Форум Рідного Міста

питання до краєзнавців...

Tempika - 21-7-2004 у 14:04

...ось живу я у львові вже 30 років, ніби все бачила, сто
разів лазила на високий замок, але виявляється, є й у нас
деякі *родзинки*, які мені невідомі... наприклад, *львівська
сахара* чи *медова печера*... може, хто знає такі місця і як
туди дістатися?... :-))

Рост - 21-7-2004 у 15:27

А мід в тій перечі є?
Тема цікава, якби дійсно якого краєзнавця занесло на форум...

Андрій Пелещишин - 21-7-2004 у 15:41

Не зовсім Львів, але дуже близько - печера в Страчі (за Брюховичами). Годинами можна лазти. Довжелезна... Я не дігер (може для них то нора?) але після двох годин ходіння я був радий побачити сонечко..

Tempika - 21-7-2004 у 15:45

...ну а конкретніше, конкретніше?... як туди дістатися? чим їхати і куди чимчикувати? :-))

ну є ж вулиця Медової Печери... кажуть, там на стінах такі патьоки ніби від меду... ну і печера
десь в районі Погулянки, я гадаю...

Андрій Пелещишин - 21-7-2004 у 16:02

Куди саме дістатися? На Медовій Печері був, напрям - на Винники, але як найкраще дістатися - не згадаю.

У Страч якось через Брюховичі найкраще. Маршрутки їздять

Назар Озаркевич - 26-1-2008 у 00:10

Привіт, дуже потребую допомоги: як можна добратися до Страчу?

Лєна Дадукевич - 26-1-2008 у 11:47

Медова Печера - то не зовсім Винники, то до кінця трамваю 2, далі 2 зупинки по Пасічній і далі вже йде сама Медова Печера. Названа так, бо в лісі дійсно чи були чи і є ще і тепер такі печери. Але ліс там здоровезний. Самому не знайти.

Юрій Сєров - 26-1-2008 у 13:17

Назарові рекомендую створити окрему дискусію про Страч і як туди добиратися.

Знаю, від Пасічної в бік, є городи, парк і там є якісь печера(и).
В одну пробували заходити, але там пахло зовсім не медом. :baddevil:

Рост - 26-1-2008 у 13:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Назар Озаркевич
Привіт, дуже потребую допомоги: як можна добратися до Страчу?

Виїзд зі Львова по вулиці Шевченка. Якщо ідеться про Страдч, де є древній печерний монастир і відома хресна дорога.
Село Страдч знаходиться прямо перед Івано-Франковим. Маршруток їздить туди чимало. Але звідки не в курсі, бо я завжди своїм транспортом. Думаю, це ті маршрутки, що їздять в Новояворівськ чи далі в тому напрямку.

Юрій Сєров - 26-1-2008 у 13:34

Якщо це той напрямок, то можна сідати біля Янівського кладовища. Деякі, здається, ще їздять від приміського вокзалу.

Hanor Narasson - 26-1-2008 у 15:03

Деякі маршрутки їздять i з оспіваного в піснях місця: (с) "Tam, na rogu, na Janowskiej i ulicy Kliparowskiej" :sing:, але раджу сідати таки біля Янівського.
Щодо печери, то здаєтся, вона закрита на ключ, ключ за оплату в когось в селі. Раніше було принаймі так.

Hanor Narasson - 26-1-2008 у 15:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Медова Печера - то не зовсім Винники, то до кінця трамваю 2, далі 2 зупинки по Пасічній і далі вже йде сама Медова Печера. Названа так, бо в лісі дійсно чи були чи і є ще і тепер такі печери. Але ліс там здоровезний. Самому не знайти.


Печера не в лісі, вона так, грубо кажучи, у видолинку за автодромом. Пахне, звичайно, не медом... :mad: (тому і в Страдчі зачиняють). Нічого осоливого Медоіва Печера собою не являє: перша камера пвівідкрита, до другої величезний прохід. Далі вузький лаз, засипаний.

Названа "Медовою", бо камінь медового кольору.

Рост - 26-1-2008 у 21:41

В Страдчі не просто печера, а колишнє поселення монахів, фактично, монастир. Вдень вона відкрита, зачиняють лише на ніч. Вірніше, не знаю, як в будні, я потрапляв туди завжди в неділю. Місце дуже цікаве як в історичному, так і в духовному значенні.

Андрій Пелещишин - 26-1-2008 у 21:46

Я би не дуже радив лазити по тій печері без людини, яка її добре знає. Там направду можна і заблудитися.

Ярема П. - 26-1-2008 у 23:10

Медову печеру має добре знати гуртожицька братія, яка живе на Пасічній, звідтам рукою подати. Місце, до речі, знане, оскільки там була знайдена стоянка первісних людей.

Андрій Пелещишин - 26-1-2008 у 23:16

Я не про Медову Печеру (це так на всякий випадок уточню) а про Страдч.

Рост - 27-1-2008 у 00:37

Та там ніби і нема як заблудитись. Після входу велика печера, з капличкою, де були відправи. Потім прохід в глибину, праворуч келія першого монаха, який там оселився, ліворуч прохід далі, мимо видовбаних в породі келійок, вузький, звивистий, в кінці по сходинах догори треба лізти. А потім, далі, той прохід стає все нижчим і нижчим. Я дійшов до моменту, коли треба було хіба на четвереньках. Подумав - ну його, ще засипе :) а я один - вернувся. Казав отець, що там ніби колись була ще одна підземна церква. Але досі не можуть домовитись, кому ж печера належить, церкві чи заповіднику. Тому, на разі, розкопки не носять систематичного характеру.

Цікаві відчуття глибоко під землею, коли довкола повна тиша і темрява, нікого нема...

Андрій Пелещишин - 27-1-2008 у 00:51

Я ходив там з одним чоловіком, що добре це місце знав. Так там по дорозі в одній з "зал" він показав якусь дирку, в яку довелося залазити навкарачки. Потім ми потрапили в досить складне плетиво коридорів, по якому ходили досить довго (певно з пів години). Я орієнтацію втратив досить швидко. Це було років з 5 тому, тому вже деталей маршруту не пригадую.
Я думаю, для любителів лазити по печерах там проблеми нема. Але моє попердження швидше стосувалося любителів виїхати на шашлик з дітьми і для розваги залізти в якусь діру. Роумінгу, як ви розумієте, напевно там немає :)