Форум Рідного Міста

Дослідники та розробники інтелектуальних систем

Sergi Adamchuk - 13-9-2004 у 14:05

Є ідея створити спільноту українських дослідників та розробників інтелектуальних систем.

Це має бути щось типу порталу, де люди реєструються і обговорюють проблеми штучного інтелекту. Наприклад обговорення технологій, доступної літератури, обмін інформацією. Орієнтація саме на українських дослідників у цій сфері.

Є варіан зробити його на базі рушія Community .Net (але для цього потрібно знайти хостинг на платформі .Net)

Або ще є така заготовка http://www.livejournal.com/community/ukrai/ (типу блогів з можливістю додавати коментарі до постів).

Мене цікавлять всі думки щодо цього задуму.

Андрій Пелещишин - 13-9-2004 у 15:18

Ідея корисна. Головне фахівців загітувати

Sergi Adamchuk - 13-9-2004 у 15:33

Ага.... фахівці, відгукуйтесь. Є ще варіант такої комюніти http://narod.yandex.ru/com_forum/?com_id=80573, досить обмежений - але обговорювати можна.

Андрій Пелещишин - 13-9-2004 у 17:40

Сергію, позволю собі маленьку пораду. Ти спочатку зроби площадку, приведи туда 2-3 своїх колег, напиши штук 5 статтей, дописів, коментарів а тоді агітуй, сильно-сильно.

Sergi Adamchuk - 14-9-2004 у 08:07

Дякую за пораду.... Я спочатку виясняю чи буде це комусь потрібно взагалі.....

Барвінків Борис - 3-11-2004 у 18:31

Це потрібно. Я за!

Олексій Мачехін - 4-11-2004 у 10:50

Сергію, треба головне - почати. Сформувати спільноту буде можливо коли буде навколо чого її гуртувати. Алгоритм не складний - треба вийти на викладачів ВНЗ, яким не завжди є час лазити по мережі, але якщо буде конкретна проблематика, то вони приєднаються.

Sergi Adamchuk - 4-11-2004 у 11:13

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Сергію, треба головне - почати. Сформувати спільноту буде можливо коли буде навколо чого її гуртувати. Алгоритм не складний - треба вийти на викладачів ВНЗ, яким не завжди є час лазити по мережі, але якщо буде конкретна проблематика, то вони приєднаються.


Андрій, порадив мені якраз протилежний сценарій - спочатку знайти кілька людей, а тоді починати проект, особливо великого успіху я в цьому не досяг.

Олексій Мачехін - 4-11-2004 у 11:33

А на які факультети/кафедри звертались?

Sergi Adamchuk - 4-11-2004 у 11:46

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
А на які факультети/кафедри звертались?


Чесно кажучи на факультети не звертався, бо не маю конкретних звязків за цією тематикою у вузах (хоч і закінxчив аспірантуру на ф-ті кіб. в КНУ ім. Шевченка)

Я спілкувався із кількома знайомими щодо цієї тематики.

Captivitas - 12-11-2004 у 16:16

Останнім часом цікавлять нейронні мережі та нечіткі множини. Особливо їх застосування у економіці. Дуже хотілося би познайомитись з українськими працями в цьому напрямку.

Sergi Adamchuk - 17-2-2005 у 15:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Останнім часом цікавлять нейронні мережі та нечіткі множини. Особливо їх застосування у економіці. Дуже хотілося би познайомитись з українськими працями в цьому напрямку.


Я дипломну писав про нейронні мережі
http://sergi.volyn.net/dnn/index.htm

зараз непогана практична книжка є: Основи нейромереж, автор Каплан - російською мовою

Павло Жежнич - 17-2-2005 у 16:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Останнім часом цікавлять нейронні мережі та нечіткі множини. Особливо їх застосування у економіці. Дуже хотілося би познайомитись з українськими працями в цьому напрямку.


Мені видається не зовсім правильне пов'язування інтелектуальних систем лише зі штучним інтелектом, що прослідковується в останніх повідомленнях. За визначенням інтелектуальна система з одних знань виводить інші. Зокрема, наприклад за допомогою SQL.

Щодо застосування зазначених математичних апаратів в економіці, то це звичайно добре. Але чи ви знайдете багато сучасних випускників-економістів, які знають про їх існування. Тепер у вузах частина студентів перших курсів економічних факультетів не можуть розв'язати рівняння з одною невідомою, додати дроби чи знайти відсоток. :mad:

Користувач Олесь - 17-2-2005 у 19:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Останнім часом цікавлять нейронні мережі та нечіткі множини. Особливо їх застосування у економіці. Дуже хотілося би познайомитись з українськими працями в цьому напрямку.


Цим займаються (принаймні займалися) на кафедрі АСУ факультету комп'ютерної техніки Львівської Політехніки, зокрема доцент Анатолій Ткаченко.