Форум Рідного Міста

Пам"ятники загонам СС... Чи не варто згадати про наше минуле.

Василь Яворський - 20-5-2004 у 08:02

http://observer.sd.org.ua/news.php?id=3772

Як на мене такі починання нічого поганого не несуть. Зрештою то є наша історія, котру не варто забувати. Не варто забувати не тільки задля того, щоб подібне не повторилося, а й задля того щоб заразитися певною кількістю вірусу патріотизму.

Олексій Мачехін - 20-5-2004 у 08:33

Тоді питання (що до патріотизму). Чи сильно вас заразить вірусом патріотизму від пам`ятника загонам НКВС? Чому?

Василь Яворський - 20-5-2004 у 08:48

Пане Олексію, мова йде про загін типу СС "Галичина", про них я й говорив. Щоб у Вас було менше сумнівів щодо їх патріотизму почитайте оце
http://kombatant.onestop.net/heike/

Андрій Пелещишин - 20-5-2004 у 08:49

Тема мені близька. Колись на першому курсі в 1990-91 я зі своїми друзями (дехто з них буває на Форумі) брав посильну активну участь у побудові пам'ятника СС "Галичині" в селі Ясенів Львівської області. Потім МО СРСР через тиждень після відкриття пам'ятник підірвали (тоді протягом короткого часу було знищено 3 памятники - цей, Бандері та Коновальцю, навіть люди загинули).
Мама моя дану проблему багато досліджувала. Про СС казати не буду - то були окупанти, але дивізія "Галичина" при СС була скомплектована українцями, представниками львівської інтелігенції, достойними людьми. Робилася по аналогії з Січовими Стрільцями австо-угорської армії 1-ї світової. Жодного зла на Україні вона не вчинила. Після розгрому під Ясеневом більше половини воїнів перейшло до лав УПА.
Думаю з естонською дивізією було щось подібне.
Чесно кажучи аналогія з НКВС некоректна. Колосальна різниця в зробленому. Тобто СС можна звичайно порівнювати з НКВС, але не національні формування при СС - там була зовсім інша основа, інша мета існування. Поліційних функцій такі об'єднання (принаймні "Галичина" ) не виконували.

Василь Яворський - 20-5-2004 у 09:24

Трохи дивною здається позиція людей, котрі вважають боротьбу з фашиствькою окупацією у лавах совітської армії подвигом, а боротьбу із совітською окупацією у лавах німецько-фашистської армії - злочином. І одна і друга були окупантами, то давайте або всіх (в такому разі крім УПА) вважати злочинцями, або всіх героями.

Олексій Мачехін - 20-5-2004 у 09:27

Отут я згоден.

Остап_М. - 20-5-2004 у 11:34

Ні ні ні!!! Вони не були злочинцями. Принаймні з тих паперів які я читав (спогади, документальні матеріали) чітко видно що то були патріоти свого краю!!! І вшановувати їх треба. Якщо не національному (а це в наш час невможливо) то на місцевому рівні точно.

Олександр Чорнобиль - 20-5-2004 у 15:58

Ну стоїть же купа пам"ятників Леніну в містах Центральної і Східної України. При тому, що про його злочини написана купа наукових книжок. Але є люди, які вважають, що цей чоловік не був злочинцем (і чхати їм на наукові книжки). То чому хтось інший не може користуватись таким прецендентом?
Я розумію, так можна дійти до абсурду, але якщо держава створила такий прецедент, то іншим забороняти вже не можна, бо це вже перетворення "ідеології окремої політичної сили на державну ідеологію".

rost - 21-5-2004 у 07:48

По перше СС це не були загони, а регулярні формування. В вермахті могли служити тільки німці. Тому для добровольців-іноземців можливість служити була тільки в СС.
По друге, більша частина СС були бойовими підрозділами, які нарівні з вермахтом воювали на всіх фронтах.

Проблема дивізії "Галичина" не в тому, що її бійці замішані в якихось там вигаданих злочинах, а в тому, що воювали вони на боці сторони, що програла війну. А хто війну виграв, той і правий.

Олександр Ганущин - 18-7-2008 у 22:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Тема мені близька. Колись на першому курсі в 1990-91 я зі своїми друзями (дехто з них буває на Форумі) брав посильну активну участь у побудові пам'ятника СС "Галичині" в селі Ясенів Львівської області. Потім МО СРСР через тиждень після відкриття пам'ятник підірвали (тоді протягом короткого часу було знищено 3 памятники - цей, Бандері та Коновальцю, навіть люди загинули).

Андрію, є нагода знову побувати на відкритті. 20 липня 13 00 год. г. Жбир. с. Ясенів Бродівського району.
Звісно бажаючі учасники ФоРуМу можуть теж взяти участь.
Обговорення з понеділка у всіх медіа гарантую...;)

Андрій Пелещишин - 18-7-2008 у 22:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Ганущин

Андрію, є нагода знову побувати на відкритті. 20 липня 13 00 год. г. Жбир. с. Ясенів Бродівського району.
Звісно бажаючі учасники ФоРуМу можуть теж взяти участь.
Обговорення з понеділка у всіх медіа гарантую...;)


Ех, шкода, гарна новина, але взяти участь не зможу. У той самий день маю хрестини донечки.

Василь Яворський - 19-7-2008 у 00:52

шкода, що інфа поширилась пізно, гадаю, мій телеканал, точно був би присутній....