Форум Рідного Міста

Емаль

Олексій Мачехін - 5-8-2004 у 20:34

Таке питання: чим можна замазати подряпини на ванній? чи існують якісь емалі?

Андрій Пелещишин - 5-8-2004 у 20:54

Існують майстри, які реставрують ванни. Одному знайомому робили. Процес був багатоетапний, тривав тиждень.
Хоча це напевно не зовсім відповідь на питання :)

dr.Trollin - 5-8-2004 у 22:31

(задумливо) я НАПЕВНЕ бачив такий аерозольний балончик (хоч і не дешевий).

Але питання є у РІВНІ зношенності.
Одне залити (випадкову) подряпину
інше відновити захистний емалевий шар...

Олексій Мачехін - 5-8-2004 у 22:32

Думаю, згаданий процес це повна реставрація - заміна емалі. А мені потрібно крапельку крапнути і розмазюкати :)

Nazar - 6-8-2004 у 09:11

Не вийде так. "На холодно" майже не реально зробити стійке нанесення з коефіцієнтом розширення аналогічному чавуну.
А ті аерозолі кляті буржуї чомусь не здогадались зробти коліру "корозійного нальоту", і вони біліші та блакитніші за колір ванн, які були у експлуатації з нашою водою.
А коли реставрують, то не знімають стару емаль, а просто матують глазуровий прошарок, і далі накладають пасту емалі і її полірують.

сумна - 6-8-2004 у 16:46

Розтлумачте, будь-ласка, чи можна при реставрації ванни змінити колір емалі – зелений на голубий. Бо моя зелена ванна псує мені всю кольорову гаму, до того ж сильно зіпсута іржавим осадом і тріщинами... Жах.
До речі, з задоволенням читаю тему "Ну то як, займемося ремонтом?", хоча мало що в ній розумію. Хлопці, ви поети! У мене якраз ремонт, але для мене це дуже марудна справа, не те що для вас, співців фільонок та інших штучок.

:)

Nazar - 6-8-2004 у 17:30

Окрилений такими епітами відповідаю:

Змінити колір? - Без проблем!
З зеленого в блакитний?
Спочатку ми емаль зітрем,
а потім грунт ми витрем.
Ми пасту вміло нанесем,
і полірнем полегше.
Та скажу прямо - нова ваннна
вийде вам дешевше...

сумна - 6-8-2004 у 17:37

Перепрошую, чи можна дізнатися конкретну цифру?

Nazar - 6-8-2004 у 19:04

вони погано римуються:)

Олексій Мачехін - 6-8-2004 у 22:30

У мене новісінька ванна подряпалась. Не чавунна, а металева :(
Порадьте хто що може....

Юрій Сєров - 7-8-2004 у 01:18

2 Олексій:
Я колись цікавився таким питанням. Мені сказали, що потрібно 1. шпатлівка для автомобілів - затираєш пошкодженння
2. існує в продажі емаль для ванни (на власні очі не бачив), здається у вигляді аерозолю, яку наносиш на подряпину.
Як будеш мати якісь результати - обов'язково поділися. Мені напевно стане в пригоді.

Nazar - 7-8-2004 у 11:10

Тобто то проста емаль, а не глазур?
Тоді простіше. трохи простіше...
По перше слід найглибше розрізати всі тріщинки і зачистити їх шліфпапером зерном десь так 80-120. Далі заматувати зони біля тріщин зерном, мілкішим за 240. Всі ці місця можна обклеїти скотчем у вигляді зірочок, листочків, рибок і всього, що дасть фантазія.
Далі беремо простий білий антикорозійнийгрунт, який підходить до зовнішніх робіт (щоби більш менш ніс температурні розтяги) і покриваємо емалями:
-Найкраще це титанова емаль, вона найдорожча, але дається до ручного напилення та нанесення (у наших магазинах рідкість), але її коефіцієнт розширенння абсолютний до коеф. розш. сталі, тому тріскатись не буде.
-Далі емаль із шкло-керамічним пігменом (так само рідкість, але буває в аерозолях)
- і нарешті проста емаль для вологого застосування (Jacht Weislack, Емаль для ванн).
115 емаль застосовуваи не рекомендую - через місяць почне злазити.

Олексій Мачехін - 7-8-2004 у 22:03

Назаре, у мене не тріщини, а подряпини..... тобто просто ушкоджена біла емаль. Чорний ґрунт неушкоджений і тріщин нема. Невже треба шкурити?