Форум Рідного Міста

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 16-12-2002 у 19:02

Безпека броузерів
Дослідники інформаційної безпеки наводять статистику, відповідно до якої 4% сайтів пробують виконати агресивні дії проти своїх відвідувачів.
Використання надійного програмного забезпечення для роботи в Інтернет (перегляду web сторінок та роботи з електронною поштою тощо) є необхідністю.
За Вашу безпеку відповідають - операційна система, броузер та клієнт електронної пошти, міжмережний екран та антивірусне програмне забезпечення.
Не дуже безпечними виглядають операційні системи Windows 95/98 та стандартні для Windows броузер Internet Explorer, поштовий клієнт Outlook Express.
:(
Альтернативними засобами доступу до Інтернет є програмні продукти Netscape (є версія під Linux, freeware), Opera (shareware), Mozilla (freeware), The Bat (shareware).

Agent86 - 17-12-2002 у 00:03


В даний момент наскільки мені відомо доступні наступні версії згаданих програм :
1) The Bat! 1.62 Cristmas Edition
2) Netscape 7.0
3) Mozilla 1.2.1 реліз
4) Mozilla 1.3a альфа
5) Phoenix 0.5 ( полегшена Мозіла, тільки бровзер ).
6) Opera 7.0

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 09:49

Конфіденційність
Основний засіб передавання інформації в Інтернет - передавання інформації відкритим текстом (незахищеної). Цю інформацію може прочитати особа яка здійснила перехоплення. У окремих випадках використовують криптографічний захист каналів зв'язку. Однак, у більшості випадків, Ви не можетете бути впевнені у забезпеченні конфіденційності переданої інформації, у джерелі отримання та особі отримувача інформації. :(

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 09:59


Пам'ятайте! Паролі часто зберігаються на комп'ютері з якого відбувався вихід в Інтернет. При роботі комп'ютері кількох людей - вони можуть мати доступ до Ваших паролей.


Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 10:11

Віруси та антивірусне програмне забезпечення
Типові джерела вірусів - чужі дискети (компакти), отримане з Інтернет програмне забезпечення, віруси у листах електронної пошти. Дикі файлові віруси останнім часом найчастіше трапляються у файлах з розширенням DOC та EXE. Типові ії - розмноження та знищення інформації. Поштові віруси надходять електронною поштою, активізуються, як правило, відкриттям приєднаного файлу (EXE, DOC), запуском ActiveX, Java Script тощо. Типові дії - розсилання листів зі своїми копіями, знищення файлів, розсилка локальних файлів та іншої інформації у Інтернет.
Для захисту використовують антивірусні програми - сканери, монітори тощо. Вони виявляють та знищують віруси. Ефективність антивірусів залежить від методов роботи та актуальності оновлень баз сигнатур. Старі бази не мають даних про нові віруси.

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 14:09

Міжмережні екрани (firewall)
Під час з'єднання з Інтернет, Вашим комп'ютером можуть спробувати покерувати без Вашого відома так звані хакери. Імовірність зустрічі з ними при частих dial-up з'єднаннях з Інтернет (через модем)тривалістю від 20-40 хвилин досить висока. При підключенні з виділеним каналом (Ви постійно з'єднані, сплачуєте не за час а за передану інформацію) імовірність "зустрічи" з ними значно зростає. Підозрілі дії виконують і банерні мережі. :mad:
Для захисту використовують міжмережні екрани. Міжмережні екрани блокують небажану активність з Інтернет та закривають доступ до ресурсів комп'ютера.

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 14:24

Безкоштовне програмне забезпечення
Програмне забезпечення з ліцензіями freeware, shareware тощо часто заробляє на користувачах - показує банери, збирає та відсилає у Інтернет інформацію про користувача комп'ютера, його дії у мережі, містить приховані від Вас функції.
Визначити та блокувати таку діяльність можна за допомогою міжмережних екранів.

Безпека домашнього комп'ютера та Інтернет. Огляд технологій.

Дмитро Тарасов - 17-12-2002 у 14:29



Djin - 5-2-2003 у 03:03

Я вам скажу так - що найкращий захист від атак з інтернету - це взагалі в нього не заходити ;) - а 100%-го захисту не існує.
З файерволів використовую "Персональный сетевой екран" ViPNet від компанії Інфотекс.

Ігор+ - 5-2-2003 у 21:10

А ще краще просто розуміти що на компютері запущено і повиключати все непотрібне.

Реплікант10322195 - 14-2-2003 у 20:58

Дійсно, для забезпечення найкращого захисту краще не виходити до інтернету. І взагалі компутер це зло