Правда окрім замку у місті особливо гарних споруд не те щоб.
Хоча як зразок _малого_ містечка гарноархітектурного - то так.

Volodymyr - 13-2-2004 у 07:43

Кремінець - досить гарне місто, з чудовими краєвидами, особливо з фортечного муру... Мається на увазі стара частина міста.

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 08:57

А як тут опинився Ха... Ха... Харків???
Яка архітектура? Пам'ятник дупі чи слівнозвісний куб?

Asmera - 13-2-2004 у 11:45

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
А як тут опинився Ха... Ха... Харків???
Яка архітектура? Пам'ятник дупі чи слівнозвісний куб?
Перепрошую, а пан часто буває у Харкові? Пан дуже гарно знає місто? Чи то лише з переказів, чи то лише по "гарних " місцях пана провели?:o

Станкевічас Сергій - 13-2-2004 у 12:52

З великих східноукраїнських міст - був у минулому році у Запоріжжі, з менших - у Херсоні. Міста - так собі. Дуже сірі.

Позитивні враження від Ужгорода і, звичайно, Івано-Франківська:):):)

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 13:07

Асмеро, ти тільки не ображайся, насправді Харків не дуже добре знаю, хоча був там разів зі п'ять в останні 5 років. Дійсно, окремих архітектурних екскурсій мені не проводили і саме місто я майже не знаю. Одного разу якось провили по пам`ятниках.... Як на мене - справді брутальненько. Куб бачив випадково, коли їхав в маршрутці. Проте дружина там вчилась п`ять років і розповідала як про... не дуже гарне місто.
Буду радий якщо ти просто порадиш куди піти і що подивитись.

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 13:09

Доречи, я б і Київ з натягом прирахував до цікавих міст. Може тому, що я тут живу?

Asmera - 13-2-2004 у 13:35

Олексію, я справді, Харків не дуже люблю.Він не дуже імпонує мені як місто, своєю атмосферою.Але ж тут питання біло - з точки зору архітектури.Це місто старе і досить гарне.Вулички із старими будинками, собори...ну хіба вони не гарні? А сучасної нової "архітектури" там навіть трохи менше, ніж в Києві. Майдан - то величезне "позоріще" України.

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 13:41

Пардон, я просив не лаяти Київ а докладніше розповісти про Харків. Той собор (один) що я там бачив і справді гарний, але... більше я нічого цікавого не бачив. Книжка про найцікавіші міста України теж ніби більше цікавого не дає. Скажи куди піти і що подивитись, бо, думаю, цього року я там знову буду.

Asmera - 13-2-2004 у 13:45

Там їх принаймнрі два - один навпроти одного - вгорі, та внизу :) І ще одни нагорі - монастир, там де музеї. А ще історичний музей...і вулички на тій половинрі, зі річкою, що ближче до вокзалу. І Шевченківсський парк..гарно там :)

Captivitas - 13-2-2004 у 14:16

Цитата:
Першим відправив користувач Станкевічас Сергій
З великих східноукраїнських міст - був у минулому році у Запоріжжі, з менших - у Херсоні. Міста - так собі. Дуже сірі.



Що сірі, погоджуюсь. Але всеж таки коли них дивитись.
У тому ж самому Zp крім індустріальних усіляких нагромаджень є дуже затишні місця.
Для довідки: в нас найдовший у Європі проспект.

Унікальною архітектурною прикметою міста є башти на будинках (більше 10) у різних районах міста.

Пропоную подивитись
http://photoalbum.zp.ua/photo/evening/ev022.htm

А ось будинок Земської управи (19 ст) (зараз Краєзнавчий музей)
http://photoalbum.zp.ua/photo/history/hi018.htm

ЗОРЯНА - 13-2-2004 у 14:57

Мала нагоду бувати лише у Києві, Одесі, Хмельницькому, Сімферополі то з великих. Думаю Львів таки найгарніший. В Одесі страшенно вразив бруд... ТАКОГО БРУДУ я ще не бачила ніде..

Олексій Мачехін - 13-2-2004 у 15:02

Тю, я в Одесі цього року був в листопаді, без туристів. Дуже пристойно, особливо центр. Перед тим був ще 11 років тому, зміни є і таки на краще.

Captivitas - 13-2-2004 у 15:19

В Одесі був 7 років тому частенько.
Тоді вразила як дуже зелене місто.
Був також у Києві та Харкові.
Чомусь Харків мені ближче. Сумська вул. архітектурно цікава, також запам"яталися будинки обл.радіо та СБУ.

Dмитрик - 13-2-2004 у 15:21

А в Дніпропетровську людиська через дорогу перебігають - перейти їх поки світить зелене світло просто нереально, особливо після таких рідних вузеньких вуличок рідного міста

Станкевічас Сергій - 13-2-2004 у 17:58

Цитата:
Першим відправив користувач Captivitas
Що сірі, погоджуюсь. Але всеж таки коли них дивитись.
У тому ж самому Zp крім індустріальних усіляких нагромаджень є дуже затишні місця.
Для довідки: в нас найдовший у Європі проспект.


Найдовший проспект, який на 99% складається з великої кількості обшарпаних 9-ти поверхових КОРОБОК без натяків на красиву архітектуру. Чи не так?
Позитвні враження від Запоріжжя - це Дніпрогес, а також ця сама найдовша площа вночі. Багато ілюмінації і не видно стану будинків:)

Негативні враження від Zp викликані не виправданими надіями. Я їхав з маленького бідненького західноукраїнського міста в найбільше промислове місто України, в якому розташовані ПРАЦЮЮЧІ підприємства-гіганти такі як АЕС, ГЕС, Мотор-Січ, металургійні заводи, Авто-ЗАЗ-ДЕО.
У нас ситуація протилежна - промисловості нема, зате по всьому місту будуються гарні будинки. За останні 4 роки практично завершена реставрація центральної частини міста, відремонтовані і пофарбовані стародавні будинки, скрізь поставлено бруківку.
Парадокс.

Captivitas - 16-2-2004 у 14:55

Цитата:
Першим відправив користувач Станкевічас Сергій
Цитата:
Першим відправив користувач Captivitas
У тому ж самому Zp крім індустріальних усіляких нагромаджень є дуже затишні місця.


Найдовший проспект, який на 99% складається з великої кількості обшарпаних 9-ти поверхових КОРОБОК без натяків на красиву архітектуру. Чи не так?
Позитвні враження від Запоріжжя - це Дніпрогес, а також ця сама найдовша площа вночі. Багато ілюмінації і не видно стану будинків:)


Вибачте, але ця архітектура "без натяків" виборола перше місце на архітектурній виставці у Парижі
на початку 50-х років.

А щодо ремонту будинків, то він провадиться поетапно (вже відреставровано 1/4 проспекту та прилеглих вулиць).

Ще раз вибачте за відхилення від основної теми, але не міг не відповісти. ;)

Святослав Шеремета - 21-2-2004 у 18:23

Найкращі міста України: ЛЬВІВ, Київ, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса. Непогані Чернівці ,Луцьк, Але вищеназваним поступаються.

Svetlanka - 14-3-2004 у 20:37

Мені от дуже подобається Кам'янець-Подільський, дуже гарне місто, приємно прогулятись вулочками. Ще була в Ужгороді, але то в дитинстві, мало що пам'ятаю, але із задоволенням відвідала ще... Шкодую, що ще ні разу не була у Львові, але цієї весни обов'язково...

Кутузік - 15-3-2004 у 12:13

Цитата:
Першим відправив користувач Святослав Шеремета
Найкращі міста України: ЛЬВІВ, Київ, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса.


У Тернополі був - не сподобалося. Сіренько. Пропоную Тернопіль викреслити.

-=IGO=- - 15-3-2004 у 13:21

Ніхто здається не згадав про архітектуру замків. Розумію, що мова йде про міста, але замки заслуговують теж на увагу в плані архітектури. Я, наприклад був в Судаку (і далеко не один раз). Так там саме місто архітектурою слабеньке, але біля нього є бувший замок із досить довгою стіною, які ще дожили до сьогоднішнього часу. Правда ззовні вигляд значно кращий, ніж всередині. Можливо через те що кращий краєвид відкривається ззовні якраз :)

Captivitas - 15-3-2004 у 16:28

З приводу замків (фортець).
Згадався Білгород-Дністровський (Одеська обл.). В минулому Аккерман.Там суперова фортеця (15 ст.) на березі Дністра й Генуєзький замок.
Останнім часом реставрацією зайнялися румуни, тому мабуть має пристойний вигляд.

Знайшов малюнок:
http://art.ridne.net/ukr/catalog/ep-bilh-dnistr-zamok.html

Кутузік - 15-3-2004 у 18:28

Якби це не був напів-львівський сайт, можна би було провести галасування по вибору накращого міста.
А так, львівяки задавлять:)

Volodymyr - 15-3-2004 у 18:39

Нелвівяки також :) :) :)

Marjana Pjecuh - 15-3-2004 у 20:14

Щодо замків, то з того, що я бачила у своєму житті - ХОТИНСЬКИЙ це краса неперевершена. Ці височенні мури, ця старовинна (він майже невідреставровааний, але дуже добре зберігся), на самому березі Дністра, а довкола лише пагорби. Люди, така краса! На все житті запам"ятовується! А от Кам"янець-подільський замок мені нагадав після Хотинського дитячий майденчик. Воно відреставровано якось так, що занадто виклядає яскраво як на оборонні мури, де колись ще й тримали в ув"язненні людей. В старовину він трішки похмуріше виглядав. На жаль, популярні замки нашої Львівської області мене особливо не зворушують. Не відчуваю тої помпезності.

Наталка - 15-3-2004 у 20:19

Не знаю, може, вже згадувалося, та про всяк випадок - ось посилання на сайт "Замки та храми України". :)
http://www.mycastles.narod.ru/

Андрій Пелещишин - 15-3-2004 у 20:50

Вже як навели адресу з нашої Інтернет-галереї art.ridne.net, то порозглядайте картинки інших замків
http://art.ridne.net/ukr/catalog/el-zamky.html

Anais - 16-5-2004 у 13:28

Звичайно, архiтектура мiст на сходi вiдрiзняється вiд захiдних, адже на сходi бiльшiсть мiст це великi чи не дуже промисловi мiста, але i тут є що подивитися. У Днiпропетровську, Запорiжжi, наприклад, це Днiпро, а ще Хортиця. А на донечиннi є таке мiстечко як Славяногiрськ, там дуже гарнi краєвиди та монастир. З тих мiст, якi не названи у вас i якi довелося побачити, менi сподобалися Житомiр, Белгород-днiстровський, Хотин. Але Львiв мiж всякої конкуренцiї.

Dмитрик - 16-5-2004 у 23:14

Але Львiв мiж всякої конкуренцiї.
Якщо ситуація не зміниться (мається на увазі ситуація стосовно збереження пам'ятків архітектури) то років так через 20 Львів буде лиш спогадом :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

jaguara - 17-5-2004 у 22:48

А якщо когось ще цікавить Харків, то окрім вже заанонсованої Москалівки (те, що від річки до вокзалу), то я особисто рекомендую різноманітні вулички перпендикулярно Пушкінській у напрямку Московського проспекту, тобто протилежно Сумскій

Влодко - 18-5-2004 у 00:40

Мені сподобався Станіслав, ясна річ стара частина - надзвичайно компактна, доглянута і чиста, принаймі таке враження склалося від зовнішнього вигляду будинків бо у подвір"я не заходив. Хоча я там був 2-3 роки тому.




"Звичайно, архiтектура мiст на сходi вiдрiзняється вiд захiдних, адже на сходi бiльшiсть мiст це великi чи не дуже промисловi мiста, але i тут є що подивитися. У Днiпропетровську, Запорiжжi, наприклад, це Днiпро, а ще Хортиця".

р. Дніпро і о.Хортицю (якщо не помиляюсь то є заповідна зона) до архітектури віднести не можна. Я думаю, що для Запоріжжя це безперечно популярна рекреаційна зона (власне з Дніпра там залишилась лише назва) але з таким успіхом до найкращого в місті з архітектурної точки зору можна зарахувати дамбу ДніпроГЕСУ, зрештою і безкінечний трамвайний маршут.
Якщо ж до Хортиці дорвуться ландшафтники... тоді вона стане пам"яткою в підручниках історії...

Captivitas - 18-5-2004 у 14:14

Цитата:
Першим відправив користувач Влодко

для Запоріжжя ... до найкращого в місті з архітектурної точки зору можна зарахувати дамбу ДніпроГЕСУ, зрештою і безкінечний трамвайний маршут.


Вічна йому пам"ять... За останні 2 роки наш трамвай став повністю відсутнім на головному проспекті. Це так, реалії.
Все фарбується як й скрізь, але бутафорією місто тільки псується.

Коли потрапив до Києва то було таке враження, ніби й не виїздив нікуди, а от в Харкові якась іншість вдчувається.

Андрій Пелещишин - 18-5-2004 у 16:50

Справді гарні місті (маленькі) то наші галицькі Самбір та Жовква

Веселка - 19-5-2004 у 00:37

Пропоную ще одного кандидата (правда це не місто, а містечко) - Підкамінь. Є на що подивитись: Камінь, на якому колись була церква, монастир(оборонна споруда) - вважається другим найбільшим в Україні, Печерна церква, перетворена в каменеломню(на жаль). Про цей куточок всі забули, усе в плачебному стані, монастир валиться,покрівлю роблять невідповідно до стилю аби зберегти, що ще піддається збереженню(і це добре). Але навіть з ледь помітних натяків можна собі відтворити колишню красу споруди.Шкода, якщо не знайдеться спонсора для реставрації...

Dмитрик - 19-5-2004 у 15:41

Знаю одного архітектора, в перспективі, що ДУЖЕ зацікавився би Вашою пропозицією!!!

Grabchuk - 19-5-2004 у 17:58

Я сам там не був, але судячи з відеорядів дуже симпатичне славне місто Мукачево....

Grabchuk - 19-5-2004 у 18:02

Цитата:
Першим відправив користувач Влодко
Мені сподобався Станіслав, ясна річ стара частина - надзвичайно компактна, доглянута і чиста, принаймі таке враження склалося від зовнішнього вигляду будинків бо у подвір"я не заходив. Хоча я там був 2-3 роки тому.


А у подвір'я краще і не заходити :)

А в порядку реклами - за 2-3 роки місто стало ще краще. Це точно.

rost - 19-5-2004 у 20:05

Безперечно і Львів і малі містечка Галичини є дуже цікавими в плані старої архітектури, але за свіжо-пофарбованими фасадами легко помічається крайня запущеність того, що за фасадом.

З великих міст, ІМГО, Київ є найгарншим в Україні і, без сумніву, одним з красивіших великих міст світу.

Dмитрик - 20-5-2004 у 00:21

"З великих міст, ІМГО, Київ є найгарншим в Україні і, без сумніву, одним з красивіших великих міст світу."


Roste! І що ж Вам так сподобалось у Києві? Мене він страшенно нервує!

Grabchuk - 20-5-2004 у 11:50

Оскільки є сумніви, то значить що тверження не безсумнівне :)

Captivitas - 9-8-2004 у 13:17

Станіслав - місто, яке вражає.
Дуже зелене, спокійне місто. Ще ніде не бачив стільки місця для відпочинку. Його неможливо не полюбити. :saint:

fish - 10-8-2004 у 12:28

Тут ще не згадували про Полтаву.
Зарахувати це місто до цікавих і красивих поряд із Львовом чи Кам"янцем-Подільським навряд чи можна, але якщо втрапите, раджу звернути увагу на деякі унікальні цікавинки.
а) будинок місцевого СБУ. Нічого не казатиму, але він вас вразить.
б) особливість місцевої скульптури: пам"ятники не людям, а обладункам. Скрізь. Дивуйтеся ідеї.
в) на території одного з тамтешніх вузів є пам"ятник годувальниці українського народу. Звичайно, це таке собі кругле пацєтко. Але, якщо хочете здивуватися, просто покладіть на нього руку.

Анастасія Кулакова - 10-8-2004 у 12:42

Підтримую. Сама хотіла написати про Полтаву. Абсолютно патріархальне, "тепле" місто. Там є вулички, що мало змінились за останні двісті років і мають той же вигляд, що й за часів Гоголя. Наприклад, вул.Шевченка, що веде від вул. Фрунзе до центрального ринку. Якоїсь особливої архітектурної краси там немає, проте збреглася атмосфера і цілістність.

Олександр Чорнобиль - 19-8-2004 у 13:33

Цитата:
Першим відправив користувач Marjana Pjecuh
А от Кам"янець-Подільський замок мені нагадав після Хотинського дитячий майденчик. Воно відреставровано якось так, що занадто виклядає яскраво як на оборонні мури, де колись ще й тримали в ув"язненні людей. В старовину він трішки похмуріше виглядав.


Як історик, який закінчив Кам"янець-Подільський університет, прошу Вас не порівнювати непорівнювані речі. Хотинська фортеця класична - велика оточена середньої висоти оборонними стінами територія і замок з височенними стінами посередині. На території фортеці могло розташовуватись купа війська (згадайте, що під час Хотинської битви там козацьке і польське війська розміщувались). Після захоплення зовнішніх мурів замок обстрілювався з трьох боків, що різко зменшувало його обороноздатність.
Кам"янець-Подільський за рахунок унікального географічного розташування (острів, оточений глибоким - 60-65 метрів - каньйоном) - сам собі оборонна споруда. Було одне тоненьке місце - із заходу. Щоб його прикрити поставили замок. Ставили його ( в такому вигляді, потім лиш модернізовували) в 16-му столітті і на той час цього вистачало. Тут навпаки, місто неможливо було захопити не захопивши замок.

Далі. Про реставрацію. Головне, що ви помітили - "відреставровано", а чи можна це сказати про Хотин?

А про яскравий вигляд... Отут:
http://www.tovtry.km.ua/foto/istor/city/140ua.html
є старі фото замку. І можна побачити, що він (замок) і 105 років назад був мов цукерочка, за що ми ним і пишаємось.

Олександр Чорнобиль - 19-8-2004 у 13:39

Після Кам"янця-Подільського, де прожив 24 роки, зміг би жити тільки у Львові (що і роблю зараз) або Ужгороді. Міста, в які приємно час від часу з"їздити - Чернівці, Луцьк, Київ, Полтава. В жодному разі не жив би у Хмельницькому (гірше важко знайти), Миколаєві, Херсоні, Одесі.

MartinkaDP - 13-2-2005 у 22:10

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Доречи, я б і Київ з натягом прирахував до цікавих міст. Може тому, що я тут живу?


гм. я у Києві не живу (і не хотіла б), але теж не вважаю його гарним. Принаймні гарної архітектури там страшенно мало. Втім, це, певно, проблема більшості постросійськоімперських міст.
З таких можу відзначити тільки Дніпро. Там таки троха є "катерининської" (тобто досовіцької) симпатичної архітектури. Не знаю щодо Одеси - ніколи не була - але, кажуть, там теж непогано...

spark - 14-2-2005 у 10:29

Цитата:
В жодному разі не жив би у ... Миколаєві, Херсоні, Одесі.


Ну й дурний. Я взагалі не можу зрозуміти ваших захватів від міст без річки (чи моря). Наче не слов'яни, а якісь зайди будували й живуть.
Кожне місто має свою ауру і свої життєві ритми. Щоб зрозуміти, чим саме добре жити в Херсоні, треба поглянути на нього з Дніпра. Дачі на островах, єрики, рибалка, раки, пляжі, на які можна потрапити лише на катері.
Усі міста чимось унікальні й привабливі. Треба лише придивлятися до звичаїв аборигенів і жити в них трохи довше, ніж звичайний турист вихідного дня, щоб те зрозуміти.
Додаю до списка Вилкове й Ізмаїл. Вилкове - взагалі така собі Венеція. Приїздити до нього краще в час ходу дунайського оселедця :)

Наталка - 14-2-2005 у 17:48

Цитата:
Першим відправив користувач spark

Ну й дурний. Я взагалі не можу зрозуміти ваших захватів від міст без річки (чи моря). Наче не слов'яни, а якісь зайди будували й живуть.


Та й дійсно, жах! Якщо "я не можу зрозуміти," то що далі? Автоматично заносимося в реєстр "дурних"? :baddevil:
Смаки, вони... кхе-кхе... зараз банальщину скажу - різняться взагалі-то. Я би теж, приміром, не хотіла жити в Херсоні, най би він стояв на березі трьох морів, а не одного. Я ж не риба, і не Іхтіандр, і жити мені не у воді.
Коротше кажучи, кожному - своє. :P

spark - 14-2-2005 у 20:42

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Я би теж, приміром, не хотіла жити в Херсоні, най би він стояв на березі трьох морів, а не одного. Я ж не риба, і не Іхтіандр, і жити мені не у воді.


Хай ви навіть і не русалка, та на 80% складаєтесь з води, нікуди не дінешся. Та й дівчат для життя в Херсоні відбирає спеціальна комісія поціновувачів, щоб породу не псувати. Так що не так це легко, оселитися сторонній дівчині в Херсоні, і не мрійте. :)

Наталка - 15-2-2005 у 00:27

Ага, а складаюся я з води виключно тому, що живу у місті на березі Дніпра. Жила би у Львові, складалася б на 80% з каменю, так?
Що я можу ще сказати? Херсону пощастило. :) Втім, як і спеціальній комісії. :P

Користувач Олесь - 15-2-2005 у 01:11

В принципі гарно, коли в місті є річка. От тільки Львів будували не "зайди" - на момент будівництва (і ще в ХІХ ст.) річка у Львові була, поки її не сховали під землю. Так само засипали кілька ставків в центрі (зокрема там де зараз пам'ятник Грушевському). А взагалі у Львові підземних річок дуже багато.

За Австрії був навіть проект створення штучного озера шляхом побудови дамби на місці сучасної кінцевої зупинки трамваю №4 (Трудові Резерви). Водойма би наповнилася водою джерел з парку Залізні Води і річки Сорока, береги озера були б на рівні Нового Львова з одного боку і стадіону Україна з другого. Проте від проекту відмовилися із-за потенційної небезпеки для міста - весь Львів опинявся під дамбою і в разі аварії міг би бути затоплений.

spark - 15-2-2005 у 22:45

А може теє, настав час ту річку одкопати? В Києві існує план окультурнення річки Либідь, яка зараз перетворилася на брудний струмок в бетонних берегах і частково схована в труби. Планують зробити набережну та рекреаційну зону поблизу вокзалу.

Власне, основний пафос мого допису був не в тому. Мене образило чиєсь там високомірне "ніколи б не жив..." Оскільки я жив багато де, то знаю, що будь-яке місто має свій кайф, і жити на Україні можна скрізь, бо не Таймир, і не Сахара - благословенна, що не кажи, земля.
Колись цілий тиждень капав на мозки одній співробітниці з Донецька, щоб вона розповіла про своє місто щось гарне. Вона довго опиралася: терикони, заводи і більш нічого в нас нема. А потім таки згадала: в Донецьку приходиться по трояндовому кущу на кожного жителя, більше мільйона трояндових кущів. Я певен, що подібні фактики, на які не звертають уваги самі мешканці, є в будь-якого міста України. Важливо лише їх помічати.

Кутузік - 16-2-2005 у 12:22

Цитата:
Першим відправив користувач spark
Вона довго опиралася: терикони, заводи і більш нічого в нас нема. А потім таки згадала: в Донецьку приходиться по трояндовому кущу на кожного жителя, більше мільйона трояндових кущів.


Кляс!!!

Кутузік - 16-2-2005 у 12:52

Самі себе похвалили:)))

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?hat=36827

Чи добре живеться львів'янам? Результати "Рейтингу соціально-економічного розвитку міст України", проведеного недержавним аналітичним центром "Інститут реформ" стверджують, що так. За рівнем соціально-економічного розвитку Львів посів 2 місце після Києва серед великих міст.




....КОМЕНТАР

Андрій САДОВИЙ

видавець журналу "Місто", засновник об'єднання "Самопоміч"

Львів, на мою думку, найцікавіше місто в Україні. Українці на запитання, де б в Україні ви хотіли жити, відповідають у Києві, Львові, Одесі. Львів має свій престиж і великі перспективи.

Капітошка - 16-2-2005 у 13:11

Львів однозначно.

Олександр Чорнобиль - 16-2-2005 у 17:49

Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач spark
Цитата:
В жодному разі не жив би у ... Миколаєві, Херсоні, Одесі.


Ну й дурний.


Це форум чи балаган, колего? Можна вихованіше коментувати?


Я взагалі не можу зрозуміти ваших захватів від міст без річки (чи моря).

Дуже чемно - спочатку образити людину за її власну думку, а після цього оце "я взагалі не можу зрозуміти" і "Мене образило чиєсь там високомірне "ніколи б не жив...". Чим ви кращі в такому разі за мене? І чи не високомірність оце ваше "я взагалі не можу зрозуміти"?

А хто сказав, що це було захоплення містами без річки чи моря? Кам"янець-Подільський, Львів, Ужгороді, Чернівці, Луцьк, Київ, Полтава - хто тут без річки? А! Львів! Ну про те, що тут річка була вам вже розповіли, а я ще додам, що живу у передмісті недалеко від озера і мені то подобається.

Щоб зрозуміти, чим саме добре жити в Херсоні, треба поглянути на нього з Дніпра. Дачі на островах, єрики, рибалка, раки, пляжі, на які можна потрапити лише на катері.


Це життя в місті чи відпочинок коло міста? З тояндами - Бог з ними (притягнемо їх до садово-паркової архітектури :)). Друже, тред називається "Найкращі міста з точки зору архітектури", а не "Найкращі міста з точки зору активного відпочинку"! І коли хтось пише тут, що десь не зміг би жити, це означає, що для нього важливими є вулиці по яких він ходить кожен день, а не місця, куди він потрапляє один-два рази на тиждень!
:mad::mad::mad:

spark - 17-2-2005 у 09:51

Ви самі у шестирівневому цитуванні вмієте розбиратись, колего? Іноді значно економніше сказати "сам дурний", і людина тямуща вас зрозуміє і без цитування, чи то пак оверквотінгу :)

Я відповідав на репліку "ніколи б не жив", що значно ширше за саму архітектуру, бо ми поки що не пам'ятники. Якщо ви помітили, цей тред виродився у "де б його ще краще пожити" ще до моєї в ньому появи.

Щодо архітектури, весь центр Херсону - це Катеринівська забудова, центральний парк розбито в колишній фортеці, Очаківські та Петербурзькі ворота та вали гарно збереглися, в соборі поховано Потьомкіна. Посеред парку височить сакральний дуб, якому більше років, ніж місту, і який наводить на правильні думки про те, де знаходилося Лукомор'є.

І щодо пам'ятників: джентельменський набор - Суворов, Ушаков, Потьомкін. Потьомкін певний час був репресований, на його постаменті 70 років стояв Карл Маркс. Зараз постамент повернули власникові.

Наталка - 17-2-2005 у 11:03

На мій погляд, фраза "сам дурний", яка мене, до слова, теж прикро вразила, може свідчити про дві речі - або про рівень людини, яка з тобою спілкується, або про брак нормальних аргументів (чи про небажання їх шукати - то навіщо тоді встявати у дискусію?) І економія тут ні до чого...

Олександр Чорнобиль - 18-2-2005 у 16:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Ви самі у шестирівневому цитуванні вмієте розбиратись, колего? Іноді значно економніше сказати "сам дурний", і людина тямуща вас зрозуміє і без цитування, чи то пак оверквотінгу :)

Я відповідав на репліку "ніколи б не жив", що значно ширше за саму архітектуру, бо ми поки що не пам'ятники. Якщо ви помітили, цей тред виродився у "де б його ще краще пожити" ще до моєї в ньому появи.

Щодо архітектури, весь центр Херсону - це Катеринівська забудова, центральний парк розбито в колишній фортеці, Очаківські та Петербурзькі ворота та вали гарно збереглися, в соборі поховано Потьомкіна. Посеред парку височить сакральний дуб, якому більше років, ніж місту, і який наводить на правильні думки про те, де знаходилося Лукомор'є.

І щодо пам'ятників: джентельменський набор - Суворов, Ушаков, Потьомкін. Потьомкін певний час був репресований, на його постаменті 70 років стояв Карл Маркс. Зараз постамент повернули власникові.


Щодо шестирівненвого цитування: коли я писав свій допис, інтерфейс форуму був ще старий і виглядало то трохи краще.
Щодо "де б його краще пожити" - то знову ж таки, мова про вибір йшла якби пріорітетом була, в першу чергу, архітектура.
І я щиро радий за центр Херсону...

spark - 18-2-2005 у 18:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
На мій погляд, фраза "сам дурний", яка мене, до слова, теж прикро вразила, може свідчити про дві речі - або про рівень людини, яка з тобою спілкується, або про брак нормальних аргументів (чи про небажання їх шукати - то навіщо тоді встявати у дискусію?)


Або про те, що рівень одних аргументів не перевищував рівень інших.
- Ніколи не хотів би...
- Ну й дурний...

Як на мене, одне одного варте. Де ви тут аргументи хоча б в однієї зі сторін побачили? Мова крім комунікативної має ще й експресивну функцію.

Менш за все хотів вас прикро вразити. Я виправлюся, Наталю. Погане виховання, дурне середовище моряків, в яких мій вираз означав би просто вершину вихованості, мають бути пом'якшувальними обставинами щодо мне.

Взагалі, я не можу серйозно сприймати таку дискусію, коли усім і так відомо, що найкраще місто - Київ, з якого боку не підходь. :)

Олексій Мачехін - 18-2-2005 у 18:29

:lol: spark - 5 балів :D

Наталка - 19-2-2005 у 01:41

І кому ж це “усім” відомо, що Київ – найкраще місто? Один мій знайомий мріє про життя у Відні саме з точки зору архітектури – він там був, і у захваті. Впевнена, що і в Україні є міста, архітектурне багатство яких не вичерпується морем.

2 Олексій: Ага. За 12-бальною шкалою.

Hanor Narasson - 19-2-2005 у 12:18

Цікаво, коли стараються порівняти непорівняльне. Згоден, що можна порівнювати:
Львів (Трускавець, Жовква, Дрогобич, Самбір...) - Відень (Баден бей Він, Вінер Нойштат...) - Краків - Станіславів - Тернопіль

Або, від-біди Варшава-Харків :)

Особисто мені раніше ДУЖЕ подобався Київ, однак сучасну архітектуру Майдану з (с) "демоном Архангела Михаїла" не сприймаю зовсім. Можливо, молодше покоління, яке не знало старорго Києва сприймає інакше.

Hanor Narasson - 19-2-2005 у 12:30

Між-іншим, якщо вже порівнювати непорівнюване, то по архітектурі найцікавіша Велика Ялта (теж місто, між-іншим. І в Україні!)

1-е. Палаци
2-е. Стара татарська забудова.

Такого поєднання ніде не бачив більше.

От Бахчисарай розчарував. Ханський палац - так собі, сіро.
Як сказав колись один мій знайомий: "хижина драчливого мелкого феодала" :)

spark - 19-2-2005 у 14:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
І кому ж це “усім” відомо, що Київ – найкраще місто? Один мій знайомий мріє про життя у Відні саме з точки зору архітектури – він там був, і у захваті. Впевнена, що і в Україні є міста, архітектурне багатство яких не вичерпується морем.



Сідайте, двійка. З географії. Не бачив моря ні Києві, ні у Відні :) Хоча Дунай, звісно, не остання річка Європи. Та й Дніпро теж. Але якщо ви таким чином натякаєте на Одесу, приміром, то ви просто в тій архітектурі не петраєте. Такої оригінальної архітектури, як в Одесі, ще треба пошукати. Хоча б уславлений оперний театр візьміть для прикладу. Та навіть у житловій забудові такі чудесні будинки трапляються, що годинами роздивлявся, і не набридло б.

Я, взагалі, давно чекав, коли когось з дискутантів винесе за межі України, щоб сказати одну річ: саме так, Київ треба порівнювати з Віднем, з Копенгагеном, Стамбулом, Афінами, Римом, Ригою і так далі. І все рівно він виглядатиме гідно за бідь-якого порівняння. Бо він - найкраще місто світу, ніяк не менше. Бо він - найкраще місто для життя.

MartinkaDP - 19-2-2005 у 19:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Особисто мені раніше ДУЖЕ подобався Київ, однак сучасну архітектуру Майдану з (с) "демоном Архангела Михаїла" не сприймаю зовсім. Можливо, молодше покоління, яке не знало старорго Києва сприймає інакше.

аналогічно. от тільки цікаво, наскільки молодшим має бути те молодше покоління. ще ж 5 років тому це був нормальний Майдан...

з іншого боку - може, якби вже весь ансамбль зробити в одному стилі (знести всю сталінську забудову і побудувати всі нові будинки навколо) - може це було б не так страшно?
(тіки СанСаничу не кажіть ;) )

Наталка - 19-2-2005 у 22:29

2 spark: Взагалі-то про моря у темі "Найкращі міста з точки зору архітектури" почала говорити не я, але, наскільки я пригадую, у "морському контексті" йшлося про Одесу, Херсон, Миколаїв... Що ж до іншого - то може в аріхтектурі я й не петраю (в Одесі була кілька разів - не вразило), зате я непогано розуміюся на культурі спілкування, чого і вам бажаю. І ще раз прошу, будь ласка, добирайте слова, і не вважайте свою думку істиною в останній інстанції.

spark - 20-2-2005 у 17:54

Наталю, а мені здається, що про культуру спілкування згадують, коли вже і в кишеню за словами не можуть полізти: дірявя кишеня вже. Можливо, я не завжди чемний (на вашу думку), але де це ви побачили, що я вважаю свою думку істиною в останній інстанції?

Так, я стверджую, що Київ, найкраще місто у світі. Але якщо тут терміново з'явиться ваш віденський знайомий, і стане стверджувати, що найкраще місто у світі - Відень, від того будь-яка дискусія тільки виграє, і ніякого протиріччя в тому не буде. Тільки треба при цьому розповісти про Відень щось цікаве. Що його (Відень) робить унікальним і ні на що не схожим містом? Причому, не завжди те буде в галузі архітектури. Хіба можна розглядати архітектуру Стамбулу, забувши про Босфор, мости та базари? Або архітектуру Ластівкового Гнізда в Ялті у відриві від скелі?

Я взагалі вважаю, що ландшафт формує характер міста значно більше за архітектуру. План Кривого Рогу, наприклад, сформував розлом земної кори, усе місто витягнуте вздовж нього: зліва заводи, через дорогу жилі оселі. (Дуже зручно, до речі) І так 70 кілометрів. І цим, а ще своїм підземним трамваєм, це місто цікаве й унікальне. Питання до ревнителів офтопіків: чи відноситься підземний трамвай до архітектури?

А краще, гірше, найліпше, найзліше - то такий суб'єктивізм, що тільки відсутність почуття гумору може комусь дозволити говорити про якусь істину. Міста цікаві перш за все своїми особливостями, і якщо скрізь буде суцільний Львів, або суцільний Донецьк, то й говорити не буде про що, й мандрувати не треба буде.

І ще мені здається, Наталю, що вам бракує не тільки почуття гумору, але й місцевого патріотизму.

Андрій Пелещишин - 20-2-2005 у 20:26

spark-у, Наталю! Я дуже прошу припинити "штрикатися". Гарна цікава тема і не варто її розбавляти якимись словесними уколами. Дуже дякую!


На мою думку, архітектура - то лише один з аспектів якості міста, і не головний, якщо вибирати в якому жити (хоча важливий, якщо вибирати - куди поїхати на екскурсію). У моєму шедеврально-архітектурному Львові такі проблеми, що навіть зустрічні трамваї мусять один одному дорогу давати (такого здається більше ніде в світі нема :( )
А ідеальним місцем для життя я би бачив маленьке красиве Карпатське містечко (типу Яремчі)... Якщо звичайно є гроші і не треба працювати.. Але то вже повний офтоп..

spark - 20-2-2005 у 20:44

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин

У моєму шедеврально-архітектурному Львові такі проблеми, що навіть зустрічні трамваї мусять один одному дорогу давати (такого здається більше ніде в світі нема :( )
А


Помиляєтесь, Андрію :) У Євпаторії також зекономили на рейках, і зустрічні трамваї мусять чекати на зупинках одне одного. Якщо мова йде про Львів, це ще хоч якось шириною вуличок (підозрюю) пояснюється. В Євпаторії ж такий шедевральний трамвай ходить по широчезному проспектові.

Але я не відносив би це до мінусів міста Євпаторії, а швидше - до її особливостей, що викликають посмішку.

Я штрикатись більше не буду. Хоче дівчина вважати Відень кращим за Київ - нехай вважає.

Щодо нової архітектури Майдану, то таки да. Мені теж не подобається, що старого Михаїла передали в дар Донецьку. Під ним мешканці Києва зазвичай призначали побачення приїжджим. Дуже зручно було. Якщо людина зі Львова, призначаєш побачення на позначці Львів. Якщо з Харкова - на позначці Харків. Розминутися було неможливо, навіть якщо наочно незнайомі. Зараз треба довго пояснювати про якийсь глобус, і що це не торговий центр, який теж - Глобус. і т.д. Раніше було набагато зручніше - під Архангелом, і все.

Наталка - 20-2-2005 у 21:18

Таки правда ваша, spark’у, мені всього бракує - і почуття гумору, і містечкового патріотизму... На то немає ради. Головне, що впертості не бракує... І ще одне - я не вважаю, що позиція "існує дві думки: одна - хибна, а друга - моя" є чимось оригінальним та гідним поваги. Як собі знаєте. :mad:

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Хоче дівчина вважати Відень кращим за Київ - нехай вважає.


Бідний Боря... :D уявляю собі, що б він подумав, прочитавши, як його дівчиною обізвали.

spark’у, я у Відні не була, на жаль. Не можу скласти повну уяву про архітектуру міста лише з телевізору. Я, приміром, не люблю його Київ, кажучи словами Франка, "з надмірної любові". Але ж я народилася тут. Мій чоловік - той у Київ просто закоханий, вважає його уламком раю на землі, і "гризе" мене за те, що я цієї думки не поділяю.
Хоча по деяких позиціях я категорично не згодна з нашими дописувачами - сьогодні знову була у Михайлівському Золотоверхому, і знову тішилася, що його все-таки відбудували. Місце неймовірно намолене, дуже енергетичне... Про сам собор - так, може бути, що надто поспішно, там, говорили мені будівельники, якісь ганджі є, та й мер наш, подейкують, грошенят відмив, а з іншого боку - що більше відкладаєш справу (будь-яку) у довгий ящик, то менше шансів, що вона хоч колись втілиться. :saint:

Hanor Narasson - 20-2-2005 у 21:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
І кому ж це “усім” відомо, що Київ – найкраще місто? Один мій знайомий мріє про життя у Відні саме з точки зору архітектури – він там був, і у захваті. Впевнена, що і в Україні є міста, архітектурне багатство яких не вичерпується морем.



Сідайте, двійка. З географії. Не бачив моря ні Києві, ні у Відні :) Хоча Дунай, звісно, не остання річка Європи. Та й Дніпро теж. Але якщо ви таким чином натякаєте на Одесу, приміром, то ви просто в тій архітектурі не петраєте. Такої оригінальної архітектури, як в Одесі, ще треба пошукати. Хоча б уславлений оперний театр візьміть для прикладу. Та навіть у житловій забудові такі чудесні будинки трапляються, що годинами роздивлявся, і не набридло б.

Я, взагалі, давно чекав, коли когось з дискутантів винесе за межі України, щоб сказати одну річ: саме так, Київ треба порівнювати з Віднем, з Копенгагеном, Стамбулом, Афінами, Римом, Ригою і так далі. І все рівно він виглядатиме гідно за бідь-якого порівняння. Бо він - найкраще місто світу, ніяк не менше. Бо він - найкраще місто для життя.




Сідайте, spаrk, одиниця з мінусом! :P

Одеську і Віденську Опери :sing: збудував один той самий архітектор.:o
Львівську, між-іншим, також. :lol:

spark - 20-2-2005 у 22:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson


Сідайте, spаrk, одиниця з мінусом! :P

Одеську і Віденську Опери :sing: збудував один той самий архітектор.:o
Львівську, між-іншим, також. :lol:


Але секрет її надгарної акустики, як виявилося під час реставрації, полягав у тому, що штукатурку клали поверх комишу. Ніхто пальцем стіну в львівській опері не колупав часом? Як у вас з комишем у стінах справи?

spark - 20-2-2005 у 22:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка

А взагалі вам не зле було б поговорити з моїм чоловіком - той теж вважає Київ уламком раю на землі. Я ж не люблю його (Київ, а не чоловіка :) ), кажучи словами Франка, "з надмірної любові".


Передайте мої вітання цьому неперершено розумному, неупередженому та обізнаному на архітекутрі панові :)

Щодо Франка, то чи знали ви, що він одружився в Києві, і вінчався в домашній церкві Ґалаґанівської гімназії? При чому, одружився за гроші: на посаг нареченої він відавав літературний часопис. У тій гімназії була дуже гарна бібліотека на декількох рівнях (вона такою і залишилась), і коли настав час вінчання, нареченого ніде не могли знайти, поки не натрапили на нього в тій бібліотеці на другому поверсі шафи. Франко так зачитався, що забув про майбутнє весілля.
Питання для кмітливих: на якій вулиці ця гімназія знаходилась? Це самий центр міста, поблизу Хрещатика.

Андрій Пелещишин - 20-2-2005 у 23:24

Цитата:
Але секрет її надгарної акустики, як виявилося під час реставрації, полягав у тому, що штукатурку клали поверх комишу. Ніхто пальцем стіну в львівській опері не колупав часом? Як у вас з комишем у стінах справи?

Поняття не маю. Але те що в підвалі Львівської Опери тече ріка Полтва - факт. :) Не знаю як воно на акустику впливає, зате оригінально!
У головному корпусі університету здається штукатурка поверх сухого очерету. Наскільки я пригадую картину після затоплення однієї з кафедр

Користувач Олесь - 21-2-2005 у 09:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій ПелещишинУ головному корпусі університету здається штукатурка поверх сухого очерету. Наскільки я пригадую картину після затоплення однієї з кафедр


У більшості ліпших старих будинків тиньк поверх очерету (не знаю, як в Одесі, але у Львові точно). Тепло- і звукоізоляція - пінопласту в ті часи ще не було, та і тримається тоді тиньк краще. В деяких будинках ще в стінах порожнини, засипані корком.

rost - 21-2-2005 у 10:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Одеську і Віденську Опери :sing: збудував один той самий архітектор.:o
Львівську, між-іншим, також. :lol:

П'ятірка:lol:, Hanor Narasson, але з мінусом. Бо забули згадати, що заодно, цей самий архітектор збудував ще й Капітолій в Вашингтоні, центр Гугенхейма в Більбао, Мавзолей в Галікарнасі тa синагогу в Жовкві. I звати його Sicardsburg ibn Felner-Gelmer Gorgolewski.:sing:

rost - 21-2-2005 у 10:50

Погоджуюсь з п. Андрієм "архітектура - то лише один з аспектів якості міста, і не головний" і то далеко не головний. А особливо, в стосунку до "найкращого міста для проживання".

Львів тому найкращий приклад. Напевне, найцікавіше, в плані архітектури, місто України, є дуже незручним для життя.

Олексій Мачехін - 21-2-2005 у 10:51

ХА! У нас в підвалі цирку Либідь тече :lol:
До реконструкції цирк навесні просто плавав. Щось із серії анекдоту "Темза, сер!"

Hanor Narasson - 21-2-2005 у 14:15

Між іншим, це цікавий аспект - як сприймають місто прибулець і тубілець.
ІМНО, для прибульця - важливим є те, чого він від міста очікує.

Особисто для мене дуже приємним виявився Сіверодонецьк (той, котрий мав стати столицею ПіСУАРу:baddevil:) Особливо нічого такого я від того міста не очікував. Але... була весна, гарна погода і місто виявилося надзвичайно доглянутим, чи, як би сказали на Великій Україні - "ловкеньким":saint: Хоча з точки архітектури - нічого особливого - "сталінки" і 9-5-поверхівки. Але море зелені!

Про моє найбільше розчарування від міста - напишу вечером.

Hanor Narasson - 21-2-2005 у 22:27

Ну що ж, ось і вечір.

Так от, про найбільше моє розчарування від міста.

В студентські роки я часто їздив за профспілково-університетські гроші в Прибалтику. Побачив і столиці, і дрібні містечка. Дійсно, мені там подобалося не менше, ніж у Львові.
Кожного разу, як я порветався, то поїзд довгенько стояв на станції Даугавпілс - що ми навіть встигали збігати в найближчий продуктовий магазин і щось прикупити "екзотичне".:)

На вокзалі висіла таблиця латиською і російською мовами про місто і його історію. Рік заснування - чи то 1247, чи 1274-й, але десь приблизно в ті самі часи, що й Львів.
Оскільки на День Брєжнєвської Конституції (7 жовтня) попадало якост трохи більше вихідних, то я підбив колегу поїхати в Даугавпілс - благо, що з 1 жовтня тоді були пільгові квитки для студентів, і вся дорога туди-назад нам обійшлася в якихось 12-15 рублів.

Приїхали... Привокзальна площа - вона привокзальна площа і є - нічого особливо цікавого. Сумно, що далі було ще менш цікаво... :( Ні, йдеться не про магазинні полиці - на них якраз було майже все те саме, що й у інших містечках, і що в ті часи з Прибалтики тягали до Львова торбами. От архітектура... ну як вам сказати... Найбільше запам'яталося - величезна тюрма майже в центрі міста. Причому така, що в порівнянні з нею львівські Бригідки - мало не шедевр Корб'юзє:baddevil:. Ні, новий спорткомпекс, в якому ми ночували був архітектурно цілком гарний, але новий. Я не помітив на вокзальній дошці маленької фрази: "... был полностью разрушен в годы Великой Отечественной Войны..." :mad: Зі старих будинків залишилися один маленький готелик в центрі і та сама тюрма.:( А решта міста - майже суцільні бараки, тільки на окраїні, біля хімкомбінату - нові багатоповерхівки.
Оскільки місто - на пограниччі з Росією, то й етнічний склад мешканців відповідний і побутова культура... Одним словом - Двинск...:o А я так багато очікував від древнього міста наДаугаві...:(

MartinkaDP - 21-2-2005 у 22:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
А потім таки згадала: в Донецьку приходиться по трояндовому кущу на кожного жителя, більше мільйона трояндових кущів.


Бєєє... по-перше, це мало б бути дуже давно - ця казочка не справджується вже багато років. її вигадали ще років 40 тому, тоді це було, щоправда, ближче до істини. Зара їх стільки нема.
по-друге, троянди, вкриті і просочені вугільним пилом, не пахнуть. то в чому тоді сенс купи брудно-білих рослин на клумбі?..
а взагалі-то, троянди - це аж так круто?.. тут нема чогось по-справжньому гарного.

...але одне затишне місце я таки знаю. але з центру туди пиляти десь хвилин сорок а то й більше... старий парк біля ПК Франка. то моя єдина оаза...

Hanor Narasson - 21-2-2005 у 22:56

Та ні, троянди - то такий був стиль в часи військово-промислового розмаху брєжнєвської епохи. На одному військовому заводі (с) "в степу широкім за Аралом" всі "вулиці" також були обсаджені трояндами. А завод той по площі був - як невеликий райцентр в Галичині

Hanor Narasson - 2-3-2005 у 22:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
... Я ж не люблю його (Київ, а не чоловіка :) ), кажучи словами Франка, "з надмірної любові"...




... був я на минулому тижні знову в рідному місті – у Львові. Знову зрозумів, що люблю то місто. Напевне з любов’ю до рідного міста – приблизно те саме, як з почуттями до батьків. Поки дитина маленька - то тата вона любить, незважаючи ні на що (екстреми, коли батько знущається з дитини обговорювати не будемо). Коли дитина підростає і починає розуміти, що тато - паталаха і неудачник, то... любить його все одно, може трошки інакше, але любить.
Зараз Львів мені нагадує старенького тата, запущеного, хворого і немічного, який живе окремо від дітей. Хотіли діти татові полегшити життя і найняли госпосю, щоб за ним доглядала... А та виявилася з дурними "великопаньськими" амбіціями:o. Замість того, щоб попрятати в хаті - намагається прикупити новий "шихваньєр" (ясно, що за наші ж гроші :mad: ) "... бо то ся файно буде презентувало, і як хто прийде в гостину, то зовидить і їнчим розкаже, і ті їнчі також прийдуть в гостину...":mad: А в хаті бруд і сморід... Замість гарно подати до столу - швиргає на нього баняк із зупою і кричить: "жеріть, що дають!" Попри те з того ж баняка харчується і її свекор...:rolleyes: А як хочемо її звільнити - то кричить: "то що я обіцяла, що буде чисто і помито, то ся не рахує, а звільняти мене не руште, бо найнялись-те мене до 2006 року!"

spark - 3-3-2005 у 09:56

Hanor Narasson, заклюють :) Скажуть, що вчасне вивезення сміття і регулярний рух міського транспорту - то не архітектура :)

Hanor Narasson - 3-3-2005 у 21:53

А хіба я писав про міський транспорт?:o У мого тата в хаті;) єдиний транспорт - моя стара дитяча залізниця. Але їздить вона абсолютно безпорядно і часто попадає в аварії (паркет;) проламується):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Олексій Мачехін - 17-3-2005 у 14:31

Я щойно з Миколаєва :)
Місто будувалось як місто корабелів і тому вулиці дуже широкі,
і прямі, багато дерев, бузький лиман, пішоходна центральна вулиця, недорогі, іноді направду стильні кав`ярні, багато сторічних будинків, з яких велика частина доглянута. Дуже характерні двори на кілька сімей, чисті і поремонтовані маршрутки, яких настільки багато, що вони не беруть стоячих.
На вулицях зранку (я приїхав о 6-й) доволі ретельно прибирають, особливо в центрі.
і...і..і...
А ще там майже нема гопів (це як в Києві) і скінів (як у Львові). Ну принаймні я не бачив там придурків, які б шукали собі пригод. І міліції майже не бачив.
А дівчата там - очі розбігаються :sing:.
Я як туди їхав, мені казали що на Півдні України дівчата гарніші, але я тоді посміявся. Приїхав і визнав - таки так, правда. Чи то у них традиція інша, чи часу більше, але навіть негарні дівчата вміють зробити з себе красуню. І то без різних вульгарних пірсінгів і фазаноподібних зачісок.

Мені місто дуже сподобалось, я обов`язково туди ще приїду.

Captivitas - 19-6-2005 у 09:08

Міста, у яких хотіли би жити українці:
Топ 10 від Кореспондента
http://www.korrespondent.net/main/124114

Трійка лідерів:
Киів 27,7%
Львів 5,9%
Одеса 3,5%

Сюрпризом рейтингу стала Полтава - 5 місце.

spark - 1-10-2005 у 14:05

Між моїм останнім постом у цьому треді і сьогоденням не сталося нічого особливого, крім того, що утопічність Києва визнав також Майк Тайсон :)

Ось, надіслали цікаве посилання. Спільнота москвичів (а не москалів), що мешкають у Києві. Читати цікаво. Не лайтеся там і не бешкетуйте, модератор пильний і суворий :)

http://www.livejournal.com/community/moscow_in_kiev/

Ткач Віталій - 19-11-2005 у 21:38

Відвідайте Дубно. Є чудовий замок, церкви (від 1643 р), поблизу - форт Тараканів.

Андрій Пелещишин - 9-6-2006 у 20:44

Мав можливість оглянути деякі міста Закарпаття (не був кілька років).
Мукачево стало ще гарніше. Справді дуже миле місто. Плюс - замок привели до пуття.
Ужгород - гарний, але все-таки Мукачеву програє (ІМХО). Якийсь дуже штучний.

Свалява - нічого особливого.

Горват Корнелія - 1-9-2006 у 19:45

замок у Мункачеві - таки гарний. Шкода, що тепер туристів (напевно) не пускають у його розлогі підвали...

Горват Корнелія - 1-9-2006 у 19:49

Пускають, ще й як пускають - "любой каприз за ваши деньги". А взагалі, там ( в Мукачівському замку) зробили досить непогану реставрацію. Приїжджайте, подивіться! А відносно красоти міста, то я, як корінна мукачівка, посперечаюсь з будь-яким противником цього твердження. Так, місто невелике, зате гарне і рідне(моє).

Мукачівський замок

Андрій Пелещишин - 1-9-2006 у 21:15

Раз пішла мова про замок у Мукачево, то знимка (травень 2006):

IMG_0331.jpg - 37kB

Горват Корнелія - 2-9-2006 у 08:18

Так, це він. І дуже гарно, чи не так? Знімок з натури чи як?

Андрій Пелещишин - 2-9-2006 у 09:16

Звичайно з натури. Проходив мимо та сфотографував :)

Горват Корнелія - 3-9-2006 у 08:55

Ха-ха!!! Львів і Мукачево - завжди поряд! А чи були ви в нашому місті? Як враження? На мою думку (суб"єктивну) мале містечко завжди привабливіше, ніж велике. Хоча це все справа звички. Велике місто, як на мене, давить на психіку, а розмірене містечкове життя дає заспокоєння для нашої не завжди здорової психіки. Той, хто привик до цього, тяжко сприймає розміри та темпи життя мегаполісів. Наприклад, не такий вже і великий Київ мене дратує в плані віддалей, відчуження і т.д. Але з іншого боку, на прикладі мого троюрідного брата, що виріс у маленькому селі на Закарпатті, а зараз володіє великою комп"ютерною фірмою в Києві, переконуюсь, що туту більше справа у привиканні, а може дещо інше? Не знаю...

Андрій Пелещишин - 3-9-2006 у 11:01

У Мукачево бував разів 10. Останнього разу (у травні цього року) і зробив оту (і багато інших) знимків. Ця знимка - це ми йшли пішки з вокзалу до замку.
Місто дуже гарне. І поїсти є де :).

Горват Корнелія - 4-9-2006 у 14:13

Приємно чути, чи то ба читати. Пишаюсь! То були візити ділові чи приватні? Що Вас зв"язує з нашим містом?

Городецький - 4-9-2006 у 18:13

Без зауважень до критеріїв визначення "кращости" міста, а виключно патріотизму для:

02.jpg - 100kB

Горват Корнелія - 4-9-2006 у 18:24

Так, гарно. А вдень теж нічогенько?

Городецький - 4-9-2006 у 18:27

Корнеліє, ось http://gorod.dp.ua/photo/ тута можете переглянути купу світлин мого великого села.

Станкевічас Сергій - 15-9-2006 у 19:29

Підводячи підсумок теми, крім Львова тут називались ще 30 міст:
1. Київ
2. Станіслав (Івано-Франківськ)
3. Судак
4. Білгород-Дністровський
5. ХОТИНСЬКИЙ
6. Дніпропетровськ
7. Запоріжжя
8. Хортиця
9. Славяногiрськ
10. Житомир
11. Харків
12. Самбір
13. Жовква
14. Підкамінь
15. Мукачеве
16. Полтава
17. Одеса
18. Миколаєв
19. Херсон
20. Вилкове
21. Ізмаїл
22. Донецьк
23. Трускавець
24. Дрогобич,
25. Тернопіль
26. Велика Ялта
27. Яремче
28. Сіверодонецьк
29. Дубно
30. Ужгород

Городецький - 18-9-2006 у 10:02

Сергію, я, власне, не висував моє місто в якости взірця архітектурного стилю, я просто пропонував помилуватися обраними місцями в ньому, і не більше ніж для того, щоб отримати естетичне задоволення.

Насправді дніпропетровська архітектура більше нагадує постромантичний період мистецтва, коли старі канони зламані а нові не винайдені. З десяток будівельних компаній втілюють своє бачення маґаполісу за власними уподобаннями, тож "стиль" - в даному разі недоречний термін. А саме місто, особливо в центрі, скидається на руїни Дрездену весною 1945-го. За даними міськвиконкому за обсягами будівництва і відбудови Дніпро поступається лише Києву і в рази б'є решту міст-мільйонерів. Тож, все попереду.

Є справді цікавинки, наприклад відбудова висотного сучасного будинку прямо на фронтоні старовинного. Уявіть, цегляний фронтон з візерунчастими цифрами 1847, а над ним стирчить 50-тиметрова вежа із синього скла, або за таким фасадом - торговельний комплекс на 5 гектар ... Гігантизм також вражає (в планах), імперськість якась, чесне слово, якась Брама Дніпра в 100 метрів, якісь хмарочоси в 35 поверхів, якісь майдани з Монако розміром, парки на дахах .... Коротше, не час ще Дніпру в якихось конкурсах брати участь, от років за 10-15 ....

Я люблю своє велике село, це моє село ....

Тарас Ільчишин - 18-9-2006 у 11:23

а я би ще виділи Камянець Подільський -- дуже подобається стара частина міста.

Горват Корнелія - 11-10-2006 у 17:54

Попробую прикріпити зображення картинки Мукачева

Ратуша.jpg - 48kB

Горват Корнелія - 11-10-2006 у 17:57

Ти диви, вийшло. Тоді ще:

Monastir001.jpg - 83kB

Горват Корнелія - 11-10-2006 у 18:01

І ще:

3_3.JPG - 187kB

Hanor Narasson - 11-10-2006 у 20:21

Офтопічно запитання до Адміністрації:

На деяких форумах є можливість прев'ю таких картинок як вище - тобто в пості видно мацьоньку картинку пікселів так 60*80. Якщо хто хоче подивитися детально - клікає на ній. А то зараз, поки не "перегорнеться" сторінка кожного разу буде даунлоудитися "монументальне полотно":D

Андрій Пелещишин - 11-10-2006 у 20:30

На жаль нема.

Горват Корнелія - 11-10-2006 у 20:42

Вибачайте за незручності. Більше не буду. Але хотілося вставити саме ці картинки.

Павло Жежнич - 12-10-2006 у 09:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Офтопічно запитання до Адміністрації:

На деяких форумах є можливість прев'ю таких картинок як вище - тобто в пості видно мацьоньку картинку пікселів так 60*80. Якщо хто хоче подивитися детально - клікає на ній. А то зараз, поки не "перегорнеться" сторінка кожного разу буде даунлоудитися "монументальне полотно":D

Можна прикріпляти до повідомлення маленьке фото (попередній перегляд), а поряд давати посилання на це "монументальне полотно" (звичайно якщо таке посилання є :))

Горват Корнелія - 14-10-2006 у 12:43

Як це здійснюється на практиці? Його можна зменщувати?

Hanor Narasson - 14-10-2006 у 19:27

Можна. Наприклад за допомогою кодакімажінґ.

Влад Беспалов - 18-3-2007 у 20:07

Хіба це не красиво? Подивіться, а потім кажіть, що Харків не гарне (з архітектурної точки зору) місто:

Kharkiv_62_uspen.jpg - 88kB

Влад Беспалов - 18-3-2007 у 20:11

І ще:

Kharkiv_63_blagov.jpg - 85kB

Влад Беспалов - 18-3-2007 у 20:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Городецький
Сергію, я, власне, не висував моє місто в якости взірця архітектурного стилю, я просто пропонував помилуватися обраними місцями в ньому, і не більше ніж для того, щоб отримати естетичне задоволення.

Насправді дніпропетровська архітектура більше нагадує постромантичний період мистецтва, коли старі канони зламані а нові не винайдені.

не знаю, даремно ви так ;) Мені наприклад дуже подобається панорама правого берегу, коли їдеш через Амурській міст з Донецька, або вид на житловий масив Сонячний з Нового мосту. розумєте, кожне з міст гарне по своєму, Дніпропетровськ - це насамперед взірець радянської архітектури (у першу чергу різноманітні архітектурні композиції житлового будівництва) такі як: хмарочоси на Перемозі, забудова Підстанції, будинкі уздовж Запорізького шосе. Повірте, у Донецьку такого немає. Вам пощастило з архітекторами!

Орест Гнатина - 6-4-2007 у 16:43

Як на мене - Мукачево явно програє Ужгороду!
З львівських райцентрів цікаві Жовква, Стрий, Дрогобич...
З інших міст на першому місці: Київ, далі йде Одеса... Дніпропетровськ із Запоріжжям ділять для мене третю сходинку, як і Тернопіль з Івано-Франківськом, важко сказати яке з цих міст гарніше, напевно таки Тернопіль.... серед цікавих невеликих міст виділив би Коломию, Долину...
Про Львів важко судити об"єктивно, бо я тут живу...

Юрко Ґоґіто - 27-4-2007 у 16:06

А яке краще Київ чи Львів?
Чи варто міняти Львів на Київ?

Марія Чубенко - 17-9-2007 у 11:56

Я вам скажу,що Харків дуже гарне місто.Я там народилася,це моє рідне місто.Ви знаєте що площа Свободи сама велика в Європі,що під всім містом вчені знайшли катакомби і храми,що церкв у місті було до війни 77,а залишилось 7.Як там може бути не цікава архітектура якщо Харків був першою столицею України?

Юрій Сєров - 17-9-2007 у 12:03

Так від старої архітектури там майже нічого не залишилося. Все було зруйновано під час війни.
А пам'ятник Шевченку там справді гарний.

Юрій Сєров - 27-1-2008 у 16:50

Мукачівський замок - вигляд з космосу: http://kray.ridne.net/node/19
Знимка з землі на 4 сторінці цієї дискусії http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=2213&page=4

Лєна Дадукевич - 28-1-2008 у 11:10

Яка красотища! Я туди хочу!:(

Андрій Пелещишин - 14-5-2008 у 20:05

Цитата:
Яка красотища! Я туди хочу!

То не складно. 5 годин на потязі зі Львова.
В принципі, якщо тільки заради замку, то за один день вкластися.

Станкевічас Сергій - 3-2-2009 у 11:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Я щойно з Миколаєва :)
Місто будувалось як місто корабелів і тому вулиці дуже широкі,
і прямі, багато дерев, бузький лиман, пішоходна центральна вулиця, недорогі, іноді направду стильні кав`ярні, багато сторічних будинків, з яких велика частина доглянута. На вулицях зранку (я приїхав о 6-й) доволі ретельно прибирають, особливо в центрі.
і...і..і...

А дівчата там - очі розбігаються :sing:.
Я як туди їхав, мені казали що на Півдні України дівчата гарніші, але я тоді посміявся. Приїхав і визнав - таки так, правда.
... Мені місто дуже сподобалось, я обов`язково туди ще приїду.


Недавно мав нагоду відвідати Миколаїв і хотів підтвердити практично все,написане Олексієм. Враження від міста залишилися дуже позитивні. Будинки в центрі міста хоча і не є шедеврами архітектури, проте все рівно є багато красивих, більшість з них в гарному стані, доглянуті.
І про дівчат все правда - не ображаючи інші регіони, в Миколаєві (можливо це феномен усього півдня України) вони надзвичайно красиві, а відсоток дуже красивих дівчат суттєво більший середнього по Україні. Інколи ловив себе на думці, що можливо я перебуваю не в Миколаєві, а в Голівуді;)