Форум Рідного Міста

Чи маєте Ви КПК?

Роман Голощук - 22-8-2004 у 09:28

Нові інформаційні технології швидко „втручаються” у наше життя. А як дописувачі форуму ставляться до кишенькових комп’ютерів?

Організувати опитування спало до думки після перегляду теми " Оце так КПК!"

Роман Голощук - 22-8-2004 у 09:43

Багато корисної інформації про КПК є у книжці "Карманные Компьютеры: информация для покупателя". Електронний варіант є ось тут: http://www.newtechnologies.ru"

Tempika - 22-8-2004 у 10:09

...у мене маленька стара капека-пальма м100... третій рік мабуть, десь так.
мені досить було такого дівайсу донедавна... я на ньому читаю книжки і розкладаю пасьянсики...
також там у мене є біоритми, конвертер валют, мір і ваг... :-)) деколи записую телефони,
якщо папірця нема під руками... але вдома переношу в телефонний довідник, бо все ж
такі речі вони не зовсім надійні... під час заміни акумуляторів пам*ять може обнулитися
і нулиться через раз... приходиться додаткові програми загружати наново, але це просто,
і як правило проблем не робить... ну хіба книжку читаю, і на найцікавішому місці пальма
просить поміняти батарейки і витирає пам*ять... :-)))
давно думаю про придбання якого недорогого (відносно) смартфончика, може й не
нового, але щоб працював з GRPS... але ринок у нас не насичений такими штучками..
мабуть, вважають, що то тільки олігархи купують для понтів... пора б уже йти до
простого народу з такими штучками... бо саме з цього починається справжнє
інформаційне суспільство... а не з домашніх компів з даял-апом та мобілок з
дурними прибамбасами... :-)))
..о, у мене ж там ще є тетріс!!!... :-)

Андрій Пелещишин - 22-8-2004 у 12:26

Темпіко, а "недорогий смартфончик" - це як? :)

Я маю Палм ТЕ. Задоволений. Річ, яка викликає миттєве звикання. Зручно читати, багато хороших програм. Особливо класно в дорозі.

Tempika - 22-8-2004 у 13:19

...ну подивитися на закордонні інтернет- аукціони... там можна і за сотню щось купити.
а у нас фіг. :-)))

Harry - 22-8-2004 у 19:54

Tempika, напевно у вас іоністор здох :)
В мене з моїм м105 таке вже бувало. Якщо вийняти батарейку більш ніж на 1.5 секунди, тоді все летіло... А при нормальному іоністорі тримати має 1 хвилину після зняття батарейок.

+Потрібно мати 2 пари акумуляторів, щоб "на цікавому місці пальма не просила поміняти батарейки";)

В мене так і було, поки не купив собі T3. Звір класний, тільки пищить :(
+ Чомусь з'їхав дігітайзер на 3 мм знизу...

Tempika - 22-8-2004 у 21:24

...та там ж є настройки і дігітайзера, і писку...
:-)) в системі.
прокалібруй заново, ось і усе...
деколи і 10 хвилин тримає без батарейок (в принципі мусить тримати до місяця),
а деколи тут же скидає... старенький він у мене :-)) склєротик.

Harry - 23-8-2004 у 14:58

Мдя... Писку нема(хіба що зменшити частоту процесора до 100МГц), дігітайзера - є, але не помагає.. Хард ресет також ;(
Читав на forum.pocketz.ru, що це хардова проблема - мають по гарантії замінити. Вже розбираюсь. Через місяць(якщо не довше :( ) буде видно - чи зремонтують чи ні ;)

Tempika - 23-8-2004 у 20:57

...невже нема в System --> Preferences --> General?
то ж Пальм ОС, наскільки я розумію... у мене якась там 4-та з копійками.

Андрій Пелещишин - 23-8-2004 у 21:19

Той писк не налаштовується, Темпіко, то неприємна особливість нових кольорових екранів усіх КПК (не тільки Пальм).
У мене навіть на годиннику екран пищить.

Tempika - 23-8-2004 у 21:42

..ого... добре, що попередили...
але як то екран пищить? :-)))
просто цікаво послухати... у мого колишнього боса чомусь не пищав...
хоча... гм гм
цікаво.

Андрій Пелещишин - 23-8-2004 у 21:58

Пищить собі :). Неголосно. Ви могли не чути. Чути лише в тихому приміщенні без сторонніх звуків або коли прикласти до вуха. Я дома тільки після півночі чую (коли тихіше навкруги стає).
Як на мене - нічого особливого, жити можна. Але вони після покупки не зразу пищать, а через кілька місяців. Наскільки я зрозумів з спеціалізованих форумів, це є родовою плямою цього типу екранів.

Tempika - 23-8-2004 у 22:13

...яка у нас цікава дискусія :-)
а які з кольорових пальмочок не пищать?... бо певно скоро захочу свій поміняти.
там емпетри щоб слухати хоча б... ну не завсім пальми, але з того ряду, ви зрозуміли,
мабуть, що я мала на увазі :-))

Андрій Пелещишин - 23-8-2004 у 22:41

А чим пальма погана для слухання мп3? Писк не заважає, він тихий і на наушники не подається.
Пищати може будь-який кольоровий екран будь-якого КПК. І не тільки КПК.

Harry - 23-8-2004 у 23:59

Між екраном і дігітайзером утворюються якісь хвилі, що й утворюють цей звук. Пробували від'єднювати дігітайзер від екрану - ніби все пропадало. Ось тут написано як позбутися звуку, якщо у вас вже вийшла гарантія:
http://forum.palmz.ru/viewtopic.php?t=7084&start=0

А пищить він майжу у всього роду T*, крім, здається, TT.

По mp3:

iPAQ 2210
Tungsten T3 для порівняння

Тут покет має більшу перевагу. Він більш розрахований на мультимедію. І музика звучить краще, гучніше(хоча це ще й залежить від навушників), і фільми грають без тормозів і нормально...
В палмі навіть не можуть доробити той глючний MMPlayer - я в них зовсім розчарувався.

Tempika - 24-8-2004 у 07:37

...але ж покет тре постійно перезаряджати?... та й подобається мені Палм Ос, нічого зайвого. :-))
а чим глючить у пальмі плеєр? є ж багато різних програм для емпетри на сайтах з програмками
для пальм... по свому досвіду знаю, що якщо якась програмка глючить, то обов*язково знайдеться щось на
ту ж тему, але хороше.

Harry - 24-8-2004 у 13:07

Постійно перезаряджати? Це як? Там є акумулятор, досить нормальної ємкості, як і в пальми... Можна купити собі +1 акумулятор і завжди бути з "електрикою" :) Тобто можна міняти акумулятор, коли він сяде. А в палмі знімати його неможна.

Я не кажу, що він глючить.. Ні, ні, просто в покеті "музика звучить краще, гучніше". А в палмі і так можна слухати.

"той глючний MMPlayer" - це єдиний нормальний ВІДЕО плеєр. Глючить він, бо звук може пропадати, пищати, постійно скаржиться на великий бітрейт, хоча я його зменшую аж до 100. Прокрутка нормально не працює. Зглажування при збільшенні якесь "неякісне".

А Kinoma - створює великі файли... А більше відео плеєрів ніби немає.

Можна і на палмі це все робити, але я просто кажу, що покет більш мультимедійний(не сприймайте як рекламу, бо сам маю палма і даю функціям ворожої сторони лише реальну оцінку, перевірену мною...)

Tempika - 24-8-2004 у 14:15

...ну я в пальмі перезаряджаю батарейки-кумулятори раз на місяць або півтора...
а в покеті я знаю тре то робити набагато частіше...
поскільки я в основному читаю книжки, то годин 10 безперервної роботи
мене не влаштують :-))

Harry - 24-8-2004 у 16:23

А-а... Я вже навіть забув, що були батарейки :) Просто тепер всі машинки мають акумулятори, які значно дорожчі за батарейки :(
З цього і вирішив, що вам потрібен саме кольоровий:

"а які з кольорових пальмочок не пищать?... бо певно скоро захочу свій поміняти."

А всі(не знаю як там з серією 5**, але ніби теж) кольорові пальми мають вбудовані акумулятори і якраз там машинка будете жити "лише" 10 годин. Для читання повністю вистарчає чорно-білого (чи сірого ;) )... І жити довше буде. Для mp3 треба буде вже пожертвувати часом автономної роботи.

В кольорових покетах з акумуляторами така сама ситуація як в пальмах, але має одну суттєву відмінність - можливість знімати акумулятор.
[ще б сам акумулятор був дешевий - ціни йому б не було...]

Tempika - 24-8-2004 у 19:25

....гм... нічого не зрозуміла... знаю, що кольорові пальми 5-ї серії, наприклад, мали кредл для
зарядки... але час роботи такий самий як і в ч/б пальм, тобто кожну ніч на зарядку ставити не
тре було... і ситуація, наскільки я знаю, не змінилася. ну точно не 10 годин :-))

Андрій Пелещишин - 24-8-2004 у 19:33

Заряджається як мобільний - кабель втикається в Пальму.
А час роботи справді не 10 годин, а 5-7 годин безперевної роботи. Коли вимкнута - витрат енергії практично нема.

Tempika - 24-8-2004 у 20:31

...ось дані з пальмівського форуму:

Palm Vx: У меня (по данным Battery Monitor) хватало на 24 часа непрерывной работы, из них около часа с подсветкой (у другого на 15
часов). С постоянной подсветкой живет 11:30.

В palmV(x) стоят 540ma/h liion элементы. с подсветкой оно кушaет порядкa 60 ma/h. t.e. нa полностью зaряженных элементaх - 9 чaсов.
Без подсветки - порядкa 18ma/h. что получaется порядкa 30 чaсов во включенном режиме. (просто включен)
Время жизни от одной зaрядки - порядкa 1.5 месяцa, если не включaть ;)

Palm m500: 13-15 часов (в зависимости от выполняемых опеpаций), из них 26 минyт с подсветкой. А просто с подсветкой наверное часов
6-7 продержится.

Palm m505: Total time since battery change: 4 days 05:31; Running time since battery change: 0 days 05:00; Backlight on time: 0 days 03:22.
Если все время пользоваться подсветкой - около 4 часов.

на рахунок сонь... кажуть, там менше.

Андрій Пелещишин - 24-8-2004 у 20:54

Річ у тім, що у нових КПК підсвітка екрану ввімкнена постійно, поки ввімкнений КПК. У кольорових екранів така конструкція.

Tempika - 24-8-2004 у 22:04

...гм... ну а ч/б пальми взагалі фактично постійно ввімкнені... вимикається тільки екран...
думаю, наша загадкова дискусія інтригує *безлошадних* форумців :-)))
кпк – в маси!... цікаво б взнати, де можна це придбати у львові і за якими цінами...
я знаю, що продає ці штучки.. а також варто б розміщувати тут
оголошення куплю-продам... :-)) а то у нас якісь *понтові* розмови виходять... :-)

Андрій Пелещишин - 24-8-2004 у 22:25

Темпіко, вибачте, але я потер координати ділерів у Вашому повідомленні. Бо виходить реклама. А щодо реклами на Форумі, є певні правила.
Тим більше, що тим людям я пропонував рекламу тут розмістити і вони відмовилися.

Андрій Пелещишин - 24-8-2004 у 22:30

Темпіко, поясню ще раз. На відміну від ч-б Пальм кольорові КПК при включеному екрані мають постійно включену підсвітку. Тому час роботи акумулятора - годин 6. Так само як і старої чб Пальми, якщо в неї постійно включена підсвітка.
Виключена нова Пальма так само довго тримає як і стара чб пальма.

У Покетів те саме. Кольорові покети у робочому режимі живуть кілька годин.

Принципових відміностей у роботі старих чб та нових кольорових пальм і покетів нема окрім режиму підсвітки.

Harry - 25-8-2004 у 09:37

Цитата:
Виключена нова Пальма так само довго тримає як і стара чб пальма.


Годин з 10 :)
Принаймні в мене так було на моєму м105..

Пробував відключати підсвітку на Т3, який жре дуже багато:

2 години на фільм
4.5 годин на мп3
6 годин із зменшеною частотою процесора(з 400 на 100 МГц)

При відключеній підсвітці читати просто неможливо не тільки в кімнаті, а й на сонці - всерівно погано видно :(.. Хоча можна дещо розібрати. :)
Ну і виходить без підсвітки десь 10 годин з 100МГц - не набагато довше.

Але, як для мене, жити можна. Мені вистарчає акумулятора - не в джунглях ж живу ;) А якщо їхати кудись, то треба собі (крім кредла) зробити зарядне від батарейок. Єдина проблема - дістати роз'єм для пальми(ти ж не будеш різати його з креда:) )

Реклама... :(

Tempika - 25-8-2004 у 12:26

...ну то не буду міняти поки що пальмочку :-) чмтати можна
спокійно без підсвітки.. а краще куплю емпетри плеєр на
седонді :-))

Harry - 25-8-2004 у 13:38

Цитата:
а краще куплю емпетри плеєр

І це правильне рішення :)
Просто мп3 на палмі - це якщо хтось вже має таку мп3-вану пальмочку, то йому не потрібно таскати в кішені зайві 100 грам :)
Принаймні це один з мп3 плюсів пальми :D

KDI - 5-10-2005 у 22:55

Dell Axim X3 + 1GB Apacer SD.

Реплікант10322195 - 5-10-2005 у 23:49

Dell Axim X50v + 1GB Transcend SD.

Ігор+ - 6-10-2005 у 20:27

SmartPhone Treo 650