Форум Рідного Міста

Жонглювання цифрами. І нами

Андрій Пелещишин - 15-5-2004 у 13:48

Не перший раз зустрічаюся з таки жоглюванням цифрами (а точніше нашою з вами свідомістю). Отже:
Заголовок на Кореспонденті http://www.korrespondent.net/main/94476

"В апреле ВВП Украины вырос на 13,3%"

Що з цього я маю зрозуміти? Напевно (принаймні я так розумію) що за квітень-місяць ВВП виріс на 13,3%. КРУТО!

Але насправді читаючи уже саму новину всередені натрапляю на пояснення:

"В апреле 2004 года реальный валовой продукт вырос на 13,3% по сравнению с апрелем прошлого года"

Тобто на 13,3% ВВП виріс за РІК а не за МІСЯЦЬ.
Не знаю звідки це береться. Напевно грамотна пропаганда плюс бажання журналіста зробити крикливий заголовок.

Таку явно маніпулятивну інформацію я помічаю від наших ЗМІ раз по десять на дню.

Остап_М. - 15-5-2004 у 13:51

Значить це комусь вигідно!! А кому?? Всі здогадались :)

Андрій Пелещишин - 15-5-2004 у 13:58

Але то й же Кореспондент важко запідозрити в рекламуванні влади. Тобто тут цілком можливо має місце некомпетентність журналіста, який "препаровану" технологами інформацію навіть не спробував усвідомити та коректно подати

Остап_М. - 15-5-2004 у 14:05

Так згоден, таке теж можливо!!! Але є тоді питання:
- чи свдомо це зробив журналіст чи ні??
- куди дивились редактори відділів???
- чи не змінився часом останній власник видання???

Андрій Пелещишин - 15-5-2004 у 17:09

Очевидно, спад є.
Але як подано! Спад в 3% трансформовано в приріст 13%.

сумна - 15-5-2004 у 17:11

Перепрошую, я своє повідомлення видалила, бо спочатку не додивилася - йдеться ж про різні показники: у Вас - про ВВП, у мене - про промислове виробництво.

Поки видаляла, з'явилося повідомлення п.Андрія.

сумна - 15-5-2004 у 17:19

Щоб не було непорозуміння, все ж поверну те, що раніш написала:

"Цитую мовою оригіналу за виданням “Директорская инфосводка” від 13.05.2004р. (розсилається електронною поштою):
“Промпроизводство в январе-апреле. Объем промышленного производства в Украине в январе-апреле 2004 года вырос на 17,7% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, в том числе в апреле - на 14,1%. Об этом сообщил Госкомстат. В апреле зафиксировано снижение промпроизводства по сравнению с предыдущим месяцем - мартом - на 2,2%”.

Значить, був спад?"


Ще раз прошу вибачення.
:(

Captivitas - 15-5-2004 у 17:31

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин

"В апреле 2004 года реальный валовой продукт вырос на 13,3% по сравнению с апрелем прошлого года"

Тобто на 13,3% ВВП виріс за РІК а не за МІСЯЦЬ.
Не знаю звідки це береться. Напевно грамотна пропаганда плюс бажання журналіста зробити крикливий заголовок.


Наскільки я зрозумів, то йдеться про зріст ВВП у квітні цього року в порівнянні зі зростом у квітні минулого року.
Це один з індексних показників для помісячного порівняння років.

Андрій Пелещишин - 15-5-2004 у 19:05

Це зрозуміло, напевно так і є.
Але мова тут не про те. А про те що реальну ситуацію (далеко не успішну) вдало маскують за неточними фразами.

Андрій Пелещишин - 14-7-2004 у 16:52

Знову те саме:
Цитата:
В июне ВВП в Украине вырос на 19,1%
- http://www.korrespondent.net/main/98087
Уявлити собі не можу державу з 20% щомісячним ростом ВВП.

Tempika - 14-7-2004 у 17:45

...та він не росте, він просто витягається з тіні чорного налу... :-)

Dmy - 15-7-2004 у 13:22

Статистики в такий спосіб (із відповідним періодом минулого року) завжди порівнюють - це точніше, бо враховує циклічність. Журналіст, скоріше за все, також свою роботу не присвячував виборам - просто використав штамп і скоротив назву. Достатньо, ніц не змінюючи, додати "в порівнянні з ... (квітнем, червнем), і всім усе було б зрозуміло.

Інша річ, що ті, кому вигідно, не поспішають виправляти народу його помилковий стереотип сприйняття.