Форум Рідного Міста

Закрутки на зиму

Андрій Пелещишин - 6-8-2004 у 19:16

Зараз якраз пора активного формування зимових запасів. Діліться ідеями, рецептами, хитрощами отих усіх маринадів, компотів і тп..

Tempika - 6-8-2004 у 19:29

...вважаю найкориснішими сухофрукти та заморожені (у правильній морозилці) овочі та фрукти...
також люблю квасити капусту і солити огірки... а те, що закручене в банках, вітамінів не має... який сенс
морочитися, якщо є змога все це купити в магазині?... :-)) можна казати, що такого, як вдома,
ніхто не зробить... але особисто я більше всього люблю гриби, тому без ризику купую магазинні
мариновані...:-))) правда, хотіла б навчитися маринувати великі грушки так, як робить їх мій тато...
хоча все рівно на це не матиму часу :-(((

Ольга Книш - 6-8-2004 у 22:15

А я маю садок вишневий коло хати,дерев багато там росте,і оте все,шо дозріває на деревах,крім гусениць,ми кидаємо у соковарку,а потім розливаємо по баньках,і цілий рік кайфуємо від вітамінів.

Андрій Пелещишин - 6-8-2004 у 22:39

Попри всю мою повагу, крім особистих смаків варто було би і рецептури наводити.

Ольга Книш - 6-8-2004 у 23:53

Ну яка тут рецептура,пане Андрію?Переварюєш у тих банячках миті,порізані ягоди і фрукти,сочок стікає у банку,кидаєш цукру,аби не спаскудилося і закручуєш.Баночки перед тим простерелізувать тре,а цукрі давати так,шоби потім не сильно розбавляти.
При нагоді нечемний анекдот про закрутки:
Пише внучок листа до бабусі і дідуся:
"Дорогі мої бабуню і дідуню,сьогодні в школі був урок на тему"Краще гірка правда,ніж солодка брехня".От і вирішив я вам зізнатися.У літі,коли я у вас гостював,я забіг у півницю і мені дуже захотілося варення,я з*їв баночку мого улюбленого,а щоб бабуся не помітила,я накакав у банку і закрив."
Читає дід листа,вирячує на бабу очі і верещить:
"Ти,...,стара,я ж тобі казав "г-но",а ти:"Зацукрилося,зацукрилося"!!!

То може соки справді безпечніше?

Горват Корнелія - 15-10-2006 у 11:23

Зараз пора айви(як то на українській?). То робила компот цього року. Як? Айва ріжеться на шматочки, опускається в холодну воду з лимонною кислотою. В банки складається айва+1 лоза чорного винограду (сорт Ізабелла, звичайний)+1 шматок лимону, заливається цукровим сиропом 50% і стерилізується 30-40 хв. Смакота!

Надія Баловсяк - 15-10-2006 у 13:51

уже багато років нічого не закручую-консервую.

по-перше, економлю час: достатньо смачне можна придбати в магазині

по-друге, бережу здоров"я.

Горват Корнелія - 16-10-2006 у 15:24

Не зовсім згодна, бо таки своє - то своє. Ясна справа, якщо на то є час і бажання. В мене, ніби особливо ні того, ні іншого немає, але якщо в хаті ТРИ чоловіки дорослі, то їх чимось кормити треба, а закрутки - це третина раціону, як на мене.

Горват Корнелія - 5-8-2008 у 10:49

Раджу по темі глянути сайт: http://www.millionmenu.ru/rus/recipes/collection/

Андрій Пелещишин - 6-8-2008 у 14:22

Цитата:
по-друге, бережу здоров"я.

У цьому є сенс.
Але, у магазинах дуже складно купити наприклад квашені огірки чи помідори, а їхня якість викликає сумнів. Маринадів тьма, але мені здається, що мариновані овочі набагато важчі для організму ніж квашені.
І так багато з чим - з варенням, з капустою, з грибами і тп.

Горват Корнелія - 6-8-2008 у 15:01

Все просто. Йдемо на ринок, купуємо (вирощуємо в кращому разі!) овочі і САМІ в банки складаємо. Здорово і цінно..Просто і сердито. ніколи не купую в магазинах закрутки, тільки сама роблю. Правда, цього року мало що вродило, але стараюся. Зновуж-таки, ті ж гриби (сушені, мариновані, варені(в морозилці), свіжі (в морозилці) різноманітнять Ваше меню.

Горват Корнелія - 6-8-2008 у 15:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
по-друге, бережу здоров"я.




А як щодо "тихого полювання"? Коли знайдеш грибочка і радості немає меж. Повітря свіже, гімнастика для тіла...