Форум Рідного Міста

водійські права (Львів) - де, як, скільки, чи?

marco - 20-7-2004 у 23:47

Дожився до того, що постала потреба мати водійські права.

З цього приводу маю ряд питань до автомобілізованого люду:
- які курси є у Львові (чим добрі, погані, чому)?
- чи конче йти на курси чи купити права і вчитися у знайомих (досвід водіння 0) ?
- яка різниця в цінах офіційних курсів, на чому можна зекономити і чи варто?
- скільки триває навчання (тривалість, інтенсивність, час доби)?
- що з курсів треба взяти для себе, а на що можна не звертати уваги?
- чи правда що здати іспит без хабаря нереально?
- де і як вдосконалюватись після курсів?
- і т. п.

Demyan - 21-7-2004 у 09:09

З власного досвіду:
1. На курсах навчитися водити не реально, найкраще після курсів самому потихеньку виїжати (вечером або зранку) в місто і потихеньку звикати. Інструктори спочатку роблять фактично все за тебе іноді вчепляться за руль тай все.
2. Зекономити можна мабуть на мед. довідці, не знаю чи ще це діє але можна йти в воєнний госпіталь (біля краківського) і там я робив 4 роки тому за 20грн без довідок від "наркоманів, психів..." :) все на місці і відразу.
3. В середньому навчання - 3 місяці, +-. час - в основному після 18:00. Водіння - вже вибирається там різні графіки.
4. Я здав без хабара, мені засвітило зелене світло, а водіння не було оскільки був страшний голольод.
5. Найкраще вчитися на водіння взимку, потім значно легше.

Рост - 21-7-2004 у 09:10

По порядку, що знаю.
- Курсів є ціла купа, але оскільки права я одержав років ммм 17 чи 18 назад, то що зараз з тими курсами - не знаю.
- На курсах добре можна вивчити Правила. Самостійно так не вивчиш. Тому курси корисні. А те, що багато громадян права купують - в цьому причина постійних порушень, які я спостерігаю щодня.
- Тривалість навчання, напевно, різна. Я закінчував 3-місячні. Водіння я не проходив, бо їздив уже 2 роки, з 16-ти, разом з батьком в режимі "навчальної їзди".
- З курсів береться для себе знання ПДД і початкові навички водіння.
- Про хабарі сказати важко, я не вхожий в ті структури. Я здавав з групою, яка щось там давала (гроші під це збиралися).
- Після курсів, коли уже хоча би рушати з місця і гальмувати навчишся, потрібно купити/витягнути_з_інтернету/переписати_в_мене книжку Циганкова про екстремальне водіння і освоювати її. Починаючи з правильної посадки, правильного руління, закінчуючи навичками виходу з критичних ситуацій, типу несподіваного заносу/зносу автомобіля і т.п.
Вправлятися добре на площадці в Брюховичах, вірніше, перед Брюховичами, біля цвинтаря ;)

Веселка - 21-7-2004 у 09:25

Я зараз саме відвідую курси.
*Знайомий інструктор порадив на Личаківській 27, це обласні, але їжджу з ним.
*Коштує ця радість(самі курси) 349 грн., на кожному практичному занятті треба заправитись на 5 грн., сертифікат про здоров"я - ще 50 грн., і за права(іспит) треба буде платити.
*Курси тривають 2,5 місяця.Можна заняття не відвідувати.
*Згідна з NetGuy сама я Правила не буду читати, а якщо і буду то так розбирати як тобі розжує інструктор точно не буду. І ще , на заняттях можна дізнатись багато корисного стосовно того як поводити себе з даїшниками, як доказати, що ти не слон.

Demyan - 21-7-2004 у 11:04

2 Веселка
*Згідна з NetGuy сама я Правила не буду читати, а якщо і буду то так розбирати як тобі розжує інструктор точно не буду. І ще , на заняттях можна дізнатись багато корисного стосовно того як поводити себе з даїшниками, як доказати, що ти не слон.

Дозволь тут не погодитись з тобою, адже ти сама кажеш що правила читати не будеш. Отже які притензії до даїшників??? Водії порушують правила на кожному кроці а коли їх зупиняють ще й лаються. Я встаю на захист даїшників. Коли мене і зупиняли а я не порушував правила то завжди розходилися мирно. Навіть були випадки коли порушував правила мене зупинили я відразу казав так, згідний, виписуємо штраф, в деяких випадках просто відпускали! А коли я вихожу (як більшість водіїв робить) і починаю " доказати, що ти не слон." хоча порушив правила то звісно хто тут правий???

Рост - 21-7-2004 у 11:13

Дем`яне, читай уважніше. Веселка казала, що сама читати ПДР не буде, а на курсах їх розжують добре, тому краще вивчати їх на курсах, а не самостійно.

А з ДАІ-шниками теж треба вміти поводитись, бо розводити на гроші вони уже навчилися. Наприклад, мене не так давно хотіли спробувати оштрафувати за те, що я з`їхав з кільця праворуч з лівого ряду (що дозволено ПДР для цього випадку). І добре, що я такий вумний, а менш ерудовані водії? І - прощай десятка.
Хоча порушують люди дуже багато, з цим погоджуюсь. І відповідати за порушення не хочуть.

Demyan - 21-7-2004 у 11:49

Можливо дійсно я помилився, вибач Веселко.

Так, якщо знати правила то (до сьогодні) даішникам спокійно пояснюєш і якщо ти правий то відпускають. Якби ми меньше порушували і купляли права то даішники б краще ставилися.
В неділю ми їхали на озеро. За рульом був знайоми, він купив права. Їздить він дуже добре, в лісі між деревами так ганяє....що я аж екстрім отримую:), але як ми проїжали через центр він 12!!!!! разів порушив серйозно правила. Їхав під кірпічі, не туди завертав, не пропускав коли потрібно....ось таке мене просто добиває!

Веселка - 21-7-2004 у 15:13

Вибачаю і дякую NetGuy за захист.
Система на курсах така ж як і всюди. Це жах, що права купуються. Страшно їздити, та ще й по місту.
А про те, що навчать з даїшниками поводитись, то я не мала на увазі нагліти. Але кожен хитрий у своїй сфері. Тобі скажуть. як правильно заповнюється акт, чи коли звинувачують у перевищенні швидкості, що має показати радар. а радар, до речі, має бути запломбований, а даїшник має мати корінець, що пристрій не пізніше, ніж 2 міс. тому пройшов тестування.
Такого безліч+медична допомога в загальних рисах, та, що будуть хотіти на практичному іспиті: сів, сидіння відрегулював, дзеркала,... Основне правильний порядок.
Я просто агітую, що курси відвідувати корисно, бо гроші грошима. а те, що в голові, ніхто в тебе не відбере.

vovka - 22-7-2004 у 12:56

Цитата:
Першим відправив користувач marco
З цього приводу маю ряд питань до автомобілізованого люду:
- які курси є у Львові (чим добрі, погані, чому)?
- чи конче йти на курси чи купити права і вчитися у знайомих (досвід водіння 0) ?
- яка різниця в цінах офіційних курсів, на чому можна зекономити і чи варто?
- скільки триває навчання (тривалість, інтенсивність, час доби)?
- що з курсів треба взяти для себе, а на що можна не звертати уваги?
- чи правда що здати іспит без хабаря нереально?
- де і як вдосконалюватись після курсів?
- і т. п.

Я півтора року тому вчився на курсах.240 грн. Ну але потім всякі справки, + гроші на водіння, так як їздити не вмів зовсім то їздив там. Ітого набігло гривень 550-600. За всьо.
На той час купити права була цілком реально за 100$ . Це зразу і не тратити 3 місяці на курси.
Зараз трохи дорожче. Але так як я зовсім нічого не знав то вирішив йти на курси.
Їздити за тих сім занять не навчився. Мені страшно було сідати в 2108 після тої добитої копійки. Думав що зчеплення всюда таке дубове, вже й їздити перехотілося було.. Отже коли купили машину, то їхав з колєгою на трасу в Скнилові, там де гонки проводять, і там вчився. На другий день вже їздив по місту.. Все виявилося простіше, ніж перший досвід на копійці.
Щодо правил, то так, на курсах їх хіба і вчать. Я думав що там ще вчать що таке машина і як колесо міняти , як шось по дрібницях підремонтувати, але помилявся.
Правила ніби й вчив, ну але екзамен внутрішній на курсах завалив, короче заплатив там, потім в ДАЇ, там всі платили організовано. Прийшов на екзамен десь в обід, нікого нема, тіпа посадили за комп, сказали відповідай, ну там десь на 7 питанні "Ви не здали".. Вобщєм виходжу, говорять чекай зараз буде... За півгодини дали права :)
Ні про який практичний іспит ніхто навіть не заїкався. Хіба я б сам нагадав.. Один нагадав - йому сказали, тобі воно дуже треба ?

Ну наразі вже досвід водіння 5 місяців десь, і ще ніразу гаїшники не пиняли . Тьфу-тьфу-тьфу..

Як на мене здати екзамен в ДАЇ без хабаря нереально. Внутрішній на курсах так - реально. А в ДАЇ - ну я незнаю, може винятки, всі знайомі які здавали всі платили, причому цілою групою.

А взагалі їздити нескладно, то тільки так здається коли ні разу не їхав. До габаритів машини привикнути основне і бачити все на дорозі, тобто знаки, світлофори, патруль, а не тільки дорогу, і коробку передач :)

Demyan - 22-7-2004 у 16:34

2 vovka
Як на мене здати екзамен в ДАЇ без хабаря нереально. Внутрішній на курсах так - реально. А в ДАЇ - ну я незнаю, може винятки, всі знайомі які здавали всі платили, причому цілою групою.

Я здав чесно. Я дістав компакт з правилами і цілими днями сидів і рішав білети, мені дуже спободалося навіть на роботі "змагання по правилам" влаштовували. Через місяць я вже всі ті 2000 питань на память знав...ну майже.

vovka - 22-7-2004 у 20:14

Цитата:
Першим відправив користувач Demyan
Я здав чесно. Я дістав компакт з правилами і цілими днями сидів і рішав білети, мені дуже спободалося навіть на роботі "змагання по правилам" влаштовували. Через місяць я вже всі ті 2000 питань на память знав...ну майже.

Раз здав чесно в ДАЇ - то круто.. Просто я зустрічав таких випадків ну дуже мало... Я не ризикнув здавати чесно і здавав як і всі :) Там за перездачу помоєму треба платити не набагато менше чим за екзамен :)
І ще. Крім 2000 питнаь в вас же було практичне водіння ? Я чесно кажучи після 7 занять коли вперше там і сів за руль , то майже нічого і не навчився. Рушав тяжко, знаки на дорозі не замічав, тормозив так що інструктор на 3 занятті став пристебатися ремнями безпеки.. Можливо для тих хто вже вміє їздити здавати екзамен легше..

Користувач Олесь - 23-7-2004 у 09:14

Цитата:
Першим відправив користувач Demyan
2 vovka
Як на мене здати екзамен в ДАЇ без хабаря нереально. Внутрішній на курсах так - реально. А в ДАЇ - ну я незнаю, може винятки, всі знайомі які здавали всі платили, причому цілою групою.

Я здав чесно. Я дістав компакт з правилами і цілими днями сидів і рішав білети, мені дуже спободалося навіть на роботі "змагання по правилам" влаштовували. Через місяць я вже всі ті 2000 питань на память знав...ну майже.


Хе-хе, я і хабара дав, і екзамен на комп'ютері в ДАІ здав. Тобто якби там можна було здавати чесно, то я би його пройшов, але хто-зна чи без хабара видали би права, навіть якщо здав той іспит.
А щодо хабарів в цілому - ДАІ тут напевно зі всіх державних служб на першому місці. І не обов'язково правила порушувати - ви ж стикаєтеся з інспекторами і так - техогляд пройти, машину перереєструвати. Я пам'ятаю, як я номери міняв - там надворі ходить такий сержант, номер двигуна і кузова перевіряє. Так був там крім мене ще якийсь хлопака, сержант підійшов до його машини, заглянув під капот, сказав "Тут нічого не видно, їдьте мийте мотор" (значить, в той день вже не встигнеш нічого залагодити). Я як сержантові техпаспорт давав, підклав десятку. Він на дотик відчув і відразу заспішив "котра ваша машина? ця?", сам капот відкрив, шмату з кишені витягнув, номери кузова і двигуна попротирав (а двигун в мене був зафайданий порядно :)), зробив позначку в тій картці і відпустив. А крім того, мені не сподобалося що в них в ДАІ і без того зістригають ніби і офіційно купу грошей ні за що - в тому переліку за що треба заплатити там в банку декілька таких недешевих позицій.

Примітка для шанувальників Карного Кодексу: цілком можливо, що все це мені приснилося. Якщо згадані тут події якимось чином співпадають з реальністю, то... тим гірше для тої реальності.

Рост - 23-7-2004 у 09:20

От з такими випадками і треба боротися.
Мій знайомий теж проходив техогляд. І теж йому сказали, що, мовляв, нічого у вас тут не видно. Міліціянт розвернувся відходити, а знайомий і каже - пане капітане, назвіть, будь-ласка своє прузвище та посаду - і блокнотик з ручкою з кишені виймає. Пан капітан одразу повернувся (попутно "вбивши" знайомого поглядом), одразу прорізався в нього зір, усі номери проявилися.
Звісно, якщо на двигуні сантиметр грязюки, то не правильно, але здебільшого доблесні наші інспектори просто нагліють.

Ольга Книш - 26-7-2004 у 20:55

Повертаюся до курсів.Я здавала і сама рекомендую.
Львівський Аграрний Університет,кафедру не пам*ятаю,але
знайти не проблема,бо там все на одному подвір*ї.
Коштувало то задоволення 240грн,куди входила теорія і
10 практичних занять,потім 90грн у "ДАЙ" і ще 5грн на
квиток члена спілки автолюбителів.Я особисто теорію не
відвідувала,але то двічі на тиждень,а часом і менше.
На курси записатись можна у перші дні вересня,бо якраз
студентів на них заганяють.Добиратися зі Львова легше,ніж
з центру на Сихів.Навпроти короля на конику зупинка
маршрутки 80-А,котра їде до місця призначення 15 хвилин.
Екзамен здають у районному центрі Жовква.

GZero - 28-7-2004 у 21:07

На курси ходити треба. Це - крок номер 1, бо сам себе не заставиш вивчити (теорія) і закріпити (практика) ПДР. А на комп'ютері здати Правила самому дуже навіть реально, складніше здати водіння, оскільки ДАЇшник постійно тримає ногу на гальмах і норовить смикнути ручник. З групи в 30 чоловік нормально здало тільки нас п'ятеро, але права отримали всі.
Потім вже можна і вчитися водити. Для цього вартує мати власне авто і просити знаючих водіїв-знайомих поїздити з вами (свою машину на розтерзання новачку мало хто дасть :rolleyes: ).

Знаю тільки дві нормальні автошколи: ЛООВСА і Комбінат (на личаківській).

Tempika - 12-5-2010 у 19:54

Постало питання про курси водіння авто, - чи є в кого якась біль нова інформація по темі, - де вчать, як вчать, яка вартість того всього?

marco - 13-5-2010 у 19:13

Таня, там нічого не міняється крім цін які повзуть скоріше від курсу :)
Але на курси ходити треба - принаймі заради теорії і ПДР.

Де: там де зручніше, найближче від дому чи роботи. Можна обдзвонити http://www.dlab.com.ua/rubrika/4 порівняти ціни, але принципових відмінностей не мало би бути.
Як: - та ніяк. Тести і так сама не здаш (не дадуть здати). Якщо їздити не вмієш - приватно інструктора все-одно брати доведеться.
Вартість: скажуть по тел. + бензин + підмазати в МРЕО + подяка тому хто читав курси за підмазання в МРЕО + офіційно за оформлення документів (бланки техпаспорту/фото/держмито) + послуги приватного інструктора

Іван Андрєєв - 13-5-2010 у 20:58

Цитата:
Оригінальне повідомлення від marco
Тести і так сама не здаш (не дадуть здати)...

Ця фраза - є банальним самозаспокоєнням, та самовиправданням за даремно викинуті гроші. Сам здавав без грошей, та й друзі, хто хотів, здавали без хабара, а платили - ті, кому лінь, або нема часу на вивчення білетів.
Поясніть, будь-ласка, мені, як можна завалити на теоретичному іспиті з ПДР? Це вам що, усний іспит у ненависного професора, на лекціях у якого ви увесь час спали? Ні, це тести, які складаються на комп’ютері. Всі питання ви знали до цього (в інтернеті і в газетних кіосках та книжкових магазинах є дуже багато книжок з назвою "Экзамен по ПДД-2010", там є навіть диски з готовими тестами на комп’ютері). Сідай вдома чи на роботі і тренуйся складати той іспит. Якщо ви пройдетесь по всіх білетах, то незнайомих запитань для вас не лишиться. Білетів там 100 в кожному по 20 питань, багато з яких повторюються. От вам і Дем’ян таку ж думку висловлював:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я здав чесно. Я дістав компакт з правилами і цілими днями сидів і рішав білети, мені дуже спободалося навіть на роботі "змагання по правилам" влаштовували. Через місяць я вже всі ті 2000 питань на память знав...ну майже.

І цілими днями сидіти і рішати не обов’язково. Я десь по 3-4 білети на день рішав (приблизно витрачав по 30 хв. на один білет) От через місяць сто білетів і вирішив. Так що вивчити можливо - аби було бажання.
Тепер щодо того, що "на екзамені мене все одно завалять." Такого не може бути в природі. Ви здаєте не професору в універі, який до білету ще 100 додаткових запитань може поставить. Ви здаєте комп’ютеру. Всі відповіді фіксуються та зберігаються (без можливості редагування) декілька діб на серверній машині, і адміністратор бачить на які запитання ви відповіли правильно, а на які - ні. Якщо ви відповіли правильно, а комп’ютер каже - ні (що ну просто дуууууже малоймовірно, якщо не неможливо), то ви підходите до голови, підносите йому книжечку ПДР, де чорним по білому написано так, а не інакше, і питаєте, чому машина вибила невірно? І це знаєте, буде скандал. А ДАЇ-шники люди тихі, вони скандалів не люблять, адже в тиші приємніше грошики рахувати. Тому програма для тестування складена та відлагоджена ідеально, щоб таких прецедентів не могло бути.

А ось на практичному іспиті з водіння, коли в машині тільки ви та інспектор, - там (при бажанні ДАЇшника) завалити реально. Але за водіння такса не така велика, як за теорію.

marco - 13-5-2010 у 22:33

Все то воно так, Іване, але не цілком... :-)

І я тести ПДР комп'ютерні мав і тренував. І вдома принаймі 2 рази з 3х спроб здавав...
А в школі ще доісторичні якісь ДОСівські були, всім давали по 3 спроби. З групи (порядку 20 чол.) і 3х спроб здало може чол. троє-четверо. Я не стверджую, що комп'ютер махлював, але інтерфейс дикий був, нелогічний + часовий ліміт. Якби на тому дали потренуватися - може би і простіше було, а так в'їжджання в логіку програми забирало час і розсіювало увагу.

А в МРЕВ взагалі хохма була, тести вже віндовсячі були, але мишки без коліщаток (то до оптичних ще такі були) і права з лівою кнопками поміняні - ліва-"ні", права-"так". Та і результат там на екран не виводився, а "передавався на сервер" :lol: Потім лише інструктор сказав що ніхто не здав, але всім зарахували...

А практичного водіння взагалі не було. Навіть фарсу з сіданням в машину... Ось так.

Але все це було давно і неправда, тому прошу сприймати як фантазії. Тепер звісно все так як описано повідомленням вище :D

Demyan - 14-5-2010 у 09:05

Можна було і колись і зараз здати без проблем в 2002 році здав сам, ніяких махлюваннь на компютері нема - це не потрібно їм - бо ітак всюди і всі кажуть що треба платити і люди платять та й все, а лишнього шороху нікому не треба.

Щодо курсів і водіння моя думка така:
1. Якщо ніколи не їздили ні на яких машинах - то ходите на курси, отримуєте права, купляєте авто і на вашому авто пройти приватні курси. Оскільки зараз авто відрізняють в класах і габаритах дуже. Якщо будете вчитися на жигулях або вбитих машинах - зараз в основному такі і є, а купите собі габаритну машину з автоматом і ГУР - то буде дуже важко вам бо досвіду не було. Тому обовязково вчитися на своїй машині або ж потихеньку зранку в вихідні самому їздити.
2. Якщо вмієте їздити, дійсно знаєете правила !!! - я б купляв права і не тратив 3-4 місяці часу.

Hanor Narasson - 14-5-2010 у 09:24

Долучуся до дискусії.

Маю права видані десь в 1993 році - ще на совєцькому бланку, хоча печатки уже українські. Коли отримував до них талон - то видали без проблем.
Реально з того часу їздив хвилин 15.:lol:
Питання:
чи варто їх поновлювати, чи вчитися і здавати знову, "ніби нічого не було"?
Тобто вчитися треба буде одгозначно, питання тільки чи вато то все "формалізувати".

Tempika - 15-5-2010 у 01:31

Збираюся піти на курси, що на Бандери 11, - хтось ходив, які враження?

А чи можна десь в інтернеті скачати ті тести, наприклад?

Соломія Федушко - 15-5-2010 у 10:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
А чи можна десь в інтернеті скачати ті тести, наприклад?

Звичайно, можна. Коли ходила на курси, то скачувала. :)
http://www.hurtom.com/computers/soft/2083-pbdr-ekzamenacijjni-bilet...

Tempika - 26-6-2010 у 17:37

А десь можна знайти новішу версію білетів?