Форум Рідного Міста

Маленький електроАрмагеддон.

Нормалайзер - 6-3-2004 у 10:03

В четвер в мене в під"їзді стався стрибок напруги. До 400 В.

В квартирі згоріло з побутової техніки все: тва телевізори, два відики, музцентр, мікрохвильовка, комп, монітор, прінтер, радіотелефон, телефонна розводка. І так - у всіх квартирах від п"ятого до десятого поверху.

Приїхала аварійка. Зафіксувала замикання в загальному електрощиті.

Оскільки я то так лишати не збираюся, і буду хоч намагатися відшкодувати збитки за рахунок винуватця, зробив я далі таке:

1.Взяв акт про виїзд аварійної бригати на виклик з вказаними часом та причинами (винуватець - ЖЕК, оскільки електрошафа є його власністю, ним експлуатується і є в його відповідальності. (береться на вул.Проф.Буйка, 16)

2.ДОмовився з майстернею про складання акту-опису пошкодженої техніки (треба майстерню, де є печатка, бо багато з них - на фіксованому податку).

Як сказали в Комітеті захисту прав споживачів - цього достатньо для судового позову (там дали перелік документів і зразок позовної заяви)

(Правда, я ті всі закорочення в шафі ще зацифрував...)

Але щось дуже сумнів бере, що щось з того вийде путнього: суд - справа непередбачувана...

сумна - 6-3-2004 у 11:31

Бажаю Вам успіху у відстоюванні своїх прав. Гадаю, справу Ви виграєте, бо розумно все вчинили, та й перегоряння не лише у вашій квартирі, а в багатьох, тут вже не можна списати на щось інше.

Мене цікавить, що саме могло стати причиною стрибка напруги. Це якісь умільці постаралися, чи як?

Святослав Шеремета - 6-3-2004 у 14:37

До суду подавати потрібно. Справу сподіваюсь Ви виграєте. Але чи зможете отримати компенсацію згідно рішення суду це питання. Точніше чи буде в кого вибити кошти за завдані Вам збитки. Бажаю щоб Вам це вдалося.

Андрій Пелещишин - 6-3-2004 у 19:24

Нормалайзеру звісно це вже не допоможе, але казав мені сьогодні один спеціаліст (викладач з Політехніки) що такі випадки на жаль стали часто траплятися, і що навіть у продажі є пристрої, які контролюють напругу (допустимий діапазон там виставляється по бажанню) в певних межах, якщо є відхилення - то відрубують електрику.
Радить придбати. Каже, що собі уже поставив.

dr.Trollin - 6-3-2004 у 21:28

угу. річ користна. Я собі вже давненько подовжувачч з примусовою обрізкою верхнього прикупив. на комп принаймні.

Співчуття Нормалайзеру.
Варт ще не забути ввести у позов ще і моральні збитки (або хоч недоотримання прибутку від неможливості користування технікою компутерною)

Юрій Сєров - 7-3-2004 у 01:25

2 dr. Trollin
А де його можна придбати, бо в мене в будинку також часами проблєми з елетрикою?

vovka - 7-3-2004 у 13:30

А звичайний мережевий фільтр типу SVEN від того не врятує ?
Він помоєму горить, якщо стрибок напруги, а далі все що до нього підключене - не пошкоджується. Це так, чи я не так зрозумів ?

Nazar - 7-3-2004 у 17:35

Мій співробітник мав щось аналогічне, лише у простішій формі (згорів лише телевізор, і він перестав платьити за світло, коли справа вже почала бути госторою з платіжками, то тоді він подав до суду), але позивав він до Львівобленерго.
Програв два суди включно з апеляційним.
Єдина користь з того всього - йому поставили електронний лічильник.
Але в цьому випадку, гадаю, Вам більше поталанить.

Тарас Сокальський - 7-3-2004 у 21:48

Моя фірма займається захистом людей від подібних ситуацій. З нашої продукції підійде захисний пристрій "Варта", а для більшого комфорту -- стабілізатори напруги в асортименті від 2 до 10 KW. Гарантують 220+/-5% при вхідних 150...270 і автовідключення при виході за ці межі. Кого цікавлять подробиці -- питайте тут або по u2u.

dr.Trollin - 8-3-2004 у 11:42

2Юра
власне, такий пристрій, як ото "Тарас Сокальский" згадував - і стоїть у мене.
Єдине що - то він фірми aCross.
(Бо не бачив на той мент я наших таких :( )
Мені, власне, треба було захистити цінну вимірну апаратуру від непириємностей, що у лабораторії/цеху її спіткати б могли.

А якщо ще й _Нами_Продуковані пристрої є і працюючі - то Варт вельми.

Нормалайзер - 9-3-2004 у 15:56

Цитата:
Першим відправив користувач сумна

Мене цікавить, що саме могло стати причиною стрибка напруги. Це якісь умільці постаралися, чи як?


Сплавилися докупи три дроти - дві фази і нуль. Нуль відгорів. Фази докупи ввалили по резетках: там було 400 В. А в телефонній - 245 В.


Поборемся... Ну, в крайньому випадку - спробуєм...

Тарас Сокальський - 9-3-2004 у 21:32

Варта -- $15 (3 KW, розширення до ... через магн. пускач)
Стабілізатори :
2 KW --$220
3 KW --$250
4 KW --$270
5 KW --$300
6 KW --$350
8 KW --$400
10 KW --$450
Можливі варіанти з витягуванням від 100 V і нижче -- за договірними цінами.

Тарас Сокальський - 9-3-2004 у 21:48

Принцип дії стабілізаторів -- автотрансформатор з електронною комутацією відводів. Коефіціент трансформації встановлюється відповідно до вхідної напруги . Всього 9 ступенів комутації (в геом. прогресії). Відсічка при Uвх=130, запуск при Uвх=140, U вих=185/200 , по верху -- Uвх =285/280, Uвих=235/242. Короткочасні перевантаження 1.5 Pн/ 1.2 Pн(30/1000 s), теплозахист при перегріві( 60 C вітродуй, 80C відсічка). Мінуси -- дуже не любить КоЗи (абревіатурний термін) і легконасичуваного навантаження (великий бубликоподібний трансформатор)

Тарас Сокальський - 9-3-2004 у 21:52

Плюси -- швидка реакція на скачки (~10ms), нечутливість до реакції навантаження (cos fi=-1...1).

Андрій Пелещишин - 9-3-2004 у 22:20

Нормалайзере, Ви нас інформуйте про хід боротьби, якщо не складно.

Юрій Сєров - 10-3-2004 у 09:00

А щось дешевше є ? Скажімо тіж УПСи ? Чи вони не забезпечують надійного захисту?

Рост - 10-3-2004 у 12:44

Упси не дуже вже й дешевші.
Беремо АРС 0,5кВА - 70 уо.
Мустек на 1 кВА - 95 уо.
ПаверКом 1,5 кВА - 187 уо.
І не будуть вони мати таких широких значень вхідної напруги.
Правда, ціна там ще із врахуванням АКБ, але хто ж вам продасть упс без батареї, та і щоб він без батареї працював, його трошки "вдосконалити" доведеться, а це вже прощавай гарантія.

Рост - 10-3-2004 у 12:49

О, я ще пригадав.
Хтось мене питав про стабілізатор недорогий.
І знайомий мені радив звернутись в одну фірму, яка торгує вітчизняними (чи не Дніпропетровськими) стабілізаторами. І хвалив їх, ті стабілізатори (йому вірити можна, він хороший електронщик).
А фірма та була на вулиці.. ммм... Вуличка між Городоцькою і парком Костюшка, там де лікарня є.

Кутузік - 13-1-2006 у 13:15

Нормалайзер

І чим ця вся катавасія з судом завершилась?

Андрій Пелещишин - 9-6-2008 у 21:15

Тепер ця історія сталася у мене. З жертв - кондиціонер, ДВД, мікрохвильовка

Тарас Ільчишин - 9-6-2008 у 22:12

і в мене була така ситуація сталась, правда ще в 2005-му. ТОді вийшов з ладу монітор, БЖ компа і телевізор. Ситуація була банальна - бомжі в підвалі до щитка кипятильник підключали і обірвали масу. Відповідно ніхто нікому нічого не доказав, бо в підвалі двері відкриті ((
Після того поставив обмежувач напруги на вході. Для захисту компа використовую упс паверком смарткінг, до якого підключено сканер, принтер, колонки, .... всі зарядні.

Павло Жежнич - 9-6-2008 у 22:18

і що з таким неподобством можна вдіяти? завтра таке може статися з будь-ким, навіть якщо у підвалі зі щитками усе гаразд.

Андрій Пелещишин - 9-6-2008 у 22:25

Та треба ті системи захисту ставити. Але без тих енергетиків це робити не добре. А їх достукатися - практично неможливо.
Будем завтра писати колективну скаргу або позов

Тарас Гулка - 9-6-2008 у 22:43

Цитата:
Для захисту компа використовую упс паверком смарткінг, до якого підключено сканер, принтер, колонки, .... всі зарядні.


Упси не помагають. Перевірено особисто на практиці :(

Помагають тільки обмежувачі перенапруг (т.з. розрядники), і то бажано фірмові (в жодному випадку не українські, російські і т.д. як показує досвід - даремно викинете гроші).
Основне призначення розрядників - перегоряють якщо напруга більша певної межі (в основному в межах 260-280Вт). Існують одноразові - тобто згорів і ставите новий і існують багаторазові, в які вставляються спеціальні касети. Орієнтовні ціни від 350 грн. за одноразові і від 600 грн. за багаторазові із змінними касетами.

Взагалі кажучи в питаннях електробезпеки наш народ, на жаль, мало освідчений і більшості випадків навіть не здогадується як можна себе захистити.

Оптимально, на мій погляд, в квартирі на вході (вже за лічильником) ставимо щиток де ставимо:
1. Ввідний автомат на всю квартиру
2. Розрядник
3. Диф. реле. (ПЗВ)
4. Кілька автоматів (окремо на силові розетки, вимикачі і т.д. в залежності від квартири і можливості проводки).

В результаті отримуємо достатньо безпечне житло. Причому це може зробити будь-який фаховий електрик і обленерго можна не викликати. А так як це вже за лічильником у квартирі - то жодних претензій обленерго не має.

Стосовно виробників:
В жодному разі не Аско, і не ІЕК.
Можна порекомендувати:
Moeller, Siemens, Hager, ABB (хоча останній почали підробляти китайці)

Андрій Пелещишин - 9-6-2008 у 23:03

На жаль, тут є проблема, що то все добро можуть познімати, якщо щиток на площадці

до речі, а що таке п.2 та п.3

Тарас Ільчишин - 10-6-2008 у 06:58

в мене якраз стоять 2 автомати і ПЗВ. Розрядника не ставив, бо думаю що і ПЗВ достатньо. Розрядники восновному використовують для захисту від блискавки.

Підключав мені це все електрик з ЖЕКу.

Відносно упсів, які упси у Вас були?

Тарас Гулка - 10-6-2008 у 08:22

п.2 - розрядник, обмежувач перенапруги. в попередньому пості див. абзац вище. Власне вони відрізають верхню межу напруги. Тобто якщо буде, наприклад, 260 і вище він відключить напругу. Розрядники використовують і для захисту від блискавки і для захисту від перенапруги.

п.3. ПЗВ - пристрій захистного відключення. У нас порівняно нова штука, але європа користуєтсья вже давно.
Суть наступна: відключає напругу, якщо у квартирі є витік струму.
Поясню детальніше. Звичайний автомат спрацьовує при короткому замикані проводки, або при перенавантажені.
Але автомат не спрацює, якщо, скажімо, є якісь пошкодження електропроводки але короткого замикання немає, або ви запхали руки в розетку. Для цього служить ПЗВ.
ПЗВ спрацює якщо, наприклад, б'є током пралька, або дитина запхала кусок цвяха в розетку. Звичайний автомат не спрацює.

До Тараса:
Цитата:
Розрядника не ставив, бо думаю що і ПЗВ достатньо


Ні Тарасе, не хватить. Якщо тобі на вхід подадуть 380 то ПЗВ не спасе, воно для того не призначене.
Якщо простими словами, то ПЗВ порівнює струм, що пішов у квартиру, зі струмом, що повернувся із квартири. Якщо ці струми виявляються різними, то ПЗВ відключає струм.

Стосовно упсів. Дома був Мустек. Після удару блискавки, монітор який був підключений до упса згорів - упс цілий :(
На роботі був АПС. Після перенапруги, упс згорів разом із ПК. Так що я їм більше не довіряю.

Андрій Пелещишин - 10-6-2008 у 08:29

У порядку ремарки і оцінки девайсів.
Комп'ютер, монітор, принтер не постраждали. Удар прийняв свен фірми "SVEN" - він весь почорнів але пристрої не постраждали (лише БЖ від модема гавкнув).
Холодильник "Норд" героїчно пережив атаку. У сусідів холодильники погоріли. Усі зарядні, що були в мережі - згоріли. За винятком зарядного до класичної Нокія 8910.

Тарас Гулка - 10-6-2008 у 08:30

Забув додати.
ПЗВ (електрики часто ще називають УЗО - це російська абрівіатура) - технічно правильно називаєтсья диференційне реле.
Існують ще диференційні автомати. це пристрій який поєдує функції звичайного автомата і ПЗВ

Тарас Гулка - 10-6-2008 у 08:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
На жаль, тут є проблема, що то все добро можуть познімати, якщо щиток на площадці


Так власне я писав. Що щитки із захистами треба ставити в квартирі. Вони не займають багато місця. Можна поставити маленький щиточок, розміром, приблизно, як формат А5. Можна ставити зовнішній, а можна вибити нішу в стіні і вмурувати в стіну

Тарас Сокальський - 10-6-2008 у 11:47

Від 380 помагає ПЗВ з варистором (супресором) на 250 V в діагоналі з вхідного нуля на вихідну фазу. Щоправда, реально вибиває десь при 330-340, тобто від "плаваючого" нуля навряд чи врятує, тільки від чистої 380-ки. Можна погратися з накиданням впаралель ланки з зустрічно-послідовних стабілітронів і опору на пару десятків ом, але я практично не пробував.

Андрій Пелещишин - 10-6-2008 у 11:49

Я напевно не в ту тему написав. Бо тема називається "Маленький електроАрмагеддон.". А тут він вийшов великий.
Виявляється, постраждало цілих 7(!) будинків.
Начальник ЖЕКу збирає заяви. Назбирав вже велику пачку.

Тарас Сокальський - 10-6-2008 у 13:01

Це що, на підстанції нуль відгорів?:o:o:o

Андрій Пелещишин - 10-6-2008 у 13:07

Ага.
Навіть комісія від ЖЕКу вчора увечері обслідувала - підтвердила. Сам акт бачив.

Тарас Ільчишин - 10-6-2008 у 16:29

До Тараса:

УПСи бувають різні і навіть ті самі АПС не є показник. Мастеки взагалі до уваги не варто брати, хоча на роботі поставив саме їх, але тільки тому, що на вході стоїть 45кВт стабілізатор і там все в першу чергу візьме на себе саме він.

Сам користуюсь смартом з генератором частоти. впринципі ще не пробував подавати на нього 380в, але при КЗ спрацював чітко.


То весело Вам буде -- з обленерго суди тривають роками ))

dr.Trollin - 11-6-2008 у 02:29

-1-
ну не відаю на рахунок "весело... суди роками..."
-все ж 7будинків... -то не один хлоп.
а опрІч того,-
2Пелещишин "висовуйетсь на прю" не самі, але ж з "дахом" -он "водники" вже ГФЛ лякані, то ще "енергетичних" цеє... ну "направте", скажімо.

-2-
Сокальський & Ільчишин "
щодо "електро-паранойї" якщо підсумувати,-
то таки у котру орієнтовно суму можна "вписатися",
закупивши обладнання на електро-захист
приватного помешкання міської зони,
де "тяжке" обладнання не розвертали?

Тарас Сокальський - 11-6-2008 у 07:30

Бачив в нас на базарі реле напруги, ціна десь 60-80гр. Відключає по перевищенню і по заниженню (для холодильників суттєво) напруги. Кріплення під дін-рейку. Про швидкодію не скажу, не досліджував, але думаю, вартує його доповнити вищезгаданим розрядником-обмежувачем як засобом швидкого реагування. Про ціну останнього теж ніц не знаю, навіть не бачив, як та штука виглядає.
Ну або той варіант, що я казав -- ПЗВ, доповнений варистором і стабілітронами в діагоналі. Ціна буде того ж порядку.

Тарас Гулка - 11-6-2008 у 08:43

Цитата:
Бачив в нас на базарі реле напруги, ціна десь 60-80гр.


Бачив такі на Торпедо, виробництва Аско. Казали мудрі електрики, що краще їх не ставити, бо відомо, що Аско робиться в Китаї і їх автомати часто плавляться, але не спрацьовують. Ще є такі релешки в таку ж ціну на яких взагалі виробник не вказаний, продавці кажуть, що робить Україна. Але гарантію ніхто не дає.

Стосовно холодильників, то краще поставити недорогий стабілізатор із затримкою включення живлення (спеціальна фіча для холодильників)

Цитата:
то таки у котру орієнтовно суму можна "вписатися"

Хоч питання не до мене, але зовсім недавно цікавився тим питанням, тому орієнтуюсь в цінах.
Одже
Можна брати українські (зроблені в китаї) або російські, а можна німецькі.

Українські/російські:
ПЗВ ~ 60 грн.
реле перенапруги ~ від 60 до 200 грн.
звичайні автомати ~ від 7 до 15 грн.

Німецькі (Moeller):
ПЗВ ~ 200 грн.
реле перенапруги ~ від 350 до 600 грн. (в залежності від типу: одноразовий/із зміними касетами)
звичайні автомати ~ від 20 до 25 грн.

Андрій Пелещишин - 23-6-2008 у 13:21

Історія має продовження. Обленерго почало грати у "футбола" - вважає винуватим ЖЕК.
Цитата:

ЗІК, 18 червня

Згідно з висновками експертів ВАТ «Львівобленерго», збільшення напруги до
380 В у львівських будинках на вул. Миколайчука, 20, 22, 24, 28, 30, вул.
Щурата 5, 7, що трапилося 9 червня, спричинено несправністю
внутрішньобудинкових мереж. Їх мають обслуговувати ЛКП, а не
«Львівобленерго». Про це йдеться в повідомленні відділу корпоративних
зв'язків ВАТ «Львівобленерго», що надійшло ЗІКу сьогодні, 18 червня.

«9 червня 2008 року о 19.00 диспетчер РЕМ-3 Львівських міських електромереж
ВАТ „Львівобленерго" отримав інформацію про ймовірне підвищення напруги в
електромережі 0,4 кВ будинків по вул. Миколайчука-Щурата. Начальник РЕМ-3
В.Лебедєв здійснив потрібні організаційні заходи для вияснення обставин
ситуації.

Згідно з Правилами користування електричною енергією для населення, створено
комісію, до складу якої ввійшли представники ЛКП „Північне-411",
Шевченківської районної адміністрації та РЕМ-3 ВАТ „Львівобленерго". Комісія
встановила відсутність контурів захисного заземлення в будинках по вул.
Щурата та Миколайчука, а також відгорання нульового проводу у
трансформаторній підстанції 1419.

Контур захисного заземлення, який служить засобом для локалізації таких
аварійних ситуацій, згідно з Правилами влаштування електроустановок
п.1.7.46, має бути обов'язково вмонтований на каркасах розподільчих щитів
вводів в будинки і експлуатуватись та обслуговуватись власниками
внутрішньобудинкових електромереж, в цьому випадку – ЛКП „Північне-411".

Згідно з договором між ВАТ „Львівобленерго" та ЛКП „Північне-411" №12/05-439
від 3 жовтня 2005 року щодо обслуговування внутрішньобудинкових мереж
електропостачання, ЛКП зобов'язане утримувати внутрішньобудинкові мережі в
справному технічному стані та своєчасно проводити їх технічне
обслуговування. За це ЛКП отримує, згідно з договором, відшк У разі
виникнення будь-яких ситуацій, пов'язаних з електропостачанням, мешканці
одразу ж звертаються до ВАТ „Львівобленерго". Це логічно, адже мешканці
мають угоди з Товариством щодо постачання електричної енергії. Але з іншого
боку ВАТ „Львівобленерго" має угоди щодо обслуговування „ЖЕКами"
внутрішньобудинкових мереж електропостачання, які їм належать.

Товариство не може відповідати за стан електромереж, які йому не належать і
які воно не обслуговує. Відповідно, ВАТ „Львівобленерго" не несе
відповідальності за наслідки несправностей у внутрішньобудинкових
електромережах.

ВАТ „Львівобленерго" неодноразово зверталось до міської влади Львова щодо
необхідності проведення реконструкції внутрішньобудинкових мереж і належного
їх обслуговування для уникнення подібних ситуацій. Товариство готове в межах
чинного законодавства та нормативних документів сприяти проведенню цих
робіт, які, згідно з діючими нормами, мають здійснювати власники будинків»,
– йдеться у повідомленні.

Тарас Сокальський - 23-6-2008 у 21:07

А уточнення можна -- нуль на підстанції відгорів ДО чи ПІСЛЯ точки підключення заземлення? Я б на місці мешканців просто вліз в підстанцію разом з комісією і продивився, що там діялось насправді. Зазамлення нуля на вводі дещо б зменшило перенапругу (якщо нуль відгорів після заземлення, тобто нульова клема трансформатора залишалась заземленою), але все одно були б досить суттєві перекоси...

Іван Андрєєв - 16-3-2010 у 00:14

Щодо відгорання нуля - то це хвороба сьогодення. Нерівномірні однофазні навантаження у трьохфазній мережі разом з імпульсними джерелами живлення створюють такі некомпенсовані струми у середній точці, що дуже часто по нульовому провіднику протікає струм, який перевищує струм в найбільш навантаженій фазі. Проте, поперечний переріз, що в нуля, що в фази в старих домівках однаковий. Отже маємо нуль, що працює з перевантаженням. Додайте сюди ще алюмінієві з’єднання, які треба періодично підтягувати, та хіт усіх часів та народів - скрутка алюміній + мідь, то нуль відгорить і без перевантаження.

Хотілося б іще сказати про релюшки. У мене ці реле напруги пройшли випробування (спершу перевіряв ЛАТРом, потім і в реальній ситуації вони спрацьовували) і я задоволений. Купляв вітчизняного виробництва (Донецьк). Вони дуже прості в експлуатації: монтуються на стандартну DIN-рейку (є також і розеточний варіант, але то не раціонально, краще вже купувати один на велику потужність, аніж десяток малих для кожної важливої розетки), мають цифрове табло та кнопки управління, якими можна змінювати уставки Umax/Umin. Коштують вони від 190 до 340 грн., залежно від потужності. Один раз настроїти межі від 180 V до 250 V (наприклад) і можна забути про хвилювання. Якщо напруга вийде за встановлені межі, реле відключить вас від мережі допоки все не нормалізується, а потім включить знову.

Тарас Сокальський - 16-3-2010 у 11:20

Цитата:
У мене ці реле напруги пройшли випробування (спершу перевіряв ЛАТРом, потім і в реальній ситуації вони спрацьовували) і я задоволений. Купляв вітчизняного виробництва (Донецьк). Вони дуже прості в експлуатації: монтуються на стандартну DIN-рейку (є також і розеточний варіант, але то не раціонально, краще вже купувати один на велику потужність, аніж десяток малих для кожної важливої розетки), мають цифрове табло та кнопки управління, якими можна змінювати уставки Umax/Umin
В тебе ЛАТР має вихід на 380 вольт? Сумніваюсь. Тому не в усіх реальних ситуаціях на них варто надіятись. В хлопаки знайомого воно 380-ку не пережило, ще й видало її на вихід:o

Ярема П. - 16-3-2010 у 11:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Андрєєв
нормалізується, а потім включить знову.

Там є якийсь механізм слідкування за напругою в мережі?

Іван Андрєєв - 16-3-2010 у 18:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
В тебе ЛАТР має вихід на 380 вольт? Сумніваюсь.


Даремно сумніваєтесь, в мене 3-х фазний ЛАТР, Uном вх = 0,66 кВ. Є в нас така мережа на роботі.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Там є якийсь механізм слідкування за напругою в мережі?


Абсолютно точно. В цих пристроях реалізована функція вольтметру і на передній панелі є цифровий індикатор напруги.

Андрей Рижавский - 29-3-2010 у 11:58

Цитата:
Оригинальное сообщение от Андрій Пелещишин
Нормалайзеру звісно це вже не допоможе, але казав мені сьогодні один спеціаліст (викладач з Політехніки) що такі випадки на жаль стали часто траплятися, і що навіть у продажі є пристрої, які контролюють напругу (допустимий діапазон там виставляється по бажанню) в певних межах, якщо є відхилення - то відрубують електрику.
Радить придбати. Каже, що собі уже поставив.

Це ви маєте на увазі выдсыкач,але він не дуже жопоможе при скачках напуги,треба стабілізатор,він постійно буде тримати вам 220 на виході,я собі поставив і дуже задоволений,можу порадити

romano - 29-3-2010 у 13:05

Цікаво, чому це не дуже допоможе? Релейний стабілізатор міряє напругу і при певних її значеннях стибком міняє вихідну напругу. Відсікач робить те ж, лише не міняє вихідну напругу, а відсікає подачу струму на вихід взагалі. Схема керування може бути взагалі така сама, відповідно і швидкість реакції теж.