Форум Рідного Міста

Гривню позначили символом

Користувач Олесь - 4-3-2004 у 07:11

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=21050

Національний банк України обрав офіційним символьним позначенням гривні перекреслену посередині двома горизонтальними лініями букву "г".

сумна - 4-3-2004 у 08:56

Оце так! Буде нова тема для анекдотів :(

Олексій Мачехін - 4-3-2004 у 10:33

вона в будь-шо була б.

ЗОРЯНА - 4-3-2004 у 10:39

Познущалися над символом доляра... Виходить доляр навпаки:)

Олексій Мачехін - 4-3-2004 у 10:47

ну.... а на сайті нацбанку лідером голосувань була еблема кваки. То б було краще?

Captivitas - 4-3-2004 у 11:19

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
ну.... а на сайті нацбанку лідером голосувань була еблема кваки. То б було краще?


Розвивали б національні почуття в малолітніх геймерів:D

Captivitas - 25-3-2004 у 14:59

Зараз з"явилася нова "дискусія" :
писати на банкнотах "Україна" чи не писати, бо є позначка емітенту "Національний банк України".

Згадалося Ірванцеве: "То очима князя Володимира, дивиться Пинзеник у народ". От вже й нема звідки дивитись :(

Олексій Мачехін - 25-3-2004 у 16:12

Може краще не писати "Національний банк України" ???

Odarka - 25-3-2004 у 16:31

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Може краще не писати "Національний банк України" ???
:lol:

Хаварівський Устим - 25-3-2004 у 17:47

Цитата:
Першим відправив користувач ЗОРЯНА
Познущалися над символом доляра... Виходить доляр навпаки:)


Не зовсім так. Від долара взяли тільки те, що українська писана буква"г" у звороті "s", але паралельні лінії горизонтальні (як у євро, тільки без хвильок). а в долара - вертикальні.

freewill - 26-3-2004 у 17:24

Знак гривні жахливий. Це я вам, як дизайнер кажу. Не можна давати на масове голосування такі речі, бо, як правило, загальна маса людей не має уявлення про те, хороший дизайн, чи поганий (правильний чи ні), а керується поняттями "подобається/не подобається". Такими речами, як відбір графічних символів (тим більше, якщо йдеться про знак грошової одиниці!) повинно займатись вузьке коло спеціалістів. Я не розумію відповідальних за це в нацбанку, що ініціювали "всенародне голосування". В даному випадку вибір був зроблений так: "о, буква Г! значить - гривня, ага, дві смужки, схоже на доляр/євро/цент, то добре - доляр це завжди добре". Прямолінійно, одним словом. Грубо.

Odarka - 26-3-2004 у 17:42

Цитата:
Першим відправив користувач freewill
Знак гривні жахливий. Це я вам, як дизайнер кажу. Не можна давати на масове голосування такі речі, бо, як правило, загальна маса людей не має уявлення про те, хороший дизайн, чи поганий (правильний чи ні), а керується поняттями "подобається/не подобається". Такими речами, як відбір графічних символів (тим більше, якщо йдеться про знак грошової одиниці!) повинно займатись вузьке коло спеціалістів. Я не розумію відповідальних за це в нацбанку, що ініціювали "всенародне голосування". В даному випадку вибір був зроблений так: "о, буква Г! значить - гривня, ага, дві смужки, схоже на доляр/євро/цент, то добре - доляр це завжди добре". Прямолінійно, одним словом. Грубо.


Нарешті, хтось зі мною згідний:D

Dmy - 26-3-2004 у 17:46

Цитата:
Першим відправив користувач Хаварівський Устим
Цитата:
Першим відправив користувач ЗОРЯНА
Познущалися над символом доляра... Виходить доляр навпаки:)

Не зовсім так. Від долара взяли тільки те, що українська писана буква"г" у звороті "s", але паралельні лінії горизонтальні (як у євро, тільки без хвильок). а в долара - вертикальні.

Тобто виходить: познущалися над символом доляра, євро, цента[ів] :lol:
Знай наших! :D

Андрій Пелещишин - 26-3-2004 у 17:51

Мені цікаве інше. А що буде після вводу символа? Державні установи почнуть вимагати використання його у звітніх документах? Тоді звичайно це буде широке поле діяльності для програмістів

Captivitas - 26-3-2004 у 18:07

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Мені цікаве інше. А що буде після вводу символа? Державні установи почнуть вимагати використання його у звітніх документах? Тоді звичайно це буде широке поле діяльності для програмістів


так, новий символ внесуть до системи кодів.

Grabchuk - 26-3-2004 у 18:13

Тігпко не стане кандидатом в Президенти і всі й надалі будуть користуватися символом на три букви - грн.

сумна - 22-4-2004 у 19:33

Цікаво, чи можна вже якось мати цей значок на клавіатурі?
(Передбачаю відповідь: ич, чого захотіла!)

rost - 23-4-2004 у 08:42

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Цитата:
Першим відправив користувач Хаварівський Устим
Цитата:
Першим відправив користувач ЗОРЯНА
Познущалися над символом доляра... Виходить доляр навпаки:)

Не зовсім так. Від долара взяли тільки те, що українська писана буква"г" у звороті "s", але паралельні лінії горизонтальні (як у євро, тільки без хвильок). а в долара - вертикальні.

Тобто виходить: познущалися над символом доляра, євро, цента[ів] :lol:
Знай наших! :D


Ну не треба займатися мазохізмом. Загляньте, кому не лінь, на http://www.unicode.org/charts/PDF/U20A0.pdf. На цьому фоні знак гривні, явно не найгірший.

Олексій Мачехін - 23-4-2004 у 08:49

Незрозуміло мені чому всі присікатися почали? Чи все, що офіційне апріорі зле? Мені знак подобається

rost - 23-4-2004 у 08:56

Мені теж.

кецо - 23-4-2004 у 09:10

І я не бачу нічого поганого.

Captivitas - 23-4-2004 у 09:26

Цитата:
Першим відправив користувач rost

Загляньте, кому не лінь, на http://www.unicode.org/charts/PDF/U20A0.pdf. На цьому фоні знак гривні, явно не найгірший.


Не ліньки. ;)
Дві горизонталі, як виявилось, дуже поширений метод утворення символу валюти (йєна, ліра, франк, песо ...)

Олексій Мачехін - 23-4-2004 у 09:39

Так отож - це взагалі стандартна міжнародна практика